vwtr.net

Serbest Forum => Sohbet => Konuyu başlatan: nizam - 07 Ekim 2007, 21:37:27

Başlık: aziz şehitlerimizin ruhu şaad olsun, ailelerine allah sabırlar ihsan eylesin...
Gönderen: nizam - 07 Ekim 2007, 21:37:27
Şırnak'ta çatışma: 13 asker şehit oldu
      Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak bölgesinde görev yapan bir birliğe, terör örgütü tarafından yapılan bir saldırıda 13 silahlı kuvvetler mensubunun şehit edildiğini bildirdi.
      Genelkurmay Başkanlığı’nın konuya ilişkin basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:
      "Şırnak bölgesinde görev yapan bir birliğimize, 07 Ekim 2007 tarihinde terör örgütü tarafından yapılan bir saldırıda, 13 Silahlı Kuvvetler mensubu şehit edilmiştir.
      Terör örgütü mensupları, yurt içerisinde operasyon birliklerimizle, yurt dışına kaçış noktalarında ise ateş destek vasıtalarıyla takip edilmektedir.
      Terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerde ortaya çıkan bu tablo, mücadele azmimizi ve kararlılığımızı daha da artırmıştır."

ERDOĞAN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devletin ve milletin, teröre karşı her türlü fedakarlıkla büyük bir mücadele yürüten güvenlik kuvvetlerine, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tüm varlığıyla destek olmaya devam edeceğini bildirdi.
      Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Şırnak’ta görev yapan bir birliğe terör örgütü tarafından yapılan saldırıda, 13 silahlı kuvvetler mensubunun şehit edilmesi nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a telgraf gönderdi.
      Olaydan derin üzüntü duyduğunu belirten Erdoğan, telgrafında şunları kaydetti:
      "Acımız ne kadar büyük olsa da Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne yönelik bu tür saldırılar, terörle mücadeledeki azim ve kararlılığımızı daha da artırmaktadır.
      Devletimiz ve milletimiz, teröre karşı her türlü fedakarlıkla büyük bir mücadele yürüten güvenlik kuvvetlerimize bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tüm varlığıyla destek olmaya devam edecektir.
      Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı dilerim."

AVCILAR'DA PATLAMA!

Avcılar’da, Deniz Otobüsü İskelesi karşısında patlama oldu.
      Alınan ilk bilgilere göre, saat 20.30 sıralarında meydana gelen patlamada 4 kişinin yaralandığı belirtildi.
      Olay yerine polis ve itfaiye ekipleri ile ambulans sevk edildi.

(http://img216.imageshack.us/img216/6607/karsk143ha4.jpg) (http://imageshack.us)
Başlık: Ynt: aziz şehitlerimizin ruhu şaad olsun, ailelerine allah sabırlar ihsan eylesin...
Gönderen: Firestarter - 07 Ekim 2007, 21:44:47
Şehitlerimize allahtan rahmet, ailelerine binlerce kez sabır diliyorum, çok zor çok  :(

Terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerde ortaya çıkan bu tablo, mücadele azmimizi ve kararlılığımızı daha da artırmıştır."

??? ??? ???
Başlık: Ynt: aziz şehitlerimizin ruhu şaad olsun, ailelerine allah sabırlar ihsan eylesin...
Gönderen: golfmk2gtd - 07 Ekim 2007, 21:54:30
Allah'ın rahmeti üzerlerine olsun.. Ailesine sabır ihsan eylesin..

Bu çakallar fazla oldu artık..Allah şu mübarek gecede belalarını versin şerefsizler..
Gönderen: nizam - 07 Ekim 2007, 22:13:21
inanın yazmaya kelimeler bulamıyorum arkadaslar gece gece moralim alt üst oldu,

allah sehitlerimizin ruhunu saad etsin..... :'(
Gönderen: golfmk2gtd - 07 Ekim 2007, 22:40:21
nizam kardeşim konuyu açtığın için teşekkür ederim sana...

HERŞEY ARABA JANT LASTİK DEĞİLDİR ARKADAŞLAR...

BU KONULARA DUYARSIZ KALDIKÇA, GÜN GELİR SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GELİRİZ....

Bu konular çok hassas olduğum konular.. Ben herkezide böyle bilirim.. Kimseye bi ard niyetim yok ama bu konununda askıda kalmasına üzüldüm açıkçası...

Gönderen: Firestarter - 07 Ekim 2007, 22:53:57
nizam kardeşim konuyu açtığın için teşekkür ederim sana...

HERŞEY ARABA JANT LASTİK DEĞİLDİR ARKADAŞLAR...

BU KONULARA DUYARSIZ KALDIKÇA, GÜN GELİR SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GELİRİZ....

Aynen öyle Yasin. Hayatta başka önemli şeyler de var ama biz ve bizim gibi duyarlı, vatanını canını verecek kadar seven,koruyan canlar olduğu sürece bu Türkiye hiçbir zaman, hiçbir güce boyun eğmez, eğmeyecektir.

Komando Olmak Onurumuzdur

Olur ya bir çatışmada ölürsem,
Arkamdan yas tutmayın.
Bırakın toprağımda rahat içinde yatayım.
Bedenimden komandomu çıkarmayın,
Onlar benim kefenim olacak.
Başımdan mavi beremi çıkarmayın,
O benim şanım, şerefim, olacak.
Ayağımdan botlarımı çıkarmayın,
Onlar nice yollar aşacak.
Şehit olursam sırat köprüsünden geçecek.
Elimden tüfeğimi almayın,
O benim mezarıma sembol olacak.
Yaramın kanını silmeyin,
Ahiret'te hesabı sorulacak.
Göğsümden kör kurşunu çıkarmayın,
O benim madalyam olacak.
Gönderen: escocem - 07 Ekim 2007, 23:04:59
Kardeşlerimize allahtan rahmet,sevenlerine sabır diliyorum...bu konu sayfalarcada konuşulur fakat sonu siyasete dayanacağı için kısa ve öz bu msj yeterlidir...
Gönderen: fay78 - 07 Ekim 2007, 23:06:46
1993-1994 yıllarında Olağanüstü hal bölgesinde 18 ay askerliğim esnasında yaşadıklarımı burda yazmaya kalksam binlerce sayfa dolusu acı olayı yazmam gerekir.Onlarca arkadaşımı bu uğurda kaybetmiş biri olarak ömrümün en kötü anları diyebilirim.Psikolojik tedavi görmem gerekmesine karşın onuruma yediremedim.Hala o olaylar gecelerimin kabusu...Tekirdağlı arkadaşımı ise ölünceye kadar unutamam...Daha evladının kokusunu, tenının sıcaklığını göremeden kucağına dahi alamadan bu vatan uğruna canını feda etti.
Rabbim onlara cennetinden en güzel yerleri müjdelemiş.Daha gençliklerine doyamadan aramızdan göçüp giden tüm şehitlerimize  Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim.
Gönderen: corrado_g60 - 08 Ekim 2007, 08:43:21
Allah'tan rahmet dılerım hepsıne ve aılelerıne bassağlığı dılerım..
bu konu artık gercekten herseyı bırekıp uzerıne dusulmesı gerekn bı konu..
ama bılınıpte soylenemeyenler var işte :(
Gönderen: corrado - 08 Ekim 2007, 09:04:46
Kardeşlerimize allahtan rahmet,sevenlerine sabır diliyorum...bu konu sayfalarcada konuşulur fakat sonu siyasete dayanacağı için kısa ve öz bu msj yeterlidir...

çok doğru allah rahmet eylesin.ilk haberlerde çatışmada diye yazdı normal bir çatışmada 13 asker birden şehit vermek zor.büyük ihtimal çok organize bir  hain pusu idi.
milletçe bazı şeyleri çabuk unutuyoruz.
unutmamak için osman pamukoğlu unutlanlar dışında yeni bir şey yok ve abdullağ ağar türk komandoları kitaplarını acizane tavsiye ederim.
terörün arttığı yıllarda olayı birebir yaşamış kişiler.
böyle şeyleri yazmayı sevmem duygusal bir insan değili odun gibiyim tabiri caizse ama bu kitaplar beni ağlattı.
başımız sağolsun.
Gönderen: nizam - 08 Ekim 2007, 09:29:58
unutmamak için osman pamukoğlu unutlanlar dışında yeni bir şey yok ve abdullağ ağar türk komandoları kitaplarını acizane tavsiye ederim.
böyle şeyleri yazmayı sevmem duygusal bir insan değili odun gibiyiz tabiri caizse ama bu kitaplar beni ağlattı.
başımız sağolsun.
Gönderen: car wolf - 08 Ekim 2007, 09:47:48
ŞEHİTLERİMİZE  Allah'tan rahmet , ailesine sabır versin  :'(  o yaşa kadar büyüt besle yeme yedir ama bir tane terörist yüzünden evladını kaybet  :'( ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ  Kan Uykusu (http://video.google.com/videoplay?docid=-6116250043189875117)
Gönderen: nizam - 08 Ekim 2007, 10:22:11
böyle şeyleri yazmayı sevmem duygusal bir insan değili odun gibiyiz tabiri caizse ama bu kitaplar beni ağlattı.
başımız sağolsun.

