vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: BA749 - 21 Kasım 2011, 23:08:58

Başlık: Polo Egzoz Tavsiyeleri?
Gönderen: BA749 - 21 Kasım 2011, 23:08:58
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba! ben 1 hafta once 0km olarak ilk VW mi aldım! gercekten cok memnunum.. Aracım 2012 1.6 TDI düz vites sunroof haric full arabam! sizce pololara en iyi hangi egzozlar gider? biraz yardımcı olurmusunuz... Fazla ses olsun istemiyorum! görünüşü iyi olsun biraz da ses boguk cıksın yeter! Bide bugun gittim bi tunning ciye iste egzozu 5cm kestirmek lazım takmak icin falan filan dedi! ben kestirmeden takabilcegimiz bisiler arıyorum! Yardım LUTFENN! :-\
Başlık: Ynt: Polo Egzoz Tavsiyeleri?
Gönderen: tunataskiran - 21 Kasım 2011, 23:51:17
orjinal egzoz var polo için git servise 40 50 lira fiyatı işcilikle 100 150 liraya takarlar sanırım. vw aksesuarlarına bak var çokda temiz tatlı duruyor.
Gönderen: tunataskiran - 21 Kasım 2011, 23:51:30
hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan bu arada
Gönderen: o.bilge - 22 Kasım 2011, 02:01:06
Hayırlı olsun. Sanırım rcd 510 klimatronik falan var aracında. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
orjinal egzoz var polo için git servise 40 50 lira fiyatı işcilikle 100 150 liraya takarlar sanırım. vw aksesuarlarına bak var çokda temiz tatlı duruyor.

O senin bahsettiğin egzoz ucu sanırım. Onu takmak kolay galia. Açıklamalarında kolayca takılabilen falan diyodu.
Gönderen: predator - 22 Kasım 2011, 09:09:49
Araba dizel değilmi ya dizele egzosmu olur  :-X
Gönderen: ihsan_07 - 22 Kasım 2011, 11:38:33
eksoz ucundan bahsediyorsanız serviste 40 lira,yok ses eksozu diyorsanız dizellere iyi olmuyor sesli çalıştığı için,tok ses istiyorsanız açık hava filtresi takın ses biraz olsun toklaşır
Gönderen: BA749 - 22 Kasım 2011, 23:55:52
   vw aksesuarlarını hangi siteden görebilirim?
Gönderen: ReDDeviL - 22 Kasım 2011, 23:58:16
Dizel arabalara kurt egsoz takalım , ulusun araba   ;D
Gönderen: BA749 - 23 Kasım 2011, 00:32:57
arkadaşlar şimdi biraz araştırıyorum da şu varex egzozlar hakkında geniş bilgiye sahip olan veya kullanan varmı?
Gönderen: ihsan_07 - 23 Kasım 2011, 08:09:02
sen en iyisi orta susturucuyu iptal et,oraya bi düz boru çek
Gönderen: BA749 - 23 Kasım 2011, 18:42:18
sen en iyisi orta susturucuyu iptal et,oraya bi düz boru çek
bu işlemi yaparsam garanti dışına çıkarmı?
Gönderen: AG0463 - 23 Kasım 2011, 19:08:20
dizel araçlarda orta susturucu yok bu arada.
Gönderen: ihsan_07 - 24 Kasım 2011, 08:23:30
pardon benim ki benzinli oldugu için öyle düşünmüştüm
Gönderen: o.bilge - 24 Kasım 2011, 13:02:48
En iyisi minibüsçü egzozlarından bağlayalım tartartar tarrrrrrrrrrr diye ötsün :D
Gönderen: AG0463 - 24 Kasım 2011, 15:47:39
pardon benim ki benzinli oldugu için öyle düşünmüştüm

