vwtr.net

Serbest Forum => Sohbet => Konuyu başlatan: dj_burak - 21 Kasım 2011, 16:17:45

Başlık: Samsung Galaxy Tab 10.1 vs. İpad 2
Gönderen: dj_burak - 21 Kasım 2011, 16:17:45
arkadaşlar bu ikisinden birini alacağım ama hangisini alacağım karar veremedim galaxynin özellikleri bana daha çekici geldi ama diğeride ipad sizden yardım istiyorum galaxy 600tl ipad 1800tl aşağıdaki linkte bu iki tabletin özellikleri ve simulasyonları var eğer bana bu konuda görüşlerinizi ve önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

http://www.mobiletisim.com/haberler/ipad-2-galaxy-tab-2-karsilastirmasi (http://www.mobiletisim.com/haberler/ipad-2-galaxy-tab-2-karsilastirmasi) ------------------ karşılaştırma

http://alexw.me/ipad2/ (http://alexw.me/ipad2/) ------------------- ipad 2 simulasyon

http://www.samsung.com/us/simulators/galaxytab10/ (http://www.samsung.com/us/simulators/galaxytab10/) ------------------- galaxy simulasyon
Başlık: Ynt: Samsung Galaxy Tab 10.1 vs. İpad 2
Gönderen: Atay - 21 Kasım 2011, 17:04:00
Telefonun markasıyla doğru orantılı seçmelisin bence. Ben Blackberry kullanıyor olsam PlayBook alırdım. IPhone kullanıcısıyım telefonumdaki internet paketinden yararlanmak için IPad almayı düşünüyorum mesela.
Gönderen: dj_burak - 21 Kasım 2011, 17:09:44
bende iphone kullanıcısıyım ancak apple java ve flasha karşı bir savaş içerisinde koymamakta ısrar ediyor ancak bu özellikler samsungta var  ???
Gönderen: aykuttuncer - 21 Kasım 2011, 18:57:26
bn hıc bıırını almam cunku pram yok :D ve bu tabletletler uyuz samsung sırket vermıstı delı edıordu benı
Gönderen: SeyitE - 21 Kasım 2011, 19:34:02
Asus tablet pc gayet iyi
Gönderen: Han - 21 Kasım 2011, 19:37:10
samsung galaxy s2 de var bende iphone4 te var ama apple nın malzeme kalitesi ve oturaklılığı bambaşka bence.
tablette de seçimini yaparken bunuda gözönünde bulundurmanı tavsiye ederim.
Gönderen: dj_burak - 21 Kasım 2011, 23:14:19
samsung galaxy s2 de var bende iphone4 te var ama apple nın malzeme kalitesi ve oturaklılığı bambaşka bence.
tablette de seçimini yaparken bunuda gözönünde bulundurmanı tavsiye ederim.

asusta iyiye benziyo aslında dediğin gibi apple kalitesine bişey demem ama samsungta iyi bir marka ve özellik bakımından ipadten daha fazla sendede varsa bilirsin zaten ne flash var ne java ayrıca appledaki oyunların hepsi samsungtada var hemde jailbreak derdi olmadan hemde 3te biri fiyatına off karar veremedim :(
Gönderen: Han - 22 Kasım 2011, 06:35:44
Çok haklısın böyle seçimlerde insan çok muallakta kalıyor bu da elektroniği ne kadar çok sevdiğimizden sanırım :)
Gönderen: o.bilge - 24 Kasım 2011, 01:01:18
iPad 2 nin bizzat kullanicisiyim. Her turlu tablete bin basar tavsiye ederim ;) :saygılar

