vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: foton1999 - 26 Eylül 2007, 23:08:01

Başlık: aranıza yeni katıldım, herkese merhaba :)
Gönderen: foton1999 - 26 Eylül 2007, 23:08:01
2000 model POLO 1.4 75 AUT COMFORTLINE ile ANKARA'dan aranıza katıldım. Henüz 1.5 aylık  sürücüyüm :). Bu arabayı kullanan arkadaşlardan öneri ya da tavsiyere ihtiyacım var. Bir de eklemek istiyorum ki 50 YTL'lik benzinle 215 km. gidebiliyorum. Bu normal mi? :)

İlgileriniz için teşekkürler.

Ceren
Başlık: Ynt: aranıza yeni katıldım, herkese merhaba :)
Gönderen: Firestarter - 26 Eylül 2007, 23:16:46
Hoşgeldin. Allah kaza vermesin. Tek önerim, yeni sürücü olduğun için, yollarda dikkatli ol.
Gönderen: golf_gti_mk1 - 26 Eylül 2007, 23:21:48
aramıza hoşgldin  :)
Gönderen: vw6n - 27 Eylül 2007, 00:53:35
Aramıza hoş geldin.Araban hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.
Benzin normal bence.
Gönderen: volksport - 27 Eylül 2007, 02:01:50
Aramiza Hosgeldin Ceren, Aracini Kazasiz,Belasiz kullanman dilegi ile.
Gönderen: istanbulos34 - 27 Eylül 2007, 03:42:10
hayırlı uğurlu olsun arkadaşım çok iyi yol yapıyorsun acemilik faktörüde var çünkü aracını otomobilim bölümünde tanıtırsan sewiniriz esen kal..
Gönderen: TuningLINE - 27 Eylül 2007, 09:50:55
aramıza hoşgeldin ;)
bencede yakıt normal
Gönderen: caraba - 27 Eylül 2007, 10:07:52
hoşgeldin aramıza  :sevgi: 50 ytl le bence süper çok az yakıyor normal yani  :)
Gönderen: METiN - 27 Eylül 2007, 11:54:10
50 YTL. benzin ile otomatik vites bir aracla 215.km cok cok basarılı bence, gayet az yakıyor aracınız diyebilirim, forumda arastırırsan 50 YTL. ile kac km yapıldııgına dair diger aracların bilgilerinide görebilirsiniz, buarada aramıza hosgeldiniz, kazasız belasız kullanmanız dileklerimle aracınızı... :)
Gönderen: caraba - 27 Eylül 2007, 11:56:51
metin abi nasılsıın abi ben bulut genç yetenek olan öğütler verdiğin ;D :)
Gönderen: car wolf - 27 Eylül 2007, 12:09:38
mrb aramıza hoş geldin. Araban gerçekten az yakıyor
Gönderen: tanra - 21 Mart 2008, 01:26:13
aracının bu kadar az yakması ilginç. Bilerek mi böyle bir şey yazdın :)
Comfortline 2000 model polo 1.4 ler bildiğim kadarıyla şehir içi 100 KM de 10.2 litre benzin yakıyor.
Bu da tahminimce 500 km ye yakın bir yol yapıyor. senin yazdığınla alakasız yani.
doğal olarak seninkinin bu kadar az yakması mümkün değil gibi.
Gönderen: TheSaint - 22 Mart 2008, 01:03:52
Hoşgeldin...
Gönderen: foton1999 - 26 Mart 2008, 17:11:30
merhaba arkadaşlar,

50 ytl ile 215 km gittiğimi sanırım Eylül ayında yazmıştım. Şu an ki benzin fiyatları ile elbette bu mümkün değil. Şu an merak ederseniz 100 YTL ile 380-400 km gidebiliyorum.

