vwtr.net

Volkswagen => Caddy, Transporter ve Caravelle => Konuyu başlatan: özden - 06 Ocak 2012, 08:39:22

Başlık: caddy abs arıza
Gönderen: özden - 06 Ocak 2012, 08:39:22
arkadaşlar mrb ben bu sitede yeniyim.benim sorunum 2004 model caddy arabamı 10 gün önce marş dinaması kömürlerini degiştirdim.bundan 5 gün sonra sabah arabayı kumandasıyla açtım tüm arıza ışıkları yanıyordu.servise götürdüm.arıza ışıklarını söndürdüler.araba hareket edince abs tekrar yanıyor.bana abs pompası arızalı dediler.1500-2000 tl arası dediler bu parça.bende hazırlıklı olmadıgım için yaptırmadım.arızayı siliyorlar araba hareket edince tekrar yanıyor.
bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım
Başlık: Ynt: caddy abs arıza
Gönderen: firebir30 - 06 Ocak 2012, 16:54:15
arıza kodunu söyle sana ne olduğunu söyliyeyim...
o pompa öyle zart diye arızalanmaz. burdan bu konularda yardımcı olmak hiç bir bilgi olmadan zor. sigorta da olabilir abs sensörüde. bazen adaptasyondan bile yanıyor arıza lambası.
Gönderen: özden - 07 Ocak 2012, 17:03:40
01256 hata kodu
Gönderen: firebir30 - 07 Ocak 2012, 18:54:28
hocam bu hata kodunda bir yanlışlık var. 01256 nolu kodun açıklaması: 8 nolu silindirde enjektör hatası.
ustan cihazla abs beynine girebiliyorsa (03 nolu grup) ve çıkş testi yapabiliyorsa abs beyni sağlamdır.
yok hiç abs beyni cevap vermiyorsa.

1- Sigorta atmıştır

2- Tesisatta bir sorun vardır

3- beyin ayvayı yemiştir.

ilk 2 sinden emin olmadan abs beynini söktürme.
söktürürsende tamir ediyorlar.
Gönderen: özden - 07 Ocak 2012, 22:17:07
kusura bakmayın hata kodu 01276 olacaktı yanlış vermişim kusura bakmayın
bu hata bende kafa bırakmadı
Gönderen: firebir30 - 07 Ocak 2012, 23:29:48
hocam şimdi tamam bu arıza kodu abs kontrol üntesi arızasına ait. Amma velakin bu arıza kodunu görür görmez abs kontrol ünitesi bozuk diyemeyiz. Yapılması gerekenlar
1- Sigorta kontrolü (akünü ordaki sigortalar)
2- Abs kontrol ünitesinin konnektörünün kontrolü. Kırık veya tam oturmama gibi bir durum varmı ?
3- Tesisatın kontrolü. bunu iyi bir elektrikçi yapabilir.
4- Şase noktalarının kontrolü. bunuda elektrikçi kontrol edecek.
5- en son abs kontrol ünitesi bozuk olabilir denip. tamir, çıkma veya yenisine bakılacak.
Gönderen: özden - 08 Ocak 2012, 10:37:28
hocam bu abs kontrol ünitesi tamiri kaç tl acaba
veya yenisi kaç tl