bu saldırılar ve bunlara destek verenler alenen televizyon ve basında gayet açık şekilde belliler günü geldiğinde herşey tefarruat kalacak ve bu üzücü olaylara sebeb olanlar elbet cezasını kat ve kat çekecektir.
tarihini unutan bir millet olarak atıf abinin verdiği kitap ve nice kitapları okuyarak çevremizdeki insanları içlerinde bulundukları durumun vehametini anlayacaklardır...
Gönderen: TuningLINE - 08 Ekim 2007, 12:38:17
Allah rahmet eylesin :( ailelerinede sabır versin çok üzücü  :(
Gönderen: Firestarter - 08 Ekim 2007, 13:03:51
Türkiye'nin acilen birşeyler yapması lazım. Artık halkımızın dayanacak sabrı kalmadı. Her hafta şehit verilmesi, bir can'ımızın gitmesi, geride kalan insanlarımızın ızdırabı çekilecek gibi değil artık. Ne yapılması gerekiyorsa biran önce yapılsın. Gerekirse bizde gidelim bütün türk gençliği olarak, alsınlar askere. Askerliğini  yapan yada yapmayan farketmez ve dağlarda bir tek hain kalmayana kadar çarpışalım. Teröristlere destek olanlar da, savunanlar da irtica'cı diye içeri atılsın. Bunlardan sonra ülkemiz düzene girecektir, buna inanıyorum..!
Gönderen: car wolf - 08 Ekim 2007, 13:21:49
abi içeri atsa ne olcak beslerler kesin içerde yatıcağına mezarda yatsın  >:( harbi yeter ya sanki şavaştayız her hafta şehit veriyoruz teröristler tek dağda değil ibo abi her yerde dediğin gibi önce dağdakileri temizliyelim VATAN İÇİN SEVE SEVE GİDERİZ ABİ ÇATIŞIRIZ BU VATAN İÇİN ŞEHİTTE OLURUZ YETERKİ BU VATAN SAĞOLSUN BU PİSLİKLERİ TEMİZLİYELİM gerçi biz ne kadar böyle yazıp konuşsakta iş bitmiyor iş DEVLETTE BİTİYOR  :tamamdir
Gönderen: Firestarter - 08 Ekim 2007, 13:33:46
gerçi biz ne kadar böyle yazıp konuşsakta iş bitmiyor iş DEVLETTE BİTİYOR  :tamamdir

Bende o yüzden diyorum ya işte. Ne yapılacaksa yapılsın biran önce  >:(
Gönderen: sharkhunter - 08 Ekim 2007, 13:48:33
Ben dün akşam okorkuyu hissettim ve demin aldığım telefonla moralim iice bozuldu arkadaşım dün akşam yaralananların arasında.Bukadar kolaymı İnsan hayatı yokmudur bunun çaresi,Terör sadece dağdamı içimizdemi nerede olduğu belli değil artık bi son YETER..Ne şehit duymak istiyorum nede başka bir acı..
Gönderen: Firestarter - 08 Ekim 2007, 14:04:10
Geçmiş olsun Faruk tekrardan  :(
Gönderen: car wolf - 08 Ekim 2007, 14:13:47
Alıntı
arkadaşım dün akşam yaralananların arasında.
  :'(

Geçmiş olsun faruk abi Mehmetçiğimize tekrardan geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum  :-[
Gönderen: car wolf - 08 Ekim 2007, 14:22:36
Alıntı
Bende o yüzden diyorum ya işte. Ne yapılacaksa yapılsın biran önce

Yeter abi bu işe bi son nokta koymak lazım DEVLET RAHAT  onların evlatları yok ya askerde olsada doğuda değildir rahat rahat askerliğini yapıyordur.(6 ay + para ile tecil ediyorlar) ancak çıkıpta konuşuyorlar geçmiş olsunmuş oraya çıkıp konuşacağına git doğuya ordaki teröristleri yok et  şayet doğuya gidicek asker bulamıyorsa ben varım SEVE SEVE GİDERİM. Yeter her hafata dayanamıyorum haberlerde şehit gösteriyorlar  :'(
Gönderen: aliis - 08 Ekim 2007, 16:08:29
kelimelerin yetmediği anlar... imkan olsa sizin gibi bende seve seve gidip onlarla catısmak isterim her zaman ancak, sorun dagdakilerle bitmiyor asıl teröristler dagdakileri yöneten fikir babalığını yapan okumus teröristler ilk önce okumuslarını temizlesek zaten diğerleride temizlenip gidecektir. Bu yuzden her alanda en iyiyi en doğruyu en basarılıyı yapmak bizlere düsen gorevler... Benim bildiğim her insanda en tas kalplisinde dahi kalp ve duygu vardır,bu nankörler hiçmi izlemiyolar sehit cenazelerini aglayan esleri kucaktaki cocukları, hiçmi vicdanları sızlamıyorki yazık ki ne yazık bunlar insan olamazlar olsa olsa...
Gönderen: K R M - 09 Ekim 2007, 10:07:05
şimdi bile gözümden inceden bi yaş akmakta. düşüncelerimi - üzüntülerimi  ve içimdeki öfkeyi anlatmaya kelimeler yetersiz kalıyor. serefsizler dagda bayırda eiğl içimize mahallemize kadar girdiler.15 genç can . 15 adı mehmet gitti. göz göre göre.  allah onlara mekanında gerçek şehit mertebesine ulaştırsın. ruhları şad olsun . allah kalanlarına sabır ihsan eylesin.
Gönderen: corrado_g60 - 09 Ekim 2007, 12:05:20
zaten aliis senınde dedıgın gıbı yılan bası kopsa kuyrugu ezmek en fazla 1 hafta alır...
ama mesele o başları baş gecınenlere dur dıyebılmek..
ama güç , iktidar , para herseyın bası....
ALLAH'ım ölenlerın mekanını cennet etsın inşaallah..
ailelerine ve TÜRK halkına sabır versın
Gönderen: G60 - 09 Ekim 2007, 19:51:52
İnsanı ağlatmak için her şeyi yapıyor bu haber bültenleride.
Hepsine Allah rahmet eylesin.
Gönderen: escocem - 09 Ekim 2007, 20:56:45
bnm anlamadığım suan aynısını forumda yaşadığımız durum...ilk defamı bu sayıda kardeşimiz sehit oldu...???daha önceden ndn basın bu kadar üstüne gitmedi bu işinde şimdi haberlerin yarı zamanı bu haberle geçiyor hiç düşündünüzmü...bnm bu ülkede sinirimi çok bozan konulardan birisi bu basın neyin üzerine çok giderse halkta kukla gibi o yöne odaklanıyor bu sayede halkın asıl ilgilenmesi gereken konular unutturulmuş oluyor..aynı adiliği şimdide yapıyorlar hemde öle bi adilikki canlarımız kardeşlerimiz buna alet ediliyor...bakalım tv.den bu haberler kalkınca kaç kişi bu konuya yazacak dediğimi aynen göreceksiniz...
Gönderen: nizam - 09 Ekim 2007, 22:08:48
basın konusunda haklısın cem buna sonuna kadar katılıyorum çünkü artık basın tek elin altında ismi lazım değil bütün çabalar ve tepkilere rağmen farklı güç odaklarının desteği ile yayın grupları tekel altına toplanıyor
bunun sonucunda gazetenin gündemi ve aydın kesimimizi olusturan yazarlarımız etki altında bırakılıp abudik konulara yöneliyor aksini yapan ise isinde oluyor örneği kısa zaman önce mevcut....

şehitlerimiz üstünden yapılan tartısmalar midemi bulandırıyor daha düne kadar hiçbir gazetecinin gitmediği hatta haritada yerini bulamayacağı şırnak ve gabar dağı bütün aksam haberlerinde boydan boya, sokakta görüp selam vermeyeceği özel harekat timiyle göreve katılıyor... daha düne kadar laiklik elden gidiyor diye feryat figan koparan Atatürke bağlı oldugunu ve onun ilkelerine, açıtığı yolda yürümekten kimsenin engel olamayacağıını haykıran derneklerimiz sendikalarımız  ve bunlara bağlı olan yalakaları bugun ortalıkta yok niye bu askerler atatürkün ısık göstermesiyle sehit ve gazillerimizin kanıyla kurulan ve korunan bu ülke askerleri atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı değil mi ? bu belli zamanlarda parlayanlar şimdi susuyorlar neden ?

kardeşlerim bu ülkeyi derdi tasası mutlulugu ile yasayan seksen milyon vatandandasımız hiçbir zaman bu oyuna gelmeyecektir saf gözükebiliriz ama onların sandığı kadar değil...bu zamana kadar çanakkaleyi,kurtulus savasını unutturmaya calısanlar aldıkları dersi anlamadılar daha  bu ülkenin tokadını yemeyenler neyle ugrastıklarının bilincinde  bile değil...

ben  site içindeki bütün kardeşlerimize ve yüreği bizim gibi çarpan vatandaslarmıza güveniyorum böyle bi konun unutulup gitmeyeceği kanatindeyim..,

Gönderen: volksport - 09 Ekim 2007, 23:16:14
Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine binlerce kez sabır diliyorum..
Gönderen: escocem - 10 Ekim 2007, 00:32:15
osmancım ellerin dert görmesin düşünce ve uygulama çok güzel tebrik ve teşekkür ederim..
Başlık: Ynt: aziz şehitlerimizin ruhu şaad olsun, ailelerine allah sabırlar ihsan eylesi
Gönderen: volksport - 10 Ekim 2007, 00:45:26
+9234  :tamamdir

Eline Sağlık...
Gönderen: corrado_g60 - 10 Ekim 2007, 08:23:11
ıyı olmus osman ;)
Gönderen: nizam - 10 Ekim 2007, 09:25:56
+1453

osman bu baslığın üstüne bir resim ve yazı bu kadar oturabilirdi kardesim....
duygularımıza tercüman oldun çok çok teşekkür ederim......
 :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi:
Gönderen: musa - 10 Ekim 2007, 10:10:26
arkadaşlar bu hain saldırıdan sonra internete anca yeni girip mesaj yazabildim.4 gündür yaklaşık 20 saat mesai yapıorum burda...bi çoğunuz biliodur belki tuncelide watani borcumu ödemeye çalışıorum.burda bu hain saldırıdan sonra bütün kışla moral olarak çöktü ama kimse korkuya kapılmadı tam tersi cesaretleri arttı her yanlarını intikam bürüdü...bunu haber ediim dedim sizlere...
yakın zamanda aslanlar gibi mehmetçiğimizi uğurladık...inş sağ salim dönüceklerdir...

