vwtr.net

Otomobil Forumu => Otomobilim => Konuyu başlatan: rene - 01 Ekim 2012, 21:53:36

Başlık: rene's mk4 17'' durban jantlarımız ( sayfa 8)
Gönderen: rene - 01 Ekim 2012, 21:53:36
 foruma bayadır üyeyim aslında ama arabamı çok fazla kurcalamadıgımdan konu açmamıştım bizimkininde konusu olsun istedim :tamamdir

kendisi 2001 model Comfortline Otomatik 50 binde ilk sahibinden 2.5 yılönce kavga dövüş alındı şuanda 86 binde.

Yapılanlar

- Ön sis Farı
-Sonax 2 numara Cam filmi
-Fk angel fara D2S mercek montajı
-4300k Xenonlar
-Amerikan Park
-Egzost ucu
-Brc Lpg
-16 Pacific Jantları ve Yeni Lastikler

-

uzun süredir bişey yapmıyorum bişeyler dürtüklüyor ama hayırlısı bakalım :)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/uLO69.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ILmy.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/xNsj.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/Cwcq.jpg)
Başlık: Ynt: Pacific jantlı Comfortline :)
Gönderen: gültekin77 - 01 Ekim 2012, 22:35:55
Pasific jantı candır, :)
Maşaallah.
Gönderen: metinmb407 - 01 Ekim 2012, 22:39:12
Maşallah :)
Gönderen: ØSîRîS - 01 Ekim 2012, 22:40:26
en azından jant bulup takmışsın :))
Gönderen: metalteo - 01 Ekim 2012, 22:50:24
Maşallah...
Gönderen: MeTHea35 - 01 Ekim 2012, 23:05:33
maşallah kazasız belasız  ;)
Gönderen: emrah_akkas - 03 Ekim 2012, 21:15:25
Gayet güzel olmuş gerçekten allah nazardan saklasın...
Gönderen: yakalı - 04 Ekim 2012, 16:58:54
 olay budur  :tamamdir .eren aynı model araç bendede var siyahı.şu pasifik jant olayı kafamda çok yer edindi ama bu aralar alamam bulsamda.bi arkadaş siteye vermiş 850 istemiş ..ama ekonomik denk gelirse bende düşünüyorum sanki koyu renklere çok güzel gidiyor bu jantlar ya.aklında olsun bu sitede   bir pacifik arayanın olduğunu hiç unutma  kardeşim ;)
Gönderen: rene - 04 Ekim 2012, 21:38:25
Pasific jantı candır, :)
Maşaallah.

abi seninkiler kısmet olmadı kurtuluş arabayı satarken onun jantları aldım benim comfortline jantlarınıda onun arabaya taktık gitti :) 
Gönderen: rene - 04 Ekim 2012, 21:38:47
Maşallah :)

eyvallah metin üstat  :)
Gönderen: rene - 04 Ekim 2012, 21:40:47
en azından jant bulup takmışsın :))

evet adem zaten bi onu yapabildik biraz hazırcıyım gidip istanbula almaya üsenmiştim arkadaş aldı fakat gözüm kalmış olacakki döndü dolaştı yine bana geldi jantlar :)
Gönderen: rene - 04 Ekim 2012, 21:41:16
maşallah kazasız belasız  ;)

eyvallah mete  :tamamdir
Gönderen: rene - 04 Ekim 2012, 21:48:47
Gayet güzel olmuş gerçekten allah nazardan saklasın...

sağol emrah kardeşim cümlemizi... nazardanmıdır bilmem ama arabam mıknatıs gibi trafik polisi çekiyor tek sorunum o 50 arabanın içinden sen gel diyorya anlamıyorum :/
Gönderen: rene - 04 Ekim 2012, 21:53:53
olay budur  :tamamdir .eren aynı model araç bendede var siyahı.şu pasifik jant olayı kafamda çok yer edindi ama bu aralar alamam bulsamda.bi arkadaş siteye vermiş 850 istemiş ..ama ekonomik denk gelirse bende düşünüyorum sanki koyu renklere çok güzel gidiyor bu jantlar ya.aklında olsun bu sitede   bir pacifik arayanın olduğunu hiç unutma  kardeşim ;)

sağol mehmet pacific jantları gerçekten güzel hem arabayı yormuyor hemde orjinal oldugundan çizginin dışına çıkmamış oluyor 850 tl bence uygun bi fiyat kendi jantlarınıda 500-600 civarı elden çıkarırısın...aslında bu jantlar Abd de 1.8 T Gti larla veriliyordu o dönemde  bizdeyse 4 kasanın son serisine dinanizm kazandırmak amaçlı bikaç datay ekleyip pacific lere taktılar jantlardan çok memnunum ama  yinede çok deli bi jant bulupta boşa çıkarlarsa haber veririm  :tamamdir
Gönderen: rene - 04 Ekim 2012, 21:57:02
Maşallah...

sağolasın ilker bu arada çok 2001 var ya farkındamısınız :)
Gönderen: metinmb407 - 05 Ekim 2012, 10:16:36
Ama bu aracı daha da güzelleştirmek gerek. Bixenon update falan  :tamamdir
Gönderen: yakalı - 08 Ekim 2012, 09:09:39
sağol mehmet pacific jantları gerçekten güzel hem arabayı yormuyor hemde orjinal oldugundan çizginin dışına çıkmamış oluyor 850 tl bence uygun bi fiyat kendi jantlarınıda 500-600 civarı elden çıkarırısın...aslında bu jantlar Abd de 1.8 T Gti larla veriliyordu o dönemde  bizdeyse 4 kasanın son serisine dinanizm kazandırmak amaçlı bikaç datay ekleyip pacific lere taktılar jantlardan çok memnunum ama  yinede çok deli bi jant bulupta boşa çıkarlarsa haber veririm  :tamamdir
evet haklısın eski gtilere takılıyormuş burda öğrendim.orjinal olması zaten süper,doğru orjinalleri elden çıkarmak mantıklı ya hiç aklımada gelmedi bi kurcalayayım ben bunu :)
Gönderen: rene - 16 Ekim 2012, 21:36:50
Ama bu aracı daha da güzelleştirmek gerek. Bixenon update falan  :tamamdir
valla metin bixenon olmasa bile mercek ve far karartma olayina girme dusuncem var aslinda fk mercekli far alacaktim fakat arkadasin arabasina aldik malesef merceklerin hali felaket park ampulu kadar aydinlatmiyor guzel bi cikma mercek alicam simdi bOs zamanimdada garajda ise girisicem insallah mercek konusunda bana tavsiyede bulunursaniz sevinirim :) bide mercekleri standart fara nasil duzgun sekilde sabitlitcez oda asil konumuz :))
Gönderen: metinmb407 - 17 Ekim 2012, 10:49:15
Valla Golf ün far yapısını incelemem gerek. Biliyorsun ben bixenon montajı yapmıştım. Basit iş. Hem de senin far çift reflektör daha basit ve şık duracağına eminim.
Gönderen: ALPER. - 17 Ekim 2012, 10:59:04
maşallah eren, aracın her daim temiz gibi görünüyor, nedense bende öyle bir izlenim bırakıyor

ben buraya foto eklerken bile arabam at hırsızı gibi :)

metin hoca benim fara ne yapabiliriz :) kendiliğinden mercek var bixenona çevrilir mi o?
Gönderen: metinmb407 - 17 Ekim 2012, 11:02:56
Far yapısını görmem gerekli valla. Merceğin boyutu falan nasıl. Veya farını sökecen merceğin fotosunu ve ölçülerini yollayacan. Çünkü ona göre mercek türleri var :) Benim kullandıklarım Hella bixenon mercek ve Mercedes E serisi mercek kapakları.
Gönderen: rene - 30 Ekim 2012, 10:19:32
Valla Golf ün far yapısını incelemem gerek. Biliyorsun ben bixenon montajı yapmıştım. Basit iş. Hem de senin far çift reflektör daha basit ve şık duracağına eminim.

Bixenon için ds2 gerekiyor yanılmıyorsam xenonları yenilemiştim yakın zamanda sanırım sırf o yüzden sadece h7 mercek takıcam metin yoksa bixenon ayrı bişey tabiki :/

elektrikçi bi arkadaşım var onla beraber yapmayı düşünüyorum o hazır hella mercek setlerinden bahsetti ama yan sanayı çıkıp junyan gibi dağıtmasından korkuyorum.fiyatı 250 tl dedi sadece mercek ve mercek kapağı biz açıp montajınıı yapıcaz açmışken çerçevesinide karartıcaz farın... bu kiti almakmı daha mantıklı yoksa merc.yada bmw den çıkma uygun bir h7 mercek ve mercek kapağı bulmakmı far camına değmeyecek uzunlukta olması gerekiyor tabi hangi h7 golf e uyum sağlar bilgin varmı acaba?

geceuçusu.com adlı sitede golf 4 le ılgılı çalışmalar var ama adamlar bana göre biraz prof kalıyor far konusunda o yüzden dillerini pek anlayamıyorum :)
Gönderen: rene - 30 Ekim 2012, 10:31:37
maşallah eren, aracın her daim temiz gibi görünüyor, nedense bende öyle bir izlenim bırakıyor

ben buraya foto eklerken bile arabam at hırsızı gibi :)

metin hoca benim fara ne yapabiliriz :) kendiliğinden mercek var bixenona çevrilir mi o?
sağolasın ali elimden geldiği kadar özenirim temiz bakarım temizlerim silerim vaktim yoksa temizletirim babadan kalma bi alışkanlık bi ayakkabı bi araba :)

senin araban çamurluyken bile güzel o yüzden problem yok.

