vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf V => Konuyu başlatan: urdan1907 - 18 Ekim 2007, 12:22:26

Başlık: Otomatik Klima Isıtma....
Gönderen: urdan1907 - 18 Ekim 2007, 12:22:26
Arkadaşlar daha önce otomatik klima kullanmadığımdan garip bir sorum olacak....Servise henüz danışmadım ama mutlaka forumda bilen arkadaşlar vardır diye soriim dedim..Şimdi otomatik klima olmayan araçlarda direk fanı açtığında motor sıcaklığıyla kalorifer devreye giriyordu...Ama otomatik klimalı araçlarda klimayı açtığında doğal olarak direk fan açılmıyor..Klima tamamen açılıyor ...bu klima açıldığında kaç dereceden sonra sonra benzin tüketimine etki eymiyor bilen varsa yardımcı olabilirmi acaba?Çok garip bir soru mu oldu bilmiyorum ama soğuklar başlıyor yakında..Merak ettim...Teşekkürler...
Başlık: Ynt: Otomatik Klima Isıtma....
Gönderen: Dr_EmrE - 22 Ekim 2007, 21:47:54
Eğer Dereceyi High moduna getirip Econ tuşuna basarsan kompresör devreden çıkıyor..
Gönderen: türko golf 5 tsi - 25 Ekim 2007, 18:23:04
bn sürekli econda kullanıyorum motorun çekişi düşmüo zannedersem motor guç almıo econ da
Gönderen: urdan1907 - 26 Ekim 2007, 09:46:03
Bende öyle tahmin ettim..Fakat emib olmak istedim..Çok teşekkürler arkadaşlar..
Gönderen: yoldaş - 18 Mart 2008, 11:39:58
econ ışıgı yandıgında klima devre dışı oluyo fan calışıyo sadece eger ekon ışıgı yanarsa klıma motor gücüyle devreye giriyo saygılar...
Gönderen: ramcho® - 18 Mart 2008, 16:09:59
"econ" ekonomi anlamına gelir yani klimanız çalişmaz fakat havalandırmaniz çalişir sıcak hava içinde klimanızı açmanıza gerek yoktur.