13 şehimizi bolu dağ komandodan werdik.bolu dağ kom baya bi önce tuncelideymiş we burda pkk ya we pkk yandaşlarına unutulmayacak kadar ağir darbeler indirmiş.tunceliye daha önce gelenler görenler warsa bilir belki..şimdide sırnaktalar intikam almadan da werdiğimiz şehidin kat we kat daha fazlasını almadan da dağdan inmeme yemini etmişler...
ALLAH onların hepsini korusun..
Birdaha bu acıyı yaşatmasın..
Türk milletinin başı saolsun....
Gönderen: vw79okan - 10 Ekim 2007, 11:04:00
şehitlerimize allah rahmet eylesin ailelerine sabır.Allah askerlerimizi korusun.
Gönderen: TuningLINE - 10 Ekim 2007, 11:46:46
+1453

osman bu baslığın üstüne bir resim ve yazı bu kadar oturabilirdi kardesim....
duygularımıza tercüman oldun çok çok teşekkür ederim......
 :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Nizam' la aynı düşüncedeyim
ellerine sağlık Osman ;)
Gönderen: cabrio63 - 10 Ekim 2007, 13:16:03
allah rahmet eylesin.insanın silah ı alıp dağa çıkası geliyor ama maalesef çözüm bu değil...
Gönderen: nizam - 10 Ekim 2007, 22:25:39
Diyarbakır'da bombalı saldırı; 1 polis şehit, 7 yaralı var

DİYARBAKIR, (DHA)

DİYARBAKIR'da teröristlerin devriye gezen polis aracına yönelik bombalı saldırısında 1 polis şehit oldu, 2'si polis 7 kişi yaralandı.
      Olay bu akşam saat 19.10 sıralarında,iftardan onra halkın yoğun olarak bulunduğu Balıkçılarbaşı Semti'nde meydana geldi. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube'nin kapkaç olaylarına karşı oluşturduğu ‘Güven Ekibi’ sivil plakalı polis aracıyla devriye görevi yaparken, teröristler el bombalı saldırıda bulundu.
      Çevredekiler panik içinde kaçışırken, patlamayla birlikte polis aracı kan gölüne döndü. Saldırıda henüz kimliği öğrenilemeyen 1 polis şehit oldu, ekipteki 2 polis ile çevre bulunan 5 kişi yaralandı. Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar arasında 1 çocuk ile 1 kadının bulunduğu belirtildi.
      Güvenlik güçleri saldırının yapıldığı bölgeyi kuşatarak, operasyona başladı. Olay yerine gelen Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya bir süre yapılan çalışmaları denetledikten sonra Devlet Hastanesi'ne giderek yaralıları ziyaret etti.

arkadaslar artık bıçağın kemiğe dayandığı yerdeyiz bundan sonra bu hainlere yapılmayacak hareketler bizim dezavantajımıza olacaktır devlet iktidar sahipleri içinde bulundukları durumun vehametindedirler, yoksa kimsenin sabrının kaldığını ve müsamma göstereceğini sanmıyorum...
artık silah kuvvetler polisler derken masum sivillere de zarar vermeye başladılar.

allah sehitlerimize rahmet ailelerine sabırlar ihsan eylesin....
Gönderen: golf_gti_mk1 - 10 Ekim 2007, 22:31:36
şerefsizler artık dağdan indi.şehir içinde geziniyorlar.artık bunlara  birileri durr demeli.
allah şehit yakınlarına sabır versin,mekanları cennet olsun  :'(
Gönderen: nizam - 10 Ekim 2007, 22:38:53
 :'( allah sehitlerimize rahmet ve yakınlarına sabır ihsan eylesin
Başlık: Ynt: aziz şehitlerimizin ruhu şaad olsun, ailelerine allah sabırlar ihsan eylesi
Gönderen: escocem - 10 Ekim 2007, 22:59:04
azdıler iyice bu sıra tv lerde dahada kararlı olucaz üstüne gideceğiz lafları duydukca kudurup göz dağı vermeye çalışıyorlar gibi geliyor bana..kalabalığın içinde polis otosuna el bombası anca bunu anlatıyor bana...
Gönderen: musa - 10 Ekim 2007, 23:53:11
arkadaşlar şuan teröristler(dağdaki) bi korku we ümitsizlik içinde oldukları için tekrar kendi öz güwenlerini kazanmak için bu tip kanlı eylemlerini özellikle sivillere yönelik askeri üstlere karakollara artırmayı düşündükleri sölenio...

bi başka tespitte CNN deki sohbetinde bugun akşam başbakanın dediği gibi dağa çıkan terörist oranında ciddi azalmalar warmış.bu azalmaları örtbas edebilmek gündem dışı tutabilmek we güç gösterisinde bulunmak için  eylemler artıo..ama arkadaşlar bunlar yaz yağmuru gibidir kısa we tesirsiz.farkında değiller..

az kaldı az...
tükeniolar...
destekçileri azalıo...

HERŞEYİM TEK MİLLET TEK VATAN TEK BAYRAK İÇİN.....

Gönderen: Firestarter - 11 Ekim 2007, 14:23:42

az kaldı az...
tükeniolar...
destekçileri azalıo...

Elbet bitecekler birgün. Kökleri kuruyacak ama olan yine insanlarımıza oluyor  :(
Gönderen: emre - 11 Ekim 2007, 15:11:33
kardeslerım 40 gun sonra askerım vallaha cok acı bısey allah sehıtlerımıze rahmet aılelerıne sabır versın mekanları cennet olsun
Gönderen: AhMeTH61 - 12 Ekim 2007, 11:15:44
bu teröre son vermeliyiz...her gün onlarca şehit veriyoruz içimiz kan ağlıyor..baştakilerde hala sınır ötesi  operasyon için düşünüyor...daha kaç tane şehit vereceğiz operasyon için...
Allah Şehit ailelerine sabırlar versin mekanları cennet olsn
Gönderen: musa - 12 Ekim 2007, 12:18:25
şimdiden hayırlı teskereler...gideceğin yeri öğrenirsek ii olur belki yapabileceğimiz weya tanıdıklarımız olur..
Gönderen: escocem - 12 Ekim 2007, 21:06:35
mailime düşen bi yazı paylaşmak istedim...

YıL 2030Yıl 2030, oğlum 15 ,ben 39 yaşındayım... "Baba bizim bayrağımızda sizin zamanınızda Ay-yıldız varmış nedenşimdi haç işareti ve anlamını bilmediğim renkler var? 2 arkadaş okulda tavan arasında eski bir atlas bulmuştuk, o atlastagördük daha önce Edirne'den Kars'a kadar Türkiye toprağı imiş, şimdi nedeno haritanın 1/5'ine Türkiye diyoruz? Eskiden her mahallede 1–2 cami varken, şimdi neden her ilde bir camivar, dedem bahsetmişti daha önce ezan denen bir şey varmış, günde 5 defacamilerden okunurmuş şimdi bu çan sesleri ne baba? Filistinlilerin zamanında topraklarını parça parça satarak İsrail'inkurulmasına sebep olduklarını hiç mi bir yerde okumadınız da, topraklarımızısattırıp şimdi bu ufacık alana bizi hapsettiniz. Siz atalarınızdan böyle mialdınız butoprakları, emaneti böyle mi korudunuz. Günden güne topraklarımız satılırkensiz uyuyor muydunuz baba? Baba küçükken herkesin beni Aybüke diye çağırdığını hatırlar gibiyimşimdi neden bana Angel diyorlar, beni kulağıma Angel ismini ezanla sen misöyledin? Bizim evin önünden tanklarla geçen Amerikan askerleri kim baba? Her günbize hakaret ederek ve sizi her gördükleri yerde coplayarak demokrasi! migetirdiler baba? Bize okulda demokrasinin tanımını daha farklı öğretilersanki Elime geçen gün bir kitap geçti baba, senin gençliğinden kalan. Biz Ankara'ya taşınmazdan önce memleketimizin ismi Gaziantep'miş ve 6317şehit vererek "Gazi" lik unvanını kazanmış. Neden şimdi oraya kürdistandiyorlar baba. Baba hani sizlere kürtlerle Türkler kardeştir demişler, pekikardeşlerim neden bizi öldürüp ülkemizde ayrı devlet kurdular. Baba o kitapta Atatürk diye birinden de bahsetmişti. O her kimse 1933'teBursa'da bir nutuk vermiş, ben şimdi bile ne kastettiğini anlayabiliyorken,sizingençliğiniz bu kadar mı cahildi de o uyarıları dikkate almadınız. Şimdiki kürdistan toprağında yer alan Süleymaniye'de askerimizin başınaçuval geçirmişler ve sen o dönemde gençtin, hiç mi kanın donmadı baba. Nedenhesap sormadınız bunları görmezden gelen yöneticilerinize? O az önce bahsettiğim Atatürk size bir hitabe yazmış ve sizi hainyöneticilereve uşaklara karşı uyarmış ve hitabenin sonunda da "Muhtaç olduğun kudretdamarlarındaki asil kanda mevcuttur."demiş. Baba kanınız o kadar bozuk mu kiülkemizi bu hale getirenlerin yakasına yapışmadınız. Baba Türkiyeli ne demek, biz Türk çocuğu değil miyiz, soyumuz belli değil mibizim, o kitapta okumuştum "Ne mutlu Türküm diyene" yazıyordu. Peki baba benneden mutlu değilim. Türküm demek suçsa ve kötü bir şeyse siz eskiden nedensöylerdiniz. Baba biz Kurtuluş Savaşı denen bir şey yaşamışız, kitaba göre dünyanıngördüğü en şanlı savaşmış ve o savaşta 4 milyon şehit vermişiz. Madem buvatandan bu kadar kolay vazgeçecektiniz de neden o kadar şehit verdiniz. Hiç mi kitap okumadınız, hiç mi sizi uyaran olmadı, hiç mi göremedinizülkemizinpeşkeş çekildiğini, eğer farkında olduysanız ve duygusuzca evinizdeoturduysanız sizin o hainlerden ne farkınız kaldı. Allah'ın huzuruna hangiyüzle çıkacaksınız baba. "Vatan sevgisi imandandır" diye bir hadis varken hadi diyelim kiTürklüğünüzdenvazgeçtiniz bari İslam'ın emrine uysaydınız. Senin eski CD’lerden dinledim baba, bizim de bir İstiklal Marşı' mız varmış,o marşıyalnızca körü körüne ezberlediniz mi? Atalarımız sizi her fırsatta uyarmış,demiş ki "Ey Türk titre ve kendine dön."Baba ne zaman titreyeceksiniz,Ankara'yı da kaybettikten sonra mı? Bundan 13 yıl önce titremediyseniz eğer artık hiç bir şey titretemez sizi. Baba sen son bağımsız olan Türkiye Cumhuriyetini gördün."Ya devlet başa, yakuzgun leşe" diyebilecek bir Hasan Tahsin, bir Şehit Şahin, bir Sütçü İmamyok muydu aranızda? Yazıklar olsun baba sizin gençliğinize! Bu günleri göreceğime hiç doğmasaydım baba. Türklüğünüzden utanmadınız hiçolmazsa insanlığınızdan utansaydınız baba. Bu vatan göz göre göre altınızdankayarken hiç olmazsaŞEREFİNİZLE ÖLEMEDİNİZ Mİ?"
 Lütfen Kaç Yaşımızda Olursak Olalım Bu Vatana Sahip Çıkalım Akepe yavaş yavaş ştoprakları satıor biliomuydunuz buna karşı çıkan bile yok Türkiyede ilk keztoprak satıolar.lütfen bu vatana sahip çıkalım.
Gönderen: musa - 12 Ekim 2007, 21:48:40
bence siyaset we siyasi karalama olmamalı bu sitede.hele hele ülkenin yarıya yakınının oyunu almış bir partiye karşı...tartışılmaya başlanırsa anlamsız we tatsız tartışmalar çıkabilir...