Bu arada arife göünü emektar pioneer deh-6750 miz bizden bu kadar dedi onun dolgun baslarına alıştığımızdan deh-9450 ub ile ana ünitemizi yeniledik.

Dün sabah 6 yıllık mutlu akümüzde bizden bu kadar dedi onuda yeniledik.

son zamanlarda takılan Saol cam telinide tekrar sardrıp yağladık.

bide akşam yemek yerken arka dişimizi kırdır dışçi daha kötü haberlerde verdi  hiç yoktan bi teklik yara açılmış oldu toplam olarak :)
Gönderen: metinmb407 - 30 Ekim 2012, 10:39:07
Yapmışken bir kere yap tam yap :) Hellanın hazır seti yok olsa da onlar çakmadır ve randuman alamazsın. Far camına değse de değmese de ister H7 ister D1S olsun illaki arka kapaktan taşar diye düşünüyorum. Bende taştı o yüzden arka kapağı kestim.

Hella bixenon mercek en kısa olanı. 14 cm. Bosch 15.5, Valeo 14.5 cm. Benim kullandığım bixenon D1S. O yüzden farketmez ama D1S nin ısınma süresi D2S ye göre daha kısa ama bizim anlayacağımız kadar değil salise farkı diyebilirim.

Bu arada aslına bakarsan H7 diye xenon olmaz. Bunlar halojen fara uygulamak için sonradan uydurulan, ortaya çıkan çakma kitler. Orijinal xenonlar D1S, D2S, D3S bir yerde D4S bile gördüm valla.

Senin araçta uzuna aldığın zaman kısa far sönmez bende öyle bir problem vardı diyotla hallettim. Araç çalışmaz ya da farlar kapalı durumda iken selektör yaptığın zaman sadece uzun çalışır ama farlar açıkken uzundan aldığın paralel bixenon merceğe de tetik verir ve hem bixenon hemde farın kendi uzunu yanar :)
Gönderen: rene - 30 Ekim 2012, 12:29:01
evet haklısın ama arabanın trigerini vs de değiştirme düşüncem var o yüzden çok açılmayım diyorum yoksa  mercedesin biri karşıdan sellektör yaptığında bi-xenonlarla içimden rica etsem bidaha sellektör yaparmısınız diyorum bende :D

burdaki çıkmacıda h7 megane II den çıkma valeo marka mercekler var( bu arada h7 konusunda haklısın halojen uydurma  bunlar) fiyatları çok uygun ve mercekler arkaya doğru çok uzun değil sanki sıgar gibi duruyor.eğer onları alırsam.şu aşağıdaki merceğin etrafındaki kapağı nerden bulabılırım tek satılırmı yada başka araçtan çıkma kapak buna uyarmı ?
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/18Tlw.jpg)

Buda çıkmacıdaki megane merceklerinden ne dersin uyarmı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-valeo-xenon-h7-mercek-tip01-84904279/detay/
Gönderen: metinmb407 - 30 Ekim 2012, 12:48:47
Agacım 50 lira bu merceklere vereceğine zaten kapaklı olarak bixenon mercek takımı 100-150 liraya satılıyor neden inat ediyorsun :D

Far karartma yapacaksan siyah mercek kapaklarından var ben satın aldığım zaman arada kaldım bunu mu taksam yoksa Mercedes kapağı mı taksam diye Mercedeste karar kıldım.
Gönderen: rene - 30 Ekim 2012, 16:17:59
Tamam dostum 100 liraya bulabilirsek hemen alaayım  :) ama çıkmacı bana kırık olanlarına bile 200 falan dedi + 300 350 civarıda yeni ampüller 500 ü aşacak yine :)

mercek kapakları standart oluyor anladığım kadarıyla üstat doğrumudur eğer öyleyse problem yok senin bora için aldıkları uyarmı golf e mesela öyleyse senden alırım siyah daha hoş durur
Gönderen: metinmb407 - 30 Ekim 2012, 18:06:49
Tamam dostum 100 liraya bulabilirsek hemen alaayım  :) ama çıkmacı bana kırık olanlarına bile 200 falan dedi + 300 350 civarıda yeni ampüller 500 ü aşacak yine :)

mercek kapakları standart oluyor anladığım kadarıyla üstat doğrumudur eğer öyleyse problem yok senin bora için aldıkları uyarmı golf e mesela öyleyse senden alırım siyah daha hoş durur

Üstad ben satmak için söylemedim satın aldığım çıkmacıda vardı bende orada karar kıldım :D Mercekler uyar ama mercek kapaklarından emin değilim mercek kapaklarının merceğe oturan kısmı genel olarak standart ama bazıları da far tasına monte ediliyor. Bixenon da olsa H7 mercekte taksan far kapağında işlem yapacaksın gibime geliyor. Farın yapısını görmem gerekli dememdeki maksat bu mesafeyi gözle görürsem daha net fikir beyan ederim. Bu arada mümkünse çıkma far ya da en azından far içi al yedekte dursun ne olur ne olmaz. Otomatik far yüksekliği ve far yıkaması olmayan xenonlar muayeneden geçmiyor o yüzden bende eski farlarımı takıyorum :D Halojen ampül takıp muayeneden geçende var ama nasıl takıldığını görmedim. Sen Sakaryadaki çıkmacılara sormuşsun sana maliyeti 500 ü geçecek diyorsun ben çıkma far dahil toplam maliyetim 550 yi buldu işçilik benden :D Tüm parçalar Mercedes çıkması burada bir arkadaşa daha yapmıştık oradan artan ampül ve balastlar var Philips ampül ve Bosch balast üzerinde Mercedes amblemi bile var.
Gönderen: metinmb407 - 30 Ekim 2012, 18:08:04
Benim aldığım çıkmacı bana 6 çeşit kapak göstermişti.
Gönderen: rene - 31 Ekim 2012, 12:36:16
ok metin ben elinde var sandım :) mercedes mercek kapağı bencede en iyisi h7 yada ds2 olması farketmiyor sanırım mercek kapagının yuva genişliği aynı tabi kapak reklektöre nasıl monte ediliyor bilmiyorum sen delip oturttunmu yapıştırıcı vs mi kullandın ? google dan baktım gerçekte accent era ya bile yakışmış mercedes mercek kapağı bende onlardan bulacam insallah çıkma far almadan üzerindeki hella ları açalım diye düşündük.şuanki en büyük engelim sakaryadaki çıkmacılar adamlarda hiç birşey yok yer kaporta gök kaporta :) sanırım internetten tedarik edicem malzemeleri ufak ufak.
Gönderen: metinmb407 - 31 Ekim 2012, 12:44:15
Mercek kapakları far tasına değil merceğe monte ediliyor zaten geçmeli sök tak :) Ama dikkat edeceğin nokta merceği far tasına bağladığın vakit mercek kapağının merceğe oturmasını engellemeyecek şekilde montaj yapmak. Ben o yüzden mercek kapağının alt kısmını traşladım. Benim far tasının alt kısmı düz olduğu için böyle bir girişimde bulundum ama senin far tası zaten yuvarlak o yüzden montesi kolay olur. Bence bilen birine yaptır deneme yanılma ile yapılacak iş değil heleki elinde tek far var ise çok çok dikkatli olman gerekecek. Ben kendi farlarımı 3 kere söktüm üçüncüde adamakıllı bir montaj oldu. İkinci montajı yaklaşık 8 ay kullandım en sağlamı şu anki oldu. İnternetten bulursun malzemeleri.

Mercedes kapağı ile ilgili kendi aracımın fotosunu çeker eklerim buraya. İki çeşit var kapak olarak. Canım sıkıldıkça değiştirirm diye iki tür aldım :D
Gönderen: metinmb407 - 06 Kasım 2012, 18:02:46
Birinci takım bu :) Aynı zamanda far karartma da yaptım.