Sevgi ve saygılarımla.
Gönderen: esmer16 - 27 Mart 2008, 01:11:05
valla 1.6 75 pc lık arac aldım bende aranızda yenıyım ama 126 kmyı 42 liraya anca gıttım normalmi bıde su boğaz kelebeği aldı benı benden:(
Gönderen: deepdragger - 06 Nisan 2008, 00:18:01
foton otomotik arabayla normal sayılır fazla değil,ben 230-240 km gidiyorum düz vitesliyle.
Gönderen: fay78 - 24 Nisan 2008, 13:39:14
Hoş gelmişsin aramıza...
Gönderen: tanra - 29 Nisan 2008, 10:49:16
valla ceren , yine dediğim gibi :)
Bende de sendeki araçtan var. Fabrika verileri bile 100 KM de 10.2 litre benzin harcayan bir araçtan bahsediyoruz.
Üstelik bu araç fabrika verisinden fazla harcıyor şehir içinde.
bendeki araçla 45 litre benzinle maksimum  400 KM  civarı (otomatik 1.4)
Yedek depoyla 480 KM falan gidiliyor.
Kullandığın aracın manueli zaten 600 KM yol yapıyor. (bir arkadaşımda var ve yedek depoyla)
seninkinin o kadar yapması imkansız gibi görünüyor.
Ama madem öyle diyorsun öyledir :)

Bu konuyu açtığın tarihin 26 Eylül 2007 olduğunu görüyorum. Eğer şu an yedek depo hariç ful benzinle toplamda kaç km gidebildiğini yazarsan sevinirim.
Gönderen: volksport - 29 Nisan 2008, 13:05:48
Yedek depo nedir arkadaşlar biri bana bunu açıklasın, polo ne zaman A Class bir araç oldu... Türkiyede yedek depolu olarak gösterebileceğiniz 2 yada 3 araç vardır zaten...  POLO da yedek depo diye bir olay yok :tamamdir
Gönderen: concrete - 29 Nisan 2008, 14:37:09
hoşgeldin aramıza ...
Gönderen: concrete - 29 Nisan 2008, 14:38:56
Yedek depo nedir arkadaşlar biri bana bunu açıklasın, polo ne zaman A Class bir araç oldu... Türkiyede yedek depolu olarak gösterebileceğiniz 2 yada 3 araç vardır zaten...  POLO da yedek depo diye bir olay yok :tamamdir

ya volksport illla senin arabanda depo yook die nie genelleme yapıosun ki kıskanıomusun hee :D :D :D  arabanda yedek depo yook die ... ? merak etme seni yedek deposuz da seviyorum :P
Gönderen: volksport - 29 Nisan 2008, 14:43:45
ya volksport illla senin arabanda depo yook die nie genelleme yapıosun ki kıskanıomusun hee :D :D :D  arabanda yedek depo yook die ... ? merak etme seni yedek deposuz da seviyorum :P

ehueheu Denizim eyvallah yaa cok fena kıskanıyorum yedek depolu araçları  :D :D :D +7litre den bahsi geçiyor, o benzin uyarısının başladıgı nokta...
Gönderen: concrete - 29 Nisan 2008, 14:49:25
ehueheu Denizim eyvallah yaa cok fena kıskanıyorum yedek depolu araçları  :D :D :D +7litre den bahsi geçiyor, o benzin uyarısının başladıgı nokta...
eralp sana bi kafa atarım :D :D :D :D ne okudugumu ben mi bilicem senmi ulen :D :D :D
Gönderen: volksport - 29 Nisan 2008, 14:57:13
eralp sana bi kafa atarım :D :D :D :D ne okudugumu ben mi bilicem senmi ulen :D :D :D

:D :D :D :D  abi sen at kafayı ben tutarım :D okul hayatı boyunca kalecilik yaptım, kitapçıktan bahsediyosunda terimsel yedek depo o ekstra bi depo değil.  ;)

Yedek depo denmesi için aracının benzin ibresi sıfıra dayandıktan sonra yola devam etmesi konumu demektir, benzin uyarı ışıgı yandıktan sonra değil... Bunu yapan az sayıda Mercedes Benz modeli var...  :sevgi:
Gönderen: tanra - 29 Nisan 2008, 15:23:01
sevgili volksport ve diğer arkadaşlar.
Aracım 2000 model polo otomatik comfortline. Bu araçlarda Yedek benzin deposu var.
Yedek depo da yaklaşık 7 - 8 litre alıyor.

