vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: tlgymn - 10 Nisan 2012, 11:46:28

Başlık: Gündüz farlı sis farı nasıl?
Gönderen: tlgymn - 10 Nisan 2012, 11:46:28
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-vw-polo-2011-2012-sis-fari-orjinal-model-76991612/detay/?

bu da gündüz farsız
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-polo-sis-fari-yeni-model-panjurlu-80143169/detay/?keyword=POLO

kablo tesisatlarıda içinde
Başlık: Ynt: Gündüz farlı sis farı nasıl?
Gönderen: TwinCept - 10 Nisan 2012, 12:05:40
Güzel ürün güzel fiyat tolga karar senin  :tamamdir
Gönderen: tlgymn - 10 Nisan 2012, 12:07:04
gündüz farlımı gündüz farsızmı karar veremedim abi
sence ???  :-X
Gönderen: o.bilge - 10 Nisan 2012, 12:34:15
tabi ki gündüz farlısı usta ;D benim de kafama yattı valla ama nerde nasıl takıcam onu bilmiyorum. orijinal takılmak iyidir gündüz farı çok yakışıklı olur valla. ama buna bir de anahtar gerekmez mi?
Gönderen: tlgymn - 10 Nisan 2012, 13:23:34
tabi ki gündüz farlısı usta ;D benim de kafama yattı valla ama nerde nasıl takıcam onu bilmiyorum. orijinal takılmak iyidir gündüz farı çok yakışıklı olur valla. ama buna bir de anahtar gerekmez mi?

Gerekmez sanırsam zaten gündüz farı.far anahtarı 0 konumundayken yanıyo bildiğim kadarıyla ??
olmadı ibrahim abi  sinyallere bağlarız :D
kablo seti içinde zaten bi oto elektrikçi kolayca bağlar bunları
Gönderen: TwinCept - 10 Nisan 2012, 13:45:52
Tamam maddi durum müsaitse tabiki gündüz farlı en makbulü gündüzleri iptal edilip sinyal yapılır benim sislerde olduğu gibi anahtar mevzuhu'da arka sislere bağlandımı tamamdır extra para vermene gerek yok anahtara :tamamdir
Gönderen: o.bilge - 10 Nisan 2012, 13:51:04
arıza yakıyo mu
Gönderen: tlgymn - 10 Nisan 2012, 16:01:49
arıza yakıyo mu

Arıza yaksa yapmazdı ibrahim abi  :D :D
Gönderen: KARTAL_07 - 10 Nisan 2012, 16:07:36
Gündüz farlı diye o kadar para verme 2 saatte kendin gündüz farını yaparsın. Baglantıyı da bi elektrikciye 10 liraya yaptırırsın. Artan paraya benzin alıp gezersin.. Ben servise gidiyorum benim truncu sislerle orji mi diye soruyorlar. :))
Gönderen: tlgymn - 10 Nisan 2012, 16:11:23
bende pek mantıklı bakmıyorum gündüz farına çünkü anahtarsız bi işe yaramıcak
sinyale bağlıcaz ve pekte bi özelliği kalmıcak.
Gönderen: KARTAL_07 - 10 Nisan 2012, 16:18:07
bende pek mantıklı bakmıyorum gündüz farına çünkü anahtarsız bi işe yaramıcak
sinyale bağlıcaz ve pekte bi özelliği kalmıcak.

İlla anahtara para vermek zorun da değilsin kafaya koyduktan sora gözükmicek bi yere misal kaput açma kolunun oraya vs. Anahtar yaptırabilirsin, ayrıca sinyallere değil parklara baglatıcaksın yoksa arıza yakıyor.
Gönderen: tlgymn - 10 Nisan 2012, 16:31:36
hmm anladım ozaman normal alıp delip biz yapalım gündüz farını
Gönderen: Mahony - 10 Nisan 2012, 16:36:00
Satıcıyla konuştum da kablo tesisatı sadece gündüz farlıda var. Gündüz farsız için ekstra 50 tl istiyor kablo tesisatı için.
Kablo tesisatının içinde neler var onu sormayı unuttum ama  :)
Gönderen: o.bilge - 10 Nisan 2012, 18:19:51
valla ben de vazgeçtim gündüzlüden ;D normal alır bağlatırım arka sise sıkıntı yok.

