vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: tuncyapici - 15 Şubat 2012, 01:20:51

Başlık: polo nun üstündeki dunlop sports lastik sorunu
Gönderen: tuncyapici - 15 Şubat 2012, 01:20:51
arkadaşlar size bir sorum olacaktı soru ben aracı aldım alalı orijinal dunlop sporst lastik var fakat bu kış şartlarında hiç memnun değilim üstünde 4 mevsim yazmasına rağmen en ufak karda dahi yola tutunma olanağı yok denecek kadar azz kullanan varmı bu lastikler yazlık mı yoksa yada bir nevi hız lastiğimi bu lastiği  kullanan polocu arkadaşlar yada bilgisi olanlar arkadaşlar yorumlar sizin
Başlık: Ynt: polo nun üstündeki dunlop sports lastik sorunu
Gönderen: Londonn - 15 Şubat 2012, 01:44:50
dostum ankarada sağlam bi lastikçiye sorsana..daha iyi bilgi vericektir..bence en akıllı yol o olur..yani ben şuna karşıyım..bayi taktı diye degilde 30-40 milyara araba alıyoruz ucuz lastik takmayalım bence..kendi hayatımızı tehlikeye atmayalım derim ben..
Gönderen: o.bilge - 15 Şubat 2012, 02:01:46
abi bende de hankook var allah için bir sorununu görmedim ama opele bakın. corsaların en boşunda essentialarda bile continental lastik var abi
Gönderen: AhmetH - 15 Şubat 2012, 02:27:48
kış koşullarında standart binek lastiklerinden ne beklediğinizi anlamakta zorlanıyorum  :)

5. viteste bile patinaja kalsa şaşırmam.

Ankara kışıda bu sene çok sert gidiyoru duyduğumuza gördüğümüze göre.

4 mevsim olsa bile bir kar lastiği değildir sonuçt,  sıfıra yakın hatta eksi derecelerde hele karda hiç bir marifeti kalmaz yuvarlanmaktan başka   
Gönderen: TEYOLOGY - 15 Şubat 2012, 02:51:01
arkadaşlar eğri oturalım doğru konuşalım. dunlop iyi bir lastik değildir. doğuş Türkiye'ye getirilen araçlarda ucuza kaçmıştır.

Allah seni bildiği gibi yapsın doğuş.
Gönderen: VWci - 15 Şubat 2012, 07:09:03
Dunlop nasıl iyi bir lastik değildir arkadaşlar. Dünyanın en önde gelen lastik üreticinlerinden biridir. 4 mevsim diye bir lastik türü yokturi üzerinde yazıyorsa da aldanmayın. Lastikler ya yaz lastiğidir ya da kış lastiğidir.
Gönderen: kivanc2003 - 15 Şubat 2012, 11:13:30
istanbul karında mille sokaktan çıkamazken ben, hankooklarla sefaköyden ikitelliye ara sokakladan gittim geldim bi kez kalmadı :))
Gönderen: barut - 15 Şubat 2012, 11:19:52
4 mevsim diye tabir edilen hiçbir lastik yoktur bu sadece yurdum insanını kandırmadır.Bende dunlop sports aldım alma sebebimde yağmur performansından dolayı. İzmir karadeniz gibi bol yağmurludur ve şuana kadar ( yaklaşık 2000km olmuştur ) sorun çıkarmadı. Geçenlerde nasıl olduysa kar yağdı kardaki ve buzdaki hareketleri çok garipti :D
Gönderen: barut - 15 Şubat 2012, 11:21:06
bu arada tr üretimi dunlop goodyear fabrikası çıkışlıymış.
Gönderen: mhmt27 - 15 Şubat 2012, 12:07:55
arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. ben yıllar varki bindiğim arabalarda mıchelın harici lastik kullanmadım ama polo aracımı alırken özellikle dunlop lastik olanını bayiden seçtim. malum bridgestone be hankook lastik sesi yapıyor. ve şunu rahatlıkla söylemek isterim orjinal germany malı olmak kaydı ile bir daha dunlop harici bir lastik kullanmam. dunlop gayet kaliteli, lastiğin esnemesini araç kullanırken gayet net bi şekilde hissdebiliyorum.
Gönderen: yagiz ali - 15 Şubat 2012, 12:10:11
Bendede fabrika cikisli dunlop var 4 mevsim 3.viteste dahi patinaj cekiyordu karda,lakin 4 mevsim lastikte karda pek bi performans yere tutunma bekleyemeyiz
Gönderen: tuncyapici - 15 Şubat 2012, 21:54:14
barut.... kardeşim aynı sendeki sorun dan şikayetim var karda bir garip araba altımdan fırlayacak gibi oldu şimdi arabayı çıkatmıyorum zaten bende ama dediğin gibi yağmurda güzel
arkadaslar dogru 4 mevsim diye lastik yok bu bir kandırmaca ama su da bir gerçek benim skoda favoritim vardı bundan önce hiç kış lastiği almadım da takmadım da hep 4 mevsim di en son satmadan 1 sene kadar önce kumho aldım 4 mevsim harbi çok memnundumkısın yazın yağmur çamur kullandım sıkıntı olmadı hiç sorun yaşayıp bir yerde kalmadım...
ama kumko yu dunlop ile kıyas yaptığımda dunlop koca bir 0 (sıfır) diyorum bence tesekkürler lastikçiye soracam arkadaşlar valla doğru
Gönderen: TEYOLOGY - 16 Şubat 2012, 01:54:34
Dunlop nasıl iyi bir lastik değildir arkadaşlar. Dünyanın en önde gelen lastik üreticinlerinden biridir. 4 mevsim diye bir lastik türü yokturi üzerinde yazıyorsa da aldanmayın. Lastikler ya yaz lastiğidir ya da kış lastiğidir.

