vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: cabrio63 - 10 Eylül 2007, 15:45:26

Başlık: 'yarım turbo' nasıl yani???
Gönderen: cabrio63 - 10 Eylül 2007, 15:45:26
sahibinden.com - Türkiye'nin ilan ve e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / İş Arayanlar ve daha fazlası (http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4651523)
 çok zor tuttum kendimi bunu yazmamak için ama....
Başlık: Ynt: 'yarım turbo' nasıl yani???
Gönderen: Firestarter - 10 Eylül 2007, 15:58:43
Ben bu ilanı incelemiştim. Benim de dikkatimi çekti. Ayrıca 1.6 motor nasıl 110 lira benzin yakar, aklım almıyor doğrusu  ???
Gönderen: nizam - 10 Eylül 2007, 15:59:22
acaba turboyu mu kesti ne yaptı  ;D
bide arabanın motoru bi tuhaf geldi motorun yarısı yok gibi enterasan  boya güzel olmus ama
Gönderen: car wolf - 10 Eylül 2007, 16:01:49
(http://)(http://img158.imageshack.us/img158/5658/motorhh0.jpg) (http://imageshack.us)()
 resimdede görünmüyorki turbo , belki içerden tuşa başınca açar olabilirmi :D Gerçi en iyisi sahibini arayıp sormak
Gönderen: nizam - 10 Eylül 2007, 16:06:03
anadol motoru mu ne taktı buna ben anlamadım yaa bi tuhaf geldi motor resim acısından mı nedir
Gönderen: volksport - 10 Eylül 2007, 16:25:49
Bu ilanı bende geçen gece okudum banada garip gelmişti yarım turbo... :D
Gönderen: cabrio63 - 10 Eylül 2007, 17:12:42
ya ne sanıosa artık turboyu?hava filt. takmış bide,o arabada o filt.o şekilde imkansız sonuç vermez...neyse yurdum insanı işte;YARI TURBO :tamamdir
Gönderen: G60 - 10 Eylül 2007, 17:17:36
Turboya geçtiğinde artmaktadır falan bişey demiş ahaha. Bomba ya. Fazla film izlememek lazım.
Gönderen: cabrio63 - 10 Eylül 2007, 17:18:54
aslında bundan süper tel şakası olur amma :D ;D
Gönderen: Firestarter - 10 Eylül 2007, 17:21:49
Bu araç karbüratörlü  :)
Gönderen: cabrio63 - 10 Eylül 2007, 17:22:51
evet 1.6 8v ve büyük ihtimalle 75ps diilse 90ps dir...
Gönderen: car wolf - 10 Eylül 2007, 17:24:35
Alıntı
evet 1.6 8v ve büyük ihtimallede 75 ps diilse 90 ps dir..
turboya geçince de 110 ps oluyordur ;D :D >:D ::)
Gönderen: nizam - 10 Eylül 2007, 17:25:10
hava filitresi aksesuar gibi duruyor ya hızlı öfkeliyi çok izlemis arkadas kafasına göre terim yazmıs  ;D
Gönderen: nizam - 10 Eylül 2007, 17:26:15
radyatör ile motor arası yarım metre gibi duruyor motora taktım bende yaa  :D
Gönderen: Firestarter - 10 Eylül 2007, 17:26:28
evet 1.6 8v ve büyük ihtimalle 75ps diilse 90ps dir...
Evet haklısın. Karbüratör 90-95 ps veriyor.
Gönderen: escocem - 10 Eylül 2007, 20:19:00
bence bu abi karbüratörü büyütüp çift boğaz bir şey atmıştır 2.boğaz acınca malum hissedildiğinden ve dediği paraya göre fazla yaktığından turbo felan sanıyordur :)yurdum insanı..
Gönderen: warlock - 10 Eylül 2007, 21:10:49
Yok araba gerçekten GTI makinalı ama k-Jetronik iptal edilmiş karburator takılmış, bundan 110 PS çıkarırmı bu sistemle bilmem ama yakma konusunda baya abartmış geldi bana...  Turbo dediğide sanırım karburator ün 2. kelebeğinden bahsediyo hayalsiz herif :)  Bide nasıl 82 anlamadım ben bunu 82 lerde radyotor böyle değil bundaki 76-80 radyotoru var..
Gönderen: escocem - 10 Eylül 2007, 21:25:16
arabanın mazisi sağlam gibi hissettim nedense dıstan bakınca göründüğü kadarıyla sanki biri binkek için toplamış gibi duruyor fakat motor içi felan boyanmamış sanırım satabilmek için toplanmış yada anlamayan biri düşeş alıp boyatıp satıyordur...karbüratörle istendikten sonra enjeksiyonun 10hp  üzerindede veri alınır önemli olan karbtörün özelliğidir..
Gönderen: warlock - 10 Eylül 2007, 21:35:43
Zaten bizim araçların tr de enbüyük sorunu K-Jetronik in düzgün ayarlanamaması....  Düzgün ustalar elini deydirse normal kullanımda enjeksiyonlu baya tutumlu oluyor ama ayarını bi kaçırdıysanız acayip deli yakıyolar ve o yüzden hemen karburatore dönüyor araç....    Ben bu araçlara 45 lik 2 adet karburator dışında tek karburatorle istenilen verimi ve performansı vereceğine inamıyorum isterse 150PS desinler genede tek boğaz karburator araca gerkli seriliği sağlamaz....   Normal üstten takılan tek karburatorle bu makina deliriyosa ben hemen benim K-Jetronik sistemi atarım arabadan....
Gönderen: escocem - 10 Eylül 2007, 21:52:27
2adet dcoe demek enjeksiyonun üzerine %25-30 demek  :tamamdirdüzgün bi işcilikle üstten takılan temiz düzenli çalışan çift boğaz bi karbüratörle enjeksiyonun verimini alıyorsun gayet sorunsuz...heleki dediğim gibi memeleri 160-170 e çıkarırsan(ki ben suan ihtiyaç hissetmiyorum 16lara rağmen peformansı gayet yeterli) enjeksiyonlu araçla oyun oynarsın ve yakacağında en fazla düzeni bozuk bi enjeksiyonla aynı olur..keşke elimizin altında düzgün ustalar olsada orjinal binsek ama malum piyasa...
Gönderen: kursadgolf - 13 Eylül 2007, 20:13:01
merhabalar
aracınızdaki yarım turbo nasıl oluyor acaba ?? cevab verirseniz memnun olurum
adam bunu yolladım bakalım cvb olark ne vercek???
Gönderen: concrete - 13 Eylül 2007, 20:15:29
orda bi yerde motormu var yaa :D vallahi sadece turbo var heralde motor yok :S ben anlıyaadım vallahi...
Gönderen: kursadgolf - 14 Eylül 2007, 21:50:53
adamdan cvb gelmedi  ;D
Gönderen: kursadgolf - 15 Eylül 2007, 19:18:53
merhabalar
aracınızdaki yarım turbo nasıl oluyor acaba ?? cevab verirseniz memnun olurum
adam bunu yolladım bakalım cvb olark ne vercek???

