vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: hayali25 - 12 Kasım 2011, 18:10:28

Başlık: OPEL astra clasıc 3
Gönderen: hayali25 - 12 Kasım 2011, 18:10:28
Selam vw dostları...Poloya ihanet etmek istemem ama 2011 opel astra clasıc 3 fiyatı çok makul üstelik donanım olarak süper Düşünmemek elde değil....opel - vw arasında çok mu kalite farkı var acaba...

Astra HB Classic III 1.6 i 16V  (115 HP) HB Essentia (Konfor paketli)  36.330 tl

Özellikler :

ABS (Kızaklamayı önleyici fren sistemi)
Elektronik fren gücü dağılımı (EBD)
Fren destek sistemi (BA)
Virajda fren kontrolü (CBC)
Elektronik Stabilite ProgramıPlus (ESPPlus)
Çekiş Kontrol SistemiPlus (TCPlus)
Manevra kontrol mantığı (UCL)
Spor Sürüş Modu
Yokuşta Kalkış Desteği (HSA)
Güvenlik Özellikleri
Sürücü ve yolcu tam boy hava yastıkları
Yan hava yastıkları
Aktif gergili ön emniyet kemerleri
Emniyet kemeri uyarı sistemi
Kapı içi çelik koruma barları
Arka koltuklarda ISOFIX çocuk koltuğu düzeneği (ek üstten sabitleme özelliği ile)
Konfor
6  yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu
Bel desteği ayarlı sürücü koltuğu
Kol dayama desteği
Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
Deri kaplı direksiyon
Direksiyondan kumanda sistemi
Elektrikli ön ve arka camlar
Elektrik kumandalı - ısıtmalı yan aynalar
Klima - elektronik iklim kontrollü
CD 30 radyo/CD/MP3 çalar - 7 adet hoparlör
AUX girişi (harici müzik cihazı bağlayabilme)
Grafik bilgi ekranı
Yol bilgisayarı
Hız sabitleyici (Cruise Control)
Yağmur sensörü
Park sensörü
Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası
Işığa duyarlı otomatik yanan farlar
Işıklı makyaj aynası
Tasarım Özellikleri
Gövde rengi kapı kolları
Gövde rengi yan aynalar
Gövde rengi tamponlar
16 inç hafif alaşımlı alüminyum jantlar
Sis farları
Başlık: Ynt: OPEL astra clasıc 3
Gönderen: odyseuss - 12 Kasım 2011, 18:28:52
Aynı segmentteki Golf'e bakacak olursak, astra clasic hb modelinde VW comfortline donanımına eşit özellikler var.
1.4 TSI comfort fiyatı 47.000 olması lazım. Aradaki fark düşünüldüğünde astra cazip gibi geliyor.
Gönderen: aykuttuncer - 12 Kasım 2011, 19:13:46
astra bıraz daha sert :) vw gene gore parça ağı geniş yenılerde azcık:) durtuyorlar o kadar
Gönderen: o.bilge - 12 Kasım 2011, 19:20:52
opel can sıkan bir firma haline geldi. ben de astracıydım, ta ki opelcilerin uzak dur demelerine kadar. güzeldir aslında astra, hele bir de easytronic olursa tadından yenmez. ancak uzun vadeli düşünmek zorundayım. bu nedenle polo.
Gönderen: kivanc2003 - 12 Kasım 2011, 23:32:48
Ope çok sert araba...arkadas›mdan biliyorum :) tavsiye etmem söz konusu bile olamaz...eski opel astra alacaksan o ayr›
Gönderen: ALPER. - 12 Kasım 2011, 23:34:59
p fiyatlarda sitede 1.6 tdi var polo satılık, hem dizel, hem parça kalitesi yüksek, hem yakışıklı,2. el fiyatına sıfır ayarında bir araç alman daha mantıklı bence
Gönderen: ReDDeviL - 12 Kasım 2011, 23:37:14
Bence sana göre bütçene göre alman gereken en mantıklı olanı al , bende vw severim polo 6r alıyordum olmadı ama bazen şartlar herzaman vw olmuyor malesef..
Gönderen: kivanc2003 - 12 Kasım 2011, 23:52:13
Tabi isin içinde bütcede var...oras› apayr› bi olay üstad›m  :-X
Gönderen: discox - 13 Kasım 2011, 00:07:48
bu aracın dizelini geçensene 35 bine odak opel yalvardı almadım şimdi pişmanım baksana uçmuş uçmuş fiyat
Gönderen: freegane - 13 Kasım 2011, 00:27:39
Opel Astra G çıktığında Astra F'in sedanını Astra Classic,Astra H çıktığında Astra G'nin sedanını Astra Classic şimdi de Astra J çıktı ve Astra H sedan Classic adı altında üretti,sattı ve hala satıyor. Bu sorunuzun cevabı için geriye dönüp bakmanz yeterli,hiç bir Astra Classic gerek malzeme gerekse donanım olarak döneminde satıldığı halinden daha iyi olmadı,hatta aynı kaliteyi bile yakalayamadı. (Örneğin 2000 model Astra G Comfort'a gidin bir bakın birde  2004 model Astra G Classic'e bakın. Motorlarına kadar farklıdır...) Üstelik Astra'nın H kasası hiç tutulmadı,kullananlar arabadan nefret etti,üretilen en kötü Astra dediler,malzeme kalitesi sınıfı geçemedi. Bunun içinde gidin 2008 model bir Astra H bulun,içine binin,yola çıkın ne demek istediğimi anlarsınız. Bütün bunların üzerine zaten tutmayan bir aracın hiç tutmayan sedan kasasını Classic üretim serisi altında almak,birde bu aracı ve fiyatını güncel Golf Mk6 ile kıyaslamak mantığıma sığmıyor...
Gönderen: kivanc2003 - 13 Kasım 2011, 00:30:08
Opel Astra G çıktığında Astra F'in sedanını Astra Classic,Astra H çıktığında Astra G'nin sedanını Astra Classic şimdi de Astra J çıktı ve Astra H sedan Classic adı altında üretti,sattı ve hala satıyor. Bu sorunuzun cevabı için geriye dönüp bakmanz yeterli,hiç bir Astra Classic gerek malzeme gerekse donanım olarak döneminde satıldığı halinden daha iyi olmadı,hatta aynı kaliteyi bile yakalayamadı. (Örneğin 2000 model Astra G Comfort'a gidin bir bakın birde  2004 model Astra G Classic'e bakın. Motorlarına kadar farklıdır...) Üstelik Astra'nın H kasası hiç tutulmadı,kullananlar arabadan nefret etti,üretilen en kötü Astra dediler,malzeme kalitesi sınıfı geçemedi. Bunun içinde gidin 2008 model bir Astra H bulun,içine binin,yola çıkın ne demek istediğimi anlarsınız. Bütün bunların üzerine zaten tutmayan bir aracın hiç tutmayan sedan kasasını Classic üretim serisi altında almak,birde bu aracı ve fiyatını güncel Golf Mk6 ile kıyaslamak mantığıma sığmıyor...

