vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: paperbird - 23 Temmuz 2012, 12:14:55

Başlık: Yeni GTI 2012
Gönderen: paperbird - 23 Temmuz 2012, 12:14:55
merhaba tüm forumda ki arkadaşlara. aranıza yeni katılıyorum. GTI ile hızlı bir giriş yaptım vw ailesine  :) ışıklarda kimseyi yanımda görmek istemiyorum  :)
Başlık: Ynt: Yeni GTI 2012
Gönderen: ALPER. - 23 Temmuz 2012, 12:40:55
hoşgeldin, korayın 1.6 golfü yanında görsen ışıklarda fikrin değişirdi :)
Gönderen: nizam - 23 Temmuz 2012, 13:08:09
hoşgeldin, korayın 1.6 golfü yanında görsen ışıklarda fikrin değişirdi :)

belden aşagı vurma :) ali

hoşgeldiniz
Gönderen: panik - 23 Temmuz 2012, 13:33:39
 ;D ;D :tamamdir
Gönderen: u@sonic - 23 Temmuz 2012, 23:59:52
Sayın @paperbird

Aramıza hoş geldiniz, aracınızı güle güle (eminim ki kullanırken güleceksiniz) kullanın. Allah kaza bela vermesin.

Nacizane tavsiyem :
Rodaja dikkat edin. Herkes bu araçlarda rodaj yok dese de inanmayın.
İlk 3.000 'i rodajlı geçin. Mümkünse bir ara uzun yol yapın.
Soğuk motor da rolanti düşene kadar hareket etmeyin. Motor sıcaklığı normale ulaşmadan yüksek devir çevirmeyin.
Motoru stop edeceğiniz zaman rolanti de en az 1 dakika çalıştırıp sonra kapatın.

Kırmızı ışıkta dolduruşa gelmeyin. Rodajdan sonra kim istiyorsa/aranıyorsa direksiyonu eline verirsiniz.  :D

Saygılar,
Gönderen: paperbird - 24 Temmuz 2012, 08:43:48
Sayın @paperbird

Aramıza hoş geldiniz, aracınızı güle güle (eminim ki kullanırken güleceksiniz) kullanın. Allah kaza bela vermesin.

Nacizane tavsiyem :
Rodaja dikkat edin. Herkes bu araçlarda rodaj yok dese de inanmayın.
İlk 3.000 'i rodajlı geçin. Mümkünse bir ara uzun yol yapın.
Soğuk motor da rolanti düşene kadar hareket etmeyin. Motor sıcaklığı normale ulaşmadan yüksek devir çevirmeyin.
Motoru stop edeceğiniz zaman rolanti de en az 1 dakika çalıştırıp sonra kapatın.

Kırmızı ışıkta dolduruşa gelmeyin. Rodajdan sonra kim istiyorsa/aranıyorsa direksiyonu eline verirsiniz.  :D

Saygılar,

çok teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için. şuan aracım 2450 km de. ilk uzun yolumu çeşme olarak yaptım. her zaman mümkün olduğunca sakin kullanmaya çalışıyorum. tatil dönüşü doğuşta servise götürüp bakım yaptırdım. herhangi bir problem görmediler. umarım böyle devam eder. saygılarımla.
Gönderen: htmetin - 13 Ağustos 2012, 12:19:01
Motorun bütün aksamlarının birlikte ısınması esastır. hem yakıt ekonomisi hemde motorun sağlığı için ilk çalıştırmada çok beklemeye gerek yok.
Gönderen: htmetin - 13 Ağustos 2012, 12:20:03
Rodaj meselesine katılıyorum.. Polo GTI'larda kronik bir sorun olarak yağ eksiltme sorunu var. belkide insanlar rodaj prosudürüne uymadıkları için bu eksiltme yaşanıyordur. Dikkat etmekte fayda var.
Gönderen: miStRaL-65 - 16 Ağustos 2012, 17:13:07
HoşgeLdin :)