vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: uslumustafa35 - 08 Şubat 2012, 17:37:42

Başlık: BU BİR AYDIR YAKIT TÜKETİMİM ÇOK ARTTI NEDEN OLABİLİR?
Gönderen: uslumustafa35 - 08 Şubat 2012, 17:37:42
Arkadaşlar yakıt tüketimim çok arttı bu aralar neden olabilir. Aracım daha 3500 km de. canımı sıktı yaa
Başlık: Ynt: BU BİR AYDIR YAKIT TÜKETİMİM ÇOK ARTTI NEDEN OLABİLİR?
Gönderen: defigam - 08 Şubat 2012, 17:59:08
Arkadaşlar yakıt tüketimim çok arttı bu aralar neden olabilir. Aracım daha 3500 km de. canımı sıktı yaa

aracınız henüz çok yeni,bir de bunun üzerine soğuk havalar eklenince tüketim biraz fazla olabilir...
Gönderen: uslumustafa35 - 08 Şubat 2012, 18:01:34
sadece soğuk etkili olur mu bu kadar. aldığım ilk ay daha az yakıyordu kasım aralık ayında. benzinden olabilir mi acaba. opetten alıyorum ama shell e geçmeyi düşünüyorum
Gönderen: kivanc2003 - 08 Şubat 2012, 18:15:01
bende shelle gecicem opet bira gibi kafa yapmıo çok içiyosun sarhos olmuyosun
Gönderen: o.bilge - 08 Şubat 2012, 18:27:20
valla ben şu ana kadar 2 kere opetten aldım shellden 5 10 km daha fazla bile gitti 100 liralıkta
Gönderen: kivanc2003 - 08 Şubat 2012, 18:29:15
ben ikisini karıstırıp denicem bakalım nolacak :D
Gönderen: o.bilge - 08 Şubat 2012, 18:37:15
total bp full po falan da koy :D
Gönderen: uslumustafa35 - 08 Şubat 2012, 19:10:49
vallahi hepsini karıştıralım olmadı yaa ;D
Gönderen: Mahony - 09 Şubat 2012, 17:58:45
nekadar yakıyor ?
Gönderen: o.bilge - 09 Şubat 2012, 18:02:22
bakıyorum da benim de baya yakıyor bu aralar. ama ben olayı çözdüm. soğuktan dolayı bu sıkıntı. klimayı ilk 10 15 dakika açıyorum. o ara motor da ısınıyor klima da yakıyor o yüzden yakıt tüketimi had safhada. ama motor ısınınca kalorifere dönüyorum. yakıt tüketimi eskisine dönüyor. sıcak motor daha az benzin yiyor.
Gönderen: uslumustafa35 - 09 Şubat 2012, 19:12:02
nekadar yakıyor ?
vallahi 9- 10 arası daha aşağı inmiyor bu aralar. hep kısa mesafe ama öyle birşeyde var
Gönderen: TwinCept - 09 Şubat 2012, 20:24:19
Arkadaşlar araçta gereksiz çalıştıracağınız herşey yakıtı artırır misal; Sis farı açmak arka cam rezistansını çalıştırmak kaloriferi açmak klima açmak çakmaklık kullanımı herşey herşey araçta elektrik akımı ne kadar fazlalaşırsa şarj dinomosu o kadar elektrik üretmek isteyecek ve haliyle elektrik ürettikçe yakıt fazlalaşacak.Ve ülkemizin bugunlere minimum -5 -22 okadar olumsuz hava şartları aracı fazla fazla yakıt sarfiyatına sürüklemekte.Kısacası yakıt tüketimi herkezde aynı fazla yakıyoruz :tamamdir
Gönderen: o.bilge - 10 Şubat 2012, 00:12:52
benzinle değil altınla çalışıyo araçlarımız altınlaa heheyt bee
Gönderen: Londonn - 12 Şubat 2012, 23:55:57
Arkadaşlar araçta gereksiz çalıştıracağınız herşey yakıtı artırır misal; Sis farı açmak arka cam rezistansını çalıştırmak kaloriferi açmak klima açmak çakmaklık kullanımı herşey herşey araçta elektrik akımı ne kadar fazlalaşırsa şarj dinomosu o kadar elektrik üretmek isteyecek ve haliyle elektrik ürettikçe yakıt fazlalaşacak.Ve ülkemizin bugunlere minimum -5 -22 okadar olumsuz hava şartları aracı fazla fazla yakıt sarfiyatına sürüklemekte.Kısacası yakıt tüketimi herkezde aynı fazla yakıyoruz :tamamdir