cevab verdi sonunda yarım turbo bu oluyormuş
aracımda turbo enjeksyon sistemi bulunuyor yani sanin anlıycağın araçta çift boğaz var 100 km nin üzerine çıktıginda ikinci bogaz dvreye giriryo buda benzin tuketimini arttırıyo gti nin anlamı g cupe t turbo i enjeksyon oky saygılar
Gönderen: escocem - 15 Eylül 2007, 19:22:59
 ;D bu arkadaşı siteye davet edelimede bize detaylı bilgilendirmeye devam etsin malum gti vw den bile ii açıklamış :)
Gönderen: kursadgolf - 15 Eylül 2007, 19:56:26
sölerim teklif ederim gel üye ol die  ::)
Gönderen: cabrio63 - 16 Eylül 2007, 02:28:47
g=coupe (cupe ne ya? ;D) t=turbo i=enj...
yani grand turismo injection yanlış arkadaşlar haberiniz ola ;)
Gönderen: G60 - 16 Eylül 2007, 02:40:37
Ağzı olan konuşuyo tam olarak buna denir. İnsanlar bilgisi olmadığını bildiği halde, bilmedikleri şeyler hakkında konuşmayı ne çok seviyorlar. Cupeymiş ya peh. Neyse bilmemek değil, öğrenmemek ayıp. En kısa zamanda doğrusunu öğrenir inşallah.
Gönderen: DeviL_MusTy - 16 Eylül 2007, 09:31:24
sabah sabah kendime gelmeden yazıyı okudum valla gülmekten gözlerim yaşardı >:D
Gönderen: warlock - 16 Eylül 2007, 14:00:37
Hay allah iyiliğini versin valla bizim Grand Trishmo İnjection oldu Gupe Turbo İnjektion puhahahahaha...