Aynı aracın manueli, daha önce yazdığım gibi arkadaşımda da var ve onda da yedek depo var.
Aracı yedek deposunu çok kez doldurdum. böyle bir durum var yani :)
Yedek dahil 480 KM küsür giderken, sadece 45 litre doldurduğumda 400 küsür gidiyor.
(Aracımın otomatik vites olduğunu tekrar ediyorum)
Bazen benzinciye gittiğimde adam kendisi diyor bu araçlarda biliyorum yedek depo var diye.
Benim uydurduğum bir durum değil yedek depo olayı..
Daha ne diyeyim.
Gönderen: tanra - 29 Nisan 2008, 15:41:25
ayrıca yedek depo, depo yuvasının kenarındaki düğmeye basılarak dolduruluyor. bilginize..

kimseye yalan borcum yok yani volksport. Polo'da yedek depo diye birşey yok diyorsun. Ha, ben uyduruyorum değilmi kardeş :)
Böyle birşey yok diyene kadar önce kullananları bir dinlemeyi dene bence.

Benim aracım kafasına estiğinde yaklaşık 400 küsür KM  (yedek depo doldurulmadan) yada yaklaşık 480 km (yedek depo doldurulunca) gitmiyor yani. Hayret birşeysin  :D
Gönderen: yakkir - 29 Nisan 2008, 17:24:18
ayrıca yedek depo, depo yuvasının kenarındaki düğmeye basılarak dolduruluyor.

Bu dediğiniz doğru o düğmeyei pompanın ucu ile bastırarak normalden daha fazla benzin konulan bir yer var.Ama buna yedek depomu denir bilemiyorum bazıları genleşme tankı diyor ve buranın doldurulmasını pek tavsiye etmiyorlar.Bende ilk aldığımda bir defa doldurtmuştum
Gönderen: volksport - 29 Nisan 2008, 17:33:51
dostum o zaman aracının ibresini sıfıra kadar dayandır, ve o halde 80 km daha git,Eğer bu araç bunu yapabiliyorsa yedek deposu vardır.
Gönderen: volksport - 29 Nisan 2008, 17:41:58
deniz, ibreyi sıfıra dayayıp 55 km gittim diyo o zaman saygı duyarım...
Gönderen: concrete - 29 Nisan 2008, 17:43:35
dostum o zaman aracının ibresini sıfıra kadar dayandır, ve o halde 80 km daha git,Eğer bu araç bunu yapabiliyorsa yedek deposu vardır.
yaa eralp kardeşim senin arabanda yedek depo yook kasma kendini :D :D :D  bi insan bu kadar mı kıskanır kardeşim  8) 8) tamam söz sana en yakın zamanda bi 5 litrelik bidon alıcam sende yedek depo olarak onu kullan zuhhahhaha  :saygılar
Gönderen: concrete - 29 Nisan 2008, 17:44:25
deniz, ibreyi sıfıra dayayıp 55 km gittim diyo o zaman saygı duyarım...
duyulasıca bi insanım demek ki :D
Gönderen: volksport - 29 Nisan 2008, 17:45:15
yaa eralp kardeşim senin arabanda yedek depo yook kasma kendini :D :D :D  bi insan bu kadar mı kıskanır kardeşim  8) 8) tamam söz sana en yakın zamanda bi 5 litrelik bidon alıcam sende yedek depo olarak onu kullan zuhhahhaha  :saygılar

Kardeşim benim, seviyorum seni.... abi bizim ki eski model işte ne yapıcaksın... zaten benim depoda delik gezerken yerlere aktıyooo  :D  8)
Gönderen: polo35 - 29 Nisan 2008, 20:19:08
yakit normal hosgeldin
Gönderen: tanra - 30 Nisan 2008, 01:24:07