Jailbreak konusu dertli bir konu farkindayim ama hicbir tabletle kiyaslanamaz iPad kalitesi...
Gönderen: ReDDeviL - 24 Kasım 2011, 01:04:03
Apple dan şaşmamak lazım burak  :tamamdir
Gönderen: Han - 24 Kasım 2011, 01:06:59
son iki yorum +1453
Gönderen: dj_burak - 24 Kasım 2011, 01:14:36
bilemedim ki şimdi  :( bende iphone kullanıcısıyım ancak internet konusunda benim tatmin etmiyor bazı sitelere flash olmadığı için giremiyorum :( bu arada baktım 600 değil 1400 liraymış yanlışlık olmasın orada kalite konusunda haklısınız ancak özellik konusunda beni tatmin etmiyor. Bu arada şuan ipadın içinde olan ios 5 sürümünün untethered jailbreaki çıkmadı yani alsamda oyunları ücretsiz oynayamayacağım ancak samsungta herşey ücretsiz kendinden jailbreakli :(
Gönderen: Han - 24 Kasım 2011, 01:17:01
Valla ben iphone4 kullanıyorum 4.33 ten kendim 5 e yükselttim ihtiyacım yok jailbreak e filan tabi senin kullanımına hangisi hitap edecekse onu al ama ikisni kıyaslamak bam başka şey bence.
Gönderen: o.bilge - 24 Kasım 2011, 01:20:11
bilemedim ki şimdi  :( bende iphone kullanıcısıyım ancak internet konusunda benim tatmin etmiyor bazı sitelere flash olmadığı için giremiyorum :( bu arada baktım 600 değil 1400 liraymış yanlışlık olmasın orada kalite konusunda haklısınız ancak özellik konusunda beni tatmin etmiyor. Bu arada şuan ipadın içinde olan ios 5 sürümünün untethered jailbreaki çıkmadı yani alsamda oyunları ücretsiz oynayamayacağım ancak samsungta herşey ücretsiz kendinden jailbreakli :(
şu ana kadar samsung'un hiçbir ürününe güvenemedim, apple kadar. Mesela şu an foruma iPad'den yazıyorum. Çok seri ve gayet kullanışlı. Hiçbir apple'ı samsung ile kıyaslama. Elma ile armut bir olur mu hiç :D
Gönderen: ReDDeviL - 24 Kasım 2011, 01:23:07
Bende iphone 3gs kullanıyorum hızındanda herşeyinden de memlunum , zaten foruma sürekli bağlanmamın nedeni o cihazdır %70 onla bağlanıyorum hep oyun acısından zaten ücretsiz çoğu oyun onun dısında   ayrıca müşteriylede ilgileniyorlar kardeşimde kuıllanıyor zaten ondan sonra aldım  onun tuşu özelliğini kaybedince garantiye verdik  2 3 hafta sonra yenisi geldi şoka girdik 2 sene kullanmıştı birde :D tabi yine senin tercihine bağlı ama iphone kıyaslama yapılırsa vw rolünde  ;D hayatımız vw olmuş  :D
Gönderen: dj_burak - 24 Kasım 2011, 01:24:06
şu ana kadar samsung'un hiçbir ürününe güvenemedim, apple kadar. Mesela şu an foruma iPad'den yazıyorum. Çok seri ve gayet kullanışlı. Hiçbir apple'ı samsung ile kıyaslama. Elma ile armut bir olur mu hiç :D

tabiki kalite bakımından kıyaslayamam apple daha kaliteli :) ilkler her zaman böyle oluyor sanırım :)
Gönderen: dj_burak - 24 Kasım 2011, 01:41:50
iPad 2 nin bizzat kullanicisiyim. Her turlu tablete bin basar tavsiye ederim ;) :saygılar

Jailbreak konusu dertli bir konu farkindayim ama hicbir tabletle kiyaslanamaz iPad kalitesi...

iPad 2 kullanıyorsunuz madem bir sorum olucak size iPad ile iPhone arasında yazılımsal bir farklılık var mı acaba ?
Gönderen: o.bilge - 24 Kasım 2011, 02:05:48
iPad 2 kullanıyorsunuz madem bir sorum olucak size iPad ile iPhone arasında yazılımsal bir farklılık var mı acaba ?
zannetmiyorum. ios 5 ikisi için de aynı şekilde çıkıyorsa, fark yoktur kanımca. Ancak net bir bilgiye ship değilim. Araştırmadım açıkçası. iPhone da var, ona yükledim ios 5 iPad e daha yüklemedim
Gönderen: dj_burak - 24 Kasım 2011, 08:59:48
zannetmiyorum. ios 5 ikisi için de aynı şekilde çıkıyorsa, fark yoktur kanımca. Ancak net bir bilgiye ship değilim. Araştırmadım açıkçası. iPhone da var, ona yükledim ios 5 iPad e daha yüklemedim

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, bir teknoloji dükkanında yanyana koyup denemekte fayda var sanırım :)
Gönderen: mahmut12 - 26 Kasım 2011, 16:11:33
samsung galaxy tab bana niyeti bozduruyor
Gönderen: dj_burak - 10 Aralık 2011, 00:07:47
samsung galaxy tab 10.1 aldım arkadaşlar iosu biliyorum zaten birde androidi kullanıp aradaki farkı buraya yazacağım bugün şarja takmadan bi süre kullanma fırsatım oldu ve şimdilik gayet memnun kaldım biraz zaman geçsin buradan başka arada kalan arkadaşlarada yardımcı olacağım :)
Gönderen: by_burak - 10 Aralık 2011, 12:23:55
Hayırlı olsun.Bende de Samsung Galaxy tab 7 inc lik var.Gayet memnunum  :) android markete bi dalıyorum kafayı üşütücek gibi oluyorum neler var öyle  :D
Gönderen: dj_burak - 10 Aralık 2011, 13:44:33
Hayırlı olsun.Bende de Samsung Galaxy tab 7 inc lik var.Gayet memnunum  :) android markete bi dalıyorum kafayı üşütücek gibi oluyorum neler var öyle  :D

