vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf III => Konuyu başlatan: serkan saygın - 31 Temmuz 2012, 12:51:32

Başlık: 1.8 Cl düşmeyen rölenti
Gönderen: serkan saygın - 31 Temmuz 2012, 12:51:32
selam arkadaşlar.aracımızı bitirdik ama motor ile halen bir sıkıntımız var.aracın röletisini düşüremiyoruz bir türlü.sürekli 1.100 ile 1.200 civarı çalışıyor.
ne yaptıysak olmadı.rölenti motoru dedikleri parçayı değiştirdik olmadı.röletiyi düşürmeye çalıştık olmadı.en son beyinden kaynaklıyor dediler aracın beynini bulamadılar:D
ne gariptirki klimayı açınca rölenti normal seviyesine geliyor.bunun sebebi nedir bilen yada bu sorunu yaşayan varmı acaba?
Başlık: Ynt: 1.8 Cl düşmeyen rölenti
Gönderen: nizam - 31 Temmuz 2012, 12:54:37
disbiritörden olabilir mi sanki birinin basına böyle birşey gelmişti disbiritörü bilgisayar ile ayara getirdiler çentiklerine
Gönderen: htmetin - 31 Temmuz 2012, 13:26:00
disribütör veya boğaz kelebeği ile alakalı olabilir.
Gönderen: serkan saygın - 31 Temmuz 2012, 16:29:13
distribitörede bakıldı ondada bir şey çıkmadı.boğaz kelebeğinde bir vida vardı onu az ayarlayında tutar gibi oldu ama ondan sonra gene ayar kaçtı.
nedir bu sorun anlamış değiliz.zaten motor zorlanınca subaplardanda ses geliyor.iyi bir motor ustasına göstermem lazım tavsiye ediceğiniz bir yer varmı acaba?
Gönderen: nizam - 31 Temmuz 2012, 16:33:49
sen galiba seyrantepe maslak taraflarında oturuyordun fatih var sitede o yardımcı olabilir sana
Gönderen: emresener - 31 Temmuz 2012, 16:38:33
bahcesehirde oturuyor serkan abi..

Florya beşyol'a aydın otoya gel abi c.tesi benım orhan usta bi baksın ;)
Gönderen: serkan saygın - 31 Temmuz 2012, 16:40:47
tamadır emre ama c.tesi çalışıyorum bir ara izin alıp birlikte gidelim çözelim şunun derdini yaww.ayar etti 1 senedir.
Gönderen: emresener - 31 Temmuz 2012, 16:56:32
izinli olduğun gun git abi fark etmez ben telefon eder seni iyi ağırlamaları gerektiğini sölerim onlara :D salonun ölü saatinde gel.. ustanın  elinde iş varsa bile keseriz onu :D

pazar gunude olur acar usta tükkanı..
Gönderen: chemisamet - 31 Temmuz 2012, 17:24:17
super bır konu yanı ıcerık bakımından ...

aynı sıkıntı bende de var tupte 1100-1200 arası sureklı dalgalı
benzınde 1200 sabıt  :p :p

bende rolatı motorunu degıstırdım olmadı ....
daha da oynamadım.
Gönderen: serkan saygın - 31 Temmuz 2012, 18:17:09
tamadır emre olmadı pazar gıderız bakarız bırlıkte nedır derdı: :tavazn:

valla samet kardeş rölenti motoru ile alakası yok.bizede var dediler gidip sağlam motoru söktük sıfır motor aldık bir şey değişmedi.
en son gittiğimiz yer aracın beyninden kaynaklanıyor dedi ama aracın beynini bulamadılar pc ye bağlamak için.ne iş anlamadım bende.
zaten makina 1.8.birde rölenti yüksek olunca dahada yakıyor.
okadar alıştımkı yüksek rölentili çalışmasına klimayı açınca düşen rölenti yüzünden aha motor susucak diye aklım gidiyor : :D
Gönderen: htmetin - 31 Temmuz 2012, 18:53:14
1200 devirde biz vites değiştiriyoruz  ;D ;D
Gönderen: serkan saygın - 31 Temmuz 2012, 20:56:55
1200 devirde biz vites değiştiriyoruz  ;D ;D
bizde görürüz o günleri inşallah. :tamamdir
Gönderen: 5ani5 mk2 - 31 Temmuz 2012, 21:44:30
beyin var :D bende
Gönderen: emresener - 31 Temmuz 2012, 22:09:03
beyin bedeva :D

bu arada samet dalgalanıyorsa tüpte hava alıyor olmasın bi yerden ??