bende vardır dye düşünüyodum. yay takarken kaldırdılar. ulan sondan başladım motora geldim düz boru.. diyorum abi bunun orta susturucusu nerde :D :D yok herhalde dedi o da :D
Gönderen: BA749 - 25 Kasım 2011, 22:10:37
ya arkadaşlar ben hala bulamadım ne yaptırcagımı.. hiç egzoz taktıran yokmu aramızda?  :(
Gönderen: ihsan_07 - 26 Kasım 2011, 08:46:55
ben yaptırdım ama orta susturuya kelebek taktık,elektıronik açıp kapamalı ses eksozu,ama dizelden ses çıkmaz çıksada komik olur yapma elleme gözünü seveyim  ;D
Gönderen: Efkan - 26 Kasım 2011, 11:45:22
merhaba arkdaşarla ben forma yeni üye oldum sizin gbi bende polo 6r kullancısıyım ben arcım benzinli kumandalı egzoz yaptırdım çok güzel oldu istediğim zmn açyrm bağrıyopolis gördüm zmn kapatıyorum problem yok
Gönderen: ihsan_07 - 26 Kasım 2011, 11:54:33
ama arkandan gelebilecek polisleride unutma,sonra benim gibi senide men etmesinler trafikten
Gönderen: Efkan - 26 Kasım 2011, 11:57:28
youtube girip golf 5 vanalı egzoz yazınca benm siyah polo çıkıyo egzozcu video cekp koydu ama golf yazdı
Gönderen: Efkan - 26 Kasım 2011, 12:01:45
dikkat edyirum kardeş geçenlerde ortaköyde çevirdi mini copper var ardaşla onla ışıkta gaz veriyoduk ben hemen kapttım çakmadı =)
arkdaşa kitledi ama cezayı
Gönderen: kemal_koker - 26 Kasım 2011, 21:18:16
youtube girip golf 5 vanalı egzoz yazınca benm siyah polo çıkıyo egzozcu video cekp koydu ama golf yazdı

siyah polo ise video da bile sesi duymak adamı trafık canavarı halıne getırmeye yetiyo  :sevgi:
Gönderen: ggtoker - 26 Kasım 2011, 21:22:52
sebring xt1 kullanan varmı nasıl bir verim alırız?
Gönderen: eyuri - 27 Kasım 2011, 00:42:54
Arkadaşım bende 1.6 tdı polo kullanıcısıyım ve bende senin gibi egsozdan tatlı tok bi ses almak istedim. Son susturucuyu söktürdüm herhangi bir işlem yapılmadan sesini göriyim dedim sökülmüş hali ile sökülmemiş halinin arasında herhangi bir ses farkı yok. son susturucu boşuna diyebilirim. yaklaşık 2 metrelik 51 lik düz boru üstüne denemediğimiz egsoz kalmadı ve en ufak bir ses alamadım. En son çare olarak katalizörü ( katalitik konvektör) iptal ettirmeyi düşündüm normalde altta olur o ama pololarda motor kapağını açtığın zaman sol da motorun hemen arkasında kalıyor söküldüğü zaman da egsoz arıza lambası yanıyormuş hoş onu cheater denilen bir şeyle yok edeceklerdi ama. En son fm tuninge gittim onlar katalizörü sökerim düz boru gelirim biraz ses alırım dediler ama 1000 tl sanayi işi boruya, 2000 lirada krom boruya istediler ve sonuç olarak giden paramın ve arabamın işlem görmesinden sonra eski boruyu taktırdım..
Gönderen: BA749 - 28 Kasım 2011, 19:44:00
Arkadaşım bende 1.6 tdı polo kullanıcısıyım ve bende senin gibi egsozdan tatlı tok bi ses almak istedim. Son susturucuyu söktürdüm herhangi bir işlem yapılmadan sesini göriyim dedim sökülmüş hali ile sökülmemiş halinin arasında herhangi bir ses farkı yok. son susturucu boşuna diyebilirim. yaklaşık 2 metrelik 51 lik düz boru üstüne denemediğimiz egsoz kalmadı ve en ufak bir ses alamadım. En son çare olarak katalizörü ( katalitik konvektör) iptal ettirmeyi düşündüm normalde altta olur o ama pololarda motor kapağını açtığın zaman sol da motorun hemen arkasında kalıyor söküldüğü zaman da egsoz arıza lambası yanıyormuş hoş onu cheater denilen bir şeyle yok edeceklerdi ama. En son fm tuninge gittim onlar katalizörü sökerim düz boru gelirim biraz ses alırım dediler ama 1000 tl sanayi işi boruya, 2000 lirada krom boruya istediler ve sonuç olarak giden paramın ve arabamın işlem görmesinden sonra eski boruyu taktırdım..

