vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf V => Konuyu başlatan: türko golf 5 tsi - 06 Ekim 2007, 20:18:47

Başlık: kaporta boya işleri
Gönderen: türko golf 5 tsi - 06 Ekim 2007, 20:18:47
beyler kaporta boyayı vw serwslernde yapmak daha mı mantıklı ya da dışarda yaptrsak olr mu 2007 golf var bagajında belli olan göçük var boyatmak mantıklı mı çıkartamıolar boyaya zarar wermedn ne yapmamı tawsie edersinz
Başlık: Ynt: kaporta boya işleri
Gönderen: vw6n - 06 Ekim 2007, 20:31:58
Nakit sıkıntın yoksa yetkilide boyat derim
Sanayide kaportacıda yaptıra bilirsin ama satarken belli olma ihtimali yüksek birde araç ne renk?
Gönderen: Dr_EmrE - 06 Ekim 2007, 21:28:04
Vakumla çıkıyor olması lazım.. Reklam gibi olmasın ama AutoKing.de bi dene istersen..
Gönderen: türko golf 5 tsi - 06 Ekim 2007, 23:11:53
araç gri ya götrdüm de çıkıcak gbi deil dedi bide tanıdkdı kaportacı napcam çözemedm ya yani derin bi göçük var oval deil derine doğru çıkmaz dedi wakumla
Gönderen: Dr_EmrE - 07 Ekim 2007, 23:03:57
o zaman eğer güvendiğin bir kaportacı warsa ve aracını takip edebileceksen dışarda yaptırmanı öneririm..
Gönderen: Ouzoo - 07 Ekim 2007, 23:17:57
hocam biniciysen yaptır..satıcam dersen dokunma bence..
auto king olmassa dr vinly var maslakta birde onlara sor..
hiç olmadı yetkilide şenyıldızda bildiğim parça başı 250 civarında boya ücreti, diğerlerinde 170 den aşağı zor boyar ki birde auto kingin yapamadığı bi göçüklük ise sen ona koy minimum 100 - 150 ytl kaporta, 30-50 ytl arası trim ve ayrıyetten 70-100 ytl arka cam sökme takma işçiliği(yetkili servislerin birçoğu söker arka camı, sökmedende gayetki boyanıyor)..

dışarıda yaptırırsan yarı yarıya düşer maliyet işçiliğinde ustana bağlı olarak değişir..
sonuçta yetkilide yapan adamda anasının karnından çekiçle çıkmadı..
hadi kolay gele
Gönderen: Ouzoo - 07 Ekim 2007, 23:18:29
ama ankaradaymışsınn sen o zmn iş değişir :) ankarada varmı auto king yahu
Gönderen: 34usta34 - 09 Ekim 2007, 21:19:06
dışarda rengini tutturamazlarsa başın ağrır yetkilide böyle bi sorun yok
Gönderen: türko golf 5 tsi - 13 Ekim 2007, 00:41:08
ankarada da var da auto king bakalm artık kaskodan yaptrcaz artk yetkilide
Gönderen: Dr_EmrE - 04 Kasım 2007, 18:01:53
Hocam kaskodan yaptıracaksan Hiç uğraşma yetkili serviste yaptır ama iyice kontrol et alırken geri..
Gönderen: yellow_driver - 28 Şubat 2008, 17:12:58
yetkili servis gerçekten 10 numara yapıyor. parça değişmene gerek yoksa fark edilmez bile bence
Gönderen: R-Line - 28 Şubat 2008, 17:27:17
bence hiç yaptırma nazarı olsun :tamamdir satarken daha kolay satarsın boyanmış bi arabayı kimseye anlatamazsın göçük vardı diye.  bırak öyle alanınıda içine sinmiş olur kimse göçük var diye araba almaktan vazgeçmez ama boyalıya sıcak bakmıyolar. birde ne hikmetse hep çizikten boyandı diyolar ne kadar inandırıcı oluyosa
Gönderen: OZGUR.K - 28 Şubat 2008, 18:18:40
Birol,arkadaş arabayı belki yaptırıp çoktan satmıştır. 1.5 sene olmuş  :)
Gönderen: OZGUR.K - 28 Şubat 2008, 18:19:32
Pardon  2006 diye gördüm. 5 ay olmuş.
Gönderen: türko golf 5 tsi - 05 Mart 2008, 21:43:22
yok ya satmadım duruo gayette öle biniorm nazrlık oldu gerci bide gecen duramadm wurdm öndekine ama sadce kapılardan ses gelio onu nasıl çözcem bilmiorm
Gönderen: ytn - 30 Nisan 2009, 02:29:55
arkadaşlar son mesajın üstünden baya zamn geçmiş ama size danışmak istiyorum. arabamin üç tarfınıda çizmişler bazı yerlerde çizikler derinleşiyor nasıl halletmemi öneriyosunuz? satmayı düşünüyorum arabayı zarar etmeden nasıl giderebilirm bu çizikleri?
Gönderen: cemele - 04 Mayıs 2009, 16:26:14
Cizik alıcı pasta ve cila olayi var ama cizikleri malasef yok edemessiniz. Dikkatli bakinca ve bir kac yikamada ortaya cikiyor. Derin ve hafifi cizik gidericiler satiliyor.

Birde boya ve kaporta islemlerini tanidik ve ustaligina güvendiginiz insanlara yaptirmakta fayda var. Benim kasko Auto kin karsilamasina ragmen ben arakadaslara ufak tefek camurluk ve tampon islerini yatirdim cok guzel oldu ama tanidik adamlar kendi arabalari gib yaptilar tabii begenmesem duyacak laflarida bildikleri icin  iyi calisma yapmislar.

arkadaşlar son mesajın üstünden baya zamn geçmiş ama size danışmak istiyorum. arabamin üç tarfınıda çizmişler bazı yerlerde çizikler derinleşiyor nasıl halletmemi öneriyosunuz? satmayı düşünüyorum arabayı zarar etmeden nasıl giderebilirm bu çizikleri?