vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: fhrttn - 30 Ekim 2012, 10:20:32

Başlık: Direksiyon aşırı sert
Gönderen: fhrttn - 30 Ekim 2012, 10:20:32
Arkadaşlar Benim mk1 in direksiyonu aşırı sert heleki durduğu yerde çevirmek zulüm kamyon direksiyonu gibi Mk1 lerin hepsimi böyle ne yapmam gerekiyo yardım ve bilgilerinizi esirgemezseniz sevinirim
Başlık: Ynt: Direksiyon aşırı sert
Gönderen: Golf_ld - 30 Ekim 2012, 11:25:21
merhaba öncelikle ön düzen ne durumda ona bakmak lazım birde yumuşak lastik çok önemli direksiyon için ama durduğu yerde ağar olması normal aracı hafif hareket ettirirken direksiyon hareketlerini yapmanda fayda var ben o şekilde kullanıyorum yoksa ön tarafta ağırlık çok ve direksiyona fazla yük biniyor bu da işi zorluyo açıkçası :)
Gönderen: ilker mk2 - 30 Ekim 2012, 12:15:20
Aracındaki herşey sağlam ise 2 temel nedeni olur;
1'i standarttan daha kalın tekerlerek ve daha ağar jant kullanmak
2'si standarttan daha küçük spor direksiyon kullanmak.

Belirli bi yöne dönerken mi ağar yoksa hep mi direksiyon size ağar geliyor_?
Gönderen: fhrttn - 30 Ekim 2012, 12:17:38
Üstad 13" sac jant ağır değil yani durduğu yerde sağ veya sola çevirirken çok sert asılıyorum resmen iki elimle yani bana anormal gibi geldi
Gönderen: ilker mk2 - 30 Ekim 2012, 21:24:27
aracı yeni mi aldın_? benimkide hidrolik değil 15 borbet ve 195/45/15 jantla biraz zorluyor.
Eğer ilk defa kuru direksiyon arabaya bindinse normal.
Bunlarda sorun yoksa direksiyon çapı büyük bir direksiyon derdini çözer
Gönderen: tatarlar - 31 Ekim 2012, 01:15:18
Merhaba bendende bir iki tavsiye. Ön amortisörlerin tabla sında bilyeler var onlardan biri yada her ikiside dağınık yada paslı . bir sebepte direksiyon kutusu . direksiyon kutusunu imkanın varsa komple aç bakım yağlama yada çizik varsa kaplama yap ve yağlayarak yerine tak. Bunun dışındada bir iki yerden yapar ama senin dediğin sertlik kadar etki yapmazlar. Kolay gelsin.
Gönderen: tatarlar - 31 Ekim 2012, 01:16:19
Bu arada rot kollarınada bak.
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 31 Ekim 2012, 20:30:40
Bence body buildinge başlamalısın benim MK-I'imde en ufak boyda spor direksiyon var kimse kullanamıyor ben tek elimle çeviriyorum kalıcı çözüm  :D
Gönderen: fotorite - 20 Kasım 2012, 17:12:52
bende ilk aldığımda spor direksiyon vardı, zor döndürüyordumb. sonra ojinal direksiyonunu taktım şimdi daha rahat.
Gönderen: ugurkrdg - 05 Aralık 2012, 00:38:54
bence ön tabla lara baktır burç falan direksiyon kutusu nu elletmeden önce bi rot balans ci ya git reçeteyi al ön takım da sorun bulmassa baktır kutuya