+100
Gönderen: odyseuss - 13 Kasım 2011, 00:48:09
Opel'in bence efsane kasası ile yeni clasic modelle kıyaslama yapıldığında, aynı VW de olduğu gibi IV kasanın tüm donanımlarıyla elde ettiği başarıyı V,VI kasanın kendi segmentin de üretilen diğer markalardan ne kadar kaliteli olsa da yakalayamadı. Astra clasic segment ve donanım olarak Golf ile kıyaslanabilir. Burda önemli olan ayırmış olduğumuz gelirle en donanımlı aracı alabilmek. 36.000 liraya iyi donanıma sahip astra clasic alabiliyorken aynı özelliklere sahip hangi VW aracı alınabilir. 
Gönderen: freegane - 13 Kasım 2011, 01:11:59
Opel'in bence efsane kasası ile yeni clasic modelle kıyaslama yapıldığında, aynı VW de olduğu gibi IV kasanın tüm donanımlarıyla elde ettiği başarıyı V,VI kasanın kendi segmentin de üretilen diğer markalardan ne kadar kaliteli olsa da yakalayamadı. Astra clasic segment ve donanım olarak Golf ile kıyaslanabilir. Burda önemli olan ayırmış olduğumuz gelirle en donanımlı aracı alabilmek. 36.000 liraya iyi donanıma sahip astra clasic alabiliyorken aynı özelliklere sahip hangi VW aracı alınabilir. 