aslında escocemde bu yazının burda yerinin olmadıını bilio...lütfen arkadaşlar saf we halisane yazılmış sehitlerimize taziye we üzüntü msjlarımızın arasında bu yazının yeri yok!!!!!
Gönderen: musa - 12 Ekim 2007, 21:50:56
ben ise bu yazının tam tersine farklı bi ümit içindeyim we diorum;

GÜN GELECEK ESKİSİ GİBİ TÜRK DEDİĞİNDE KARŞI Kİ DAĞLAR TİTREYECEK...
Gönderen: escocem - 13 Ekim 2007, 00:34:07
bence siyaset we siyasi karalama olmamalı bu sitede.hele hele ülkenin yarıya yakınının oyunu almış bir partiye karşı...tartışılmaya başlanırsa anlamsız we tatsız tartışmalar çıkabilir...

aslında escocemde bu yazının burda yerinin olmadıını bilio...lütfen arkadaşlar saf we halisane yazılmış sehitlerimize taziye we üzüntü msjlarımızın arasında bu yazının yeri yok!!!!!

ben fikrim budur diye koymadım yazıyı dostum o konuda sıkıntın olmasın ;)sadece mail kutuma düşen olumlu yada olumsuz ilgi cekeceğini düşündüğüm bi yazıyı paylaşmak istedim amaç siyaset yada siyasi tartışma değil bu konuda emin olabilirsin..yalnız ülkenin yarısının oyunu almış kelimesini editlemen forumumuz açısından daha olumlu olur düşüncesindeyim malum her yerde bu konuyla ilgili yazılar düşünceler var bi arkadaşımız bu kelimeden rahatsız olup bu yazılardan birisini copy eder konu istemediğimiz bi yöne gider...  ;)
Gönderen: Firestarter - 13 Ekim 2007, 00:52:49
Evet arkadaşlar, Cem arkadaşımızın yolladığı bu yazıda maalesef ki gerçekler var ve gerçekler acıdır. Bu gerçekleri de kabul etmemiz lazım. Burada herhangi bir siyasal karalama da yok.
Gönderen: golfmk2gtd - 13 Ekim 2007, 12:20:46
Akepe yavaş yavaş ştoprakları satıor biliomuydunuz buna karşı çıkan bile yok Türkiyede ilk keztoprak satıolar.lütfen bu vatana sahip çıkalım.

Güzel kardeşlerim siyaset yapmayalım tamamda Akepe toprak satıyo dedinmi siyasetin ortasına bomba gibi düşersin.
Eğer hafızanızı yoklarsanız son Ecevit hükümeti zamanında çıkarılan bir yasayla Yabancılara toprak satışı resmen kabul edilmiştir. Daha öncesinden de satılıyodu dolaylı yollardan gerekirse  de açıklarım.
Kaldıki Yüzde 99 yada kimine göre Yüzde 90 nı MÜSLÜMAN bi ülkede yaşıyoruz. Eğer yabancılara bi toprak satılacaksa Gidip yahudilere yada hırıstıyanlara toprağımızı değilde. MÜSLÜMAN din kardeşlerimize satarız daha iyi..
Yanlış anlaşılmasın bana gelen ELEKTRONİK POSTA değildir. Kendi şahsi düşüncemdir.

Konu dışına fazla çıkmakta yararda yoktur gün birlik günüdür. Soyut kuramlara fazla takılınmamalıdır. Somut olaylar üzerinden yada somutlaştırılarak yorum yapılmalısır.

Bayramızın Mubarek Ve hayırlı olsun..
Gönderen: fay78 - 15 Ekim 2007, 08:24:08
dostum gerekirse 100.000 şehit vereceğiz.Ama ülkemin bir avuç toprağını onlarla paylaşacak değiliz.Teröre son verecek olanda biz değil terörist olanlar son verecek.ADAM 15000 KM ÖTEDEN KALKIP IRAKI SÖZÜM ONA KENDİ VATANDAŞININ GELECEĞİ İÇİN VURUYOR VE KİMSEDEN İZİN ALMIYORKEN ,BİZ 5 KM DİBİMİZDEKİNİ VURURKEN NEDEN İZİN ALALIM.BABASIZ KALAN YETİMİN HAKKINI NEDEN YEDİRELİM.
bu teröre son vermeliyiz...her gün onlarca şehit veriyoruz içimiz kan ağlıyor..baştakilerde hala sınır ötesi  operasyon için düşünüyor...daha kaç tane şehit vereceğiz operasyon için...
Allah Şehit ailelerine sabırlar versin mekanları cennet olsn
Gönderen: ®oyal - 15 Ekim 2007, 10:41:36
Şehit Mektubu
Oğlun Şehit... çatma kaşını Anne,
Metin olda dik tut başını Anne,
Gel; öp... kokla... mezar taşımı Anne,
Akıtma gözünden yaşını Anne!

Olsada bu dünyada gönlün ezik,
Eğilme kimseye tut başını dik!
Bu duygular bize tanıdık bildik,

Ölüm vaktin gelsin kavuşacağız,
Albayrak altında buluşacağız...
Mahşerde birleşip sarılacağız,

Bitmedi soysuzlar ona yanarım,
Dökülen bunca masum kana, yanarım.
Öldüğüme değil sana yanarım,

Bizler bedeni olmayan diriyiz!
Şanlı Peygamberin Askerleriyiz,
Kanımızla vatanın vergileriyiz,

Ya devlet başa ya kuzgun leşe!
Vermeyiz kimseye vatanı beleşe...
Hele hele üç beş soysuz gebeşe,

Siyasiler çıkar adlı oyunda,
Oyunlar oynandı hep bizim kanda!
Babam, gardaşlarım, yarim bir yanda,

Oyunlar oynanıyor kanımızda,
Feryatlar kopar yürek kapımızda,
Cenazede olurlar yanımızda,

Sen Şehit Anasısın gurur duy Anne,
Bugün bizim için hem şölen hem toy Anne,
Türk: tarihe yön veren o asil soy Anne,

Samih Hacıarifoğlu
Gönderen: nizam - 15 Ekim 2007, 10:54:57
herşey bu hafta belli olacak arkadaşlar, genel kurmay başkanlığının artık sabrının kalmadığı açık olarak belli konuşmalar ve beyanlarda bu anlaşılıyor devlet eğer gerekli desteği askeri sağlar ve avrupada haklılığımızı savunursa istediğimiz sonucu alırız aksi takdirde bundan önce 24 - 25 yaptıgımız sınır ötesi hârekatlardan farkı olamaz bu sorunu komple ortadan kaldırmak adına...
Gönderen: Firestarter - 15 Ekim 2007, 11:01:45
genel kurmay başkanlığının artık sabrının kalmadığı açık olarak belli konuşmalar ve beyanlarda bu anlaşılıyor

Nizam türk milletinin onlardan çok çok önce önce sabırları kalmamıştı zaten. Bir yerden kopmalı artık, böyle sürekli üzüleceğimize bir kere üzülür bu Türkiye  :(
Gönderen: musa - 16 Ekim 2007, 15:47:02
bu yazıyı okuyun siddetle tavsiye ediorum...

zamanı olan bi aç kez okusun...oyunların farkına warma adına önemli..

