vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: fay78 - 15 Ekim 2007, 08:30:18

Başlık: Tavan Antenini sökmek?
Gönderen: fay78 - 15 Ekim 2007, 08:30:18
Arkadaşlar tavan antenimin dip tarafından pas tuttuğunu farkettim.Anteni çıkarmak için ne yapmam gerekir ? Tam dipten komple sökmüş olan arkadaşım yardım ederse sevinirim?
Hepinize selamlar.
Başlık: Ynt: Tavan Antenini sökmek?
Gönderen: corrado - 15 Ekim 2007, 08:57:07
Benim aracınkini söktüydük vakti zamanında.
aynı sistemdir.
bagaj kapağını açıp tavan döşemesini arka taraftan azda olsa sökmeniz gerekecek.
alttan bağlantısı var.
Gönderen: fay78 - 15 Ekim 2007, 09:46:26
Çok sağolasın Atıf..Bu bilgin sayesinde en azından yapıştırma olmadığına kanaat getirdim.
Benim aracınkini söktüydük vakti zamanında.
aynı sistemdir.
bagaj kapağını açıp tavan döşemesini arka taraftan azda olsa sökmeniz gerekecek.
alttan bağlantısı var.
Gönderen: polo34 - 15 Ekim 2007, 13:17:45
bende sökmek istiyordum ama tavan döşemesi bir kere söküldükten sonra güzel oturmuyormuş demişlerdi biri kurcalatmamıştım:)
Gönderen: kizil13 - 13 Ekim 2011, 09:05:27
Arkadaşlar, bu tavan anteninin nasıl söküldüğünü detaylı anlatacak biri var mı acaba? antenin altındaki lastik çürümüş, o lastikten buldum ama değiştiremiyorum bir türlü. Bagaj kapağını açıp tavanın bitiş yerindeki plastiği çıkarabiliyorum, antenin tavana bağlı olduğu yeri de görebiliyorum döşemeyi az bişi aşağı çekince.. ancak orada büyük bir somuna benzer birşey var her hangi bir vida göremiyorum. Birde hadi orayı açtık peki antenin ek yeri nerede acaba? detaylı anlatacak bir arkadaşın yardımlaını rica ediyorum. Teşekkürler.
Gönderen: alper19 - 13 Ekim 2011, 09:25:16
konu hortlamis :D
ben anlatmaya calisiyim size bagaji actiginzda direklere denk gelen yerlerde plastikler var onlarin tavana dogru olan kisimlarni yewasca cekererk cikartin cok asilmayin kirilmasin yanliz sonra tavandaki plastigide ayni sekilde asagiya cekerek cikartin sonra tavan dosemesinin altina elinizi sokarak acicaksiniz dikkat edin dosemeyi kirmayin buraya kadar zaten yapmissiniz o somunu sokceksiniz sonra biraz daha geridede fis var fici cikarttiginiz zaman anteni komple sökmus olursnuz kolay gelsin
Gönderen: kizil13 - 13 Ekim 2011, 10:04:23
Cevap için teşekkür ederim somunu sökmeyi deneyeceğim. Hani daha önceden arabanın buraları hiç oynanmamış olduğu için kablolar filan hep sünger kaplı fişi göremedim ama sizin dediğinize göre daha dikkatli bakmam lazım sanırım. Bir de yeni konu açmak yerine yine antenle ilgili olduğu için buraya yazmak istedim. Anten, aracın orijinal teybi ile birlikte aktif olduğunu başka bir teyp takıldığı zaman antenin işlev görmediğini ve böylece radyo da cızırtı olduğunu duydum. Şu an aynı sorun bende var. araba dururken radyo da sıkıntı yok ancak giderken sinir bozucu bir cızırtı var. Bu konu ile ilgili bir öneriniz var mı acaba? Hazır anteni sökmeye başlamışken yapılacak bişi varsa yapmak isterim.
Tşk.