Volksport kardeş, inanmamak için niye bu kadar diretiyorsun anlamıyorum. Sana yalan borcumuz mu var alala  ;D
Yukarda yazdıklarımı okumuyormusun. Yedek depoyla  480 KM küsür, yedek deposuz 400 KM küsür gidiyorum diyorum. anlatamıyorum galiba  ;D
biz ne anlatıyoruz burda  :D
Ama illa senin dediğin olsun istiyorsan tamam, benim yedek depo yok, ben uydurdum diyelim mutlu oldunmu :)
Burda birşey paylaşıyoruz. sen yok diyorsun, nedir bu karşı olma sebebin anlaşılır gibi değil :)
Git araştır, benim araç 2000 model comfortline. Bu model araç kullananlara danış, dediğimin doğru olduğunu anlayacaksın. Senin araçta olmayabilir ama benimkinde var. olay bu, bitti :)
Gönderen: OZGUR.K - 30 Nisan 2008, 02:01:21
    Yedek depo olayı dedikleri kırmızı yandıktan sonra bizleri en yakın  '' dünyanın en pahalı yakıtını satan istasyonlara ''  götürecek olan yakıt değil mi?Ekstradan bir bölüm yok ,rezerv bölüm olsa gerek.O da kırmızıdan sonradır herhalde.Kırmızıdan sonra ibre isterse dibi vursun,o hassaslıkta bir ibre içerde ne kadar yakıt olduğunu göstermez ki zaten..
Gönderen: volksport - 30 Nisan 2008, 02:02:34
Volksport kardeş, inanmamak için niye bu kadar diretiyorsun anlamıyorum. Sana yalan borcumuz mu var alala  ;D
Yukarda yazdıklarımı okumuyormusun. Yedek depoyla  480 KM küsür, yedek deposuz 400 KM küsür  gidiyorum diyorum. anlatamıyorum galiba  ;D
biz ne anlatıyoruz burda  :D
Ama illa senin dediğin olsun istiyorsan tamam, benim yedek depo yok, ben uydurdum diyelim mutlu oldunmu :)
Burda birşey paylaşıyoruz. sen yok diyorsun, nedir bu karşı olma sebebin anlaşılır gibi değil :)
Git araştır, benim araç 2000 model comfortline. Bu model araç kullananlara danış, dediğimin doğru olduğunu anlayacaksın. Senin araçta olmayabilir ama benimkinde var. olay bu, bitti :)

Teşekkurler dostum konuyu biz denizle bağlamıştık, 6n2 kasası için ilginç bir özellik... 9n kasasındada aynı olay varmış, diretmemim sebebi doğrusunu öğrenmek, bazı arkadaşlar bulunan hava boşluk alanını yedek depo sanıyoda... Neyse Tanracım kusura bakma, ilginç geldi sadece... Bu volkswagenin ne yapıcagı belli olmuyor, bi seride benzin ısığı lambası koymaya üşenir ordan kar etmeye çalışır, bi seride başka bişeyi eksik yapar... ilginç bir firma.  :t
Gönderen: volksport - 30 Nisan 2008, 02:03:52
Ben hala takıntıdayım ama bi resim koyabilirsen guzel olur... bi depo bide depocuk olarak  :D :D :D
Gönderen: OZGUR.K - 30 Nisan 2008, 02:06:29
Yav şu depocuğu ben de merak ettim.Biz de bi önceki benzin istasyonuna gireriz farklı olarak ne yapalım:)
Gönderen: tanra - 30 Nisan 2008, 02:07:33
hayır, anlattığım halde yine de poloda yedek depo yok dediğin için şaşırdım. ne bileyim, en azından kullanandan dinlemeni isterdim, o yüzden mevzu uzadı. Yoksa ben kullandığım ve böyle olduğu için paylaştım bunu. zaten asıl mevzu da bu değildi ya :)
saygılar :)
Gönderen: volksport - 30 Nisan 2008, 02:08:19
Yav şu depocuğu ben de merak ettim.Biz de bi önceki benzin istasyonuna gireriz farklı olarak ne yapalım:)

Abi ne yedek deposu ya, param mı yok zaten, çeyrek oldumu rahatsız oluyorum...  ;)  :D :D :D :D