Arıza yaksa yapmazdı ibrahim abi  :D :D
ben onunki orijinal diye biliyodum.
Gönderen: ByRePLiCa - 11 Nisan 2012, 20:08:35
beyler bilmiyorum siz ne zamandır konuşuyorsunuz bu konuyu ama 1 hafta önce ben bulmuştum araştırdım sordum ettim bide bu işlerden anladığım için anlatayım gündüz farlı alabilirsiniz anahtara gerek yok ama illa anahtar istiyorum diyosanız beni bulun onuda hallederim ben anahtarıda buldum ama bire bir aynımı onu bilmiyorum hafta sonu bakıcam bağlama olayına gelince gündüz farlı olan şu şekilde bağlanıyo güdüz farı olan kısımları röleyle birlikte park ampullerinin artısana giriyorsunuz kontak açıldı anda gündüz farlarınız yanmaya başlıyor park ampullerini açtığınız anda sönüyor eğer anahtar almıcam derseniz sis farlarını arka sislere bağlarız ama anahtar alıcam diyosanız içeriye kablo çekip orjinal yaparız sıkıntı yok o kadarka kafa yorulcak kadar zor değil bugün bi parça bekliyorum saat 9-10 giibi gelicek benim arabaya bakıcam elektrik tesisatını kontrol edicem eğer birebir böylese tekrar yazarım biraz uzun oldu kusura bakmayın umarım yardımcı olabilmişimdir kafasında soru işareti olan arkadaşlar sorabilirler
Gönderen: o.bilge - 11 Nisan 2012, 20:28:52
bekliyoruz ortağım
Gönderen: Mahony - 11 Nisan 2012, 20:29:19
Sonucu bekliyorum üstad  ;)
Hatta fotolarla birlikte açıklarsan daha iyi olur. ;)
Gönderen: Mahony - 11 Nisan 2012, 20:44:47
Bu arada 90 tl ye sis farı buldum(Far+Kapak). Sağ-Sol Çift fiyat mı diye aradım satıcıyı çift dedi, inanamadım 2. el mi sıfır mı dedim. Sıfır dedi. Hala inanamıyorum :D
Yakınında fln olan elden alabilir mi acaba ?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-volkswagen-2011-polo-sis-fari-ve-cercevesi-bu-fiyata-kacmaz-79802939/detay/
Gönderen: o.bilge - 11 Nisan 2012, 20:49:56
avrupa yakasındaki arkadaşlara duyurulur ;D
Gönderen: tlgymn - 11 Nisan 2012, 20:57:49
çıkma parça bu galıba o yüzden bu fiyatta
Gönderen: o.bilge - 11 Nisan 2012, 21:19:58
bana da öyle geldi
Gönderen: ByRePLiCa - 11 Nisan 2012, 22:13:17
beyler beklediğim parça gelmedi ama ben yinede arabaya gittim baktım far anahtarını söktüm kaputu açtım içeriye giden kabloların nerden gittiğini bulamadıım sisleri aldığım zaman daha ayrıntılı ve gündüz gözüyle bakıcam tabi o zamana kadarda araştırıcam kesin bişey söyleyip hevesinizi kırmak istemiyorum şimdilik bu kadar kusura bakmayın

not:far anahtarının nasıl söküldüğünü merak edenler için 0 konumundayken düğmenin üstüne bastırıp park lambalarına doğru çeviriyorsunuz ve ondan sonra kendinize doğru çekiyorsunuz
Gönderen: Mahony - 11 Nisan 2012, 22:31:37
Fiyatı neydi usta bu anahtarın ? Fotosu fln yok mu ?
Gönderen: ByRePLiCa - 11 Nisan 2012, 22:37:58
Fiyatı neydi usta bu anahtarın ? Fotosu fln yok mu ?