dostum ben kalorifer devamlı açık geziyorum artı ışıklar hep açık..farın açık olsun yolunda hesabı alışkanlık valla parklar açık en olmadı içerdeki renk hoş oldun falan..demek benim araç ondan biras fazla yakıyor gibi..ama 17ler ile bile fazla kasmıyor..depoda 5-10 tl oynuyor bu sekilde bile..
Gönderen: kemal_koker - 16 Şubat 2012, 14:37:02
shell den başka yerden yakıt almam
Gönderen: Londonn - 16 Şubat 2012, 19:59:58
shell den başka yerden yakıt almam

shell'den alıyordum denemek için bp,den aldım 10 km fazla gidiyor 20 tl,de bile ve bp karta sanki puanı daha fazla veriyor gibi..ona dikkat etmedim falan 30 tl,ye 17 gibi bişeyler veriyor..neyse bp,de beleşe yıkaması var köpük ve tazikli su falan..shell,de 2 karıs zivt'li bögeye 5 tl para aldılar..ve eski yıkama makinası var burda..neyse bp devam şimdilik...
Gönderen: o.bilge - 16 Şubat 2012, 20:37:26
shell'den alıyordum denemek için bp,den aldım 10 km fazla gidiyor 20 tl,de bile ve bp karta sanki puanı daha fazla veriyor gibi..ona dikkat etmedim falan 30 tl,ye 17 gibi bişeyler veriyor..neyse bp,de beleşe yıkaması var köpük ve tazikli su falan..shell,de 2 karıs zivt'li bögeye 5 tl para aldılar..ve eski yıkama makinası var burda..neyse bp devam şimdilik...
valla ben hepsini denemeye başladım sıradan. Şimdilik shell den alıyorum da opet denk gelince ilk tercihim opet. Bp po total deneyeceğim.
Gönderen: Londonn - 16 Şubat 2012, 21:34:59
ii paylaş bakalım hangisi ne kadar yakıyor..free ne var falanda bak :D))
Gönderen: o.bilge - 16 Şubat 2012, 23:03:56
free ne var falanda bak :D))
hep soruyorum gittiğimde peçete meçete. arada veriyolar genelde bitti kalmadı falan ayak yapıyolar :D zaten her benzinlikten bir kartınız muhakkak olsun ;D shell de puanlar birikti birikti money club olarak migrosta kullandım :D
Gönderen: Londonn - 17 Şubat 2012, 01:19:12
bende  bilmiyordum puan birikiyormus 206 varkende shell kart kullanıyordum  tesadüf aklıma geldi sordum ne kadar var puan diye 80 tl tuttu 2011 yaz sonuydu..geçende son aldım 20 tl tutmus artık bp,den alıyorum ordan puan toplamaya basladım.bakalım hangisi uygun..shell'de 1000 puan 10 tl yapıyormus..

beleş yıkama var köpüklü tazzikli su ile silme vs vs ve havlu var bp,de burda..shell mantara bağladı sakız vermiyorlar valla  ;D
Gönderen: o.bilge - 17 Şubat 2012, 01:37:16
bende  bilmiyordum puan birikiyormus 206 varkende shell kart kullanıyordum  tesadüf aklıma geldi sordum ne kadar var puan diye 80 tl tuttu 2011 yaz sonuydu..geçende son aldım 20 tl tutmus artık bp,den alıyorum ordan puan toplamaya basladım.bakalım hangisi uygun..shell'de 1000 puan 10 tl yapıyormus..