Deniz'e  inat yazıyorummm.... KISKANIYORUM ARKADAŞ....
Gönderen: volksport - 30 Nisan 2008, 02:09:33
hayır, anlattığım halde yine de poloda yedek depo yok dediğin için şaşırdım. ne bileyim, en azından kullanandan dinlemeni isterdim, o yüzden mevzu uzadı. Yoksa ben kullandığım ve böyle olduğu için paylaştım bunu. zaten asıl mevzu da bu değildi ya :)
saygılar :)

rica ederim, foruma bi hareket gelsin ya, kimse yazmıyor, teknik konulara ara vermeyelim arkadaşlar... ;)
Gönderen: eroldemir73 - 30 Nisan 2008, 10:01:16
Geçenlerde benzin alırken, pompacı bahsetmişti. İçeride bir düğmeden bahsetti. Bu düğmeeye basınca yedek depoyada benzin doluyor dedi.
Gönderen: tanra - 30 Nisan 2008, 12:10:43
evet erol, benim arabada var, (2000 polo comfortline otomatik) diğer araçlar hakkında bilgim yok. aynen dediğin gibi, düğmeye basılarak ekstradan 7 litre küsür birşey alıyor.
Ve şunu da söyleyeyim. Araç önce yedek depoyu kullanıyor, sonra normal depoyu kullanıyor.

Çünkü yedek depoyu doldurmadan ibre çok hızlı düşüyor.
yedek depo doluyken bayağı uzun bir süre ibre aşağı düşmüyor.
Zaten kullanan arkadaşım da aynı şeyde benimle hemfikir.
Gönderen: yakkir - 30 Nisan 2008, 16:03:03
evet erol, benim arabada var, (2000 polo comfortline otomatik) diğer araçlar hakkında bilgim yok. aynen dediğin gibi, düğmeye basılarak ekstradan 7 litre küsür birşey alıyor.
Ve şunu da söyleyeyim. Araç önce yedek depoyu kullanıyor, sonra normal depoyu kullanıyor.

Olay budur arkadaşlar   :tamamdir
Gönderen: fay78 - 30 Nisan 2008, 16:06:03
KATILIYORUM.....

Gönderen: handsome_8222 - 01 Mayıs 2008, 14:51:30
bende de 2000 model polo classic var. 45 lt depo var. kapağın ordaki düğmeye basınca 6-7 lt civarı daha alıyor. pompacıya sordum yedek deposu nerde diye işte boş olan borular falan iyice doluyo dedi yedeği o oluyomuş. (pompacının yalancısıyım) :) :) bu arada benzin ibresinde ışık yokmuş ilk aldığımda denemiş yanmayıp yolda kalmıştım geçende 45.000 bakımı için servise soktum baktırdım ışık yok dediler ibre kırmızı işarete geldiğinde bilki ışık yandı. gerçi yolda kaldıktan sonra korkudan çeyreğin altına düşürmüyorum artık benzini :) 
bu arada hoşgeldin..
benim araç bakım öncesi 55 lt ile 650 km gitmişti. bu da 100 km de ortalama 8,4 lt yapıyor. bakımdan sonra denemedim ama izlenimim yakışı düştü gibi
Gönderen: TuningLINE - 01 Mayıs 2008, 14:58:07
konuyu baştan aşağı okudum bu yedek depo olayı zaman zaman tartışılıyor forumlarda
tamam + olarak benzin doldurulabiliyor fakat arada bir arkadaşımda güzel demiş genleşme kabı diye söylemiş
hep uyarırlar gırtlağına kadar doldurmayın diye
dediğiniz düğmeye basıyorlar fısss yapıyor içindeki hava çıkıyor sonra doldur ne kadar alırsa
yani bende onu senelerdir genleşme kabı diye biliyorum her hangi bir iddiamda yoktur ;)
Gönderen: volksport - 01 Mayıs 2008, 18:54:21
konuyu baştan aşağı okudum bu yedek depo olayı zaman zaman tartışılıyor forumlarda
tamam + olarak benzin doldurulabiliyor fakat arada bir arkadaşımda güzel demiş genleşme kabı diye söylemiş
hep uyarırlar gırtlağına kadar doldurmayın diye
dediğiniz düğmeye basıyorlar fısss yapıyor içindeki hava çıkıyor sonra doldur ne kadar alırsa
yani bende onu senelerdir genleşme kabı diye biliyorum her hangi bir iddiamda yoktur ;)

