vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: gode - 03 Eylül 2007, 22:22:52

Başlık: arbanın kalkış problemi
Gönderen: gode - 03 Eylül 2007, 22:22:52
 8) selam arkadaşlar bende 2000 model 1.6 bora var araba kalkışta çok ağır sizde aynı sorunu yaşıyormusunuz hangi parçalarda oynama yaparak daha hızlı kalkış yapabilirim
Başlık: Ynt: arbanın kalkış problemi
Gönderen: mcsahan - 03 Eylül 2007, 22:25:17
jantların orjinalmi?
Gönderen: gode - 03 Eylül 2007, 22:34:18
evet 16 inc
Gönderen: mcsahan - 03 Eylül 2007, 22:45:29
tam olarak sıkıntı nedir. titreme gibimi? sportif açıdan diyorsan, deli bir kalkış beklemen pek doğru olmaz. en nihayetinde 1,6 8v orta sınıf sedan bir araçtır.

Gönderen: gode - 03 Eylül 2007, 22:50:35
hiç bir sorun yok sadece ağır şahinleri geçemiyor 100 den sonra kopuyor
Gönderen: mcsahan - 03 Eylül 2007, 22:55:24
kavramada sıkıntı oolabilir,baskını bi kontrol ettir. bu arada aracını rtesimleriyle otomobilim bölümünde ve kendini sohbet bölümünde tanıtabilirsin. iyi forumlar
Gönderen: gode - 03 Eylül 2007, 23:02:16
sagol bilgiler için teşekkür ederim
Gönderen: Dr_EmrE - 04 Eylül 2007, 04:55:21
Kat iptali varmı arabada? Birde sanırım bujiler - hava filtresi baktırmanda fayda var. Bilgisayara bağlatıp herhangi bir sensör hatası varmı inceleyebilirsin eğer sensör hatası var ise araban gaz yemez doğal olarak hantallaşır .
Gönderen: Aertiezt - 08 Eylül 2007, 10:10:27
Arkadaşım benzer bir problemi abimin Golf 4 te yaşadık.Hava filtresine bağlı birşey değiştirdiler düzeldi ismini sorma bende bilmiyorum havayı ayarlıyormuş.Yüksek hızlardada hantallaşıyordu araba değişince tutamamaya başladık.
Gönderen: fenerlim1905 - 08 Eylül 2007, 15:33:44
benim arabada 1.6 bora otomatik benimde arabada hantal kalıyordu benimkisi lpgli ayar bozukluğu vardı ben ayar yaptırdım simdi cnavar gibi gidiyor tbi bende ateşlemede var ama dediğim gibi onceleri gitmiyordu yinede sen bir cozum bulursan bize heber verirsen sevinirim bu arada cekmemesi bujilerin ve hava filtresinin temizliğinede bağlı birde kelebek ayarına baktır temizlet duzelir
Gönderen: cudemircioglu - 17 Eylül 2007, 15:09:08
hava filtresi ve bujilerde sıkıntı olabilir
Gönderen: AhMeTH61 - 18 Eylül 2007, 20:08:34
bencede baskılarına bi baktır muhtemelen orda bir sorun wardır
Gönderen: haktas - 29 Şubat 2008, 22:08:33
Sorunun hantal kalkış ise arkadaşların dediği gibi hava filtresi ve bujiler ilk sorgulanacak zanlılardır..:))

Ama titreme ise sorun debriyaj seti ile ilgilidir derim..Bazı VW kullanıcıları baskıyı ve bilyayı değiştirmeden sadece balata değişimi yapıyorlar..40 ytl ye işi çözüyorlar..Ve ilk karşılaştıkları titreşimli kalkış...

Bir de galericiler satılacak araçlara böyle yapıp "abi debriyajı sıfır" diye yuttururlar..

Kalktıktan sonra fark kalmaz...Bir de yoğun trafikte bezdirir insanı..Stop edecekmiş gibi olur ama etmez..
Gönderen: scream_58 - 27 Haziran 2009, 22:51:51
beyler 6 adet bora sahibi ile konustum bende bu konudan muzdaripim.ancak herkes ortak noktad birleşti.1.6 motor kasası için yetersiz.özellikle şehir içinde.tabi lpg araçları baz alarak söylüyorum.ama vites büyüdükçede açılıyor araç.birde yaptığım araştırmalar 8v lik araçlar.tabi alakası var mı bilemem.saygılar.
Gönderen: sweety86 - 28 Haziran 2009, 23:57:33
Yok arkadaşlar çok net bir sorun yoksa boşuna uğraşmayın. Bu kasaya bu motor düşük başkada açıklaması yok. Bende aynı sorunu yaşıyorum. Şehir içinde kullanmaktan hiç zevk almıyorum eziyet geliyo. Şahinlere bile geçilmek bazı yerlerde canımı sıkıyo
Gönderen: caner4 - 30 Nisan 2011, 12:14:08
aynı sorun bende de var :) 1.6 16V opel astra HB kullandıktan sonra bora bi hayli ağır geldi arkadaşların dediği gibi deli bi kalkış bekleme bora oturaklı araba :) muhtemelen araçta sorun yok orda burda boşa para savurma boralar uzun yol arabası şehir içinde elbet ağırlığını hissedeceksin.....
Gönderen: tarihcifss - 30 Nisan 2011, 12:18:23
dostlar kalkış sorunu olup da pek de bir sorun yok.alışıyor insan.gazı da basınca kalkmıcam demiyor yalnız ..bende 2000 model 1.6 comfort var 8V  gaza basınca gayet atak da oluyor..ha eskiden babamlarda polo 1.6 vardı 97 model onun kadar değil ataklığı lakin o arabanın cüssesi ile bu bir değil.bu onun yanında fil gibi hantal kalmış oluyor biraz..ama dertlenmeyin yeter gayet de güzel boşverin kalkışı varsınlar kırmızı ışıkta yavaş kalktı desnler BORA bu sonuçta..
Gönderen: caner4 - 30 Nisan 2011, 13:45:40
abimin dediği çok doğru :)  bırak kırmızı ışıkta geçsniler yol açılınca sol şeridi boşaltacaklardır emin ol ;)