Bende de benzınde iken ilk gaz verdidkten sonra bi dalgalanma oluyor hava alıyormuş bu direksiyonun arkasında yuvalarka bi parça var birazcana büyük ordan dediler ama sök tak işlem uzuın diye bi türlü baktıramadım
Gönderen: 5ani5 mk2 - 31 Temmuz 2012, 22:27:50
ustaya gösterin :)) yapılmıcak bişi diil :))) yavuz abide aynı sıkıntı içinde :) bana bırakın 1.2 gün araştırıyım :)
Gönderen: ibrahimd3506 - 31 Temmuz 2012, 22:53:23
üstad bende hava litresini ve boğaz kelebeğini değiştirdikten sonra gazda dalgalanma yapıyordu. boğaz kelebeğinin adaptasyonu falan dediler daha fırsat bulup baktıramadım. adaptasyonla alakalı bir durum olabilir mi acaba?
Gönderen: 5ani5 mk2 - 31 Temmuz 2012, 23:19:11
üstad bende hava litresini ve boğaz kelebeğini değiştirdikten sonra gazda dalgalanma yapıyordu. boğaz kelebeğinin adaptasyonu falan dediler daha fırsat bulup baktıramadım. adaptasyonla alakalı bir durum olabiliradaptasyoncaba?
1.8 cl lerde tek nokta enjeksiyon vardır adaptasyon yok.
Gönderen: mehmetk - 01 Ağustos 2012, 02:19:38
bilmiyorum gti haricinde varmı ama hava ısı sensörü % 100 gti ler için tabiki.
Gönderen: yavuzz - 01 Ağustos 2012, 08:22:19
KARDEŞ BENDE BOĞAZ KELEBEĞİ VAR 2 ADET İSTERSEN VERİM Bİ DENE ZEYTİNBURNUNDAYIM
Gönderen: chemisamet - 01 Ağustos 2012, 10:42:49
beyin bedeva :D

bu arada samet dalgalanıyorsa tüpte hava alıyor olmasın bi yerden ??

Bende de benzınde iken ilk gaz verdidkten sonra bi dalgalanma oluyor hava alıyormuş bu direksiyonun arkasında yuvalarka bi parça var birazcana büyük ordan dediler ama sök tak işlem uzuın diye bi türlü baktıramadım
ıreksıyonun arkasında derken heralde yurur aksama baglandıgı yerde???
hafta sonu bı gıtsek hepberaber senın ustaya??
Gönderen: emresener - 01 Ağustos 2012, 10:49:36
gelin gelin gelin ahaha. c.tesi buyrun beklerim zaten yağmur varmış h.sonu iyi olur sanayıde geçiririz :D
Gönderen: serkan saygın - 01 Ağustos 2012, 12:22:23
ilkj önce bilal den kapı işini çözmem lazım.ondan sonra sırası ile motor işini halledicez kısmetse.dert çok
malum araç. 300.000 binde :D :D :D
Gönderen: emresener - 01 Ağustos 2012, 12:24:43
çok değilmiş benuımkıde 258bınde :D

Gönderen: serkan saygın - 01 Ağustos 2012, 17:10:03
çok değilmiş benuımkıde 258bınde :D

yani işte ç aşağa beş yukarı o km de:D
Gönderen: powerslide - 09 Ağustos 2012, 10:11:14
Arkadaşlar uzun zamandır forumu takip ediyorum ama bir türlü girememiştim, bu problemi okuyunca tekrar denedim ve nihayet aranızdayım.
Bende de aynı sorun vardı ve bu sorunu ÇÖZDÜM (yanlış anlaşılmasın dikkat çeksin diye büyük harfle yazdım). Hızlı giderken vitesi boşa attığımda lpg de iken devir 2000 civarı kalıyordu ve klimayı açınca normal değerine düşüyordu, benzinde boşa atınca ise devir dalgalanma yapıyordu. Ustama durumu anlattım. Bilgisayara bağladı ayar falan yaptı düzelmedi, akünün kutup başını söküp 15 dk bekledik ve geri takıp çalıştırdığımızda sorun tamamen ortadan kalkmış oldu. Ustamın teşhisi, lpg nin ayarının iyi olmaması aracın beyninin ayarlarınıda bozuyormuş, ondan yapar dedi. İnşallah sizin sıkıntınızda çözülür
Gönderen: serkan saygın - 09 Ağustos 2012, 13:12:06
bunu hiç denememiştim ama denemekte fayda var.
zaten en olmadı bilale bırakıcam aracı bir kaç gün;)
Gönderen: barisyilmaz4 - 09 Ağustos 2012, 13:22:21
Arkadaşlar uzun zamandır forumu takip ediyorum ama bir türlü girememiştim, bu problemi okuyunca tekrar denedim ve nihayet aranızdayım.
Bende de aynı sorun vardı ve bu sorunu ÇÖZDÜM (yanlış anlaşılmasın dikkat çeksin diye büyük harfle yazdım). Hızlı giderken vitesi boşa attığımda lpg de iken devir 2000 civarı kalıyordu ve klimayı açınca normal değerine düşüyordu, benzinde boşa atınca ise devir dalgalanma yapıyordu. Ustama durumu anlattım. Bilgisayara bağladı ayar falan yaptı düzelmedi, akünün kutup başını söküp 15 dk bekledik ve geri takıp çalıştırdığımızda sorun tamamen ortadan kalkmış oldu. Ustamın teşhisi, lpg nin ayarının iyi olmaması aracın beyninin ayarlarınıda bozuyormuş, ondan yapar dedi. İnşallah sizin sıkıntınızda çözülür