(http://img6.resimup.net/dm/Z6UR.jpg) (http://img6.resimup.net/pm/Z6UR.html)

(http://img6.resimup.net/dm/13YF.jpg) (http://img6.resimup.net/pm/13YF.html)

(http://img6.resimup.net/dm/XZO7.jpg) (http://img6.resimup.net/pm/XZO7.html)

(http://img6.resimup.net/dm/18IN.jpg) (http://img6.resimup.net/pm/18IN.html)

(http://img6.resimup.net/dm/HWLZ.jpg) (http://img6.resimup.net/pm/HWLZ.html)

Bu da ikinci takım eski resimlerden Mercedes E serisi mercek kapakları :)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ftQU.jpg)
Gönderen: STAK67 - 06 Kasım 2012, 18:30:30
farlar farklıymış. plakada 19 diyo ne diyo bu :D memleketimden gelme sanırım
Gönderen: metinmb407 - 06 Kasım 2012, 19:46:20
farlar farklıymış. plakada 19 diyo ne diyo bu :D memleketimden gelme sanırım

Çorumluyuz birbirimizden sorumluyuz :D
Gönderen: rene - 08 Kasım 2012, 10:31:58
hey maşallah mükemmel olmuş metin mercedes mercek kapakları bambaşka duruyor  :sevgi: gerçekten kare yuvaya oturtmak için ciddi uğraşmışsındır bunları.bu arada sanırım parkarıda iptal etmemişsin merceğin altından yanıyor :) valeo merceklerden aldım Passat b.5.5 ten çıkma meganekılerle aynı oluyormuş.şimdi sırada merc. mercek kapagı bulmak var sonrası işçileğe girişebiliriz sanırım.

Gönderen: rene - 08 Kasım 2012, 10:33:42
bu arada Bora nın aydınlatma açısından standart farı hiç göstermiyordu Golf e göre sanırım far yapısından kaynaklanıyordu xnonda takmıştık yine göstermiyordu yolu çıldırtmıştı bizi boraya mercek olmazsa olmaz bence  :)
Gönderen: metinmb407 - 08 Kasım 2012, 10:38:43
hey maşallah mükemmel olmuş metin mercedes mercek kapakları bambaşka duruyor  :sevgi: gerçekten kare yuvaya oturtmak için ciddi uğraşmışsındır bunları.bu arada sanırım parkarıda iptal etmemişsin merceğin altından yanıyor :) valeo merceklerden aldım Passat b.5.5 ten çıkma meganekılerle aynı oluyormuş.şimdi sırada merc. mercek kapagı bulmak var sonrası işçileğe girişebiliriz sanırım.

Çok teşekkür ederim :) Evet parkları iptal etmedim aynı zamanda bizim araçlarda sinyal üstte alt kısımda birşey yoktu orayı da kestim turuncu park koydum sinyalle bağlantılı olarak sinyal yanınca turuncu park sönüyor sinyal sönünce turuncu park yanıyor ikisi senkronize yanıyor :D

Mercekleri kaça aldın?
Gönderen: metinmb407 - 08 Kasım 2012, 10:39:19
bu arada Bora nın aydınlatma açısından standart farı hiç göstermiyordu Golf e göre sanırım far yapısından kaynaklanıyordu xnonda takmıştık yine göstermiyordu yolu çıldırtmıştı bizi boraya mercek olmazsa olmaz bence  :)

Evet far yapısından :) Şimdi affetmiyorum yolları da kaşınanlarıda :)
Gönderen: rene - 08 Kasım 2012, 12:19:07
Çok teşekkür ederim :) Evet parkları iptal etmedim aynı zamanda bizim araçlarda sinyal üstte alt kısımda birşey yoktu orayı da kestim turuncu park koydum sinyalle bağlantılı olarak sinyal yanınca turuncu park sönüyor sinyal sönünce turuncu park yanıyor ikisi senkronize yanıyor :D

Mercekleri kaça aldın?

ben çıkma sisli far buldun sandım valla çok güzel yapmışsın o ayna kısmı keserek ...bende yapayım hazır açmışken ama elimde ikinci takım far olmadıgından sadece sinyal kapagını bulmak pek mümkün olmaz :/  ben mercekleri 50 tl ye aldım ama çok temizler 35 tl yede vardı aynısı ama kararmışlardı almadım aydınlatmayı etkiler diye.Senin merc. mercek kapaklarından nerden temin edebilim ve fiyatları ne durumdadır  internette araştırdım yok hiç bi sitede satılık ya :(

Gönderen: metinmb407 - 08 Kasım 2012, 13:39:29
ben çıkma sisli far buldun sandım valla çok güzel yapmışsın o ayna kısmı keserek ...bende yapayım hazır açmışken ama elimde ikinci takım far olmadıgından sadece sinyal kapagını bulmak pek mümkün olmaz :/  ben mercekleri 50 tl ye aldım ama çok temizler 35 tl yede vardı aynısı ama kararmışlardı almadım aydınlatmayı etkiler diye.Senin merc. mercek kapaklarından nerden temin edebilim ve fiyatları ne durumdadır  internette araştırdım yok hiç bi sitede satılık ya :(

Çıkma sisli farı ebay mebay o kadar aradım ki bulamadım mercek montajı yaptıktan sonra sahibindende bir takım sisli Bora farı görünce deliye döndüm resmen :D

Sen Valeo mercekleri almışsın ama Mercedes mercek kapağının ona oturacağından emin misin? Ben şahsen emin değilimde. Benim aldığım takımda Hellaya uygun kapakları vermişti adam kapaklarda merceklere göre standart. Mercedes Hella mercek kullanıyor o yüzden nasıl çıkarsın bu işin içinden bilemedim. Ayrıca Senin Golf ve Merc. mercek kapağı güzel durmaz. Yurtdışı forumlarını araştırırken Golf IV örneklerinide gördüm ve inan Mercedes kapağı çok kaba duruyordu. Far tasının dışına taşar büyük bir kapak çünkü. Bendeki far tasının çapı senin araca göre büyük olduğundan tercihim Merc. kapaktan yana olmuştu. Mercek çapını ölçersen Merc. kapağının uyumlu olup olmadığını söylerim. Ona göre de yardımcı olmaya çalışırım.

Önümüzdeki günlerde Karabük e bixenon montaj yapıp yollayacağım bende. Araç yine Bora. Bekleyin bakalım ne çıkacak :)
Gönderen: metinmb407 - 08 Kasım 2012, 13:40:18
Bu arada kapaklar tek satılmıyor ve satanlarda bixenon mercek fiyatına kapak satıyorlar. Galiba bu Merc. kapağı Golf Pacific jantı hesabına :D
Gönderen: metinmb407 - 08 Kasım 2012, 14:45:29
Bak şimdi burda Merc. E55 kapaklı Golfleri gör ve yakışmadığını anla :)

(http://www.unitronic-chipped.com/imgs/membercars/original/retro_2.jpg)

(http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT-oJ240wELk_1hRqMb1QgCjyHdagVLEy6iMsnzgKp70SomWbbvVpfdTySE)
Gönderen: nurigökay - 08 Kasım 2012, 16:21:03
Bu arada kapaklar tek satılmıyor ve satanlarda bixenon mercek fiyatına kapak satıyorlar. Galiba bu Merc. kapağı Golf Pacific jantı hesabına :D
Gönderen: nurigökay - 08 Kasım 2012, 16:22:33

Önümüzdeki günlerde Karabük e bixenon montaj yapıp yollayacağım bende. Araç yine Bora. Bekleyin bakalım ne çıkacak :)
bekliyoruz:)
Gönderen: rene - 09 Kasım 2012, 10:14:15
Bak şimdi burda Merc. E55 kapaklı Golfleri gör ve yakışmadığını anla :)

(http://www.unitronic-chipped.com/imgs/membercars/original/retro_2.jpg)

(http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT-oJ240wELk_1hRqMb1QgCjyHdagVLEy6iMsnzgKp70SomWbbvVpfdTySE)
fena olmamış be müdür  :p ben biraz büyük mercek kapağı seviyorum galiba mesela orjinal hella ların mercek kapağı çok küçük bence (tabi bulsak bayıla bayıla )...Yedek far takımım olsa direk sana göndereyim dicem ama farsızda olmazki yahu :)
Gönderen: metinmb407 - 09 Kasım 2012, 13:20:45
Valla Golf te beğenmedim ben yinede sen bilirsin. Mercek çapını soylemedin bu arada :) bu aralar benimle iletişimde olmanı tavsiye ederim bu kapaklar için hatta farklı kapaklarda mümkün olacak :) O yüzden valeo merceğe kapaklar uygun mu değil mi yoksa kurtarır mi onu anlayalım :)
Gönderen: metinmb407 - 09 Kasım 2012, 13:22:21
Valla aga ya bir hafta arabaya binmeyecen ya da basının çaresine bakacan :)
Gönderen: rene - 09 Kasım 2012, 13:45:56
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-h7-mercek-valeo-53167611/detay/

metin bak bunların aynısı ölçülmüşünü buldum  :)  Bu Merceklere kapak bulabılırmıyız kapakla mercegı monte etmede sıkıntı olurmu :/
Gönderen: DenQ - 09 Kasım 2012, 14:27:44
ayni mercekten bende var istersen iletisime gec :)
bu adamdan almistim. Angellara uymadi takamiyorum
Gönderen: metinmb407 - 09 Kasım 2012, 20:44:28
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-h7-mercek-valeo-53167611/detay/

metin bak bunların aynısı ölçülmüşünü buldum  :)  Bu Merceklere kapak bulabılırmıyız kapakla mercegı monte etmede sıkıntı olurmu :/