çok güzel. nasılsa yaz da gelecek. dunlop ların sıcakta yol tutuşlarının nasıl olduğuna dair yorumları bu başlık altında kullanıcılarından yine görmek isteriz. hızlı girilen virajlarda ciyaaak sesleri "dokunma baba yorgun" der gibi kulaklarınızı tırmalayacak. neden bir michelin yok aracımda veya bridgestone'un üst modelleri veya continental yok aracımda diyeceksiniz.

dunlop'da da her lastik firmasında olduğu gibi iyi fakat pahalı modellerine karşın vasat ama ucuz modelleri var. maalesef doğuş polo da ucuza kaçmıştır. ve dunlopun alt modelleri, performans anlamında maalesef rakiplerinden birkaç gömlek geride.
Gönderen: o.bilge - 16 Şubat 2012, 02:04:17
araba ucuz(!) ya, tak dunlopu gitsin. her yerden düzüyoruz nasıl olsa, var bir de lastikten düzelim ne olcak kimsenin sesi çıkmıyo nasıl olsa. versinler bi sis farına 900 lira para elleme.
Gönderen: TEYOLOGY - 16 Şubat 2012, 02:17:43
araba ucuz(!) ya, tak dunlopu gitsin. her yerden düzüyoruz nasıl olsa, var bir de lastikten düzelim ne olcak kimsenin sesi çıkmıyo nasıl olsa. versinler bi sis farına 900 lira para elleme.

ah Özgür ah sorma. 6R kasayı ilk gördüğümde, "yeni golf mü lan bu" dedim. döndüm gözümü alamadım. polo yazısını okuduğumda küçük dilimin arkasına dilimi de yuttum. hayran kaldım. hasta oldum. 2012 eylülü gibi kredi taksidim bittiğinde zaten bir araba olayına girişmek istiyorum. o anda "alacağım araba bu" dedim.

ama işte doğuşun aracın sağından solundan kırpıp kuş etmesi, yıl olmuş 2012 ve hala yol bilgisayarını opsiyonel olarak koyması, esp olmaması, 2 hava yastığı(!) beni vw'den soğuttu. bırak ki yeni poloyu.