Güzel tespit bende rolanti sorunu yaşıyordum boğaz kelebeği ni  temizletip aynısını uyguladın ve sorun çözüldü.
Gönderen: chemisamet - 09 Ağustos 2012, 14:27:35
bı hafta once bende aynısını yaptım kutup baslarını soktu 10 dk bekledım sonrada 100 km benzınde kullandım ama bı halt olmadı..
Gönderen: powerslide - 09 Ağustos 2012, 14:30:29
bı hafta once bende aynısını yaptım kutup baslarını soktu 10 dk bekledım sonrada 100 km benzınde kullandım ama bı halt olmadı..
belki başka bi problem vardır, beyinle ilgili sıkıntıları bu resetleme çözüyor ama "rolanti motorudur, motorun hava almasıdır, sente ayarıdır, ateşleme sistemidir" buralarda problem varsa aküyüde sökseniz fayda etmez.
Gönderen: chemisamet - 09 Ağustos 2012, 15:11:03
belki başka bi problem vardır, beyinle ilgili sıkıntıları bu resetleme çözüyor ama "rolanti motorudur, motorun hava almasıdır, sente ayarıdır, ateşleme sistemidir" buralarda problem varsa aküyüde sökseniz fayda etmez.
aynen  :tamamdir
Gönderen: 5ani5 mk2 - 09 Ağustos 2012, 22:06:18
EL-Fatiha okuyun üsleyin belki düzelir :)) Allahdan ümit kesilmez :) 1.8 cl ye 16v  kapak takın kurtulun uraşılmaz tek nokta enjeksiyonla  :))   
Gönderen: serkan saygın - 10 Ağustos 2012, 11:51:43
EL-Fatiha okuyun üsleyin belki düzelir :)) Allahdan ümit kesilmez :) 1.8 cl ye 16v  kapak takın kurtulun uraşılmaz tek nokta enjeksiyonla  :))   
yapabiliyorsak neden olmasın :)
gelicem gelicem yanına.halledicez şu işi kısmetse.kapı,rölenti zart zurt
Gönderen: GOLFIII97 - 18 Ağustos 2012, 09:26:13
Benim aracım da 1.8 CL, klimayı açtığımda rölanti düştüğü için ayar yaptırmak gerekiyordu. VW ustalarım her işi yaparlardı ama bunun beyine bir türlü ayar veremediler, sonra eski Mercedes ustasına götürdüm, halletti. Şimdi klimayı aç kapa farketmeden sıfır araba motoru gibi çalışıyor maşallah.
Bu arada parça lazımsa yurtdışında bir tandığın akraban v.s. varsa rica et, araba mezarlığına gidip bir Golf 3 ten çok ucuza beyin v.s. parça alabilirsiniz.

Allah kazasız belasız yolculuk versin.
Gönderen: htmetin - 18 Ağustos 2012, 11:54:42
Benim aracım da 1.8 CL, klimayı açtığımda rölanti düştüğü için ayar yaptırmak gerekiyordu. VW ustalarım her işi yaparlardı ama bunun beyine bir türlü ayar veremediler, sonra eski Mercedes ustasına götürdüm, halletti. Şimdi klimayı aç kapa farketmeden sıfır araba motoru gibi çalışıyor maşallah.
Bu arada parça lazımsa yurtdışında bir tandığın akraban v.s. varsa rica et, araba mezarlığına gidip bir Golf 3 ten çok ucuza beyin v.s. parça alabilirsiniz.

Allah kazasız belasız yolculuk versin.

Nasıl halletti mercedes ustası?
Gönderen: GOLFIII97 - 18 Ağustos 2012, 13:14:13
Nasıl halletti mercedes ustası?

yine beyinle ilgili bir ayar yapmış. detay bilmiyorum.
Gönderen: teatrocu - 26 Aralık 2012, 11:33:28
Bu konular neden sonuçlandırılmıyor.Sorun devam mı ediyor yoksa çözüldümü.Devam ediyorsa agustostan beri ne yapıldı? Çözüldü ise nasıl çözüldü.Lütfen paylaşırsanız çok seviniriz.

Bu arada Golf 3 1.8 lerdeki rolanti problemlerinde bakılması gereken ilk yer boğaz kelebeği ile manifold arasındaki kütüktür.O parçadan hava alıyorsa rolanti hayatta düzen tutmaz...
Gönderen: erül çiçek - 29 Mart 2019, 09:32:52
96 model 1-8 golf 3 stop ve yüksek devir gaz ve benzinde aptallaşıyordu topkapı tim 1 de necatiustaya gittim konroldan sonra beyinciye yönlendirdi beni 3 parça tam değeri vermiyor anlaşıldı şuan 1 deyişti rolanti stop düzeldi sıcaklık sogukluk sensörü 40 tl bogaz kelebeginin üzerindeki kabloları yanlış bağlantı vardı şimdi sorun kalmadı umarım işinize yarar bu bilği iyi günleriniz olsun