vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: zeynep - 20 Eylül 2007, 00:26:12

Başlık: Güvenilir Servis Tavsiyesi
Gönderen: zeynep - 20 Eylül 2007, 00:26:12
 merhabalar bu siteye yeni üye oldum bu site bana ALLAH'ın bir lütfu olmalı çok yakın bir tarihte 98 model polo 1.6 sahibi oldum ve sizden bir yardım istiyorum bana çok ama çok güvenilir bir servis adı verebilirmisiniz maslak sanayi hariç'biraz kazıklandımda orada araba konusunda tecrübesiz olduğum için neresi iyi yada güvenilir bbilmiyorumda kazıklanmayacağım yer bilmek istiyorum aracımı içim rahat teslim edeceğim.ilgileriniz için şimdiden teşekkürler
Başlık: Ynt: yardım
Gönderen: volksport - 20 Eylül 2007, 00:29:31
Öncelikle aramıza hoşgeldin, İyi forumlar, Maslak yakınındaki arkadaşlar yardımcı olucaklardır. Asagıdaki linktede servisler hakkında bilgiler edinebilirsin.

Onarım Modu (http://www.vwtr.net/forum/vw-yetkili-ozel-servisleri-ve-digerleri-b88.0/)
Gönderen: escocem - 20 Eylül 2007, 00:32:38
servislerin hiç birisi çok ama çok güvenilir değildir(bence) :)hele bazılarının önünden geçmek bile tehlikelidir..zamanla tavsiyeleri takip ederek doğru ustayı bulursunuz istanbuldaki arkadaşlar tavsiyelerini yazarlar kısa süre içinde...aramıza hoşgeldiniz ve aracınız hayırlı olsun kazasız,belasız ve cezasız sürüşler dilerim... :)
Gönderen: fay78 - 20 Eylül 2007, 00:43:16
Öncelikle aramıza hoş geldiniz..Aracın fotolarınıda bekliyoruz.Umarım hertürlü sorunlarınızı burada cevaplayabiliriz.Aktif kalmanız dileğiyle...
Gönderen: G60 - 20 Eylül 2007, 00:45:56
VWTECH Bostancı San. Sit G Blok No:2    0216 575 1149

Burdan çoğu arkadaşın müdavimi olduğu yer. ;)
Gönderen: Firestarter - 20 Eylül 2007, 00:51:40
Hoşgeldin.
Gönderen: zeynep - 20 Eylül 2007, 00:54:18
hepinize teşekkür ediyorum temennileriniz ve yardımlarınız için ve bir sorum daha var gerçi hiç bitmeyecek bunlar sorunlarım ve sizlere sorularım  arabayla ilgili hiçbirşeyi bilmeyen biri olarak ben bu arabayı 2. el aldım ve daha önceki şahıs yol tutuşu iyi olsun diye sanırım yaylarını kısalttırmış ve araba yere çok yakın bunun bi çaresi varmı?hı unutmadan bide debriyaj çok yukarıda kavrıyor  :)
Gönderen: fay78 - 20 Eylül 2007, 01:00:54
aslında herkes yay takma peşinde...sanırım sizde sallantıdan dolayı problem var değilmi? kolayı var sen o yayları bana ver ben sana orjınal yayları veriyim.sanırım istanbuldasın.debriyajın yukarda kavraması ise sanırım ayarlanabilir?yay konusunda özelden mesaj atabilirsin.yada [email protected] eklersen yardımcı olabilirim
hepinize teşekkür ediyorum temennileriniz ve yardımlarınız için ve bir sorum daha var gerçi hiç bitmeyecek bunlar sorunlarım ve sizlere sorularım  arabayla ilgili hiçbirşeyi bilmeyen biri olarak ben bu arabayı 2. el aldım ve daha önceki şahıs yol tutuşu iyi olsun diye sanırım yaylarını kısalttırmış ve araba yere çok yakın bunun bi çaresi varmı?hı unutmadan bide debriyaj çok yukarıda kavrıyor  :)
Gönderen: volksport - 20 Eylül 2007, 01:02:38
hı unutmadan bide debriyaj çok yukarıda kavrıyor  :)