Agacım Merc. E55 kapağı galiba senin araca olmayabilir. Fotosunu paylaştığım Golf E55 benzeri kapak.Alltaki resimde Golf farının ölçüsü mevcut. 13 cm çapı var. Aynı zamanda E55 mercek kapağınında dış çapı 13 cm. Yani sığmayabilir. Ama sanırsam merceğe oturur. Sıkıntı merceğe oturmasında değil far tasına oturmasında. Oraya oturmayabilir. İlla da Merc. kapağı olsun dersen benden haber bekle derim. Sana yardımcı olacam ama azıcık sabır :)

(http://img9.imageshack.us/img9/2087/foto0031n.jpg)
Gönderen: rene - 10 Kasım 2012, 10:10:19
Agacım Merc. E55 kapağı galiba senin araca olmayabilir. Fotosunu paylaştığım Golf E55 benzeri kapak.Alltaki resimde Golf farının ölçüsü mevcut. 13 cm çapı var. Aynı zamanda E55 mercek kapağınında dış çapı 13 cm. Yani sığmayabilir. Ama sanırsam merceğe oturur. Sıkıntı merceğe oturmasında değil far tasına oturmasında. Oraya oturmayabilir. İlla da Merc. kapağı olsun dersen benden haber bekle derim. Sana yardımcı olacam ama azıcık sabır :)

(http://img9.imageshack.us/img9/2087/foto0031n.jpg)

yok metin illa mercedes kapağı olsun demiyorum mümkünse bizi en az ugraştıracak kapak olsun çünki bunu montajı yapacak arkadaş çok kalifiye değil :/ tabi biraz irice kapaklarda hoşuma gidiyor mec.kapağı gibi ama  problem değil yeteriki şu mercekleri koyalım niyetine girdiğimden beri mevcut farlar bomboş geliyor bana merceksiz :)
Gönderen: rene - 10 Kasım 2012, 10:11:44
bu arada benim aldıgım mercek 14 cm diyor nasıl sıgacak içine 13cm ise golf farı  ???
Gönderen: metinmb407 - 10 Kasım 2012, 16:24:30
Eren usta msn var mı sana güzel haberim var :)
Gönderen: metinmb407 - 10 Kasım 2012, 16:49:21
Ya da ben özeline mesaj atayım ekle.
Başlık: Ynt:
Gönderen: rene - 20 Şubat 2014, 00:28:50
Uff kotu olmuş yaxilan onca sey gitmis ya :/

Tapatalk
Gönderen: MurdeR - 20 Şubat 2014, 10:28:00
Senin konu duruyor benim konu hic yok eren abi :)
Gönderen: TEYOLOGY - 20 Şubat 2014, 10:52:36
1 yıl gitti. yapılan ufak tefek işler anılar vs neyse de modifikasyon anlatım ve fotoları giden başlıklar çok kötü oldu.
Gönderen: furkanyldrm - 20 Şubat 2014, 15:01:47
Düzenli olarak kullandığım tek forum sitesiydi, böyle birden uçup gidince üzüldüm hevesim kaçtı. :(
Gönderen: rene - 20 Şubat 2014, 15:43:06
Kesinlikle bende üzüldüm..

Tapatalk
Gönderen: s1nanozk - 21 Şubat 2014, 10:23:11
çok eskiye dönmüş..hiç ellemeseler daha iyiydi!
Gönderen: rene - 12 Mart 2014, 16:24:41
Arkadaşlar arabayı 48.000 km de almıştım ve hep Castrol Magnatec 10/40 kullandım önceki sahibide hep bu yağı kullanmış.

Bu kış çoğu Golf ve bora kullanıcısından duyduğum soğukta ilk çalıştırmada hafif titreşimler başladı boğaz kelebeğinden olduğunu düşündüm adaptasyon vs yine aynı çözülmedi.

Özellikle araba sabah soğukta 1-2 km yürüdükten sonra ışıklarda ''D'' konumda durduğumda ayağım frendeyken ileriye doğru hafiften kafa atar gibi pozisyona giriyordu ''N'' yani boşa alınca şiddeti azalıyordu fakat ısınana kadar geçmiyordu bu durum canım sıkılmaya başlamıştık yağı değiştirmeye karar verdim.

112.500 km Mobil 1 0-40 New Life Sentetikle  yağımı değiştirdim.

İnanması zor ama ağrı kesici iğne vurulmuş gibi tüm o rolanti dalgalanması gitti üstelik bu sabah yol bilg 2 derece gösteriyordu normalde olması gerektiği gibi D konumda ışıklarda ayağım frendeyken en ufak sarsıntı yoktu.(hararet göstergesi henüz sıfırdaydı bu arada)

Diğer + olarak bahsedebileceğim araba çok rahat çalışıyor yürümeside sanki daha rahat en azından daha sessiz.peformans olarak bişey söyleyemem çünki bikaç gündür sakin kullanıyorum varsada henüz farkedemedim.Düşünenlere tavsiye ederim.
Gönderen: s1nanozk - 12 Mart 2014, 18:16:13
Ben de en son bakımda bu yagdan aldım.aynı şekilde önceden hep 10-40 kullanılmış, ilk bakımında da aynı şekildeydi ama bu sefer kendi araştırmalarıma da dayanarak 0-40 aldım.ilk çalıştırmadaki hafif sarsıntı falan kesildi.4000km civarı oldu bi problem yok şu an için.sizin problemin de yok olduğuna sevindim ;)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gönderen: rene - 30 Nisan 2014, 12:59:44
Ben de en son bakımda bu yagdan aldım.aynı şekilde önceden hep 10-40 kullanılmış, ilk bakımında da aynı şekildeydi ama bu sefer kendi araştırmalarıma da dayanarak 0-40 aldım.ilk çalıştırmadaki hafif sarsıntı falan kesildi.4000km civarı oldu bi problem yok şu an için.sizin problemin de yok olduğuna sevindim ;)

Yağ değişim periyodunu nasıl uygulayacaksın yağın arkasında 30.000 km periyottan bahsediyordu ustada aynı şekilde söyledi bana çok geldi ama 15 binde değiştiririm artık öyle düşündüm 10-40 ı bile 10 bin km de değiştirdiğimde yağ çok iyi görünüyordu sonuçta tam sentetik bu.
Başlık: Ynt: Ynt: Ynt: Pacific jantlı Comfortline :)
Gönderen: s1nanozk - 30 Nisan 2014, 21:59:16
Yağ değişim periyodunu nasıl uygulayacaksın yağın arkasında 30.000 km periyottan bahsediyordu ustada aynı şekilde söyledi bana çok geldi ama 15 binde değiştiririm artık öyle düşündüm 10-40 ı bile 10 bin km de değiştirdiğimde yağ çok iyi görünüyordu sonuçta tam sentetik bu.
Hocam aynı şekilde dediğin gibi 15binde falan değiştiririm ben de.30bin çok geldi bana biraz :/
Diğer yağı bile 10bine yaklaştığında değiştirmiştim ne olur ne olmaz diye :)

Gönderen: edincol - 01 Mayıs 2014, 00:02:14
Mobil 1 New Life'tan memnun kaldıysanız sonraki değişimde Mobil 1 ESP 0W-40'a geçmenizi tavsiye ederim. New Life'ın daha da geliştirilmiş versiyonudur. Bu yağların değişim aralığı 15bin kilometre veya 12 ay, hangisi önce dolarsa.
Başlık: Ynt: Ynt: Ynt: Pacific jantlı Comfortline :)
Gönderen: rene - 01 Mayıs 2014, 12:52:31
Mobil 1 New Life'tan memnun kaldıysanız sonraki değişimde Mobil 1 ESP 0W-40'a geçmenizi tavsiye ederim. New Life'ın daha da geliştirilmiş versiyonudur. Bu yağların değişim aralığı 15bin kilometre veya 12 ay, hangisi önce dolarsa.

Her ikiside 0-40 sonuçta ama surekli yag değiştirmek iyi değil diye bir kanı varya o yüzden artik bunla devam ederim diye düşünüyordum farketmez dersen onada geçebilirim 15bin dolunca ama bundanda çok memnun kaldım.

Tapatalk
Başlık: Ynt: Ynt: Pacific jantlı Comfortline :)
Gönderen: rene - 01 Mayıs 2014, 13:53:44
Bu arada forum sifirlaninca konunun buyuk bölümü gittiginden guncel foto ekleyelim..

+ olarak ,

-Golf IV vr6 ön lip

-Fk mercekli farlar tadilatla mercek montaji yapip cikma valeo d2s mercekler takıldı ampullerde d2s 4300k ampullerle değişti.

-Ana unitemizde Pioneer avh1550 dvd double ile değiştirildi.

-4kollu comfortline direksoyonundan sıkılmıştım 3 kol 1.8 highline 3 kol direksiyonla değişti.