Yazarlar - EKREM DUMANLI - İşte buna provokasyon denir (http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/yazar.do?yazino=601310)
Gönderen: nizam - 16 Ekim 2007, 16:09:51
güzel bir yazı, tahriklerin olduğu doğru bunu yapanlar televizyonda göstere göstere yapıyor, bir zamanlar osmanlı imparatorluğunun miliyetçi olduğu yazılır çizilirdi unutmasınlar ki osmalı hiç bir zaman milliyetçi değildi ümmetçiydi aksi olsaydı dünyanın 4/1 bizim olurdu geri kalanı malum.., yeni kurulan TÜRKİYE CUMHURİYETİ de milliyetçi değildir ümetçidir, bizim için öncelik olan barıştır. Anlamak isteyen yanımızda kalır ipek halıya benzeyen bu vatanı beraber yaşar yüceltiriz, anlamak istemeyen varsa cezasını sonuna kadar çeker gerisi tefarruattır....
Gönderen: musa - 16 Ekim 2007, 16:50:18
katılıorum nizam sana :tamamdir
Gönderen: AhMeTH61 - 16 Ekim 2007, 17:33:25
dostum gerekirse 100.000 şehit vereceğiz.Ama ülkemin bir avuç toprağını onlarla paylaşacak değiliz.Teröre son verecek olanda biz değil terörist olanlar son verecek.ADAM 15000 KM ÖTEDEN KALKIP IRAKI SÖZÜM ONA KENDİ VATANDAŞININ GELECEĞİ İÇİN VURUYOR VE KİMSEDEN İZİN ALMIYORKEN ,BİZ 5 KM DİBİMİZDEKİNİ VURURKEN NEDEN İZİN ALALIM.BABASIZ KALAN YETİMİN HAKKINI NEDEN YEDİRELİM.
benim düşüncem de aynı ama sınır ötesi operasyon için hala beklemek bence doğru değil...amerikanın ub işe karışması da yanlış ben bu yaşımda halkevlerinin amerikaya karşı yürüyüşlerine katıldım...şimdi sen gelmiş bana amerikacısın demeye getiriyosun..bak abi benim vatan için yapamayacağım şey yok...ben istiyorum ki bu terör lanetini kökünden çözelim...direk vuralım şerefsizleri..bunu uzatmaya gerek yok benim belirtmek istediğimi bu.o baştakilerle devam edersek biz daha çok şehit veririz.türkiyenin kanayan en büyük yarası terör lanetidir...bu laneti üzerimize kim saldıysa onu bitirme vaktidir...ama hükümete bakıyorum da kendi açıklarını kapatmaya bakıyorlar...soruyorum kurtlar vadisi terör nede sansürlendi...neden abdullah gül dizi yapımcılarına ve izleyicilerine sapık dedi çünkü hükümetin teröre karşı eli kolu bağlı amerikadan korkuyor...son günlerde sesini yükseltmeye başladı inş devam eder....

demek istediğim buydu
Gönderen: aliis - 16 Ekim 2007, 19:46:01
ya arkadaslarım ve abilerim konuyu dagıtmaya gerek yok sonucta bu askerler bu vatan için sehit oldu yani hepimiz için, birileri kendine gore haklı veya haksız; yanlıs veya doğru olabilir bir toplulukta bir konu için herkesten aynı fikir beklemekte yanlıs olur  boyle olan toplum gelişemezde.  Hepimizin temennisi ve sabırsızlıkla beklediği su terörün bir an önce durdurulması, hükümetmiş muhalefetmiş vs.burası yeri ve zamanı degil bence, toplum olarak seviyeli siyaset yapmasını ne yazıkki beceremiyoruz günlük hayatta dahi en yakınlarımıza karsı kırıcı olabiliyoruz birbirimizi üzmeyelim
Gönderen: musa - 16 Ekim 2007, 20:12:24
bencede burda her siyasi görüşlü insanın olduuna eminim.o yüzden partilere siyasilere kırıcı aşağilayısı sözler sarfetmeyelim..yoksa tartışma uzar zatende siteninde amacının dışına çıkmış oluruz..
yazılarımızda biraz daha dikkatli olmalıyız....
Gönderen: nizam - 20 Ekim 2007, 13:06:44
TÜRK Silahlı Kuvvetleri’ne sınır ötesi operasyon imkanı veren tezkerenin TBMM’de kabul edilmesinin ardından, Kuzey Irak sınırında askeri hareketlilik arttı. Şırnak’ın Cudi ve Kel Mehmet Dağları'nda güvenlik güçlerinin PKK’lı teröristlere yönelik operasyonları sırasında çıkan çatışmada silah sesleri dağların eteğindeki yerleşim birimlerinden duyuluyor. Bölgedeki askeri hareketlilik her geçen gün artarken, askerlerin geçiş güzergahında mayın tarama faaliyetleri frekans karıştırıcı ‘Jammer’ cihazlı araçların kontrolünde gerçekleştiriliyor.
      Kuzey Irak sınırında askeri hareketlilik artarak sürüyor. Genelkurmay Başkanlığı’nın ‘Güvenlikli bölge’ ilan ettiği Şırnak, Hakkari ve Siirt’in kırsal kesimlerinde teröristlere yönelik başlatılan ‘sonbahar operasyonu’ tüm hızıyla sürürken, bir yandan da bölgede güvenlik en üst seviyeye çıkarılıp, kontrol noktaları artırıldı. PKK’lı teröristlere yönelik operasyonların en yoğun olarak sürdürüldüğü Gabar, Cudi ve Kel Mehmet Dağlarından bugün silah sesleri yükseldi.

DAĞLARDA ÇATIŞMA SESLERİ

Operasyonun yoğunlaştırıldığı Cudi Dağı’nın Kuzey Irak’ın sıfır noktası ile Kel Mehmet Dağlarında bu sabah güvenlik güçlerinin operasyonunda bir grup PKK’lı teröristle sıcak temas sağlandı. Dağlardan gelen silah sesleri Şırnak’ın Şenoba Beldesi’nin köylerinden rahatça duyuldu. Bölgedeki operasyona Kobra tipi helikopterlerin havadan destek verdiği görüldü. Bu arada sabahın erken saatlerinde yaklaşık 30 kadar askerin yaklaşık 20’şer metre arayla operasyondan döndüğü görüldü. Bestler Dereler bölgesinden operasyondan dönen askerler köye girişlerinde çocuklar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

ANNEM BENİ ERZURUM'DA BİLİYOR

Yaklaşık bir haftadır dağlarda terörist takibinde oldukları öğrenilen askerleri, sırtlarındaki teçhizatıyla, tozlu botlarıyla görevlerini yerine getirmenin mutluluğu gözlerinden okundu. Fotoğrafını çekildiğini gören bir Mehmetçik, gazetecilere, “Lütfen beni çekmezseniz sevinirim. Çünkü Annem beni Erzurum’da asker sanıyor. Ben buraya kendi isteğiyle gelenlerdenim'' dedi.

Gönderen: nizam - 21 Ekim 2007, 11:44:23
Yüksekova'da askerlerimize saldırı: 12 şehit
      Hakkari Yüksekova'daki Dağlıca Piyade Taburu'na Kuzey Irak'tan sınırı geçen teröristler tarafından ateş açıldı, saldırıda ilk belirlemelere göre 12 asker şehit oldu, çok sayıda asker de yaralandı. Teröristlere taburdan ateşle karşılık verilirken, çatışma sürüyor.
      Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe düzenlenen saldırı’da ilk belirlemelere göre 12 güvenlik görevlisi şehit oldu AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde bulunan askeri birliğe, sabah saatlerinde terör örgütü PKK üyelerince ağır silahlarla ateş açıldı.
      Açılan ateş sonucu çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre 12 askerin şehit olduğu, bölgede operasyonların devam ettiği öğrenildi.

Dünyaya acil koduyla duyuruldu
      12 askerin şehit olduğu haberini uluslararası haber ajansları AP, Reuters ve AFP, dünyaya 'acil' koduyla geçti.

...
Gönderen: AhMeTH61 - 21 Ekim 2007, 11:54:35
işte 12 şehit 14 yaralı daha...Allah rahmet eylesin...Tezkere verenler gözdağı vermek için verdiler herhalde adam kuzey ıraktan gelip hakkaride askerimizi öldürüyor..bilmiyorum yoruma gerek varmı??*  :'(
Gönderen: musa - 21 Ekim 2007, 12:55:57
allah mekanlarını cennet eylesin....oyun belli arkadaşlar çekmek istiolar bizi..başka hiç bişey değil..
Gönderen: r76 - 21 Ekim 2007, 12:57:43
kötü bir gün oldu bugun  :'(
Allah ailelerine sabır versın  :'( :'(

Gönderen: golfmk2gtd - 21 Ekim 2007, 13:01:27
Mekanları cennet olsun...

Diyarbakırdan jetlerin tamamı kalmış  galiba sıcak bi haber....

Artık yetti diyorum bu olayla PKK kendi ipini çekti...

Allah belalarını versin ......

Gönderen: cabrio63 - 21 Ekim 2007, 13:04:24
allah rahmet eylesin :'(
Gönderen: car wolf - 21 Ekim 2007, 13:27:10
BU AKŞAM SAAT 20,00 DE TOPLANILACAK HER AN  SINIR ÖTESİ OPERASYONA GİRE BİLİRİZ.

YETER ARTIK BU KADAR ŞEHİT VERİYORUZ. :'( 100 TANE PKK LI ÜLKEMİZE GİRMİŞ VE KÖPRÜYE BOMBA YERLEŞTİRMİŞLER.İKİ TABUR BİRBİRİNDEN AYRILMIŞ BENİM ANLAMADIĞIM BİR KONU VAR ONLAR 100 KİŞİ BİZ İSE İKİ TABUR (600-700) KİŞİ YAPAR NASIL OLURDA ONLARDAN 1 TANE BİLE VURAMIYORUZ NEDEN  >:(
Gönderen: r76 - 21 Ekim 2007, 13:56:05

Artık hayat bulmak için, hali iyileştirmek için, insan olmak için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yürütmek, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler açılım buldu. Hâlbuki hangi bağımsızlık vardır ki, yabancıların nasihatleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin. Tarih böyle bir hadise kaydetmemiştir.
Mustafa Kemal Atatürk (6 Mart 1922)

Gönderen: Firestarter - 21 Ekim 2007, 14:02:38
Bütün şehit ailelerine tekrardan sabır diliyorum. Terör ülkemizde önlenemez bir sorun haline geldi. Allah bu insan olmayan hainlerden ülkemizi ve insanlarımızı korusun  :-\
Gönderen: car wolf - 21 Ekim 2007, 14:25:15
23 tane trörist öldürmüşüz ve bir köy minibüsüne  ateş açılmış (çatışmanın olduğu yerde)
Gönderen: ozyy - 21 Ekim 2007, 14:55:07
buna artık dur demek lazım yazık ya giden hep bizden gidiyor.