ticari ahlak şunu gerektirir. aldığın ürünün üstüne makul bir kar payı koyup satarsın. terazide oynamazsın. malının eksiklerini gizlemezsin. maalesef doğuş ticari ahlak noktasında her açıdan sınıfta kalıyor. yurt dışından orijinal parçayı "gümrük mevzuatına uyarak" getirtip  işçiliği de dahil araca uygulanması, aynı parçanın buradaki sadece satış fiyatından daha ucuza gelebiliyor. işte size bir deli dumrul hikayesi. geçenden 33 akçe, geçmeyenden döve döve 40 akçe.
Gönderen: o.bilge - 16 Şubat 2012, 02:30:33
ah Özgür ah sorma. 6R kasayı ilk gördüğümde, "yeni golf mü lan bu" dedim. döndüm gözümü alamadım. polo yazısını okuduğumda küçük dilimin arkasına dilimi de yuttum. hayran kaldım. hasta oldum. 2012 eylülü gibi kredi taksidim bittiğinde zaten bir araba olayına girişmek istiyorum. o anda "alacağım araba bu" dedim.

ama işte doğuşun aracın sağından solundan kırpıp kuş etmesi, yıl olmuş 2012 ve hala yol bilgisayarını opsiyonel olarak koyması, esp olmaması, 2 hava yastığı(!) beni vw'den soğuttu. bırak ki yeni poloyu.

ticari ahlak şunu gerektirir. aldığın ürünün üstüne makul bir kar payı koyup satarsın. terazide oynamazsın. malının eksiklerini gizlemezsin. maalesef doğuş ticari ahlak noktasında her açıdan sınıfta kalıyor. yurt dışından orijinal parçayı "gümrük mevzuatına uyarak" getirtip  işçiliği de dahil araca uygulanması, aynı parçanın buradaki sadece satış fiyatından daha ucuza gelebiliyor. işte size bir deli dumrul hikayesi. geçenden 33 akçe, geçmeyenden döve döve 40 akçe.
aynen katılıyorum. +1.

hee bu arada, hangi modele baktın? trendline mı, comfortline mı? comfortta yoksa, bir iş vardır o işte. benim araçta yol bilgisayarı standart.
Gönderen: TEYOLOGY - 16 Şubat 2012, 02:55:04
aynen katılıyorum. +1.

hee bu arada, hangi modele baktın? trendline mı, comfortline mı? comfortta yoksa, bir iş vardır o işte. benim araçta yol bilgisayarı standart.

haklısın comfortta standart. ama diğer almanlar (isim vermeyeceğim) trend modellerinde dahi yol bilgisayarını standart veriyor. yine esp çoğu modelde standart.

baktığım BM idi. aslında gönlümde yatan 1.6 TDI ama Bluemotion donanımına yükseltince aynı fiyata farklı markadan C segmenti bir araç dahi rahatlıkla alınabiliyor.
Gönderen: o.bilge - 16 Şubat 2012, 03:00:32
abi corsa enjoy ile polo comf line ı karşılaştır derim. corsa hem motor hem donanım olarak polodan üstün. biz vw aşığıyız amenna da mantığımla hareket etsem opel alırdım. yüksek kilometreler yapmayacağım+kaskolu alacağım için parçası pahalı da demem.
Gönderen: TEYOLOGY - 16 Şubat 2012, 03:30:23
abi corsa enjoy ile polo comf line ı karşılaştır derim. corsa hem motor hem donanım olarak polodan üstün. biz vw aşığıyız amenna da mantığımla hareket etsem opel alırdım. yüksek kilometreler yapmayacağım+kaskolu alacağım için parçası pahalı da demem.

