vwtr.net

Otomobil Forumu => Genel => Konuyu başlatan: hrntncy - 01 Mayıs 2012, 01:57:03

Başlık: Trafik Cezası iptali için dilekçe örneği
Gönderen: hrntncy - 01 Mayıs 2012, 01:57:03
arkadaşlar dün basıma talihsiz bi olay geldi benim hiç bir suçum günahım yokken yüksek sesli müzik dinlemekten 72 TL para cezası kesildi,ne kadar dinleyen ben değildim desemde cezayı yazıp imzalayıp aldım cezayı iptal ettirmek istiyorum ne gibi bir dilekçe yazacagım daha önce böyle bir ceza yiyip iptal ettirenler varsa bana yardımcı olabilirmi teşekkürler
Başlık: Ynt: Trafik Cezası iptali için dilekçe örneği
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 01 Mayıs 2012, 10:31:03
Dilekçeyi imzalamamış olsaydın belki küçük bir ihtimal kurtarma payın olabilirdi ama imzaladığına göre artık yok gibi bişey bence devletle hiç uğraşma öde gitsin  ;)
Gönderen: nesquik - 01 Mayıs 2012, 12:29:03
evet o cezayı imzalaman o olayı, o an kabul ettiğin anlamına gelir.
tek yırtma yolu var. oda baskı altında imzaladım diyeceksin ama kanıt lazım onada..
yani 72 tl'nin %75'ini ödersin tebligattan 1 ay içinde ödeme yaparsan oda 72*75/100=54 TL eder. öde gitsin.
Gönderen: Mk1GTI - 01 Mayıs 2012, 21:02:57
Vaktin varsa ve sinirlerin dayanıklı ise uğraşırsın.. Bende aracım sanayide komple sökükken böy bir saçma ceza gelmişti adamlara nedesem imkansız plakan yazılmış biz bilemeyiz öde sonra itiraz et dediler mahkemeye..
Gönderen: lostys - 01 Mayıs 2012, 21:49:37
arkadaşlar dün basıma talihsiz bi olay geldi benim hiç bir suçum günahım yokken yüksek sesli müzik dinlemekten 72 TL para cezası kesildi,ne kadar dinleyen ben değildim desemde cezayı yazıp imzalayıp aldım cezayı iptal ettirmek istiyorum ne gibi bir dilekçe yazacagım daha önce böyle bir ceza yiyip iptal ettirenler varsa bana yardımcı olabilirmi teşekkürler
dinleyen sen değildin derken ?

sen her ihtimale karşı ilgili sulh ceza mahkemesine bir dilekçe yaz, ekine kimlik fotokopini, ceza makbuzunun örneğini ekle, sonucunu bekle. hakim ilgili yazısmalardan sonra kararını sana bildirir.
Gönderen: hrntncy - 02 Mayıs 2012, 00:58:54
(http://img201.imageshack.us/img201/6786/cadder.jpg)
dinleyen sen değildin derken ?

sen her ihtimale karşı ilgili sulh ceza mahkemesine bir dilekçe yaz, ekine kimlik fotokopini, ceza makbuzunun örneğini ekle, sonucunu bekle. hakim ilgili yazısmalardan sonra kararını sana bildirir.

öncelikle herkese tesekkürler arkadaslar gerekli dilekçeyi yazdım sabah verecegim bakalım sonucu da burdan paylasırım artık
dinleyen ben değilim derken resimde görmüş oldugunuz cadde üzerinde yüksek ses dinlediğim gerekçesiyle ceza yazıldı pazar günü bu cadde de oluşan trafik boğaz köprüsünde olusmuyordur inanın o yüüzden hangi aractan ses cıktıgı belli değil kücümsemiyorum ama son ses gezen şahincilerin cadde de cirit attıgı bir yerse burası hakkımı her türlü ararım :)
Gönderen: PsiKoMaNYaKoLoG - 26 Eylül 2012, 20:23:21
kahabatler kanununda yazılabiliyo arkadaşlar  ;)

Dilekçeyi imzalamamış olsaydın belki küçük bir ihtimal kurtarma payın olabilirdi ama imzaladığına göre artık yok gibi bişey bence devletle hiç uğraşma öde gitsin  ;)
imzalayığ imzalamaması çok da önemli değil imzadan imtina yazılır altına her türlü ceza girer ;)
Gönderen: ozmo - 26 Eylül 2012, 22:03:06
Dua et cezayı çevre kanunundan kememişler, en son ceza tutarı1600 TL gibi bir rakamdı.Ters birine denk gelirsen hiç affetmiyorlar valla.