Poloda debriyaj gercekten cok yukarda kavrıyor, diger araçlara bindiğimde afallıyorum bazen bende, Poloya özgü bir durum, yay kestirdi ise daha çok bana gore sakıncalı bi durum ama yay konusunda fazla bilgim olmadıgı için bilmeden bişeyler demiyim.
Gönderen: escocem - 20 Eylül 2007, 01:20:21
eğer yayların renkli ise muhtemelen spor yay vardır ve kalsın derim..netten araştırıp bi foruma üye olduğunuza ve yazdığınıza göre sizinde içinizde otomobil sevgisi var kanısındayım buda ilerde ufak tefekte olsa değişimlere gireceğinizi gösteriyor sanıyorum...suan düşük diye adlandırdığınız yaylarınız bu değişimde ilk adımdır ;)daha sonrasında zevke göre jant-lastik seçimi sırayı alır...aracınızı bizimle paylaşırsanız memnun oluruz..
Gönderen: zeynep - 20 Eylül 2007, 01:45:41
arabama yaptığım en ufak değişiklikten haberdar edeceğim sizi ama önce fikrinizi alarak hareket edeceğim ya aslında ben bu arabayı sadece bir inat uğruna aldım hiç bişey araştırmadan biranda karar verdim ve ilk gördüğümde aşık oldum arabama fakat bir hata yapıp km yüksek bir araba aldım  bana maslaktaki usta zeynep bence bu arabayı biran önce elinden çıkar dedi ama kıyamam ben bu arabaya oyüzdende fazla masraf yapmakta istemiyorum bu arabayı standart ayarlara döndürmek içinde çok masraf yapmam gerekiyor sanırım şaşırıp kaldım kilometresi 158.000 'de yorumlarınızı bekliyorum :(
Gönderen: volksport - 20 Eylül 2007, 01:48:36
158.000km  iyi yol yapmış bir araç bana gore bnm aracım 2000 ve 48.000kmde,aynı modelde aynı renkte daha makul sorun cıkarmıycak ve orjinali ile oynanmamış bir araç bulabilirsin bence,orjinali ile oynanmıs aracların daha sonradan sorunları artabiliyor,sadece tavsiye.Aracını otomobilim bolumunde tanıtabilirsin.Boylece aracınıda tanımış oluruz.
Gönderen: zeynep - 20 Eylül 2007, 01:56:44
haklısın
Gönderen: istanbulos34 - 20 Eylül 2007, 01:57:58
topkapıda oto berkan var ustaların hepsi  gerçekten vw profösörleri hepsi birbirinden bilgin ve kesinlikle kazıklamak amacında olmayan kişiler kesinlikle tavsiye ederim...forumdan giden arkadaşlar oldu çok memnun kaldılar 158.000km de oluşu çok dert değil takma bunu kafana araç düzgün kullanılmışsa sende düzgün kullanırsan bi 158 daha gider;)
Gönderen: volksport - 20 Eylül 2007, 01:58:49
haklısın

Gerçi benimkide anormal bir durum çok fazla gezmediğimden dolayı, 8 yasında diyelim artık, 8 yıl için normal bir arabaya gore cok az bir mesafe.
Gönderen: volksport - 20 Eylül 2007, 02:00:26
158.000km de oluşu çok dert değil takma bunu kafana araç düzgün kullanılmışsa sende düzgün kullanırsan bi 158 daha gider;)

