vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6K (Classic) => Konuyu başlatan: _polo_classic_ - 06 Ocak 2012, 15:48:10

Başlık: 1.vites takılıyor lütfen yardımmm
Gönderen: _polo_classic_ - 06 Ocak 2012, 15:48:10
merhaba arkadaşlar araba 98 model 178.000 de 1. vitese zor geçiyor vites kolunu değiştirdim düzelmedi acaba sorun ne olabilir ne kadar masrafı çıkar şimdiden teşekkürler
Başlık: Ynt: 1.vites takılıyor lütfen yardımmm
Gönderen: htmetin - 06 Ocak 2012, 15:50:15
Araba durduduğu yerdemi geçmiyor yoksa belli bir hızda giderken 2. vitesten 1. vitesemi geçmiyor?
Gönderen: _polo_classic_ - 06 Ocak 2012, 15:52:27
hareket halindeyken zor geçiyor dudruğu yerde takarken sorun yok
Gönderen: htmetin - 06 Ocak 2012, 15:55:44
hareket halindeyken zor geçiyor dudruğu yerde takarken sorun yok

Araç hareket halinde iken 10-15 km hızlarda araba birinci vitese geçmekte zorlanır bu genelde böyledir zaten çoğu arabada. 1. vites dişlisini korumak için.. Problem yok yani..
Gönderen: _polo_classic_ - 06 Ocak 2012, 15:58:35
Araç hareket halinde iken 10-15 km hızlarda araba birinci vitese geçmekte zorlanır bu genelde böyledir zaten çoğu arabada. 1. vites dişlisini korumak için.. Problem yok yani..
teşekkür ederim inş problem olmaz ama can sıkıcı bir şey :)
Gönderen: htmetin - 06 Ocak 2012, 16:23:37
teşekkür ederim inş problem olmaz ama can sıkıcı bir şey :)

Driftmi yapıyorsun? neden can sıkıcı olsun ki? tam durmadan bire geçirme aracnı..
Gönderen: BARRACUDAY - 06 Ocak 2012, 19:09:47
Pololarda öyle olur. Durmadan geçmez 1. vites zaten. Normal yani. Benim eski peugeot 106 da geçiyodu ama  ;)
Gönderen: ogretmen_ankara - 06 Ocak 2012, 20:51:43
hareket halinde geçmemesi daha iyi zaten. hem ne gerek var ki
Gönderen: suskun - 06 Ocak 2012, 20:55:45
vw nin hemen hemen tüm araçları böyledir endişelenmeyin  :tamamdir
Gönderen: caner4 - 06 Ocak 2012, 22:27:46
bende bora var bende de öyle kütür kütür geçiyor 1.vitese  normal yani :A
Gönderen: _polo_classic_ - 07 Ocak 2012, 08:34:13
teşekkürler arkadaşlar içime su serptiniz servise gitmeyi düşünüyordum forumlardan sorup öğrenmek daha iyiymiş :)
Gönderen: bkzmn - 26 Ocak 2012, 14:29:32
aynı sorun bende de var dururkende hareket halinde ikende geçmiyor. Stop halinde sorun yok takır takır ama ışıklara geldiğinde veya kalkışlarda biraz zor geçiyor. neredeyse ayaklarımdan destek alacam  :D
Gönderen: gcilingir - 26 Ocak 2012, 16:52:54
aynı sorun bende de var dururkende hareket halinde ikende geçmiyor. Stop halinde sorun yok takır takır ama ışıklara geldiğinde veya kalkışlarda biraz zor geçiyor. neredeyse ayaklarımdan destek alacam  :D
benimde öyleydi şanzıman bilyesini yuvasını dağıttım durduğu yerde 1 e geçmiyordu zorlaya zorlaya geçiyordu ustaya gotürdüm 1 dakıka surmedı yaptı arabanın altına girmesi ile çıkması bir oldu dahada sorun olmadı .
Gönderen: caner4 - 26 Ocak 2012, 17:28:26
nasıl yapmış sorun neymiş söylemedi mi ?
Gönderen: bkzmn - 26 Ocak 2012, 20:39:57
Bende komple şanzımanı indirttim daha yeni 1 ay bile olmadı fakat gene aynı sorun çıktı.
Gönderen: omertek - 26 Ocak 2012, 23:23:23
Durukende geçmemesi başka bi şey Classic için konuşuyorum çok uğraşmış biri olarak 1.olarak vites kolu üzerindeki plastik parçada aşınma oluyor 2. olarak şanzımana doğru giden aktarma milinin plastik burçları aşınıyor 3.olarak milin diğer tarafında yuvarlak bir plastik takoz var bu parça egzost manifolduna yakın olduğu için zamanla ısdan dolayı sertleşip kırılıyor.Bu geçmeme olayı özellikle araç ısındıktan sonra oluyorsa bu parçalardan olma ihtimali yüksek tabi sadece 1. vites için geçerli değil çeşitli anormallikler gözlenebilir. ;)
Gönderen: gcilingir - 27 Ocak 2012, 00:23:59
Isteyen olursa gotururum benim ustaya bakar arkadslar bu konuda sikintisi olanlar varsa baktiririz
Gönderen: htmetin - 27 Ocak 2012, 00:27:26
Isteyen olursa gotururum benim ustaya bakar arkadslar bu konuda sikintisi olanlar varsa baktiririz

adres neresiydi abi?
Gönderen: gcilingir - 27 Ocak 2012, 09:04:14
adres neresiydi abi?
kartal köprüsü ile pendik köprüsü ortasında (gebze istikametine doğru) giderken fiat ın tam karşısında kalıyor profosyonel servisin ismi baktırmak isteyen olursa götürebilirim servise
Gönderen: cengizd68 - 27 Ocak 2012, 10:57:52
Arkadaşlar hareket halinde 2 den 1. vitese geçmemesi normaldır şanzımana zarar vermemek için böyle birşey yapılmıştır bence fazla kurcalatmayın 1. vitesi sadece kalkışlarda kullanın, eğerki araç durduğu yerde 1. vitese zor geçiyorsa yada ses yapıyorsa bi baktırmakta fayda olur.
Gönderen: htmetin - 27 Ocak 2012, 11:15:56
Simitçi arabasınamı biniyoruz sözüm ona.. 2. viteste ilerleyecek kadar tork var arabalarımızda.. ben AFT'yi dizel gibi kullanıyorum mesela
Gönderen: gcilingir - 27 Ocak 2012, 13:44:05
benim ki durduk yere geçmiyordu zorla zorla sanzımanı aldım elime sonra bilyesini dağıttım sanzımanın gövdesini bilye yuvasını dağıttım allahtan çıkmasını buldum gövdenın yoksa yüksek miktarda masraf açaacktı . ki bu olay olalı 2 sene öncesi tabi