fotosu şöyle olucak benim orjinal far anahtarını götürücem parçacı arkadaşa bakıcaz sis farlı olan anahtarın soket yeri aynımı aynısa fotosunu çekicem hemde kendime bi tane alıcam fiyatı 40 tl
Gönderen: Mahony - 11 Nisan 2012, 23:10:57
İnş. olur usta  :D  Valla süper olur sis far anahtarlı.
Gönderen: Mahony - 12 Nisan 2012, 20:38:47
Naptın abi anahtar işini ?
Gönderen: ByRePLiCa - 12 Nisan 2012, 21:58:02
Naptın abi anahtar işini ?
daha gidemedim cumartesi gidicem inşallah hafta içi çalışıyorum kendim yapamazsam zaten ender elektroniği aradım 120 lira işçilikle yaparım dedi bakalım cumartesi bi olsun bilgilendiricem
Gönderen: ByRePLiCa - 14 Nisan 2012, 20:23:55
(http://www.resimyukle.com.tr/view/31479/2012-04-14_16.25_.18_.jpg)(http://www.resimyukle.com.tr/view/31480/2012-04-14_16.25_.35_.jpg) buyrun beyler far anahtarını fotoğrafı bugün hiç üşenmedim bu yağmurda aksaraya gittim fotoları çektim fiyatı 100 lira orjinali gibi değil ben hiç beğenmedim ama size kalmış
Gönderen: yagiz ali - 14 Nisan 2012, 20:53:23
Bu anahtar bi eski kasalarda var 9N3 polo makyajsiz B6 passatlarda falan
Gönderen: ByRePLiCa - 14 Nisan 2012, 21:10:15
Bu anahtar bi eski kasalarda var 9N3 polo makyajsiz B6 passatlarda falan
o kadarını bilmem ama birebir uyuyo ama yan sanayi olduğu için iyi çalışmıyo bide krom şerit yok öbür türlü olduğu zaman krom şerit oluyo ama bu seferde servisteki fiyatı 200 lira sadece anahtar
Gönderen: yagiz ali - 14 Nisan 2012, 22:24:56
Servisteki fiyatta gereksiz pahalı,ya çıkma araştırmak gerek yada sisleri arka sisler bağlamak gerek
Gönderen: ByRePLiCa - 14 Nisan 2012, 23:56:58
Servisteki fiyatta gereksiz pahalı,ya çıkma araştırmak gerek yada sisleri arka sisler bağlamak gerek
ender elektronik işçilik dahil 750 liraya yapıyo bence mantıklı orjinal malzeme hem adam işide biliyomuş öle diyolar ama bide şöle bişey var 750 verip aracın elektrik aksamının garantsini bozucağına 1000 lira ver serviste yaptır daha iyi
Gönderen: yagiz ali - 15 Nisan 2012, 00:20:42
ender elektronik işçilik dahil 750 liraya yapıyo bence mantıklı orjinal malzeme hem adam işide biliyomuş öle diyolar ama bide şöle bişey var 750 verip aracın elektrik aksamının garantsini bozucağına 1000 lira ver serviste yaptır daha iyi

Tabikide en güveniliri yine servis en başında garanti konusunda,arkadaşım yaptırdı enderde totalde 720t tl, tuttu sisler kapaklar kablolama kodama anahtar değişti servistede bu şekilde olur heralde.Lakin bildiğim kadarıyla ender elk.da kendi garantisini veriyor bi sıkıntı cıkacağını sanmam,250 lira 250 liradır :)
Gönderen: o.bilge - 15 Nisan 2012, 00:33:32
Ender iscilik dahil 720 mi. İscilik 80 100 lira demek
Gönderen: ByRePLiCa - 15 Nisan 2012, 11:19:57
Ender iscilik dahil 720 mi. İscilik 80 100 lira demek
işçilik 120 lira benzinliler için 150lira dizeller için sisleride kapakları anahtarıyla beraber 270euroya satıyo hesapla işte
Gönderen: o.bilge - 16 Nisan 2012, 00:28:04
dizelde ne fark var?
Gönderen: kemal_koker - 16 Nisan 2012, 00:31:06
az yakıyor ya onun farkını ender alacak :D
Gönderen: ByRePLiCa - 16 Nisan 2012, 20:26:02
dizelde ne fark var?
dizeldeki fark kablonun içeriye geçmesi için enjektör falan sökülüyormuş öle söledi
Gönderen: o.bilge - 16 Nisan 2012, 20:32:04
anlaşıldı
Gönderen: dynamixone - 30 Nisan 2012, 01:44:37
acaba bu sis farlarını ve yine dışardan far anahtarını alıp servise gitsek servis acaba bunun montajını yaparmı yaparsa sonuçta montaj ücreti fazla olur ama en azından araç garanti dışı kalmaz bunu servise daha önce soran varmı acaba?
Gönderen: BURAKMURAT - 06 Mayıs 2012, 23:59:08
Serviste takılan sis farlarının hepsinde gündüz farı mevcut . Tabiki keseye uygunluğu tartışılır . Elektronik parçaların hepsinin servis garantili takılmasından yanayım. Polisler ilk zamanlar sıkıntı yapıyordu fakat artık hemen hemen birçok araçta sis farı olduğu için onlarda alıştı , anlatmak durumunda kalmıyorsun :)
Gönderen: stallone500 - 06 Temmuz 2012, 01:27:28
Ben şöyle bişey düşündüm arkadaşlar. Benim için sis farının fonksiyonelliği önemli değil. Gerçek anlamda öneminden bahsetmiyorum. Bir çok arkadaşımız bunu görsellik için istiyor olabilir, en azından ben onun için istiyorum. Şöyle düşündüm: Gündüz farlı görünümlü sis farı kapağı ile işimi görebilirim. Yani far filan yok sadece o bölgede cam kapak olacak . Acaba varmı böyle kapaklar. Acaba anlatabildimmi  :)
Gönderen: nofearpolo - 09 Temmuz 2012, 14:06:30
arkadaslar sis farlarıma xenon taktırcam ampul tıpı h? kaç bılen varmı