vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Jetta I => Konuyu başlatan: lazkopat - 14 Aralık 2011, 09:46:38

Başlık: 80 km den sonra titreme
Gönderen: lazkopat - 14 Aralık 2011, 09:46:38
slm aracın sol iç akis körüğünü  değiştirdim kafat rot ayarı yaptırmadım 15 gün falan oldu fakat şimdilerde 80 km den sonra titreme yapmaya başladı acaba rulmanlardan mıdır bilgisi olan varmı birde kasislerde sanki amortisorlerde boşluk var tak tak vurma var sebebi ne olabilir üst amortisor takozları yeni gibi duruyor  :-\
Başlık: Ynt: 80 km den sonra titreme
Gönderen: nizam - 14 Aralık 2011, 10:19:50
fren disklerinin durumu nedir rot balans iyice ayarı kaçmış olabilir amortisör takozlarının içinde bilyalar var onlar dağılmış ise onlar yapabilir arabayı lifte kaldırdıgınızda amortisör kulelerini kontrol edin
Gönderen: lazkopat - 17 Aralık 2011, 14:31:00
vay vay bizim rot ayarı bozulmuş üstüne birde iki tekerde balans çıktı neyse halletik 25tl ye şimdi 140km de direksiyonu bırakıyorsun ip gibi maşallah ama ön disk tozlukları şangırdıyor bu seferde ne yapacağım komple iptal mi edeyim (sökeyim çıkarayım mı ) bilgisi olan varmı
Gönderen: Mk1GTI - 04 Şubat 2012, 12:28:49
Vidalarını kontrol et sıkıysa sorun balata sıkıştırıcılarındadır.. balata sıkıştırıcılarda sorun varsa bunu anlamanın basit yolu bozuk yola girip (paket taş yada arnavut kaldırımı) camı aç çangır çangır ses gelir firen pedalına hafifçe dokun balata boşlunu aldığında ses giderse balata sıkıştırıcı yayların düşmüş yada artık işlevini kaybetmiştir.
Gönderen: lazkopat - 05 Şubat 2012, 16:54:54
sağol erşan abi parkede deniyorum hemen  (tozlukların vidalarını bir kontrol edeyim)