vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: caner4 - 15 Ekim 2012, 01:26:56

Başlık: geri döndüm :) polo sevdası bitmedi...
Gönderen: caner4 - 15 Ekim 2012, 01:26:56
arkadaşlar bir süredir forumda aktif değildim. ama tekrar aranıza döndüm. meşhur hırlayan tıslayan horlayan boramı geçtiğimiz aylarda sattığımdan bu yana 2001 model bir reno clio hb ile yollardaydım. fakat mecburiyetten düştüğüm bu durumdan yine vw ailesine katılarak bir polo sahibi olmaya karar verdim. en azından şu günlerde olmasa da önümüzdeki aylarda böyle bir düşüncem var. fakat yine sizlerden fikir edinmek isterim. aslında almak istediğim araç tam olarak polo çünkü bakışları bni çok etkiliyor bu arabanın. yeni polo süper bnce. bluemotion istiyorm ama endişeliyim .ama kesinlikle dizel olacak bu şekilde düşünüyorum fakat 1.2 ve 75 hp yeterli midir. bn sürat seven biri deilim. fakat yokuşlarda da aracıma güvenmek isterim. sollamalarda da beni yarı yolda bırakmamalı. çok beygir meraklısı değilim tasarruf önce gelir. fakat tek isteğim yokuşlarda dik rapmalarda sollamalarda bnim canımı sıkmasın. sizce hangi polo bana uygun *  ???
Başlık: Ynt: geri döndüm :) polo sevdası bitmedi...
Gönderen: tuncyapici - 15 Ekim 2012, 05:19:44
dostum öncelikle hoşgeldin polo almak iyi fikir bu birincisi evet yakıt önemli doğru ama fiyatlarda ortada dizel-benzin arası fark baya düştü bi önemi yok dizelin diye düşünüyorum ben 1.2 75 bg  önermem 5 kişi bindinmi !!!! sorun olur diyorum ben 1.4  85 ps benzinli kullanıyorum memnunun uzun yolda 1000 km yolda 1 depo benzin harcadım 220 tl ye doldu son zamlardan sonra da 240 a dolsun bence çok iyi karar senin saygılar
Gönderen: caner4 - 16 Ekim 2012, 17:34:08
benim de kafamda o soru var . 1.2 tdi beş kişi bindik mi yokuşta rampada nası gider acaba diye düşünüyorum ama dizel alıcam benzinli düşünmüyorum. benzinin nolcaa belli değil hoş mazot da öyle ama hiç olmazsa bi tık daha ucuz.
Gönderen: serhat - 31 Ekim 2012, 21:47:42
bence birazdaha sıkıp keseyi 1.6tdı al gerçktn muhtşem
Gönderen: caner4 - 01 Kasım 2012, 13:48:50
1.6 tdi nin yakıt tüketimi nasıl ki acaba ?