vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6K (Classic) => Konuyu başlatan: BARRACUDAY - 18 Şubat 2012, 06:46:47

Başlık: AFT motor 2000 devirin altında tekleme
Gönderen: BARRACUDAY - 18 Şubat 2012, 06:46:47
Arkadaşlar bu hafta aracıma bakım yaptırdım. Yağ, bujiler, polen filtresi, yağ filtresi , hava filtresi orjinal parçalarıyla özel serviste değişti. Yüksek hızlara çıkarken araç su eksiltiyordu. Lpg'den dedi usta, servisin hemen arkasında lpg'yi taktırdığım yer var oraya gittim su bağlantılarının kelepçelerini değiştirdiler.

İşim bitti gidiyorum diye sevinirken kırmızı ışıkta durdum, kalkış yaparken araç stop etti. Çalıştırdım kenara çektim, vitesi boşa aldım. Rolantide dinlemeye başladım. Araç 3-4 saniyede bir tekliyordu. Sanki hıçkırık tutmuş  ??? 2000 devirin altındayken ve kalkışlarda bunu yaptığını keşfettim. Benzindede lpgdede aynı şeyi yopıyor. Ustayı aradım getir bakalım dedi. Ertesi gün gittim baktı bişey bulamadı. Buji kablolarını değiştirelim dedi. 75 tl olduğunu duyunca, sonra değiştiririz dedim.

Şu anda böyle kullanıyorum. Canavar gibi kalkış yapan araba şu anda tekliyor ve moralimi bozuyor. Aynı sorunu yaşayan arkadaş var mı ? Varsa sorununu çözdümü ?
Başlık: Ynt: AFT motor 2000 devirin altında tekleme
Gönderen: htmetin - 18 Şubat 2012, 09:58:18
ilk olarak; MAF Sensörü temizliği, ve boğaz kelebeği temizliği ve adamakıllı adaptasyonu..
Gönderen: BARRACUDAY - 18 Şubat 2012, 10:06:37
ilk olarak; MAF Sensörü temizliği, ve boğaz kelebeği temizliği ve adamakıllı adaptasyonu..

İşin garip yani bilgisayara bağlayınca beyine ulaşılamadı mesajı geliyor.
Gönderen: BARRACUDAY - 18 Şubat 2012, 16:28:54
Motorun plastik kapağını söktüm ve arabayı çalıştırdım. Bujilerin etrafını incelemeye başladım. 3. Bujinin kablosu ara sıra dışarı kıvılcım atıyordu. Dikkatli bakmayınca farkedilmiyor. Sanayiye gidip bir takım bremi marka buji kablosu aldım (65 tl) taktırdım. Sorun çözüldü.  :tamamdir
Gönderen: ayyıldızteam - 19 Şubat 2012, 09:17:08
Motorun plastik kapağını söktüm ve arabayı çalıştırdım. Bujilerin etrafını incelemeye başladım. 3. Bujinin kablosu ara sıra dışarı kıvılcım atıyordu. Dikkatli bakmayınca farkedilmiyor. Sanayiye gidip bir takım bremi marka buji kablosu aldım (65 tl) taktırdım. Sorun çözüldü.  :tamamdir
geçmiş olsun kardeş pololu günler dilerimmmm :) :) :) ;)....

Gönderen: BARRACUDAY - 19 Şubat 2012, 17:16:36
sağol aga,  kronik sorun sahibi oldum diye korkmuştum  :saygılar
Gönderen: freman58 - 06 Mart 2012, 17:20:26
şuan sorun buji kablolarını değiştirince halledilmesine sevindim bujiler tam olarak ne zaman değişmesi gerekir
Gönderen: BARRACUDAY - 06 Mart 2012, 21:19:40
şuan sorun buji kablolarını değiştirince halledilmesine sevindim bujiler tam olarak ne zaman değişmesi gerekir

Benzinli araçta 20000 km, lpg varsa 30000-40000 km gider. Bunlar sağlam, yağ yakmayan motorlar için geçerli.