Güzel aslında  GTI kullanıcıları bunu arabasının arkasına yassınlar yahu iyi matrak olur...
Gönderen: DeviL_MusTy - 16 Eylül 2007, 15:11:21
belki adam Gupe Turbo İnjektion'u kendisine özel yaptırmıştır  :D :D
Gönderen: volksport - 19 Eylül 2007, 13:22:13
sabah sabah kendime gelmeden yazıyı okudum valla gülmekten gözlerim yaşardı >:D

Katılıyorum musty, bu arada tekrar hoşgeldin aramıza...
Gönderen: DeviL_MusTy - 22 Eylül 2007, 21:39:30
eralp tşk ederim...ben bu siteyi çok seviyorum ya herkes bi aile resmen....vwtr'li olmak bi ayrıcalık dimi :)
Gönderen: volksport - 22 Eylül 2007, 21:52:30
eralp tşk ederim...ben bu siteyi çok seviyorum ya herkes bi aile resmen....vwtr'li olmak bi ayrıcalık dimi :)

Kesinlikle katılıyorum, aile şu anda iftardan dönüyo birazdan da damlarlar hepsi buraya o yorgunlukla.
Gönderen: neco_ua - 01 Ekim 2007, 01:19:17
Adam aracı satmak için sallamışta sallamış.
Aracı gayet hoş duruyor sallamasına gerek yok.Zaten Mk1'i bilen kişi alır.Bilmeyenler daha bu makinenin farkına varmayanlardır.
Gönderen: chill - 01 Ekim 2007, 11:42:08
arkadaşlar aranmızda daha önce mk1 ine turbo uygulaması yapan varmı bilmiyorum ama sanırım ben bu işe başlamak üzereyim.turboyu sorunsuz ve başarılı bir şekilde monte etmeyi başarırsam o zaman aracın arkasına kocaman yazdırırım herhalde gupe turbo ınjection diye ;D
Gönderen: escocem - 01 Ekim 2007, 13:10:43
iş keşke sadece turboyu monte etmekle kalsaydı :)bu dediğin turbo konusunun en basit tarafı zaten ;)
Gönderen: chill - 01 Ekim 2007, 21:06:51
merak etme cemciğim ödevimize sıkı çalışıyoruz.blok,krankve egzantrik dışında hemen hemen bütün motor parçaları değişecek.sanırım amerikadan bu araç için üretilen özel parçalar gelecek.intercooler,yürüyen aksam,frenler,amortisör ve yaylar.hidrolik direksiyon,gerekirse şase kuvvetlendirme gibi işlerin hepsi yapılacak.araç bittiğinde yaklaşık 200-250bg arasında bir değere sahip olacağını tahmin ediyorm.bu esnada ufak tefek sorunlar yaşaybileceğimide iyi biliyorum.gülü seven dikenine katlanır artık.
Gönderen: escocem - 01 Ekim 2007, 21:19:00
egzantiriğide değişceksin çalışırken sayfayı atlamışsın sanırım.. :)turboyu attığında sırf eg.in sana sağlayacağı beygir suanki gücün 1/4üne denk gelecek ve sırf eg. parası için bu güçü kaybetmek istemeyeceksin muhtemelen :Dkolay olan hiç bir şey zevkli olmaz zaten zor olsun önemli olan sonuç güzel olsun..umarım güzel bir şey çıkar ortaya mk1 ciler bu hızla devam ederse 5 sene sonra cidden büyümüş bu işten az çokta olsa anlayan kalabalık bir grup olacağız gibi geliyor bana umarım ölede oluruz...kolay gelsin :tamamdir
Gönderen: chill - 01 Ekim 2007, 21:41:17
doğru orayı atlamışız ;) 1,6 8v motoru 16v e döndürebilirmiyiz acaba ???
Gönderen: escocem - 01 Ekim 2007, 22:08:22
zamanında bende araştırmıştım adam gibi usta ve tornacıyı bulup yağ ve su kanalları gibi yerleri uydurman lazım..ben yerinde olsam burdaki 1.8 mk3 motorunu alır 2.0 a çıkarır öle oynardım turbo felan hem yeni model motor olurdu hemde 400 cc fark atardın az bi fark değil 400 cc lik bi motoru düşünürsen daha iyi anlarsın ;)
Gönderen: G60 - 01 Ekim 2007, 22:14:31
1.8 MK2 demek istedin sanırım.  :)
Gönderen: escocem - 02 Ekim 2007, 00:15:22
yoo mk3 dedim :)
Gönderen: ata666 - 02 Ekim 2007, 09:26:30
benim arabamda yarım GTİ :):):):):):)