Gönderen: corrado_g60 - 21 Ekim 2007, 15:01:44
şehit sayısı yükseldi.
ALLAH rahmet eylesin...
BİRLİK OLMAMIZ GEREK BU KONUDA..
elimizden ne geliyorsa yapmamız gerek
Gönderen: ®oyal - 21 Ekim 2007, 16:12:18
  :'(  :'(  :'(   :'(   :'(   :-[
Alıntı
şehit sayısı yükseldi.
ALLAH rahmet eylesin...
BİRLİK OLMAMIZ GEREK BU KONUDA..
elimizden ne geliyorsa yapmamız gerek
Gönderen: nizam - 21 Ekim 2007, 19:09:08
ülkemin topraklarında il il ilçe ilçe teröre karşı birlik oluyor eylem yapıp tepkilerini gösteriyorlar, ayrımcılığı savunan insanlar durun bi bakın size karşı birlik olan insanlar içlerinde benim ülkemin renkleri var doğusundan batısına güneyinden kuzeyine benim vatandasım hepsi bir bayrak altında rengini kendi kanımızla boyadığımız bayrağımız elinize ne geçicek sanıyorsunuz bize saldırınca bi grup cahil insana neler empoze ettiniz ki anasına babasına kardeşine silah uzatır hale geldiler. işse iş aşsa aş her lokmamız beraber yolda birbirimize selam vermesek konusmasakta bu insalar birşey için ortak noktada bulusurlar oda VATAN

lanet olsun bunları destekleyen bunları kollayanlara....
Gönderen: Dr_EmrE - 21 Ekim 2007, 20:11:12
Lanet olsun hepsine.

Bir papaz öldü herkes hristian oldu. Bir Hrant öldü herkes ermeni oldu. 30 tane şehit verdik nerde bu insanlar.. Hepimiz mehmetiz.. Mehmetçiğiz..
Gönderen: volksport - 21 Ekim 2007, 22:41:41
Allahtan Tüm Şehitlerimize rahmet, Ailelerine baş sağlığı diliyorum... Umarım bu hainlikler son bulur  :(
Gönderen: ®oyal - 22 Ekim 2007, 09:26:51
Alıntı
Lanet olsun hepsine.

Bir papaz öldü herkes hristian oldu. Bir Hrant öldü herkes ermeni oldu. 30 tane şehit verdik nerde bu insanlar.. Hepimiz mehmetiz.. Mehmetçiğiz..
  :tamamdir
Gönderen: ®oyal - 22 Ekim 2007, 18:22:46
Her günüm cenaze her günüm şehit
Bunların sebebi bir it oğlu it
Uyan Türk evladı uyuma uyan
Otuz kupona alınmadı bu vatan
PKK’ya karşı bir damla bile olsa Düşmanlığın varsa bu mesajı çevrimiçi olan herkse ilet
bu gece şehitlerimizin anısına tüm türkiyede eylem  vardır satt 21:30 da ışıklar yanıp sondurlecektır(herkese yolla)
Gönderen: musa - 22 Ekim 2007, 19:45:00
Her geçen gün taban kaybeden, bölgede ciddi ciddi tartışılmaya başlanan örgüt, son bir hamle ile Türkiye'yi Kuzey Irak'a çekmek ve ortalığın yeniden gerginleşmesini sağlamak istiyor. Bölge halkı kimden yana olduğunu 22 Temmuz'da açıkça göstermişti. Şiddetin azalması PKK'nın altını boşaltıyor ve herkesin sorguladığı bir örgüt haline gelmesini sağlıyor.

Terörist ve şovenist bir örgüt olan PKK, yıllardır tezgahladığı Türk-Kürt çatışması ve vatandaşlar arasında nefret oluşturma çabalarına kaldığı yerden devam ediyor. 'Ne kadar çok ocağa ateş düşerse, iki taraflı nefret o kadar derinleşir' hesabını yapıyor. 'Acılar derinleşince bölünme daha kolay olacak', diye düşünüyor. Bu nedenle toplumun sinir uçlarına vuruyor.

PKK, Türkiye'nin sinirlenmesini istiyor. Toplum ve hükümet tepkisel davransın istiyor. Batı illerinde Kürtlere yönelik birkaç eylem olsa bayram edecek. Güneydoğu'yla ilgili demokratik açılımların durmasını, ekonomik kalkınmanın gerçekleşmemesini istiyor. Çünkü atılan her olumlu adım, PKK'nın eriyip gitmesine sebep oluyor. Hain saldırının zamanlaması, PKK ile arasına sınır koymayan DTP'yi de zorda bıraktı. Söyledikleri ve yaptıklarıyla 'sicili bozuk parti' profili çizen DTP, bundan sonra kepenklerini açık tutmakta zorluk çekeceğe benziyor. Söyledikleri her söz, şehit yarasını kanatacak bir bıçak gibi algılanacak. Problemlerin çözümü için ne zaman demokrasi deseler "Hadi oradan sen de'' tepkisiyle karşılaşacaklar. Onların 'kardeşim' dedikleri, referandum sabahı bu milletin gencecik evlatlarını şehit etti.
Gönderen: musa - 22 Ekim 2007, 19:46:03
alıntıdır....
Gönderen: AhMeTH61 - 22 Ekim 2007, 21:30:21
http://www.karadeniztuning.com/ sayfasında yönlendirmeden önce çalan şarkıyı dinlemenizi öneririm gerçekten çok duygulandırıyor insanı
Gönderen: aliis - 22 Ekim 2007, 23:41:50
az önce denizlide yerel tuning siteleri ve halk olarak guzel bir faaliyette bulunduk, aziz sehitlerimizin kallesce vurulmasını protesto amacıyla 50den fazla arac türk bayraklarımız ile konvoy yaptık ve sehrin merkezinde gösteride bulunduk. balkonlardan bayrakalrıyla bizlere destek verenler, ısık kapama eylemi yapanlarla adeta sehir tek vucut oldu. en guzeli ise tugay kapısının önünde araclaramızdan inip saganak yagmur altında askerlerimize karsı saygı durusunda bulunmak istiklal marsı okumak  oldu...
Gönderen: escocem - 22 Ekim 2007, 23:48:13
insanlarımız birlik olmaya başlıyor artık en sevindirici durumlardan biriside bu belki,kahpelerin sayesinde hepimiz kardeşiz ve bizim bizden başka dostumuz yok bunu ciddi bir şekilde anlar olduk...bir faaliyette antalyada gerçekleşti yaklaşık 750 kişi 9da buluşup konya altı bölgesinde sesimizi duyurduk balkonlardan bayraklar ıslıklar ve yanıp sönen ışıklarla herkes bir bütün oldu..yarında cumhuriyet meydanındayız fırsatını bulup gidebilirsem..
Gönderen: aliis - 23 Ekim 2007, 00:19:12
tebrikler ve tesekkurler türkiye psikolojik savasımız gayet iyi yolda ilerliyor :tamamdir
Gönderen: AhMeTH61 - 23 Ekim 2007, 16:46:44
Trabzondada aynı hava var her evin balkonunda Türk Bayrakları var ve hergün protesto eylemleri yapılıyor
Gönderen: musa - 23 Ekim 2007, 17:40:43
PKK, halkın galeyana gelmesini, Kürt-Türk çatışmasının çıkmasını, son seçimlerde yöre halkından yediği şamarın unutulmasını, bölgeye hakim olacak bir kaos ortamı yüzünden devletin güvenlik güçleri ile yöredeki insanın karşı karşıya gelmesini, muhtemel yanlışların yeni bir propagandaya dönüştürülmesini ve bu yolla kaybettiği halk desteğinin yeniden örgüte kazandırılmasını istiyor. Normalleşme ve demokratikleşme yolunda atılan adımların akim kalmasını isteyenler de bu planın başka bir aktörü. Türkiye'yi içeriden vurmak, insanımızı birbirine düşürmek, halkın arasına fitne tohumları saçmak, bölgeye yönelik yatırımları baltalamak, demokratikleşme yolunda atılan adımları geriletmek, etnik ayrışımı sağlamak ve bunu sosyal bir çatışmaya dönüştürmek.

saldırının özü budur arkadaşlarr!!!
Gönderen: volksport - 26 Ekim 2007, 17:47:26
(http://www.artislamic.com/cards/gr/b/turk-10.gif)

(http://www.resimcity.com/data/media/98/www.resimcity.com_turk_bayragi_resimleri_9.jpg)
Gönderen: ®oyal - 27 Ekim 2007, 17:18:13
(http://img219.imageshack.us/img219/28/261020071535re1.jpg)
Gönderen: escocem - 27 Ekim 2007, 22:52:26
yarın antalyada tüm otomobil severler olarak öncelikle 2 grup halinde toplanıp sonra birleşmeyi düşünüyoruz,sanıyorum 150 aractan fazla olacağız birleşince...
Gönderen: nizam - 28 Ekim 2007, 03:04:33
tebrikler cem....
tepkiler ülke çapında satasmalar olsa dahi bir ülkenin kendine ve bizim birlik beraberliğimiz için canlarını siper eden mehmetçiklerimize nasıl sahip çıkabildiğinin göstergesidir..

teşekkürler
Gönderen: nizam - 13 Kasım 2007, 18:41:57
Şırnak Küpeli Dağı’nda bugün PKK’lı bir grup teröristle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 üsteğmen ile 3 er şehit düştü. Bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı. Çıkan çatışmada teröristlerin açtığı ateş sırasında şehit olan üsteğmenin İstanbul nüfusuna kayıtlı Gürkan Yavuz olduğu bildirildi. Şehit 3 erin kimliği ise henüz açıklanmadı.
      Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Küpeli Dağı’nda 1.5 saatten fazla devam eden çatışmada, 1 Piyade Üsteğmen ve 3 Erbaş/Er’in şehit olduğunu, 2 personelin yaralandığını belirterek, teröristlerin muhtemel kaçış yollarının diğer birlikler tarafından tutulduğunu bildirdi.
      Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:
      "Şırnak, Küpeli Dağı bölgesinde icra edilen operasyonda; bugün sabah saatlerinde terör örgütü mensupları ile temas sağlanmış, çıkan çatışmada 1 Piyade Üsteğmen ve 3 Erbaş/Er şehit olmuş, 2 personel yaralanmıştır.
      Çatışma 1.5 saatten fazla devam etmiştir. Teröristlerin muhtemel kaçış yolları diğer birlikler tarafından tutulmuştur.
      Operasyona ve arazi aramalarına devam edilmektedir."