ozaman ümidi kesiyorum egzozdan :)
Gönderen: o.bilge - 28 Kasım 2011, 21:57:57
ozaman ümidi kesiyorum egzozdan :)
dizel abi, dizel. benzinlimin gözünü seveyim
Gönderen: eyuri - 29 Kasım 2011, 01:25:02
dizel abi, dizel. benzinlimin gözünü seveyim
kesinlikle doğru nerde o benzinlideki ses
Gönderen: o.bilge - 29 Kasım 2011, 01:32:42
kesinlikle doğru nerde o benzinlideki ses
bi de abarth egzoz yaptırırız benzinliye vorr vorrrrrrrrr
Gönderen: ReDDeviL - 29 Kasım 2011, 23:26:17
Dizellerdende kurt sesi çıkarıyorlar denk gelmişsinizdir illaki , benim bir arkadaşımdada leon dizel var ondanda o tarz bir ses çıkıyor ilk başta gaza yüklendiğinde uğultu  tarzı bir ses çıkıyor
Gönderen: o.bilge - 29 Kasım 2011, 23:50:39
Geçen gün otobüs durağında bekliyorum, aman allahım bir ibiza bocanegra geçti, öyle bir egzoz sesi duymadım. S2000 gibi sesi vardı
Gönderen: eyuri - 30 Kasım 2011, 02:18:27
Polo 6r bölümündeki tüm arkadaşlar en kötü 2010 model arabalara sahip. Ve ben en azından kendı adıma 30 bindeki dizelime kıyıpta işlem yaptıramadım ha egsoz borusunun sökülüp yerine yenisi ve ucuna abarth kabul edilebilir bir işlem bence ama katalizör söktürmek falan bilinçsiz ellerde arabayı haşat ettirebilirsiniz bence gereksiz. Ama merak ettiğim şey opelcilerden bu işi yapanların olduğunu duymuştum hatta sesinin benzinliden bile iyi olduğunu iddaa eden arkadaşlar var onlar bu işi nasıl yaptılar anlamış değilim.Geçen gün 2011 bi fiesta dizel de gördüm ama ses hoş değildi çocuk ses çıksın diye gaza yüklenip duruyodu rölantideki sesi stock arabadan farksızdı.
Gönderen: AMAZİNG - 09 Aralık 2011, 20:05:43
Egzoz işinde üstüne tanımam Maslak'ta iskender egzoz ,sen ne sesi istediğini söyle sadece ,gök gürültüsümü yada başka bir ses'mi aynısını yapıyor (tamamen el yapımı egzoz üzerine uğraşıyor ) tavsiye ederim. birde10 gün önceden felan randevu Alman lazım :-)))
Gönderen: ReDDeviL - 09 Aralık 2011, 20:08:23
Egzoz işinde üstüne tanımam Maslak'ta iskender egzoz ,sen ne sesi istediğini söyle sadece ,gök gürültüsümü yada başka bir ses'mi aynısını yapıyor (tamamen el yapımı egzoz üzerine uğraşıyor ) tavsiye ederim. birde10 gün önceden felan randevu Alman lazım :-)))
aynen katılıyorum arkadaşa biraz maliyetli ama ondan iyisi yok