(http://img.tapatalk.com/d/14/05/01/6abyhere.jpg)(http://img.tapatalk.com/d/14/05/01/2ybususu.jpg)(http://img.tapatalk.com/d/14/05/01/a3ymu8e3.jpg)(http://img.tapatalk.com/d/14/05/01/amy3ysys.jpg)

Tapatalk
Başlık: Ynt: Pacific jantlı Comfortline :) mercek+doube din (syf 5)
Gönderen: edincol - 01 Mayıs 2014, 19:48:49
Her ikiside 0-40 sonuçta ama surekli yag değiştirmek iyi değil diye bir kanı varya o yüzden artik bunla devam ederim diye düşünüyordum farketmez dersen onada geçebilirim 15bin dolunca ama bundanda çok memnun kaldım.

Tapatalk

İki yağın da viskoziteleri aynı ama formülasyonları farklı. New Life yerine ESP serisine geçmenizi tavsiye ettim çünkü yeni emisyon hadlerine bağlı olarak geliştirilen bu yağların yanma sonucu daha az kül bırakması ve DPF veya 3 way catalyt gibi egzoz gazı yakan sistemleri tıkamamasıdır. Yağın daha az kül oluşturmasını sağlamak için ise yüksek kaliteli baz yağlar kullanılmakta ve zayıf yönleri az olan baz yağlar kullanıldığı için de yağ daha az katığa ihtiyaç duyuyorlar. Bu yağlar low SAPS olarak adlandırılıyor, yani düşük sülfat kül, fosfor ve sülfür içerikli.

Sözün özü, low SAPS ürünler formulasyonları daha istikrarlı olduğu için motorun aşınmaya karşı korumasında (daha uzun süre kullanılsalar dahi) öne çıkarlar. Bu nedenle, DPF veya katalitik könvertör gibi donanımlar araçta olmasa dahi, Low SAPS formulasyona sahip motor yağlarının kullanımını tavsiye ederim.

Daha iyi bir yağa geçtiğiniz için yağ değiştirmenizde sorun yok.
Başlık: Ynt: Ynt: Ynt: Pacific jantlı Comfortline :) mercek+doube din (syf 5)
Gönderen: s1nanozk - 01 Mayıs 2014, 20:43:33
İki yağın da viskoziteleri aynı ama formülasyonları farklı. New Life yerine ESP serisine geçmenizi tavsiye ettim çünkü yeni emisyon hadlerine bağlı olarak geliştirilen bu yağların yanma sonucu daha az kül bırakması ve DPF veya 3 way catalyt gibi egzoz gazı yakan sistemleri tıkamamasıdır. Yağın daha az kül oluşturmasını sağlamak için ise yüksek kaliteli baz yağlar kullanılmakta ve zayıf yönleri az olan baz yağlar kullanıldığı için de yağ daha az katığa ihtiyaç duyuyorlar. Bu yağlar low SAPS olarak adlandırılıyor, yani düşük sülfat kül, fosfor ve sülfür içerikli.

Sözün özü, low SAPS ürünler formulasyonları daha istikrarlı olduğu için motorun aşınmaya karşı korumasında (daha uzun süre kullanılsalar dahi) öne çıkarlar. Bu nedenle, DPF veya katalitik könvertör gibi donanımlar araçta olmasa dahi, Low SAPS formulasyona sahip motor yağlarının kullanımını tavsiye ederim.

Morukcum bu yağ işini öğrendiğimiz iyi oldu.vallaha 0-40a gectim rahat ettim :)

Başlık: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Pacific jantlı Comfortline :)
Gönderen: s1nanozk - 01 Mayıs 2014, 20:44:38
Bu arada forum sifirlaninca konunun buyuk bölümü gittiginden guncel foto ekleyelim..

+ olarak ,

-Golf IV vr6 ön lip

-Fk mercekli farlar tadilatla mercek montaji yapip cikma valeo d2s mercekler takıldı ampullerde d2s 4300k ampullerle değişti.

-Ana unitemizde Pineer avh1550 dvd double ile değiştirildi.

-4kollu comfortline direksoyonundan sıkılmıştım 3 kol 1.8 highline 3 kol direksiyonla değişti.

(http://img.tapatalk.com/d/14/05/01/6abyhere.jpg)(http://img.tapatalk.com/d/14/05/01/2ybususu.jpg)(http://img.tapatalk.com/d/14/05/01/a3ymu8e3.jpg)(http://img.tapatalk.com/d/14/05/01/amy3ysys.jpg)

Tapatalk
Hacım araç güzeldi daha güzel oldu be.bu lipi nerden aldın.kafaya taktım ben de bulursam alim diyorum :)

Gönderen: edincol - 01 Mayıs 2014, 20:48:08
Morukcum bu yağ işini öğrendiğimiz iyi oldu.vallaha 0-40a gectim rahat ettim :)

Bunları duymak sevindirici, ben de çok uğraşıyorum insanları yarı-sentetik batağından kurtarmak için. İyi sürüşler.
Gönderen: s1nanozk - 01 Mayıs 2014, 22:39:58
Bunları duymak sevindirici, ben de çok uğraşıyorum insanları yarı-sentetik batağından kurtarmak için. İyi sürüşler.
:tamamdir fazla takma kimseyi kafana
Gönderen: MurdeR - 02 Mayıs 2014, 17:25:03
Hacım araç güzeldi daha güzel oldu be.bu lipi nerden aldın.kafaya taktım ben de bulursam alim diyorum :)

aynen bu ön lip nereden çıktı yeni farkettim şöyle açık renkli fotoğrafı varmı aracın lipi net görebileceğimiz  :)
Gönderen: metinmb407 - 02 Mayıs 2014, 23:02:03
Bu lipi Alper satıyordu on arka. Benim golfum olsa 25 yıl eki değil bunları duşunurdum :)

Sıkıntı yok amudo kalkarak yollandı.
Gönderen: rene - 05 Mayıs 2014, 16:18:26

anladım teşekkür ederim valla forumda böyle bilgi sahibi insanların olması sevindirici sanayide en ustayım diye geçinen adamlara soruyorum 10-40 magnatec üzerine yağ tanımam diyor düşün yani :)

sinan ön lipi alper diye bi arkadaş var forumda mk4 gti var ondan almıştım orjinal lipten daha alçak gösteriyor önü servis fiyatı yüksek siparişle getirmiş onlarda sanırım ben uyguna almıştım :)

Gönderen: rene - 05 Mayıs 2014, 16:21:24
aynen bu ön lip nereden çıktı yeni farkettim şöyle açık renkli fotoğrafı varmı aracın lipi net görebileceğimiz  :)

aydınlık bi fotosunu çekicem :)

Bu lipi Alper satıyordu on arka. Benim golfum olsa 25 yıl eki değil bunları duşunurdum :)

Sıkıntı yok amudo kalkarak yollandı.

müdür arka lipi almadığıma pişman oldum sonra ama iş işten geçti sırf lpg girişinin deliği var diye altında uğraşmak istememiştim kafa işte şimdi ara bul bulabilirsen.
Gönderen: edincol - 05 Mayıs 2014, 17:10:32
anladım teşekkür ederim valla forumda böyle bilgi sahibi insanların olması sevindirici sanayide en ustayım diye geçinen adamlara soruyorum 10-40 magnatec üzerine yağ tanımam diyor düşün yani :)

sinan ön lipi alper diye bi arkadaş var forumda mk4 gti var ondan almıştım orjinal lipten daha alçak gösteriyor önü servis fiyatı yüksek siparişle getirmiş onlarda sanırım ben uyguna almıştım :)

Rica ederim.

Sadece sanayi de değil, yetkili servislerde bile ucuz olduğu için yarı sentetik yağlar kullanılabiliyor. Kaliteli hizmet alıyorum diye yetkili servise gidip bir yağ değişimine 300 - 400 lira bayılan ve arabasına doğru şartnamelerde yağ kullanılmayan çok fazla insan var. Yağ şirketleri televizyonda roden yapan adamlarla reklam çekeceğine, sanayide ustalara eğitim vermeyi amaçlamalı. Ben Mobil'i bu yüzden seviyorum, yanlış hatırlamıyorsam 5 tane eğitim aracı sürekli Türkiye çapında gezerek eğitim veriyor. Televizyona reklam verecekleri parayı eğitime harcıyorlar.

Yağ konusu motor ustalığından çok petrokimya konusunda bilgi gerektiren bir konu.
Gönderen: metinmb407 - 05 Mayıs 2014, 22:11:52
müdür arka lipi almadığıma pişman oldum sonra ama iş işten geçti sırf lpg girişinin deliği var diye altında uğraşmak istememiştim kafa işte şimdi ara bul bulabilirsen.

Bende arıyorum ama yok ara bul anasını satıyım :)
Gönderen: sezerrollas - 05 Mayıs 2014, 23:31:49
jantlar super olmus banada lazım :((
Gönderen: rene - 19 Mayıs 2014, 13:49:12
Şehir içi 27,4 lt yaktığım eski videoyu buldum W8 im benim ya  >:D

53 dakikada,
7 km gitmişim
8 km ortalama hızl
27,4 lt ortalama tüketim
51,5 anlık tüketim

iş çıkış saati Leventten Beşiktaşa gitme çabaları :) Türkiyede görebileceğiniz en yoğun güzergah ve en berbat saat.

https://www.youtube.com/watch?v=ImZ_wleVY9g
Gönderen: metinmb407 - 20 Mayıs 2014, 09:02:03
Olsun öyle de güzel böyle de güzel :D
Gönderen: s1nanozk - 20 Mayıs 2014, 11:04:18
Ya Eren bişey sorucam, yeni yağdan sonra yağ eksiltme durumun var mı? Ya da herhangi bir değişiklik?