teşekkür ederim bende markete bi girdim mi bir daha çıkamıyorum :D
Gönderen: ReDDeviL - 14 Aralık 2011, 19:41:02
Bende iphone 3gs kullanıyorum hızındanda herşeyinden de memlunum , zaten foruma sürekli bağlanmamın nedeni o cihazdır %70 onla bağlanıyorum hep oyun acısından zaten ücretsiz çoğu oyun onun dısında   ayrıca müşteriylede ilgileniyorlar kardeşimde kuıllanıyor zaten ondan sonra aldım  onun tuşu özelliğini kaybedince garantiye verdik  2 3 hafta sonra yenisi geldi şoka girdik 2 sene kullanmıştı birde :D tabi yine senin tercihine bağlı ama iphone kıyaslama yapılırsa vw rolünde  ;D hayatımız vw olmuş  :D
Bu yorumumun üstüne ;
Benimde 15 gündür iphone garantide , sıradan bir telefon kullanıyorum  resmen hayat durmuş gibi %90 foruma iphone dan giriodum şimdide akşama kadar giremiyorum falan filan kafayı yicem işim oluncada halledemiyorum, neyse konuya giricem  aradım yeni cihazı beklemektelermiş yani yenisini vericeklr banada  ;D
Gönderen: Mk1GTI - 14 Aralık 2011, 23:54:35
Göreceli ürünler. kime hangisi yetiyorsa o iyidir kalitelidir.. Apple fiyat konusunda can yakıcı ürün ve yazılım konusunda at gözlüğü taktırır ama tabi yazılım kalitesi açısından bu tekelcilik iyi bir strateji ama yeri geldimi kullanıcıya sıkıntı yaşatan bir durum..  Android ise open platform bir yazılım ve artık nerdeyse heryerde bu yüzden ücretsiz olarak çok kaliteli yada public domain yazılımlara ulaşılabiliyor...

Marka konusunda şuan için Mobile cihazlarda Samsung çitasını çok yükseltmiş durumda.. Motoralada kaliteli ürünler üretiyor ama Türkiye için samsung ve diğer android sistemler maalesef 2. veya 3. parti mal olarak satılıyor.. Samsung un ürünleri apple ile yarışacak hatta onu ezecek kalitede ama dediğim gibi TR de bunlardan pek yararlanamıyoruz...

Elektronik ürünlerde ihtiyacınız doğrultusunda hareket etmek gerek şu yada bu marka diye saplanıp kalammak lazım.. 

Apple iphone ve ipad şuan benim gözümde çok yerlere düşmüş durumda olan cihazlar.. Bir teknoloji mağazasında teknikerim ve müşterilerin %70 i bu ürünlerden memnun değil sadece görüntü amaçlı dünya para verip ellerinde emzik muamelesi gören ve 2. ele çok çabuk düşen cihazlar.
Gönderen: Han - 19 Aralık 2011, 19:10:44
Hemen sigortalat yoksa benim gibi açıkta kalırsın çalınırsa ;)
Gönderen: dj_burak - 19 Aralık 2011, 21:49:19
Hemen sigortalat yoksa benim gibi açıkta kalırsın çalınırsa ;)

haklısın sigortalatmam lazım geçmiş olsun sanada ne zamandır nete girmiyordum yeni gördüm çok geçmiş olsun bunu sigorta firmaları sigortalıyormuş sanırım o konu hakkında bi bilgin var mı ?
Gönderen: o.bilge - 19 Aralık 2011, 21:57:48
iPad 2 alacaksanız muhakkak 3g li alın. benimki sadece wi-fi. sıkıntı yaratıyor.
Gönderen: Han - 19 Aralık 2011, 22:33:26
haklısın sigortalatmam lazım geçmiş olsun sanada ne zamandır nete girmiyordum yeni gördüm çok geçmiş olsun bunu sigorta firmaları sigortalıyormuş sanırım o konu hakkında bi bilgin var mı ?
Yapıyorlar git bir konuş sıkıntı etmezler kesinlikle benimkide geri gelecek bu ay yada şubata kadar bunu biliyorrum gelince geri sigortalatacam gelmezse :D  >:D gerekirse mobeselerden bulucam adamı kıyametini bu dünyada yaşaması için gereken her şey yapılacak  >:D