vwtr.net

Otomobil Forumu => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: eLapsed - 22 Mart 2012, 11:28:49

Başlık: Honda Civic Typer Vs Polo Gti
Gönderen: eLapsed - 22 Mart 2012, 11:28:49
Typerın motorunda bi kaç ufak oynama dışında başka bi şey yok . Poloda ise chip + spor filtre + eksoz kiti + turbo ve intercooler büyütmesi mevcut polo yaklaşık 280 beygir geliyor sizce hangisi ?  :-\
Başlık: Ynt: Honda Civic Typer Vs Polo Gti
Gönderen: m1s1r - 22 Mart 2012, 11:34:14
vw forumunda Polo GTI tabiki soruya bak :)
Gönderen: ogretmen_ankara - 22 Mart 2012, 15:17:12
Civic Typer

Motor Gücü (hp) 201 hp Şanzıman Manuel 6 VitesÖnden Çekiş 0-100 Hızlanma (KM) 6,6 sn

Polo Gti

Motor Gücü (hp) 180 hp Şanzıman S-tronic 7 VitesÖnden Çekiş 0-100 Hızlanma (KM) 6,9 sn

stock halde Civic Typer alır heralde. teknik veriler böyle diyor.

Gönderen: uAlper - 22 Mart 2012, 15:23:06
Typerın motorunda bi kaç ufak oynama dışında başka bi şey yok . Poloda ise chip + spor filtre + eksoz kiti + turbo ve intercooler büyütmesi mevcut polo yaklaşık 280 beygir geliyor sizce hangisi ?  :-\
1.4tsi için 280ler çok gibi
ama nasıl yürüdüğünü biliyorum polo gti ibiza cupra atmosferik yüklü tayyarla 230a kadar 1-2 boy önde gider diye düşünüyorum
ama eğer yukardaki kadar yüklülerse polo çok üzer:D
Gönderen: forza26 - 22 Mart 2012, 16:02:05
Taraflı davranmamak lazım gercekten Type R ler güzel arabalar stock halleriyle gercekten type r kopartır ama dediginiz gibi 280 beygir bir polo varsa dinlemez hic biseyi :D zaten bu adil bi karşılaştırma degil civicin karşısına golf le cıkmak gerek :D
Gönderen: zaza0121 - 22 Mart 2012, 16:30:23
Arkadaslar bence de taraflı olmayalım hepımız vw cıyız ama bı poloyla honda typer ı karsılastırmak ne kadar dogru bılmmıyorum ama golf karsılastırılabılır.
Gönderen: uAlper - 22 Mart 2012, 16:45:20
arkadaşlar vtilarla karşılaştılmiica kesin geriye typeR kalıyo onada kafa tutabiliyosa sıkıntı yok demekki golfler daha üst klasman :D
Gönderen: eLapsed - 22 Mart 2012, 18:01:15
az önce poloyu denedik boschde beygir ölçümü yaptırdık araba 256 beygir olarak gözüküyor  typeri geçecek gibi ama hayırlısı bakalım
Gönderen: eLapsed - 22 Mart 2012, 18:01:51
Taraflı davranmamak lazım gercekten Type R ler güzel arabalar stock halleriyle gercekten type r kopartır ama dediginiz gibi 280 beygir bir polo varsa dinlemez hic biseyi :D zaten bu adil bi karşılaştırma degil civicin karşısına golf le cıkmak gerek :D