Gönderen: vp703 - 21 Mayıs 2014, 05:24:23
Bu yag konusu beni tribe soktu ya.araci satmadanonce Ustama gittim dedim ben bu yaga gecmek istiyorum adam nuh dedi peygamber demedi bak orda bu aracin yagi yaziyor ben bilimsel calisiyorum orda ne yazarsa o dur dedi cikti :)

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gönderen: rene - 21 Mayıs 2014, 13:07:57
jantlar super olmus banada lazım :((

sağol dostum umarım bulursun sende kafana göre bi jant.

Olsun öyle de güzel böyle de güzel :D

bu trafikte 1.3 cdti corsa bile 11,5 lt görteriyor müdür yapacak bişey yok  >:D

Ya Eren bişey sorucam, yeni yağdan sonra yağ eksiltme durumun var mı? Ya da herhangi bir değişiklik?

112.500 de yağı koymuşum şuan 116.230 da araba 4.000 km olmuş ortalama yağ seviyesi hala en üst seviyede duruyor fakat bu km yi low slow şeklinde yaptım  genel olarak :)

çok yüklenince 10bin km de 10/40 ta tırtıkların yarısına düşüyordu yani 0,5 lt gibi eksiliyordu oda yağ yakma değil eskiyen lastik contalardan atıyor hafiften terleme gibi o sertleşen lastik contaları yenilemek lazım.sende durum nasıl ? çok sıkıştırıyomusun arabayı ?

Gönderen: rene - 21 Mayıs 2014, 13:10:57
Bu yag konusu beni tribe soktu ya.araci satmadanonce Ustama gittim dedim ben bu yaga gecmek istiyorum adam nuh dedi peygamber demedi bak orda bu aracin yagi yaziyor ben bilimsel calisiyorum orda ne yazarsa o dur dedi cikti :)

ustaya sorsaydın usta 1999 yılında tam sentetik yağ varmıydıda vw 10/40 koy demiş :) yeni 8 valf Bse motorlara 5/30 sentetik tavsiye ediyor vw.

water planet delux hakkında ne düşünüyorsun ondan haber ver bakalım ismail :)
Gönderen: s1nanozk - 21 Mayıs 2014, 19:08:17
sağol dostum umarım bulursun sende kafana göre bi jant.

bu trafikte 1.3 cdti corsa bile 11,5 lt görteriyor müdür yapacak bişey yok  >:D

112.500 de yağı koymuşum şuan 116.230 da araba 4.000 km olmuş ortalama yağ seviyesi hala en üst seviyede duruyor fakat bu km yi low slow şeklinde yaptım  genel olarak :)

çok yüklenince 10bin km de 10/40 ta tırtıkların yarısına düşüyordu yani 0,5 lt gibi eksiliyordu oda yağ yakma değil eskiyen lastik contalardan atıyor hafiften terleme gibi o sertleşen lastik contaları yenilemek lazım.sende durum nasıl ? çok sıkıştırıyomusun arabayı ?
Morukcum valla ben de ortalamalarda kullanıyorum arabayı genelde.sıkıştırdığım nadir şekildr oluyor arada.öncekiyle kıyaslıyorum da 10/40da 9-10bin km de hic eksiltme olmadı.şimdilik bunda da bi 4000 civari oldu eksiltme yok ama ustam tam sentetik yağ daga ince oldugu icin eksiltme yapabilirsin dedi ama dedigim gibi şimdilik durum stabil.sana da bi sorim dedim :)

Gönderen: edincol - 21 Mayıs 2014, 23:55:08
Morukcum valla ben de ortalamalarda kullanıyorum arabayı genelde.sıkıştırdığım nadir şekildr oluyor arada.öncekiyle kıyaslıyorum da 10/40da 9-10bin km de hic eksiltme olmadı.şimdilik bunda da bi 4000 civari oldu eksiltme yok ama ustam tam sentetik yağ daga ince oldugu icin eksiltme yapabilirsin dedi ama dedigim gibi şimdilik durum stabil.sana da bi sorim dedim :)

Hocam motor yağının mineral, yarı-sentetik veya tam sentetik olması yağın viskozitesini yani kalınlığını göstermez. Yağın kalınlığını gösteren yağın üstünde yazan yağ numaralarıdır.

Yağ ile ilgili bu iki başlıkta tartışma olmuştu incelemeni tavsiye ederim.
http://www.vwtr.net/forum/bora/bcb-bora-ma-bakim-yaptirdim-t35120.0.html
http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/bor-katikisi-ve-yag-t7725.70.html
Gönderen: vp703 - 05 Haziran 2014, 14:25:34
ustaya sorsaydın usta 1999 yılında tam sentetik yağ varmıydıda vw 10/40 koy demiş :) yeni 8 valf Bse motorlara 5/30 sentetik tavsiye ediyor vw.

water planet delux hakkında ne düşünüyorsun ondan haber ver bakalım ismail :)
abi guzel hotel eglenceli bi yer yalniz geleceksen daha iyi olur yengeyle gelme :) sana daha iyi bi hotel infinity wikingen derim

Gönderen: emreyazici - 03 Kasım 2014, 10:27:54
Maşallah arabanızı yeni gördüm Allah kaza bela vermesin :) benim merakım başka bir konuda olacak bu duble din dvd tv navigasyon bluetooth vs özellikleri içeriyor mu birde ne kadara aldınız?
Gönderen: rene - 03 Kasım 2014, 12:32:54
Maşallah arabanızı yeni gördüm Allah kaza bela vermesin :) benim merakım başka bir konuda olacak bu duble din dvd tv navigasyon bluetooth vs özellikleri içeriyor mu birde ne kadara aldınız?

Teşekkür ederim. Bendeki avh1550 modeli, pioneer double teypler arasında trendline donanımda diyebilirim yani baz model :)

Dvd,dvix,tv çıkışı(anten yok bende ihtiyac duymadım) geri görüş kamerası vs var. navigasyon ve bluetooth yok üst modellerinde var  ben 1,5 sene önce 620tl ye aldım fiyatı bu kalitede double bi pioneer için çok uygun özellik anlamında çin malı çok daha özellikli bi teyp alabilirdim hatta navitech in bir modelini denedim fakat ses kalitesi olarak bunun yanında çok çok zayıf kaldı aynı gün söktük ayrıca bunun kadar malzeme kalitesi iyi değildi bu daha kaliteli duruyor.Düşünürsen tavsiye ederim. fayda fiyat oranı çok iyi :tamamdir
Gönderen: emreyazici - 03 Kasım 2014, 14:53:59
Şu navix'in bir modeli var fiyatı da gayet uygun gözüküyor ona takıldı kafam ben oldumu herşeyi olsun istiyorum arabamda tesisat var sağlam bi de güzel duble ile işi tamamlamak istiyorum ama bakalım
Gönderen: emreyazici - 03 Kasım 2014, 14:56:41
Bir de ekstra olarak şu 3 kollu direksiyon olayını kaça mal ettiniz? 4 kolludan buna geçişte br tadılat gerekiyor mu yoksa sök tak usulü mü?
Gönderen: rene - 03 Kasım 2014, 20:52:28
Bir de ekstra olarak şu 3 kollu direksiyon olayını kaça mal ettiniz? 4 kolludan buna geçişte br tadılat gerekiyor mu yoksa sök tak usulü mü?

Valla tesisatında varsa o teyplerin sesi kesmiyor beni kesmedi şahsen dolgun basları navigasyona feda ettim.

Bana direksiyon 150 ye geldi ankadan alperi tanırsın çıkmacı 4 kolluyu takasa verdim üzerine 150 verdim derisi biraz yıpranmıştı kendim boyadım deri boyasıyla güzel oldu bana yine battı en son derisinide yeniledim komple keyiften :) direk oluyor 3 kol 4 kol sıkıntı yok sadece touran larınki ıymuyor onada denk gelmen imkansıza yakın.
Gönderen: emreyazici - 03 Kasım 2014, 21:48:48
bizim alper abi ile bir görüşeyim benim göstergeninde değişmesi gerek bana da yaparsa öyle bir tarife on numara olur :)
Gönderen: TEYOLOGY - 04 Kasım 2014, 10:01:50
Valla tesisatında varsa o teyplerin sesi kesmiyor beni kesmedi şahsen dolgun basları navigasyona feda ettim.

bu konu hep kafama takılıyor benim. anfi olduğu takdirde ses etkileniyor mu yine?
Gönderen: MurdeR - 04 Kasım 2014, 12:12:00
Marka her zaman markadir. Kalitesini ses cikislarinda gosteriyor amfi olsa dahi farkediyor. Ama oyle asiri bi fark olmuyor amfi varken
Gönderen: rene - 04 Kasım 2014, 13:03:08
bu konu hep kafama takılıyor benim. anfi olduğu takdirde ses etkileniyor mu yine?