ERDOĞAN: ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’ta 4 askerin teröristlerle çıkan çatışmada şehit olduğunu bildirerek, çatışmaların sürdüğünü kaydetti.
      Başbakan Erdoğan, TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.
      Bir gazetecinin "Sınır ötesinde de bir şehidin olduğu belirtiliyor" şeklindeki sözlerine "Hayır" karşılığını veren Başbakan Erdoğan, "Sadece 4 şehidimizin olduğu haberini aldık. Şu anda detaylarına henüz ulaşmış değilim. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Çatışmalar devam ediyor" dedi.
      Başbakan Erdoğan, bazı haber ajanslarının "sınır ötesi operasyonun başladığına" ilişkin haberler geçtiğinin belirtilmesi üzerine de, "Dediğim gibi çatışma o bölgede devam ediyor" diye konuştu.

SIFIR NOKTADA HAREKETLİLİK

PKK'lı töriristlerin Kuzey Irak’a yuvalandığı kesimlere yönelik sınır ötesi operasyonun her an başlayabileceği belirtilirken, Irak sınırının sıfır noktasında karakollara asker ve zırhlı araç sevkıyatı yapıldı.
      Şırnak’ın Silopi İlçesi’nin Kuzey Irak sınırını ayıran Heziy Çayı kıyısında ulunan Çalışkan ve Görümlü kesimindeki karakollara Sikorsky tipi helikopterlerle çok sayıda özel eğitimli komandolar indirilirken, çok sayıda zırhlı araç ve tanklar da karakol çevresine konuşlandırıldı. Süper Kobra tipi helikopterler ise sınır boyunda sürekli uçtu.
      Kuzey Irak’taki yerel kaynaklar helikopterlerin sınır kesiminde bazı bölgeleri bombaladığını ileri sürdü.
      Bu arada Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nde dün geceden itibaren büyük bir hareketlilik başladı, üsten peşpeşe savaş uçaklarıinip kalptı.
Gönderen: nizam - 13 Kasım 2007, 18:48:30
ben anlamadım abi artık üç beş derken canlarımız şehit oluyor ama hala istihbarat diye bekliyoruz,
neden peki demokrasi dediler yaptık olmadı,hak dediler olmadı nedir bizden  tam istedikleri...
biz el pençe divan bekleyecek milletmiyiz,

meclis çatısı altında ülkemizi temsil yetkisi almış bi grup insan bölücü örgütle iş birliğinde hatta onların adına çalıstıklarının fotografları kamuoyunda nasıl bi oyun içindeyiz..
körler sağırlar birbirini ağırlar...

sehitlerimizin ruhları saad, aileleri metin olsunlar dualarımız onlarla..
Gönderen: Firestarter - 13 Kasım 2007, 21:03:18
Başlayacağım artık, berisine de, ötesine de. Kaç zamandır bir sınır ötesi operasyondur, aldı başını gitti. Sadece ismi var, ortada birşey yok. Ülke yönetimi, daha ne kadar devam edecek bu kararsızlığına, merak ediyorum doğrusu? Girsek mi, girmesek mi derken, olan canlara oluyor maalesef...
Gönderen: nizam - 22 Şubat 2008, 23:52:25
Arkadaşlar dün aksam saat 19:00 dan itibaren canlarımıza ve topragımıza göz diken bölücülere kara harekatı başladı az önce ajansa düşen haberde bölücülerle sıcak temas sağlandığı ve 44 bölücünün öldürüldüğü 5 mehmetçiğimizin şehit mertebesine ulastıgı açıklandı askerimiz bu zor dönemde üstüne düşeni layıkıyla yapmaktadır...

şehitlerimizin ailelerine ne kadar teşekkür etsek azdır, bu yiğitleri yetiştirdikleri için ruhları şaad olsun... :-[
Gönderen: AhMeTH61 - 22 Şubat 2008, 23:56:00
Allah yardımcıları olsun
Gönderen: vw6n - 23 Şubat 2008, 00:36:42
Evet Allah yardımcıları olsun inşallah iyibir sonuçla dönerler ve birdaha örgütlenemez şerefsizler :bekleriz:
Gönderen: AhMeTH61 - 24 Şubat 2008, 20:17:19
ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 112 OLDU
Genelkurmay Başkanlığı açıkladı

(http://www.haberturk.com/kuturesim/tsk444.jpg)
Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütüne karşı icra edilen sınır ötesi harekatın 3' üncü günü olan 24 Şubat 2008 tarihinde, dört ayrı bölgede teröristlerle sağlanan sıcak temas aralıklarla devam etmiştir.

Dün gece ve bugün gündüz boyunca devam eden harekat esnasında, önceden hazırlanmış tahkim edilmiş mevzilerden oluşan ve bazı ağır silahlarla desteklenen terörist yuvaları; uçaklar, silahlı helikopterler ve kara ateş destek vasıtaları ile yoğun ve etkili bir şekilde ateş altına alınarak dağıtılmıştır. İlerleme istikametleri üzerindeki terörist unsurlar, birliklerimizin etkili manevraları ve çok yakın mesafeli çatışmalarla saf dışı bırakılmıştır.

Harekat ilerledikçe tespit edilen çok sayıda terörist barınma ve lojistik tesisi, içlerindeki silah, mühimmat ve malzeme ile birlikte tahrip edilmiştir. Geçilen bölgelerde terörist altyapıyı teşkil eden doğal ve yapay tüm tesisler, kısa sürede yeniden onarılamayacak şekilde kullanılamaz hale getirilmektedir.

Her birinde teröristlerin bulunduğu kesin olarak tespit edilmiş, derinlikteki 12 hedef grubu (63 hedef) Hava Kuvvetleri uçakları ile etkili bir şekilde vurulmuştur.

Harekat bölgesinde elde edilen hassas kaynak istihbaratından, çaresizlik içindeki örgüt mensuplarının birbirini ajanlıkla suçladıkları, bir kısmının Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı koymak istemediği; bazı gruplar arasında çıkan iç çatışmalarda ise ölen ve yaralananlar olduğu öğrenilmiştir.

Bugün saat 16:00 itibarıyla harekat bölgesindeki mukavemetleri büyük oranda kırılan teröristler, çatışmalarda ölen arkadaşlarının cesetlerini tuzaklamak ve ilerleme yollarına el yapımı patlayıcı ve mayın döşemek suretiyle zaman kazanmaya ve yer yer panik halinde güneye doğru kaçmaya çalışmaktadırlar.

Iraklı yerel gruplardan, bölgesel barış ve istikrarın en büyük düşmanı olan PKK terör örgütü mensuplarının bölgelerine girmelerine ve orada himaye görmelerine mani olmaları beklenmektedir.

24 Şubat 2008 tarihinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmalarda, içlerinde sözde lider kadroların da bulunduğu değerlendirilen 33 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu teröristlerden 5'inin cesetlerinin patlayıcılarla tuzaklanmış olduğu tespit edilmiştir. Son rakamlarla birlikte harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 112'dir. Bu sayıya, uçaklar, silahlı helikopter ve uzun menzilli ateş destek vasıtaları ile tesirsiz hale getirilen terörist miktarları dahil değildir. Bunlar daha sonra istihbarat vasıtaları ile değerlendirilecektir.

Gün boyunca meydana gelen çatışmalarda 8 personelimiz şehit olmuş; bir helikopterimiz, bilinmeyen bir nedenle, sınırımıza yakın bölgede kırıma uğramıştır. Helikopter, olay yerinde ilgili teknisyenler tarafından incelenmektedir.

Sıcak temas durumu üç ayrı bölgede halen sürmekte olup; çetin hava ve arazi şartlarında ilerleyen birliklerimizin harekatı, planlanan hedeflere ulaşılıncaya kadar aynı kahramanlık ve kararlılıkla devam ettirilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Gönderen: nizam - 24 Şubat 2008, 22:37:59
-8 ŞEHİT, BİR HELİKOPTER DÜŞTÜ-

Açıklamada, gün boyunca meydana gelen çatışmalarda 8 personelin şehit olduğu ve bir helikopterin de bilinmeyen bir nedenle sınırımıza yakın bölgede “kırıma" uğradığı bilgisi verilerek, “Helikopter, olay yerinde ilgili teknisyenler tarafından incelenmektedir. Sıcak temas durumu üç ayrı bölgede halen sürmekte olup; çetin hava ve arazi şartlarında ilerleyen birliklerimizin harekatı, planlanan hedeflere ulaşılıncaya kadar aynı kahramanlık ve kararlılıkla devam ettirilecektir" denildi.

Gönderen: volksport - 24 Şubat 2008, 23:11:01
Evet Allah yardımcıları olsun inşallah iyibir sonuçla dönerler ve birdaha örgütlenemez şerefsizler :bekleriz:

Bütün dileğimiz o zaten, bu işin sonunun geliceği kesindir...

Şehit Ailelerine Baş Sağlığı ve Sabır diliyorum..  :'(
Gönderen: Firestarter - 24 Şubat 2008, 23:25:10
Bütün askerlerimizin allah yardımcısı olsun.
Gönderen: cabrio63 - 25 Şubat 2008, 14:54:28
gece sıcak yatağımızda huzurla uyuyosak onlar sayesinde...  :t  :'(
Gönderen: AhMeTH61 - 26 Şubat 2008, 18:07:23
2 ASKERİMİZ DAHA ŞEHİT OLDU
GENELKURMAY'DAN YENİ AÇIKLAMA

(http://www.haberturk.com/kuturesim/sehitlerleventkucuk.jpg)"Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütüne karşı icra edilen sınır ötesi harekatın 5'inci günü boyunca devam eden yoğun kar yağışı, manevrayı kısmen kısıtlamış ve birlikler bulundukları bölgelerde bütünleme ikmali ile arazi arama ve tarama faaliyetleri icra etmişlerdir. Harekat bölgesinin bazı kritik kesimleri zinde birliklerle takviye edilmiştir.

