vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: kkat - 21 Ağustos 2012, 15:28:45

Başlık: yağ pompasına çözüm
Gönderen: kkat - 21 Ağustos 2012, 15:28:45
 Merhaba arkadaşlar.tam 10 ay oldu arabama binemiyordum.Tabiki meraklı bir mk1 ci için nasıl dayanabildinz diyeceksiniz. haklısınız  Meraklı bir mk1 ci olduğum kadar da o derece motorculuğum vardır.ondan dolayı mk1 ri bana aratmadılar.(agusta,honda, yamaha jog)...... gelelim efsanemizin yağ pompasına. Tam 5 defa söküp taktım.dişliler iyi,filitre orjinal, muşuru orjinal.motorun yağ devir daim yolları temizlendi.v.s..........sonuç yağlama olmuyor...en son basit bir müdahale olayı çözdü.  ya.... dişlilerin üstünü kapatan 5 tane civata ile sıkılan kapak tornada traşlandı 280 numaralı zımpara ile zımparalandı takıldı. olay bitti . yağlama sorunu  şu an yok . inşallah bir daha olmaz ..... ama yenisini almak güzeldir...zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler ederim...  :)
Başlık: Ynt: yağ pompasına çözüm
Gönderen: TanerErbay - 21 Ağustos 2012, 16:04:44
bilgi aktarimi icin tesekkürler
Gönderen: Mk1GTI - 21 Ağustos 2012, 22:57:40
Aracın 1,1 yada 1,3 se üst kapakta bir yağlama borusu var. ince bir borudur 3 deliği vardır orta deliği ustalar kırıyor çoğu zaman çünki plastik rekorları vardır. Bunlardan biri kırıldığında motordaki yağlama başarılı olamıyor ve sorunlar bitmiyor buda aklında olsun..
Gönderen: kkat - 22 Ağustos 2012, 00:13:02
evet onu biliyorum.benim mk1 1.3cc dir.o ince boru sağlam ve yağlamayı ilk etapta ordan haberdar olunabilinir . teşekkkür ederim.
Gönderen: kkat - 22 Ağustos 2012, 00:13:52
 ben de teşekkür ederim...]
Gönderen: kkat - 11 Eylül 2012, 21:31:51
sorun bitti. yeni yağ pompası geldi proplem  bitti. :D