golfle çıkmak gerekte fiyatla malum bayaaaaaa bi fark ediyo :D
Gönderen: TEYOLOGY - 22 Mart 2012, 18:08:42
önerilerde gelen polo yerine golf ile karşılaştırılmalı diyenlerin bunu neden dediğini anlamadım. mümkünse açabilir mi bunu diyen arkadaşlar?
Gönderen: uAlper - 22 Mart 2012, 18:08:56
az önce poloyu denedik boschde beygir ölçümü yaptırdık araba 256 beygir olarak gözüküyor  typeri geçecek gibi ama hayırlısı bakalım
220-230A önde olursunuz ama ondan sonra typerdaki hacim konuşacak olduğundan yetişip geçicektir .
230a gel frene bas :D
video çekmeyi unutmayın
Gönderen: hocin - 22 Mart 2012, 19:19:05
yere ne kadarı aktarabiliyor o beygirin, arıca kim yaptı bu mod u merak ettim benim arabayı sorunsuz, tabiki sadece yazılımla 125 den 155-160 getirecek sağlam bie yer arıyorumda ;)
Gönderen: forza26 - 23 Mart 2012, 17:42:18
önerilerde gelen polo yerine golf ile karşılaştırılmalı diyenlerin bunu neden dediğini anlamadım. mümkünse açabilir mi bunu diyen arkadaşlar?

Polo D sınıfı bir araç ama civic C sınıfı civicin rakibi aynı sınıftan olan golf olur ama bu olay vw içinde pek fark yapmıyor cünkü bütün sınıfları nerdeyse aynı kalitede konforda yapıyor
Gönderen: emresener - 23 Mart 2012, 17:55:45
vallaha marka olayına hiç bakmam ama honda atmosferik olarak gayet tatminkar..

stok olarak da typer alır :D yüklü olarakta typer alır :d

örnekleri youtubede oldukça fazladır typerın dolusunun neler yaptığının ;)

marka fanatiği değilimdir Hondayıda özellikle hiç sevmem teneke kutusu. ama adamlar iyi :d

Gönderen: TEYOLOGY - 23 Mart 2012, 18:46:53
Polo D sınıfı bir araç ama civic C sınıfı civicin rakibi aynı sınıftan olan golf olur ama bu olay vw içinde pek fark yapmıyor cünkü bütün sınıfları nerdeyse aynı kalitede konforda yapıyor

polo B segmentinde bir araç da benim kast ettiğim şey polo golften geri kalır bir araç değil. hatta golf ağır kalıyor. polo kasasına 180 hp güç ve 250 nm tork müthiş bir güç. evet golf kadar ağırlığa sahip. ama hp/kg oranında yine de değerler süper. ki bu benim üzerinde konuştuğum değerler fabrika çıkış değerleri. arkadaşın bahsini ettiği polo ise üzerinde çok ciddi oynanmış bir araç. hızlanma değerleri olarak öyle sanıyorum ki golf R ile kapışır.
Gönderen: forza26 - 24 Mart 2012, 15:52:56
polo B segmentinde bir araç da benim kast ettiğim şey polo golften geri kalır bir araç değil. hatta golf ağır kalıyor. polo kasasına 180 hp güç ve 250 nm tork müthiş bir güç. evet golf kadar ağırlığa sahip. ama hp/kg oranında yine de değerler süper. ki bu benim üzerinde konuştuğum değerler fabrika çıkış değerleri. arkadaşın bahsini ettiği polo ise üzerinde çok ciddi oynanmış bir araç. hızlanma değerleri olarak öyle sanıyorum ki golf R ile kapışır.

Benm kasteddigim söz konusu olan bir polo degil stock bir polo 280 beygir bir polo tabiki golflerden hızlı olucaktır
Gönderen: TEYOLOGY - 24 Mart 2012, 17:59:20
Benm kasteddigim söz konusu olan bir polo degil stock bir polo 280 beygir bir polo tabiki golflerden hızlı olucaktır

o zaman aynı şeyi söylüyoruz.  :tamamdir
Gönderen: eLapsed - 24 Mart 2012, 22:29:09
220-230A önde olursunuz ama ondan sonra typerdaki hacim konuşacak olduğundan yetişip geçicektir .
230a gel frene bas :D
video çekmeyi unutmayın