1.6 TDI polo nun 41300 liralık fiyatının üstüne opsiyon fiyatları da eklendiğinde 46-47 bin liralık bir fiyat çıkıyor. bir arkadaşım 52000 liraya yeni astra sport paketli opsiyonel donanım seçmeden 52000 liraya aldı 2 ay önce. ki sport paketi dahi polo comfortun full opsiyonlu modelinden daha dolu.

konu da çok saptı. dunlopdan nerelere geldik. içimdeki vw aşkı başka şey diyor. mantığım başka şeyler söylüyor. ama ikisinin koro halinde söylediği şey ise şu:

ULAN DOĞUŞ. ULAN DOĞUŞ
Gönderen: o.bilge - 16 Şubat 2012, 13:43:34
ULAN DOĞUŞ. ULAN DOĞUŞ

işte bu doğru
Gönderen: kemal_koker - 16 Şubat 2012, 14:25:36
benimde bildiğim kadarıyla dunlop ve hankook önde gelen lastiklerdir ve iki lastik markasınıda güncel olarak kullanıyorum. dunlopdan çok memnunum karda kışda yagmurda yüksek hızlarda bile sapma  yapmıyor. hava şartlarını da göz önünde bulundurarak fazla beklentiye girmemek lazım
Gönderen: Londonn - 16 Şubat 2012, 18:51:18
aynen standat lastikler çok kötü degil..buralarda kar hiç olmaz ama yağışlı havalarda kesinlikle sıkıntı çekmedim bende..gerçi şimdi 17 ler 40 yanak..dikkat ediyorum..hergün yagıyor yollar patates tarlası gibi oldu..her yer cukur..

dünyada zaten bi bizde varmış bu çakıl asfalt bide afrikada bi fakir ülkede.kıytırık filipinlere gittim orda bile heryer sıcak asfalt avrupa gitmediğim az yer kaldı ama heryer sıcak asfalt..biz hala çakıl asfalt devam..
Gönderen: o.bilge - 16 Şubat 2012, 18:55:08
aynen standat lastikler çok kötü degil..buralarda kar hiç olmaz ama yağışlı havalarda kesinlikle sıkıntı çekmedim bende..gerçi şimdi 17 ler 40 yanak..dikkat ediyorum..hergün yagıyor yollar patates tarlası gibi oldu..her yer cukur..

dünyada zaten bi bizde varmış bu çakıl asfalt bide afrikada bi fakir ülkede.kıytırık filipinlere gittim orda bile heryer sıcak asfalt avrupa gitmediğim az yer kaldı ama heryer sıcak asfalt..biz hala çakıl asfalt devam..
doğru valla ben almanyaya fransaya gittim en kötü yolları bizim otobandan iyi valla
Gönderen: Londonn - 16 Şubat 2012, 19:00:42
doğru valla ben almanyaya fransaya gittim en kötü yolları bizim otobandan iyi valla

şaka gibi gelcek ama almanyada bi köye gittik varna diye..pancar tarlaları vardı inanmıcaksınız o tarlalara giden yollar bile sıcak asfalt..abimde vw golfun weekend vardı belki diyor 8-9 sene olmus lastik alalı gıcır gıcır duruyordu..ayakkabılarınıda 6 ay boyamam yoldan toz gelmez o kadar temiz yollar..burda markete git gel ayakkabiler boya ister...
Gönderen: o.bilge - 16 Şubat 2012, 19:03:36
şaka gibi gelcek ama almanyada bi köye gittik varna diye..pancar tarlaları vardı inanmıcaksınız o tarlalara giden yollar bile sıcak asfalt..abimde vw golfun weekend vardı belki diyor 8-9 sene olmus lastik alalı gıcır gıcır duruyordu..ayakkabılarınıda 6 ay boyamam yoldan toz gelmez o kadar temiz yollar..burda markete git gel ayakkabiler boya ister...
abi millet evde ayakkabıyla geziyo yine tertemiz. Benim de dayım almanyada köy gibi bir yerde yaşıyo istanbulun en merkezi yerinden daha temiz daha güzel. Köy dediğim yerde audi bmw opel bayisi var he ;D kocaman hastane benzinlikler süpermarketler falan.
Gönderen: Londonn - 16 Şubat 2012, 19:54:35
abi millet evde ayakkabıyla geziyo yine tertemiz. Benim de dayım almanyada köy gibi bir yerde yaşıyo istanbulun en merkezi yerinden daha temiz daha güzel. Köy dediğim yerde audi bmw opel bayisi var he ;D kocaman hastane benzinlikler süpermarketler falan.