Fatih araç anladıgım kadarı ile bayaga bi kurcalanmış abi, yay falan kesilmiş dediği kadarıyla,eminim bunu yapan adamda 90 km yi gecmemiştir di mi trafikte? İlginç bi durum bence bayaga bi yıpranıs olabilir.
Gönderen: istanbulos34 - 20 Eylül 2007, 02:04:55
vallahi eralp bi fotolarını falan görsek nasıl bişe oldunu anlarız...158000km yol yapmış bu zaman zarfı içinde birileri elbet oynamıştır...ben kendisine kalite serwis tavsiye ettim isterse bizzatda yardımcı olurum:)ama dediği gibi maslaktakilerin çoğu pahalı işcilik yapıolar kesinlikle maslağa gitmedim gitmemde
Gönderen: zeynep - 20 Eylül 2007, 02:14:21
topkapıda oto berkan var ustaların hepsi  gerçekten vw profösörleri hepsi birbirinden bilgin ve kesinlikle kazıklamak amacında olmayan kişiler kesinlikle tavsiye ederim...forumdan giden arkadaşlar oldu çok memnun kaldılar 158.000km de oluşu çok dert değil takma bunu kafana araç düzgün kullanılmışsa sende düzgün kullanırsan bi 158 daha gider;)
topkapının neresinde bu yer bana bide dediler yok motor sıfırlanacakmış yenimi takılacakmış ne oda 5 milyarı bulurmuş falan  bunu diyen kişinin arabası var sadece usta falan değil
Gönderen: zeynep - 20 Eylül 2007, 02:15:14
topkapıda nerde peki bu yer?
Gönderen: istanbulos34 - 20 Eylül 2007, 02:16:49
topkapıda teknik oto sanayi sitesinde...eğer gitmeye karar werirsen haberim olsun jestli gidersin;) eğer msn imi eklemek istersen daha detaylı yardımcı olabilirim bilgi açısından... [email protected]
Gönderen: yakkir - 20 Eylül 2007, 10:33:56
.Aramıza hoşgeldiniz
Benzinli arabalarda 158.000 km çok önemli değil ama arabanın hor kullunılmaması kaydıyla.
Bildiğm kadarıyla Polo larda debriyaj ayarı olmuyor kendisi otomatik olarak ayarlıyor debriyaj bitmeye yakın yukarda kavramaya başlar ve ilerde ses yapar.Süresi dolduğunda değişmesi gerekir diye bliyorum
Gönderen: vw6n - 20 Eylül 2007, 21:29:18
Birazda şans işi benim araba 84binde gümledi :saskin: .Peki arabandaki sorunlar tam olarak neler?
Gönderen: zeynep - 20 Eylül 2007, 21:40:56
şimdilik bir sorun yok km beni korkutmuştu açıkçası ama umarım şanslıyımdır. :)
Gönderen: JudasDSC - 20 Eylül 2007, 22:58:11
Hoşgeldin ve aracın hayırlı olsun. Arabanın km si yüksek ama arkadaşlarında dediği gibi temiz kullanılmışsa yada düzeni oturmuşsa  çok kafana takacağın bir şey değil. Genel olarak pololarda debriyaj yukarıdan kavrıyor. bir süre sonra ayağın alışacaktır. otomatik ayarlandığı için senin ayarlattırma şansın yok. Değiştirsende biraz yukarıdan kavrayacakdır.
Gönderen: ramcho® - 21 Eylül 2007, 10:46:52
ikitelli güngören bağcılar sanayi de özen oto yusuf usta 549 09 49 yetkili servistir tavsiye ederim...
Gönderen: erco - 23 Eylül 2007, 00:49:25
   Motoru değiştirmek bence saçmalık olur. Daha yeni bir polo almaktan daha çok zarar ettirecektir sana. Eğer öyle bi durum varsa bence iyi düşün. Zaten VW motorları için 200.000 km'yi rahat bulur diyorlar. O yüzden araban temizse bence 2000 olmuş 1997 olmuş farketmez...

Ayrıca Polo'ya aşık olmakta haklısın ben (ve eminim ki burdaki pek çok arkadaş) bu arabayla kafayı bozmuş durumda :)