video mutlaka ama ondan önce poloda birazcık oynama olacak silindir kapağı taşlama  :D
Gönderen: atego - 25 Mart 2012, 20:49:42
Polo yapılan işlemler ile kesinlikle önde gider. 2 araç arasında hem beygir hem de ciddi bir tork farkı var. Her ne kadar Type-r ları sevsem de maalesef Polodaki işlemler doğru ise düşük veya yüksek hızda farketmeden bariz önde gider. Tabi Type-r da ufak oynama varsa. Yüklü Type-r şaka yapabilir :)
Gönderen: 06onur - 28 Mart 2012, 10:26:09
Polo nun +sı var
1-Twin şarj ünitesi yani 0-7000d/d arası kesintisiz güç
2-DSG dünyanın en hızlı plotundan bile hızlı vites değiştirme
3-Polo B segmenti muhtemelen daha hafiftir. Yapılan modifiyede KG/HP dengesi Poloya kayar.

S modunda type-R ile yarışıldığında bu açığın kapanması için, mükemmel bir plotun Type-R ı kullanması lazım. Stock halinde ki 0,3sn ancak öyle Type-R lehine döner. Kaldı ki 280Hp modifiye polo.

type-R Atmosferik bi araç ve bu dez avantaj. Atmosferik araçlarda belirtilen beygir ve tork geç alınır. Turbo üniteli araçlar bu potansiyeli çok düşük devirlerden itibaren kullanır. Sürekli devri bandının sonunda gezilirse Type-R zorlar ama Devir bandı aşağı indiği an GTi açılır.

En nihayetinde araçlar işlemsiz değil, modifiye değilken durum yukarıdaki gibi olacak bence, polo güçlüyken ibre poloya kayacaktır.
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 10:55:28
ya polo her türlü yener ya isterse 85 beygir olsun ruhu yeter ;D ;D  8)
Gönderen: zamazingo - 28 Mart 2012, 13:04:38
Okurken heyecanlandım.Video yok mu video.Sonuçları ne zaman öğreneceğiz.Ben de polo'ya oynuyorum.Eğer 256 hp yere basıyorsa bayağı bir zorlar.Ama Type r boş alet değil...Sonuçları bekliyorum. :D
Gönderen: srkn78 - 15 Mayıs 2012, 22:03:42

golf R  265 bhp. egr o polo 280 bhp ise golf R polonun tozunu alir. nasil 280 bhp yapmislar o aleti? +100 hic kolay degil, 1.4 motor nasil kaldirir 280 i?
Type-r vs polo gti 280 bhp? sonuc belli degil mi?
Gönderen: htmetin - 16 Mayıs 2012, 11:06:04
herşey bir kenarada polo şimdiye kadar gördüğüm en iyi tasarımlardan ve VW'yi ilk defa bu kadar yoğun bir şekilde polo sayesinde  wrcde görmek çok güzel...  Bu arabayı istiyorum dehşet yakışıklı..

http://www.youtube.com/watch?v=ox4eOpDCC0c&feature=related
Gönderen: yellow_driver - 28 Mayıs 2012, 21:21:53
wrc dayanıklılık ve teknolojik üstünlüğün bir arada sunulduğu, zorlu bir platform. vw in orda olmasını bende isterim. en azından vag gruptan en az 2 markanın.
Gönderen: 06onur - 06 Ekim 2012, 19:56:13
type-R 200hp ile polo 280Hp oyucak gibi oynar onu bırak hakikaten Golf R 265Hp nal toplar.
Gönderen: furkanyldrm - 06 Ekim 2012, 23:25:42

Yanlış yazdınız galiba, Polo B sınıfında.
Gönderen: ZEGG - 22 Ekim 2012, 21:52:33
eee kapışmadınız mı nedir sonuç?
Gönderen: 5ani5 mk2 - 23 Ekim 2012, 00:03:05
200 e kadar gtı kesin önde olucaktır:=) typer 200-210dan  sonra geçeblir haacim :=)