anlatmayla inanmıyor kimse..gidip görmeleri lazım..
Gönderen: TEYOLOGY - 16 Şubat 2012, 20:00:23
ülkelerin gelişmişliklerine ilişkin bazı ipuçları vardır. aklıma gelen ilk iki örnek, ülkelerin gelişmişlikleri, kaldırım yükseklikleri ile ters orantılıdır. şimdi düşünün bizde 5 cm yüksekliğinde kaldırım olduğunu. otopark mafyasına kalmazsa zaten belediye otopark olarak işletir orayı. ikincisi ise yağmur yağdığında akarsularının rengi. erozyon ile çamur rengine dönen nehirlerimizi hatırlayınız.

e aynı durum rüzgar erozyonu için de geçerli değil mi? bu kadar toz nereden geliyor?
Gönderen: Londonn - 16 Şubat 2012, 20:03:57
ülkelerin gelişmişliklerine ilişkin bazı ipuçları vardır. aklıma gelen ilk iki örnek, ülkelerin gelişmişlikleri, kaldırım yükseklikleri ile ters orantılıdır. şimdi düşünün bizde 5 cm yüksekliğinde kaldırım olduğunu. otopark mafyasına kalmazsa zaten belediye otopark olarak işletir orayı. ikincisi ise yağmur yağdığında akarsularının rengi. erozyon ile çamur rengine dönen nehirlerimizi hatırlayınız.

e aynı durum rüzgar erozyonu için de geçerli değil mi? bu kadar toz nereden geliyor?

sana saysam terslikleri sıkılırsın okumaktan ve konu dışına çok çıkmış oluruz..sana %1500 hak veriyorum söyledikleirnde yani..
Gönderen: o.bilge - 16 Şubat 2012, 20:29:44

kesinlikle
Gönderen: drift - 08 Mayıs 2012, 20:17:41
Şuan Polo 9N arabam için 195 / 45 / 16 boyutunda lastik arıyorum.Lastikçimden , Hankook için 175 , Dunlop için 180 TL fiyat aldım.Şuan üzerinde Toyo var , çok memnunum ama zamanında uygun fiyatlara almışızı , şimdi bakıyorum zam mı gelmiş ne olmuş 300 TL fiyatı gözüküyor.Sizce nasıl ilerleyim ? Acil cevap bekliyorum.
Gönderen: 34YZ087 - 09 Mayıs 2012, 00:48:36
bendede dunlopv var dunlop michelın bi alt markasıdır türkiye goodyear fabrikasında üretilir aynı kalitede bundan önceki polomda hankook die bir lastık vardı bu kiaların vs üstünde lastik sesi direk içeri veriyor yazın dunlop la cukura gırsenız hıssetmessınız yumuşak lastıkdır kışın hava soğuyunca sertlişer halıyle ve cukurlarda gum dıe ses yapar yuksek hızlarda tutuşuda iyidir rüzgazdajn etkilenmez ve bana göre dunlupun polo üzerindeki lastıklerı bıraz kalın gözukuyor dıger bayı cıkışlı lastıklere göre kış harıc sorunsuz cok ıyı bir lastık suan lastık alsam ilk tercegım mıchelın ıkıncı dunlop olur marka üreticisi mıchelın zaten vestel bi alt markası regal gibi :)
Gönderen: TEYOLOGY - 09 Mayıs 2012, 01:52:59
bendede dunlopv var dunlop michelın bi alt markasıdır türkiye goodyear fabrikasında üretilir aynı kalitede bundan önceki polomda hankook die bir lastık vardı bu kiaların vs üstünde lastik sesi direk içeri veriyor yazın dunlop la cukura gırsenız hıssetmessınız yumuşak lastıkdır kışın hava soğuyunca sertlişer halıyle ve cukurlarda gum dıe ses yapar yuksek hızlarda tutuşuda iyidir rüzgazdajn etkilenmez ve bana göre dunlupun polo üzerindeki lastıklerı bıraz kalın gözukuyor dıger bayı cıkışlı lastıklere göre kış harıc sorunsuz cok ıyı bir lastık suan lastık alsam ilk tercegım mıchelın ıkıncı dunlop olur marka üreticisi mıchelın zaten vestel bi alt markası regal gibi :)