Kesinlikle farkediyor  Jbl gt5-604 aynı anfiyle 2 teybin arasındaki farkı farketmemek için sağır olmak lazım :)

ama dersenizki çok çok kaliteli bir anfi ve kablo takımıyla no name bir teyp standardı elbette yukarı çıkarır fakat aynı anfiye pionner yada alpine üst seri bir ana ünite bağlarsanız yine farkını ortaya koyar.

bu arada benim teyin bluetooth lu modeli çıkmış,Tüm özellikle aynı + olarak blt.var.

http://www.sanalpazar.com/Pioneer-Avh-2650bt-Bluetooth-Double-Usb-Dvd-Cd__isp21871924
Gönderen: TEYOLOGY - 04 Kasım 2014, 18:48:58
nahmıssız özellikleri çok güzel. navigasyon da olsa dadından yinmez. tabi o da bu fiyata olmaz.
Gönderen: rene - 08 Ocak 2015, 13:56:28
(http://i.hizliresim.com/ZAE57g.jpg) (http://hizliresim.com/ZAE57g)

dışarda çok kar var lastiğimiz yok evden çıkamıyoruz :)
Gönderen: MurdeR - 08 Ocak 2015, 15:47:59
Iyisin tabi abi biz garaja sokamiyoruz cokecek diye kardan :) bizim yavru ayazda kaldi
(http://i.hizliresim.com/vQpN7O.jpg)
Gönderen: gültekin77 - 08 Ocak 2015, 22:07:01
Güzel olmuş maşallah. :tamamdir
Gönderen: rene - 21 Haziran 2015, 14:14:12
(http://i.hizliresim.com/og4EkR.png) (http://hizliresim.com/og4EkR)
Gönderen: rene - 21 Haziran 2015, 14:14:50
(http://i.hizliresim.com/VVWEMj.png) (http://hizliresim.com/VVWEMj)
Gönderen: rene - 21 Haziran 2015, 14:15:18
(http://i.hizliresim.com/1yONg5.png) (http://hizliresim.com/1yONg5)
Gönderen: rene - 21 Haziran 2015, 14:16:32
(http://i.hizliresim.com/rQzE2P.png) (http://hizliresim.com/rQzE2P)
Gönderen: rene - 21 Haziran 2015, 14:17:03
(http://i.hizliresim.com/7k3ANl.png) (http://hizliresim.com/7k3ANl)
Gönderen: rene - 21 Haziran 2015, 14:17:34
(http://i.hizliresim.com/g5MXWN.png) (http://hizliresim.com/g5MXWN)
Gönderen: rene - 21 Haziran 2015, 14:18:17
(http://i.hizliresim.com/94ZGD8.png) (http://hizliresim.com/94ZGD8)
Gönderen: rene - 21 Haziran 2015, 14:19:21
(http://i.hizliresim.com/MEAka9.png) (http://hizliresim.com/MEAka9)
Başlık: Ynt: rene's mk4 17'' durban jantlarımız ( sayfa 8)
Gönderen: rene - 21 Haziran 2015, 14:46:38
Evet arkadaşlar orjinal yaylarla durumumuz budur dediğim gibi çoğu 17jantlı arabadan alçak duruyor astra j, megane 3,pug 308 vs çamurluk aralığı az ama yineden yay olsa elbette daha güzel olacaktır. Yay tedarik edilemiyor şuan Türkiye de sebebini bilmiyorum kimsede yok adana izmir dahil aradım ilanların hepsi balon ilan artık sıkıldım aramıyorum şuanda almaktan vazgeçme aşamasına geldim.

Konfor şuan 16 jantlardan daha iyi lastiklerin yeni olması sebebiyle durum böyle sanırım. 225/45/17 lasitikler özellikle çevre yolu ve otoban kullanımında beni mest etti diyebilirim gözümün alamadığı virajı araba alıyor virajlarda ve kavşaklara gaz vere vere girmek çok keyifli  :) abartıncada kontrollü ve yatay kayıyor eskiden önden kayardı yanak yüzünden. Tüketim ise 0.5arttı ama problem değil.Dışardan gelen tepkiler çok güzel müşterisi çoktu daha da arttı jantlardan sonra ama sahibi satmıyor  :)
Gönderen: MurdeR - 21 Haziran 2015, 16:44:28
Evet arkadaşlar orjinal yaylarla durumumuz budur dediğim gibi çoğu 17jantlı arabadan alçak duruyor astra j, megane 3,pug 308 vs çamurluk aralığı az ama yineden yay olsa elbette daha güzel olacaktır. Yay tedarik edilemiyor şuan Türkiye de sebebini bilmiyorum kimsede yok adana izmir dahil aradım ilanların hepsi balon ilan artık sıkıldım aramıyorum şuanda almaktan vazgeçme aşamasına geldim.

Konfor şuan 16 jantlardan daha iyi lastiklerin yeni olması sebebiyle durum böyle sanırım. 225/45/17 lasitikler özellikle çevre yolu ve otoban kullanımında beni mest etti diyebilirim gözümün alamadığı virajı araba alıyor virajlarda ve kavşaklara gaz vere vere girmek çok keyifli  :) abartıncada kontrollü ve yatay kayıyor eskiden önden kayardı yanak yüzünden. Tüketim ise 0.5arttı ama problem değil.Dışardan gelen tepkiler çok güzel müşterisi çoktu daha da arttı jantlardan sonra ama sahibi satmıyor  :)
:) masallah guzel olmus abi arkayi ince bi basilsa cok guzel durur
Gönderen: s1nanozk - 21 Haziran 2015, 18:47:21
Maşallah Eren im güzel günlerde kullan,kullanımı gayet iyi olmuş dediğin kadarıyla.Keşke bulsak da montreallerin 17 sinden taksak :) Bu arada Muharrem e de katılmamak elde değil  :tamamdir
Gönderen: rene - 22 Haziran 2015, 12:26:45
Teşekkür ederim arkadaşlar Allah cümlemizi kazadan beladan korusun.
Muharrem ,işte o az bişey basma olayı min. 3mm yay ile olabiliyor malesef başka bir yolunu biliyorsan saklama benden kardeşim >:D
kuzen ısıttırıp 2 cm kadar düşürdü ama ben güvenip yaptıramam öyle bişeyi yani otobana her çıktığımda aklıma gelir.bi ara mk4 gtı ların amortisör takozlarının daha kısa olduğunu duymuştum gtı kullananlara bi danışmak lazım öyleyse süper olur.

Sinancım valla montreal lerde çok güzeldi 16 olarak bi jant daha güzel duramaz ama bu koca çamurlukların hakkı 17 hatta 18.ayrıca Bbs sevmeme rağmen üst üste bbs almak gelmedi içimden.
ben Amerikadaki VR6 larda oem gelen long beach lerin hastasıyım ama bulmaz imkansız burda yoksa gözü kapalı onu alırdım Durban'ı sevmemdeki en ödemli sebepte long beach leri anımsatıyor.
Gönderen: MurdeR - 22 Haziran 2015, 12:58:14
Teşekkür ederim arkadaşlar Allah cümlemizi kazadan beladan korusun.
Muharrem ,işte o az bişey basma olayı min. 3mm yay ile olabiliyor malesef başka bir yolunu biliyorsan saklama benden kardeşim >:D
kuzen ısıttırıp 2 cm kadar düşürdü ama ben güvenip yaptıramam öyle bişeyi yani otobana her çıktığımda aklıma gelir.bi ara mk4 gtı ların amortisör takozlarının daha kısa olduğunu duymuştum gtı kullananlara bi danışmak lazım öyleyse süper olur.

