vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: fay78 - 30 Eylül 2007, 02:43:22

Başlık: Çocuklar bir el atın bee..Yardıma ihtiyaç var.resim var
Gönderen: fay78 - 30 Eylül 2007, 02:43:22
Arkadaşlar
aracın iç aydınlatmasına ilave olarak led uygulaması yapacağım.Amacım içi aydınlatma ile beraber ledlerinde yanmasını sağlamak.Ledleri aldım.acaba kapılar açıldığında yanması için nereden paralel olarak elektrik alırım.Bilgisini benimle paylaşacak arkadaşlarıma teşekkür ederim.Eğer hoşuma giderse fotolarını ekleyip sizlerle paylaşacağım.
Başlık: Ynt: Çocuklar bir el atın bee..Yardıma ihtiyaç var.
Gönderen: volksport - 30 Eylül 2007, 02:47:00
Tuna abi, Kapı altlarına cekiceksen  kapı içi düğmelerin hattından seri olarak geçebilirsin, boylece kapılar açılgında devreye girerler. Onun dışında ledi takıcağın yerlere bağlı düşünelim.
Gönderen: fay78 - 30 Eylül 2007, 02:51:01
Tuna abi, Kapı altlarına cekiceksen  kapı içi düğmelerin hattından seri olarak geçebilirsin, boylece kapılar açılgında devreye girerler. Onun dışında ledi takıcağın yerlere bağlı düşünelim.
İşte problem orda...Kablo demetinin geçtiği boruyu nasıl açıcazki?
Gönderen: volksport - 30 Eylül 2007, 02:54:27
İşte problem orda...Kablo demetinin geçtiği boruyu nasıl açıcazki?

Onu bi şekilde açarız abi kafanı takmada, şimdi ledi nereye takmayı düşünüyosun? Kapılardaki cepliklerin altına takmayı düşünmüştüm ben boylece kapıyı açtıgında basıcagın yer aydınlanabilir, yada şu var sağ ve sol sürücü koltuklarının dizlik alanı olan konsol altlarına,paspaslar aydınlatacak şekilde bir modelde olur...
Gönderen: fay78 - 30 Eylül 2007, 02:58:26
Onu bi şekilde açarız abi kafanı takmada, şimdi ledi nereye takmayı düşünüyosun? Kapılardaki cepliklerin altına takmayı düşünmüştüm ben boylece kapıyı açtıgında basıcagın yer aydınlanabilir, yada şu var sağ ve sol sürücü koltuklarının dizlik alanı olan konsol altlarına,paspaslar aydınlatacak şekilde bir modelde olur...
Valla eralpim 4 parça led takımım var.Her takımda yaklaşım 15 adet led bulunuyor.Birini şöfor ayalarının üstünde bulunan sigortalığın altına koyacam.Paspaslara ışık vursun istiyorum.Diğer gurubu sağ ön koltuk tarafında torpidonun altına koymayı diğer 2 takımıda ön iki koltuğun tam altına fakat arka koltukların yer aydınlatması için düşündüm.Nasıl olur sence?
Gönderen: volksport - 30 Eylül 2007, 03:01:13
Abi iyi guzel hoş olur ama, kapıya yakın bi yerden alman gerekiyo oraları fazla kurcalamadım ama kapı ile baglantın yok senin şu an, kapıdaki switchin arkasına dogru bi girmeye çalış switch uzerinden seri olarak ledlerine hat çekebilirsin... Şema olarak msnden yardımcı olabilirim...
Gönderen: fay78 - 30 Eylül 2007, 03:04:21
Başka varmı fikri olan.eralpim sağolsun
Gönderen: METiN - 30 Eylül 2007, 03:53:52
Tuna olm gece korsan taksicilik mi yapcaksin ?? ya birak abi ne isin var bole gerenksiz islerle ugrasmaya, taksici isi Polocuyu bozae, tamamen kendi dusuncem, bence yapma...
Gönderen: volksport - 30 Eylül 2007, 09:03:55
Tuna olm gece korsan taksicilik mi yapcaksin ?? ya birak abi ne isin var bole gerenksiz islerle ugrasmaya, taksici isi Polocuyu bozae, tamamen kendi dusuncem, bence yapma...

Metin abi haklı aslında, çokta kurcalamasak mı be Tuna Abi... ::)
Gönderen: TuningLINE - 30 Eylül 2007, 10:29:13
bencede gerek yok
Gönderen: fay78 - 30 Eylül 2007, 23:37:51
İyi ama yaptım bile.ahanda fotolar..bide gece görün :D
(http://img232.imageshack.us/img232/1136/spa0224zj8.jpg)

(http://img232.imageshack.us/img232/9910/spa0225el7.jpg)
Gönderen: fay78 - 30 Eylül 2007, 23:38:14
evet yorumlar
Başlık: Ynt: Çocuklar bir el atın bee..Yardıma ihtiyaç var.resim var
Gönderen: volksport - 01 Ekim 2007, 01:52:44
İyi ama yaptım bile.ahanda fotolar..bide gece görün :D
(http://img232.imageshack.us/img232/1136/spa0224zj8.jpg)

(http://img232.imageshack.us/img232/9910/spa0225el7.jpg)

On numara helal olsun Tuna abi... Bu arada kapıların switchinden çektin herhalde kabloyu...
Gönderen: fay78 - 01 Ekim 2007, 07:58:25
On numara helal olsun Tuna abi... Bu arada kapıların switchinden çektin herhalde kabloyu...
Eralp 4 saatimi yedi bu iş...Kapı switchlerinden sadece (-) şase ucunu alıyosun (4) ucu herhangi bir yerden elde edebilirsin.
Gönderen: Ouzoo - 01 Ekim 2007, 13:47:06
Baba ben seçemiom fotodaki action ı  :o
Gönderen: sharkhunter - 01 Ekim 2007, 14:10:43
Ben beğenmedim banada yapmadığın için ::)
Gönderen: fay78 - 01 Ekim 2007, 16:23:01
Ben beğenmedim banada yapmadığın için ::)
sen iste yeter kardeşim benim...
Gönderen: 34Sportline - 16 Ekim 2007, 23:13:17
Aaabi bırak allanaşgına ya :) aabi sök o ledleri kapı altlarına tak bi işlevi olsun canını yiyim ya :) TAKSİ olmuş bea. Wallaa kusura bakma ha, benim el freni bir, senin ledler iki, taksici olduk ;)
Gönderen: vw6n - 16 Ekim 2007, 23:27:16
Valla güzel olmuş banada yapalım kapı açılınca yanıyor kapatınca sönüyor güzel valla polonun iç aydınlatması zaten zayıf beyaz led'ler iyi iş görecek :tamamdir
Gönderen: fay78 - 17 Ekim 2007, 13:55:16
Sağol Abdullah ...Görsen daha çok beğeneceğine eminim

Valla güzel olmuş banada yapalım kapı açılınca yanıyor kapatınca sönüyor güzel valla polonun iç aydınlatması zaten zayıf beyaz led'ler iyi iş görecek :tamamdir
Gönderen: vw6n - 17 Ekim 2007, 20:48:05
Abi nerden aldın led leri kaça aldın?banada alalım..
Gönderen: fay78 - 18 Ekim 2007, 10:33:12
piyasada metresi 40 USD falan.ama sana 30 ytl net fiyata istediğin renkte alabiliriz rahat ol.
Abi nerden aldın led leri kaça aldın?banada alalım..