Bir birliğimize gece saatlerinde uzun menzilli silahlarla uzaktan taciz ateşi açılmıştır. Açılan taciz ateşi sonucu iki personelimiz şehit olmuş; söz konusu teröristler, üzerlerinde toplanan hafif ve ağır silah ateşleriyle susturulmuştur. Teröristlerin kayıpları hava muhalefeti nedeniyle henüz tespit edilememiştir.

Sınır ötesi harekat bölgesinde belirlenen bazı hedeflerin, Hava Kuvvetleri uçakları ve karada konuşlu uzun menzilli silahlarla ateş altına alınmasına devam edilmektedir.

Harekat bölgesindeki teröristlerin geri çekilmesini kolaylaştırmak maksadıyla başka bölgelerden gönderilen gruplar, çeşitli vasıtalarla takip altına alınmıştır.

Önceki günlerde meydana gelen çatışmalarda yaralanan teröristlerin, Irak'ın kuzeyindeki bazı hastanelerde tedavi edildikleri yönünde bilgiler elde edilmiştir.

Terör örgütü, kendi basın ve yayın organları kanalıyla yaydığı yalan haberlerle kayıplarını gizlemeye ve taraftarlarına moral vermeye çalışmaktadır. Bu kapsamda yayınlanan kırıma uğramış helikopter görüntülerinden, mevsimin kış bile olmadığı ve bu görüntülerin 18 Mayıs 1997'de meydana gelen eski bir kırıma ait olduğu kolaylıkla anlaşılmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
 :'(  :'(
Gönderen: AhMeTH61 - 26 Şubat 2008, 18:08:15
Ülkede bunlar olurken baştakiler hala türbanı-milletvekili maaşını tartışıyorlar  >:(
Gönderen: nizam - 04 Ekim 2008, 13:55:58
bugün vatanın bagrından yetisen 15 yigidimizi vatan topragına teslim ediyoruz allah yakınlarına sabır versin ruhları saad olsun silah arkadaslarımızın...

yaralı kardeslermizede acil sifalar dilerim allahtan

Hakkari ili Şemdinli ilçesi bölgesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’nün batıdan emniyetini sağlayan Bayraktepe’deki unsurlarına karşı dün öğleden sonraki saatlerde bölücü terör örgütü tarafından Irak’ın kuzeyinde bulunan ağır silahlarının da desteği ile saldırı girişiminde bulunulmuştur.

Saldırıdan önce, bir jandarma özel harekat timi ile takviye edilen emniyet unsurlarının bulunduğu Bayraktepe Bölgesi’nde bir bölüğe yakın kuvvet bulunmaktaydı. Ayrıca, bölge gelişmelere bağlı olarak bir jandarma özel harekat bölüğü ve bir komando bölüğü ile de takviye edilmiştir. Çatışmanın başlamasından önce görüntü alınan bölgeler, topçu ve havanlarla ateş altına alınmış ve iki kol taarruz helikopterleri de bölgede görev almıştır.

Ayrıca, Aktütün Karakolu’na on kilometre mesafede Irak’ın kuzeyinde bir terörist grup tespit edilmiş ve bu terörist grup önce Hava Kuvvetleri, daha sonra topçu tarafından ateş altına alınmıştır.

Çatışmalar, akşam karanlığına kadar devam etmiştir. Çatışmalar esnasında bir astsubay, altı uzman erbaş, sekiz erbaş ve er olmak üzere 15 güvenlik görevlisi şehit olmuştur. Zayiatın büyük kısmı, Irak’ın kuzeyinden yapılan ağır silah atışları nedeniyle meydana gelmiştir. Çatışmada yaralanan personel, tedavi edilmek üzere uçakla Ankara’ya getirilmektedir. İki uzman erbaş ile henüz temas kurulamamış olup bölgede arama faaliyetleri devam etmektedir.

Çatışmalar süresince, 23 terörist etkisiz hale getirilmiş olup Hava Kuvvetleri ve topçu ateşleri sonucunda etkisiz hale getirilen terörist miktarı henüz tespit edilememiştir.

Şehit olan personelimize Allah’tan rahmet, silah arkadaşlarına ve onların değerli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bölücü terör örgütü ile mücadeleye, yurt içinde ve yurt dışında artan bir kararlılıkla devam edilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmamalıdır."

YARALI 6 ASKER ANKARA'YA GÖNDERİLDİ

Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’ne düzenlenen saldırıda yaralanan 6 asker, ambulans uçakla Ankara’ya gönderildi.
Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK üyelerince Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’ne düzenlenen saldırıda yaralanan askerlerden sağlık durumu ciddi olan 6’sı, Hakkari Asker Hastanesi ve Yüksekova
Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından helikopterle Van’a getirildi.
Van Askeri Hastanesinde tedavi altına alınan ve geceyi burada geçiren yaralı askerlerin sağlık durumunda iyileşme gözlenmeyince Genelkurmay Başkanlığınca Van’a ambulans uçak gönderildi.
Sabah saatlerinde Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığına inen ambulans uçak, yaralı askerleri alarak Ankara’ya hareket etti. Yaralı askerlerin tedavisine Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde devam edileceği belirtildi.

BÖLGEDEKİ OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Bu arada, terör örgütü PKK üyelerince Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’ne düzenlenen saldırının ardından bölgeye Jandarma Özel Harekat timi ve komandolardan oluşan çok sayıda takviye kuvvet gönderildiği, operasyonların
helikopterlerle de desteklendiği bildirildi.

Aktütün Köyü'nün hemen yakınında bulunan aynı karakola, geçen 9 Mayıs günü ağır silahlarla Irak'tan gelip baskın girişiminde bulunan kalabalık PKK'lı grubu püskürtülmüştü. Saatlerce süren çatışmada 19 terörist öldürülürken, 6 asker şehit düşmüştü.

Gönderen: lostys - 04 Ekim 2008, 19:57:17
beyler ne kadar üzülsek de, kızsakta, ne kadar şehit verilsede, bu saatten sonra afedersiniz ama biyerimizi yırtsak da bişey yapamayız, en azından birey olarak. başımızdakiler bizi sattığı sürece, bu millet bi arpa boyu yol katedemez. bugun astsubay bi abimle görüştüm. biz artık küçük amerikayız dedi, ne yapsak ne etsek de amerika istemediği sürece hiçbir şey yapamayız. ayrıca, bu akşam izlediğim haberlerde söylenen şey oldukça kızdırdı beni : boeing firması, 2002 yılında siparişi verilen, geçen yıl teslim edilmesi gereken 2 adet avacs uçağımızı teslim etmeyi reddediyor, hemde parasının misli misline ödenmesine rağmen. artı, ülkemizde üretilen iki adette saldırıları önceden görmeye yarayan iki uçağımıza da yazılım bekleniyor uzun süredir amerika dan... kim biliyordu bunları ? bu akşam duyana kadar kimse ? ee, ne yapıcaz şimdi? elimiz kolumuz bağlı oturucaz tabiki, yapabilcek bişey yok, 2 çuval kömüre, 4 paket makarnaya satmaya devam etsin bu insanlar ülkesini, dişimizden tırnağımızdan artırıp da Allah rızası için yaptığımız yardımların üzerine oturan kişiliksiz kişileri seçmeye devam etsin... Allah yurdumuzu düşmanlarımızdan korusun, milletimize zeval vermesin.. bizi de bu şerefsizlerden kurtarsın. Ama hakkımı helal etmiyorum, öbür dünyada ellerim yakalarında olacak...
Gönderen: ismailtunca81 - 04 Ekim 2008, 20:10:31
bunların  hepsi  önceden  yazılmış  çizilmiş  şeyler  piyasadaki  bu  büyük  krizi  bu  büyük  facia  ile  örtmeye  çalışan  bir  durumla  karşı  karşıyayız  %50  miz  oy  verdik    ama  %100  müz  pişmanız 

ciddi  bir  savaş  olsa  üzülmeden  dimdik  ayakta  durunabilinir  fakat  bu  ne  savaş  nede milli  bir  mücadele  bu sadece  pis ve  tehlikeli  bir  oyun.....
  ....olan  o  askerlerimizin  o  kardeşlerimizin  o  agbeylerimizin  evindekilerine  oldu 
 ateş  düştü  evlerine   şimdi  topraklarına 

Cenab-ı  Allah  şehitlerimize  rahmet  geride  kalanlarına  sabr  versin 
dua  etmekten  başka  çaremiz  yok..

Şehitlerimizin  yüzü  suyu  hürmetine  El-Fatiha..  amin
Gönderen: alone01 - 04 Ekim 2008, 23:25:14
yoorum yoq Allah belasını versin bu teröristlerin
Ak partiye oy vermeye devam edi nnnn..  :t  :t  :t  :t  :t :t   :bekleriz: :bekleriz:  :bekleriz: :bekleriz:
Gönderen: G60 - 05 Ekim 2008, 01:48:47
Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.
Topunun cezası kesilecek teker teker inşallah. 1 ölür, 1000 doğarız.
Gönderen: atacan53 - 05 Ekim 2008, 01:57:01
allah rahmet eylesin ailelerine alllah sabır versin
Gönderen: ARDAcan - 05 Ekim 2008, 11:24:39
daha öncede aynı karakola baskın yapıldı,
yine onlarca şehit verildi aynı yerde, değişen bişi yok,
o karakol orda durduğu veya önlem alınmadığı sürece aynı şeyler tekrar tekrar yaşanacaktır
bölemicekler bu vatanı, allah tüm şehit olanların ailesine, sevenlerine sabır versin,
allah rahmet eylesin, şehitler asla ölmez.
Gönderen: cabrio63 - 06 Ekim 2008, 00:23:23
bu adamlar terör yüzünden ölmedi :t
Gönderen: golf-line2 - 06 Ekim 2008, 00:40:37
allah analarına babalarına sabırlık wersin

akpartimi öldürttü yani >:(