+1903
Gönderen: tanra - 02 Mayıs 2008, 11:47:51
ekstradan küçük de olsa mini bir depo işte daha ne :)
45 litre dolmuyor da 55 litre doldurabiliyorsun miss miss :)
Gönderen: qb5tp - 02 Mayıs 2008, 17:21:58
Arkadaşlar geyik güzel ilerlemiş ama yeni katılan arkadaşlardan bazıları ciddiye alıp, zaman içerisinde benzin pompasından olmasın sonra :D
Gönderen: nizam - 02 Mayıs 2008, 17:34:26
maşallah konuyu açan hiç yazmamış  :o
Gönderen: yakkir - 06 Mayıs 2008, 19:26:56
Evet arkadaşlar,Polonun kullanma klavuzuna bugün bakabildim.Benzin doldururken pompa tabancası otomotik olarak atana kadar doldurulması ve daha fazla benzin alınması durumunda(yedek depo adı verilen genleşme tankının düğmeye basılarak doldurulması olayı) benzininin ısınma durumlarında taşma olacağından tavsiye edilmiyor.
Ayrıca araçta sürekli benzin tükenmesine yaklaşana kadar binilmemesi bu durumda ilerde konvektöre( olan araçlarda) zarara yol açabileceği yazıyor.Daima belirli bir seviyeye gelindiğinde yakıt alınması öneriliyor.
Gönderen: volksport - 06 Mayıs 2008, 23:47:29
Neyse sonuçta genleşme tankı benim dediğim gibi... ben doldurmam dolduranada karışmam  :D :D :D

Teknik bilgi ile pratik arasında hep fark olmuştur... Olucaktır... ;)
Gönderen: KOÇ:) - 09 Mayıs 2008, 13:23:26
Aramıza hoşgeldiniz :)
Gönderen: nizam - 09 Mayıs 2008, 15:12:58
Aramıza hoşgeldiniz :)

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Gönderen: foton1999 - 10 Mayıs 2008, 23:07:26
Hoşbuldum  ;D
Gönderen: polo35 - 10 Mayıs 2008, 23:29:54
daha bugun depoyu doldurdum 97 model polo 1.4 sportline.45+10 55 litrelik depoma 52.5 litre aldim bakalim ne kadar yakacak ve ne kadar yol alacagim.bu yedek depo benim aracta 10 litreymis oyle dediler yani toplamda 55 literlik bir polom var oldukca iyi
Gönderen: eroldemir73 - 12 Mayıs 2008, 11:11:56
Madem yedek depoya veya genleşme kabına benzin doldurulmasını tavsiye etmiyorlar niye oraya düğme yapmışlar.
Gönderen: zeynep - 30 Mayıs 2008, 00:39:34
boğaz kelebeğini temizlettir eğer temizlettirdikten sonra yine aynı şekilde sorun devam ediyorsa 300 ytlye  taktırılıyor yenisi bendede aynı sorun vardı
Gönderen: esmer16 - 30 Mayıs 2008, 02:36:30
hehe arkadasım zeynep yanlış yere yazdın sanırım boğaz kelebeğinealakysa :)) neyse alışırsın sanırım ben tam 430 ytl verdım bu boğaz kelebeğine:(:(:( bu araba bana pahalıya patladı abi yaptığım masrafa ınat onumuzdekı bı 3 yıl bıneceğim bu araca
Gönderen: oguz oktay - 03 Haziran 2008, 23:29:25
bin kardesim bin bende mecbur kradiden dolayı 3 yıl binmek zorundayım:D:D:D
Gönderen: esmer16 - 05 Haziran 2008, 02:10:09
kredıdenolsa ıcım rahat olcak ama paşam baksana yahu resmen kız gıbıyaptınaracı:) doyasıya kullancazartık:D care yok gazıda taktıkmı nerde akşam orda sabah heheh
Gönderen: komandoksk - 04 Ekim 2008, 22:12:57
bi yanlışın var senin bence. kaçak benzin mi alıyosun orda yoksa :t
Gönderen: Mesut07 - 06 Ekim 2008, 16:54:33
Merhaba Hoşgeldin, Kazasız Günler Dilerim.