vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N2 => Konuyu başlatan: protagonist - 27 Mart 2012, 01:22:02

Başlık: Balata veya Disklerden gelen ses
Gönderen: protagonist - 27 Mart 2012, 01:22:02
Arkadaşlar merhaba,

Son günlerde ön tekerlerdek kulakları tırmalayan bir ses geliyor frene bastığımda kesiliyor veya 50 km üstüne çıktığımda kesiliyor. Balatalar veya disklerden geliyor benim düşüncem, ustamda disktendir , balatalar henüz iyi balataları bitsin ikisini bir değiştirelim dedi, ama bu ses beni gıcık ediyor. Sizce ne yapsam değiştirsem mi yoksa herhangi bir temizlik vs. oluyo mu bunlara.
Başlık: Ynt: Balata veya Disklerden gelen ses
Gönderen: degauss - 27 Mart 2012, 10:18:04
Diskle koruma sacı arasına taş girmiş olabilir. Bende de hep oluyordu, çakıllı bir yola girdimi disk ile koruma sacının arasına bir taş parçası kaçıyor ve bir daha çıkmak bilmiyor. Bazen yolun kenarına çekip az geri gidince çıkıyor ancak bazen hiç çıkmıyor. Tornavida ile sacı esneterek yada lastiği sökerek çıkarılabiliyor. Ben çözüm olarak o koruma saçlarını hafif açmıştım, sonra bir daha girmedi taş.
İmkanın varsa gözle disk ile balata arasına ve koruma sacı ile disk arasına bak. Tabi illa taş olacak değil, belki başka problem olabilir.
Gönderen: EMEKLİ - 05 Mayıs 2012, 12:42:28
Ön teker disk fren balatalarından geliyor.Balataların ortasında perçin gevşemiştir.Perçini biraz ezip yayarsan sesi keser.
Gönderen: bahtitopal - 06 Haziran 2012, 21:07:21
ARKADAŞIM AYNI SES BENDE DE VARDI BİLYALARIN DAĞILMIŞ KARDEŞ AYLARCA UGRASTILAR vw SERVİSİ BİLE BULAMADI SONRA Bİ USTA PORYANIN ORDAKI BİLYALARIN DAGILDIGINI ANLADI VE DEGISTK HIC SIKINTI YOK
Gönderen: protagonist - 14 Haziran 2012, 11:37:02
Diskleri ve balataları değiştirdim işçilik dahil 170 Tl, sesi soluğu kesildi, hiç bir sorun kalmadı.
Gönderen: POLO 2001 - 14 Haziran 2012, 12:02:25
Ön fren disk ve balatalarından olduğunu yazmıştım.Balataların ortsındaki perçin zamanla gevşiyor şıngırtıya benzer ses yapıyor.Perçini biraz ezersek bir zaman daha gidiyor.Değiştirmekle en iyisini yapmışsın.Fren sistemi hayati parçadır.Kazasız sürüşler...
Gönderen: salihsefa - 16 Haziran 2012, 01:11:04
Diskleri ve balataları değiştirdim işçilik dahil 170 Tl, sesi soluğu kesildi, hiç bir sorun kalmadı.

4 tekermi 170 lira yoksa 2 tekermi?