Sinancım valla montreal lerde çok güzeldi 16 olarak bi jant daha güzel duramaz ama bu koca çamurlukların hakkı 17 hatta 18.ayrıca Bbs sevmeme rağmen üst üste bbs almak gelmedi içimden.
ben Amerikadaki VR6 larda oem gelen long beach lerin hastasıyım ama bulmaz imkansız burda yoksa gözü kapalı onu alırdım Durban'ı sevmemdeki en ödemli sebepte long beach leri anımsatıyor.
prese karsiyim bende orjinal orjinal kalmali oynanmamali. Sicagi gordumu metal parca ozelligini yitiriyor. Tornavidalarimdan biliyorum bir cok vida acarim tornavida ne kadar zorlanirsa zorlansin ucu bozulmadi vidalari bozdugu oldu zorlaninca. Bir gun sicak hava kullanirken isitacagim seyi tornavida ile tuttum kaymasin tornavidaya ne olucak zaten demir diyerekten isimi gordum tornavidayla bi vida acayim dedim tornavidanin ucu yamuldu bozuldu gitti. Soguk pres diyorlar ama guvenli guvensiz bilgim hic yok on tarafi elletme abi cunku ne yaparsan yap konforun gidecek sekmeler oluca on taraftan. Arka tarafa biseyler yapmak lazim tatli bicimde arkadan bakildiginda jeep gibi durmamali on taraf yuksek arkada yerde olmamali. Arka dingil burclariyla birlikte yaylari degisirsen konfor olarak bozulmaz pek. Dingil burclarin bitiktir diye dusunerekten kac tane golf 4 e bindiysem hepsi bitikti ondan boyle bir kaniya vardim :)
Gönderen: rene - 22 Haziran 2015, 13:49:36
prese karsiyim bende orjinal orjinal kalmali oynanmamali. Sicagi gordumu metal parca ozelligini yitiriyor. Tornavidalarimdan biliyorum bir cok vida acarim tornavida ne kadar zorlanirsa zorlansin ucu bozulmadi vidalari bozdugu oldu zorlaninca. Bir gun sicak hava kullanirken isitacagim seyi tornavida ile tuttum kaymasin tornavidaya ne olucak zaten demir diyerekten isimi gordum tornavidayla bi vida acayim dedim tornavidanin ucu yamuldu bozuldu gitti. Soguk pres diyorlar ama guvenli guvensiz bilgim hic yok on tarafi elletme abi cunku ne yaparsan yap konforun gidecek sekmeler oluca on taraftan. Arka tarafa biseyler yapmak lazim tatli bicimde arkadan bakildiginda jeep gibi durmamali on taraf yuksek arkada yerde olmamali. Arka dingil burclariyla birlikte yaylari degisirsen konfor olarak bozulmaz pek. Dingil burclarin bitiktir diye dusunerekten kac tane golf 4 e bindiysem hepsi bitikti ondan boyle bir kaniya vardim :)

ben dingil burcunu ilk arabayı aldığımda yaptırmıştım 49.000km de bitik durumdaydı :) o yüzden benimkiler iyi vurma yapmıyor bende ön biraz daha aşağıda kalsın istiyordum stepneyi bagaja koyarsam ve o şekilde gezersem tam senin dediğin yüksekliğe geliyor ama bu seferde ön biraz havada duruyor  :-\

senin sattığın arkadaş neden söktü yayları acaba konfordan şikayetçidir oda muhtemelen.
Gönderen: metinmb407 - 22 Haziran 2015, 17:45:13
Arka kısımda tekerlerin sağına soluna kum çuvalı koy damacana koy zamanla oturur :D Maşallah...
Gönderen: s1nanozk - 22 Haziran 2015, 19:25:55
pressle falan hiç uğraşılmaz ben de çok riskli görüyorum.Uzun yola çıkıyoruz ediyoruz ailecek.Alınacaksa ya tam takım alınır ya da air işine girilir.Ben bu düşüncedeyim açıkçası.Yükseklik işine gelince ben de arkaları daha yüksek buluyorum ama annemle kardeşim oturdu mu direk istediğim şekilde düşüyor  :D Bana yine de en mantıklı sistem air gibi geliyor,airli bir golf 4 e binmiştim benim araba kadar konforluydu.Yay falan taktık mı konfor bozuluyor diye çok pimpirikleniyoruz.Taktırıcan airi ister alçak gez ister standart,kafa daha rahat olur diye düşünüyorum ben  :tamamdir
Gönderen: s1nanozk - 22 Haziran 2015, 19:28:02
Bu arada ben de monte carloların hastasıyım eren aynı şekilde ama dediğin gibi bulmak çok zor buralarda.Long beachler de çok şekil ama  :saygılar
Gönderen: gültekin77 - 23 Haziran 2015, 00:11:37
Eren kardeşim hayırlı olsun, gayet güzel olmuş,
Düşüklükte ideal bence,
Yakışmış. :tamamdir
Gönderen: rene - 29 Haziran 2015, 13:11:49
Arka kısımda tekerlerin sağına soluna kum çuvalı koy damacana koy zamanla oturur :D Maşallah...

geçen un koydum 5mm takmış seviyedeydim  >:D

pressle falan hiç uğraşılmaz ben de çok riskli görüyorum.Uzun yola çıkıyoruz ediyoruz ailecek.Alınacaksa ya tam takım alınır ya da air işine girilir.Ben bu düşüncedeyim açıkçası.Yükseklik işine gelince ben de arkaları daha yüksek buluyorum ama annemle kardeşim oturdu mu direk istediğim şekilde düşüyor  :D Bana yine de en mantıklı sistem air gibi geliyor,airli bir golf 4 e binmiştim benim araba kadar konforluydu.Yay falan taktık mı konfor bozuluyor diye çok pimpirikleniyoruz.Taktırıcan airi ister alçak gez ister standart,kafa daha rahat olur diye düşünüyorum ben  :tamamdir

valla air 2.el olursa olabilir tabi fiyat çok önemli sıfır fiyatları çok yüksek değmez bence  :)

Eren kardeşim hayırlı olsun, gayet güzel olmuş,
Düşüklükte ideal bence,
Yakışmış. :tamamdir

abi teşekkür ederim yay çok aradım bulamadım 380-420 tl arası ilan açanlar 600 tl dedi kur yüksek ayağına tamam dedim getirin yine getiremediler bi hayır vardır bu işte kalsın şimdilik benim istediğim şartlarda bulursam alırım yoksa almayacağım konfor şuan çok güzel alıştımda hem iyi yol tutup hemde viyaduk çıkışlarında ince ince yaylanmak çok güzel oluyor :)
Gönderen: brkdmr38 - 30 Haziran 2015, 10:04:44
Eren abi çok güzel olmuş farklı ve yenilikçi bir ruh vermiş arabaya yaysızda gayet hoş görünüyor
Gönderen: s1nanozk - 04 Temmuz 2015, 21:44:52
Kanka 3,5 luk yay alır da kullanırsan haber ver.Konfor konusunda bir şikayetin olmasza düşüncelerin önemli.Seneye falan ben de maksimum 3,5 luk bir yay düşünebilirim  :tamamdir
Gönderen: rene - 09 Temmuz 2015, 13:30:53
Eren abi çok güzel olmuş farklı ve yenilikçi bir ruh vermiş arabaya yaysızda gayet hoş görünüyor

Teşekkür ederim kardeşim bencede yaysız halide gayet iyiydi sana cvp yazana kadar yaylandı bile :tamamdir

Kanka 3,5 luk yay alır da kullanırsan haber ver.Konfor konusunda bir şikayetin olmasza düşüncelerin önemli.Seneye falan ben de maksimum 3,5 luk bir yay düşünebilirim  :tamamdir

Sinancım seninle diğer forumdada denk geldik ama ben yinede 35mm yay takmayı düşünen fikir sahibi olmak isteyen arkadaşlar için burayada yazayım.

Cumartesi günü 35mm Vogtland Marka yayları taktık.
Forumlarda araştırdığımda Eibach ile Vogtland en yumuşak yaylar olarak konuşuluyor özellikle Seat ve Golf forumlarında Vogtland  yumuşak diye daha çok tercih ediliyor fakat ben aynı araçta Eibach kullanmadığımdan şu daha yumuşak diye yorum yapmam doğru olmaz.Vogtland zaten adını almanyada üretildiği  şehirden almış eibach gibi ikiside alman malı ve kaliteli ürünler.Harici olarak H&R markası öne çıkıyor bu yayın yol tutuş konusunda diğerlerinden daha iyi olduğu fakat aynı oranda sert olduğu okudum çoğu forumda ki bence hiç gerek yok.

İlk gün yayları taktım, konfor orjinallerden daha iyiydi vaaay dedim çok iyi fakat araba yaylara alışıp düşmeye başladıkça o esneme yerini daha stabil fakat daha yolu hissettiren bi yapıya döndü.

Orta kalitede asfaltta kullanım konforu gayet güzel hiç farkı yok desem yeridir.bozuk ve yamalı asvfaltta orjinallere göre daha gürültülü çalışıyor özellikle arnavut kaldırımı olan bi yol var geçen ordan gitmem gerekti epey kafamı ütüledi zaten bidahada o yoldan gitmem  >:D

Konfor kaybını oranla dersen bozuk ve yamalı asfaltta %20-25 gibi bir fark var bunu göze almak lazım.

Şehir içi Yakıt tüketimim 1 litreye yakıt azaldı yaylar oldugundan psikolojik olarak daha yavaş gidiyorum çukurlardan kaçıyorum vs.

Olumlu yanı yokmu var tabii Tutunma Performansı mükemmel oldu çok stabil yana yatma önden kayma yok sırf bunun için bile alınabilir. Düzde arkadan sellektör yaparak gelen benden daha güçlü arabalarla ikidir arkalı önlü virajlara girmeye başlıyoruz tekrar düze çıktığımda aynaya bakıyorum yoklar  :)   tekrar düze çıkınca gelmeye başlıyorlar ancak.

Fotoğrafları haftasonu çekip yükleyeceğim.
Gönderen: s1nanozk - 09 Temmuz 2015, 22:54:55
Bir bakayım,ben de vogtland ya da eiabach den birini alıcam uygun bulursam,bulamassam sıfır alırım ama bazen arabayı değiştirmeyi düşünüyorum böyle projelerim havada kalıyor  ;D