vwtr.net

Otomobil Forumu => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: erdem325 - 10 Ocak 2012, 03:05:14

Başlık: karburator ve lpg ile kafama takilanlar
Gönderen: erdem325 - 10 Ocak 2012, 03:05:14
simdi oncelikle malumunuz 89 golf mk2 1.6 litre karburatorlu 75hp ez motor kodlu bi aracimiz var..
ben bu lpg ayar mevzusuna hakikaten ayar oluyorum..

1.) su an karburatorum skntili..
bi kere actik icinden garip garip seyler cikti, sanki seker gibi biseyle heryeri tikaliydi karburatorun..
temizledik bi ara calisti benzinde ama en fazla 3 bin devirden sonra patirdayip stop ediyordu..
daha sonra yine calismamaya basladi..
simdi yine calisiyor ama ayni sekilde..
karburatore ayrica el aticam, tekrar temizlicem falan olmazsada degistirecegim..

2.) sanayide lpg beyni dedikleri o lpg mikserim omrunu doldurdu, suan babamlarin sirkette kullanilmayan bi aracin mikseri var arac ustunde..
mikser kucuk sanirim cunku aracin ust devirleri resmen olu..
eski mikserimle guclu donen ust devirlerim su an rezalet durumda, muhtemelen fakire kaliyor arac ustlerde, bende bu yuzden ustleri gordurmuyorum motora..
yeni bir mikser almam lazim, ben ne olursa olsun kapasitesi buyuk bir mikser istiyorum, buyugun zarari yok nasilsa, sana lazim olan kadar acarsin olur biter ama kucuk mikserde bi yerden sonra tadi kaciyor aracin..
mikser onerilerinize acigim, alirken neyine bakayim bu mikserlerin ki kapasitesinin buyuklugunu anlayabileyim?

3.) bana aracin emisine bant, bidon kapagi vs gibi salak salak seyler baglayip rolanti tutturan degil, emise mudahale etmeden lpg ayarini adam gibi yapabilecek bir yer lazim..(ankara)
zaten mikser emis flowunu etkilerken bi de bu bant mant olaylari motorun iyice bogazini skyor..
hatta mumkunse afr nedir bilen, ayar yaparken bana senin aracin su afr ile yuruyor diyebilen bi usta lazim..
benim de hakkim yani motorumun kac afr de yurudugunu bilmek..
zaten olmazsa paraya kiyip alacam bi afr cihazi kendi ayarimi kendim yapicam boyle giderse..

evet bunlar benim lpg ile ilgili sorunlarim, fikirlere acigim, onerilerinizi bekliyorum..
eger ne olursa olsun yine duzen tutturamazsam en sonunda sokup atacam karburatoru falan, alacam bi motrsiklet itb si ms le falan injeksiyona gecicem..