dunlop good year ın yan kuruluşudur michelin in değil.
Gönderen: drift - 09 Mayıs 2012, 01:53:46
peki bridgestone tercih etsem , arada biraz fark var ama ne dersiniz ? biri 180 diğeri 225
Gönderen: TEYOLOGY - 09 Mayıs 2012, 02:11:57
yok artık yaaa. uzun zamandır lastik fiyatlarına bakmamıştım. bu ne arkadaş  :o

180 tl olan hangi marka 225 olan hangi marka (ve model). şehir içi ağırlıklı mı şehir dışı ağırlıklı mı kullanılacak? uzun yola gidecek mi? araçla görmeyi planladığın max hız kaç km? (atıyorum 2 yıl sonra yazın uzun yola çıkacağım otobanda 190 basarım icabında gibi) bulunduğun şehirde yol durumları nasıl? senede kaç km yol yapıyorsun? sakin mi yoksa virajlarda yüksek süratli mi kullanırsın?

lastik seçiminde çok yönlü düşünmek lazım. internette araştırma yaparken marka sorulur. cevaben de şu marka kötüdür bu markayı al. cevabı klasiktir. herkes de kendi kullandığı markayı över. bence tek kaynağa bağımlı kalma. bir kaç saatini lastikler hakkında yapılmış yorumları okumak için internette gezinerek harca. satış fiyatı üzerinden ekonomi yapmak bazen daha pahalıya mal olabilir. ilk girdiğin kasiste balon yapar çöpe gider lastik. ya da Allah muhafaza virajda savurur bariyere çarpar araca hasar verir. daha kötüsünü dile dahi getirmek istemem. ekonomi yapmak elbette şart ama can daha önemli.
Gönderen: 06onur - 09 Mayıs 2012, 08:53:59
Polom varken yol sesine çok önem verirdim, 9n2 ye göre 6n2çok ses alıyor. Michellen Energy yol sesi açısından çok iyi diyebilirim. Ama 55yanağın altına gelmeyen bir lastik

Lastik alırken üzerinde üretim tarihi olur<1412> gibi=14.hafya 2012yılı demek
Hız indeksi olur T H V XR...gibi= Polo için H V uygundur T güvensiz olur üstü ise gereksiz.
Yük indeksi olur 88-93gibi= Bu da polo ile yük taşınmayacağından çok anlamlı değil.
****Kış için ayrı, yaz için ayrı lastik kullanmak doğrudur. Hankook gibi ucuz olanından, 2adet kış lastiği bile  takılsa en iyi yaz lastiğinden daha iyidir.****250tl için 30-40.000tl lik aracı riske atmak bence çok anlamsız

Lastik önerileri aşağıdaki resimde
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ofBOg.jpg)
Gönderen: drift - 09 Mayıs 2012, 20:35:44
Bugün yaptığım araştırmaya göre ise,
Toyo r31 195 TL
Pirelli Pzero Nero 230
Goodyear Efficient Grid 265

Bu rakamlara göre, 3 marka arasında kalmış oluyorum ki , tek lastik fiyat kriterim 200 lirayı geçmemesi yönünde.Bu bağlamda , Dunlop , Hankook ve Toyo diyorum.Ancak şu an kullandığım Pxt1r modelini almayacağım çünkü bu yönlü model ve şu an kauçukluk özelliği gitmiş durumda lastiğin, durmayı seven bir lastik değil.Diğer model düz desen.

http://www.toyo.co.uk/tire/pattern/proxes-r31

Ancak , dunlop'un kış şartları ile ilgili dediğinizi okuduktan sonra , kışın bu lastikten bir performans beklememek gerekiyor anladığım kadarı ile.Benim arayışım şu , karda kışta zaten alınması gereken lastik tipi belli, kar lastiği.Ancak ben yağmurda olukları ile kaymayı önleyen, güvenliğimi bozmayacak bir model istiyorum.Öyle deneme yanılma yapacak kadar da param yok.