beleş yıkama var köpüklü tazzikli su ile silme vs vs ve havlu var bp,de burda..shell mantara bağladı sakız vermiyorlar valla  ;D
yok arkadaş shell de hiçbir şey yok. ilk defa gittiğim opet bile kağıt mendil birsürü araba kokusu falan bir izzet bir ikram :D
Gönderen: Londonn - 17 Şubat 2012, 01:45:16
millet shell alışmış..nede olsa shell'e gelcekler diye takmıyorlar..zaten istanbulda aşırı şikayet varmış shell,den..yine forumda okudum polocu bi arkadas dert yanıyordu..
Gönderen: o.bilge - 17 Şubat 2012, 02:18:05
millet shell alışmış..nede olsa shell'e gelcekler diye takmıyorlar..zaten istanbulda aşırı şikayet varmış shell,den..yine forumda okudum polocu bi arkadas dert yanıyordu..
evet yakıttan solvent çıkmış. benim aldığım istasyon bayi değil direk shell e ait distribütör istasyonu
Gönderen: TEYOLOGY - 17 Şubat 2012, 02:40:31
bakıyorum da benim de baya yakıyor bu aralar. ama ben olayı çözdüm. soğuktan dolayı bu sıkıntı. klimayı ilk 10 15 dakika açıyorum. o ara motor da ısınıyor klima da yakıyor o yüzden yakıt tüketimi had safhada. ama motor ısınınca kalorifere dönüyorum. yakıt tüketimi eskisine dönüyor. sıcak motor daha az benzin yiyor.

Özgür bence soğuk motora klima ile yüklenmek doğru değil. mümkünse hararet ibresinin en azından biraz kıpırdamasını bekle. ilk 2-3 dakika klima da kapalı kalsın. uzun vadede aracın motoruna zarar.
Gönderen: Londonn - 17 Şubat 2012, 02:56:55
Özgür bence soğuk motora klima ile yüklenmek doğru değil. mümkünse hararet ibresinin en azından biraz kıpırdamasını bekle. ilk 2-3 dakika klima da kapalı kalsın. uzun vadede aracın motoruna zarar.

hararet ibresi yok poloda..sordum bunlarda ibresi yok ama ışık yanıyor aşırı ısınmalarda dedi..ama hararet yaptıramassınız diyede iddia etti servisten eleman..zaten yeni pololarda ibresi yok...
Gönderen: TEYOLOGY - 17 Şubat 2012, 03:12:05
hararet ibresi yok poloda..sordum bunlarda ibresi yok ama ışık yanıyor aşırı ısınmalarda dedi..ama hararet yaptıramassınız diyede iddia etti servisten eleman..zaten yeni pololarda ibresi yok...

ooops. doğru yoktu.  :)
Gönderen: Londonn - 17 Şubat 2012, 03:23:28
 ;)
Gönderen: BLaZe_06 - 17 Şubat 2012, 10:28:23

Aynen Öyle  :tamamdir Katılıyorum
Gönderen: o.bilge - 17 Şubat 2012, 12:07:14
usta ben açmasam da kendi açılıyo klima. ben kaloriferle içeriyi ısıtmaya çalışıyorum bi bakıyorum AC yanıyo bi süre sonra içerisi dubai gibi oluyo :D suratıma suratıma sıcak vuruyo.
Gönderen: kemal_koker - 17 Şubat 2012, 18:15:32
ön cama verirsen havayı ac devreye girer. eğer camdan ayağa çevirirsen geri otomatik kapanır
Gönderen: Londonn - 24 Şubat 2012, 18:23:27
ön cama verirsen havayı ac devreye girer. eğer camdan ayağa çevirirsen geri otomatik kapanır
bende diyorum benim klima neden kendi kendine çalışıyor :D