Son bir ekleme de yüksek süratlere çıkmam, uzun yol yılda 4-5 kere yaparım.Onun dışında, malum istanbuldayız her yer çukur, uzun ömürlü dayanıklı ve sessiz bir ürün istiyorum.Nokta  :melek: Tercihim ne olmalı?
Gönderen: VWci - 09 Mayıs 2012, 20:48:13
Ben yazdıktan sonra bir çok şey yazılmış çizilmiş.... 26000km'dir kullanıyorum... Allah nazardan saklasın güzel lastikler... Ayrıca aracın üzerinde gelen lastikler ile doğuş'un ne bağlantısı var anlayamadım.
Gönderen: 34YZ087 - 10 Mayıs 2012, 01:15:46
iyi araştır arkadaş 2004 -2008-2011 modeldir poloya biniyorum işimi öğretme bana
Gönderen: VWci - 10 Mayıs 2012, 03:39:32
Bana mı söyledin?  ;D ;)
Gönderen: drift - 10 Mayıs 2012, 09:03:34
06 onur sendeki derginin taranmış halini bana mail vs. atabilir misin, görünmüyor sıralama ?
Gönderen: 34YZ087 - 10 Mayıs 2012, 15:28:00
vwci yok kardesım sana değil o kendını bılıyor :))
Gönderen: TEYOLOGY - 10 Mayıs 2012, 16:01:27
vwci yok kardesım sana değil o kendını bılıyor :))

şu durumda bana diyorsun sanırım dunlop good year ın yan kuruluşudur dediğim için
Gönderen: 06onur - 10 Mayıs 2012, 23:39:36
Dergi bir yerden elime geçmişti fotoğraf çekmiştim bide böyle dene olmadı mail adresine atarım

YEŞİL KUTU VE ÇUBUKLAR TESTİ GEÇENLER, KOYU YEŞİL DAHA İYİ

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/BhAJx.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/S2C39.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/zLXSj.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/LWrIH.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/Lrpx0.jpg)
Gönderen: 06onur - 10 Mayıs 2012, 23:46:45
Lastik modeli her markada değişir hangisi olduğu çok önemli

*Hankook kinergy eco
*goodyear efficientgrip
*Michellen Energy Saver
*Pirelli Cşnturato P7
*Toyo proxes CF 1
*dunlop SP sport
*Bristone turanza ER300

SOL TARAF KURU ZEMİN FREN/ SAĞ TARAF ISLAK ZEMİN KOYU YEŞİL KISA ÇUBUKLAR EN İYİLER

GÖRÜNMEYEN 1.RESİM

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/1cife.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/32tVC.jpg)
Gönderen: drift - 14 Mayıs 2012, 14:02:15
proxes cf1 'in 195 45 16 ebatları bulunmuyor, baktım sitesinden.toyo r31 modelini seçmek üzereyim, dunlop'da ise, istanbulda lm703 modeli varmıi o seri şikayet alınan bir modelmiş.hankook'da hangi seriyi tavsiye edersiniz ? kinenergy eco ?
Gönderen: drift - 14 Mayıs 2012, 14:11:15
hankook'da 195 45 16 ebat için seri; vento s1 asimetrik ve k107 modeli.Onun desenini pek tutmadım, her yol farklı desen.ne diyorsun onur?
Gönderen: drift - 16 Mayıs 2012, 20:46:58
bridgestone er300 'de 195/45/16 yok
Bridgestone RE050
195/45R16 84V XL RE050A var
265 TL

Lassa IMPETUS REVO
195/45R16 84V XL IMPETUS REVO
230 TL

Bir de şöyle bir sorum var, orjinal yaylar ile 50 yanak alabilir miyim? 195 50 16 ebatlarında pirelli cinturato var.

Gönderen: xabu - 14 Temmuz 2012, 15:54:05
hankook kinergy eco kullanıyorum...mükemmel lastik..