mesele donanımsa çok o paraya çok güzel donanımları olan Japon ve Çin araçlarıda mevcut,ancak aynı paraya Golf Mk6 Trendline almak varken bir iki özelliği fazla diye eski kasa sedan Astra alacak kadar delirmedim henüz :)
Gönderen: o.bilge - 13 Kasım 2011, 02:07:33
golf mk6 trendline bile 40 bin küsür ve bomboş
Gönderen: freegane - 13 Kasım 2011, 06:33:31
golf mk6 trendline bile 40 bin küsür ve bomboş

Standart Donanım:
Güvenlik
AIRBAG - ÇİFT KADEME AÇILAN SÜRÜCÜ HAVA YASTIĞI
AIRBAG - ÇİFT KADEME AÇILAN YOLCU HAVA YASTIĞI
AIRBAG - SÜRÜCÜ PERDE HAVA YASTIĞI
AIRBAG - SÜRÜCÜ YAN HAVA YASTIĞI
AIRBAG - ÖN YOLCU DİZ HAVA YASTIĞI
AIRBAG - YOLCU PERDE HAVA YASTIĞI
AIRBAG - YOLCU YAN HAVA YASTIĞI
GÜVENLİK - ISOFIX ÇOCUK KOLTUĞU BAĞLANTISI
EMNİYET KEMERİ - AKTİF KEMER GERGİSİ ARKA (PIROTECHNIC)
FREN - ABS
FREN - ASR (KAYMA ÖNLEYİCİ AZALTICI)
FREN - DISK FRENLER
FREN - EBA (ANİ FREN DESTEĞİ )
FREN - EBD
FREN - EBV
FREN - ESP ( ELEKTRONİK STABİLİTE PROGRAMI )
İKAZ - ÖN EMNİYET KEMERİNİ BAĞLA SİNYALİ
KİLİT - MERKEZİ KİLİT
KİLİT - UZAKTAN KUMANDA

Arabanın 38.800 fiyatı var ve güvenlik paketi bahsettiğiniz arabayı hatta bu fiyata alabileceğiniz bütün arabaları ezer geçer tipte...
sis farı,yağmur sensörü park sensörü var diye bir arabayı dolu araba diye tabir ediyorsanız o zaman ben sizin otomobil bilginizden şüphe ederim. söyle ki;mesela gidin ve o dolu dediğiniz arabaya diz airbag'i taktırın taktırabiliyorsanız... veya Golf Mk6'nın fitil sistemini ve ses yalıtımını yaptırın yaptırabiliyorsanız... ama ben sizin donanım dediğiniz o sensörleri ve hız sabitleyiciyi 1000 liraya taktırabilirim üstelik 1 günümü bile almaz :)  insanları yanlış yönlendirmeyin 2 tane sensör için eski kasa araba alınmaz!
Gönderen: hayali25 - 13 Kasım 2011, 12:09:43
konuyu açan arkadaşınız olarak öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. freegane hocam gerçekten dediklerin mantıklı ama şunu da kabul etmek lazım vw'nin  donanımlısı çok pahalıya mal oluyor opel de vw kadar olmasada sonuçta çin malı değil o da alman. şu an ben de 1.4 polo 6 r var çok şükür memnunum ama astra nın donanımını görünce acaba takas etmeye değer mi diye düşünmüştüm... Ama değmez heralde...
Gönderen: MasterWK - 13 Kasım 2011, 13:30:27
"Bir Volkswagen'e tercih edilebilecek tek otomobil, yine bir Volkswagen'dir. Nedeni ne olursa olsun." Şimdilik düşüncem bu yönde, güzel bir gidişhatı var VWnin  :)
Gönderen: Londonn - 13 Kasım 2011, 13:33:36
konuyu açan arkadaşınız olarak öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. freegane hocam gerçekten dediklerin mantıklı ama şunu da kabul etmek lazım vw'nin  donanımlısı çok pahalıya mal oluyor opel de vw kadar olmasada sonuçta çin malı değil o da alman. şu an ben de 1.4 polo 6 r var çok şükür memnunum ama astra nın donanımını görünce acaba takas etmeye değer mi diye düşünmüştüm... Ama değmez heralde...

sana şu kadarını söyleyim.almanyada bulunuyorum arada sırada..akrabalar kardeşler falan orda..opel hakkında almanyada turklerin dedikleri tek şey türkiyedeki doğan şahin gibidir demeleri..bu arada motor arızası çok verirmiş opele yanaşmayın diyorlar..tabi herkesin kendi tercihi ama bence mantar bi arac..alman kız arkadaşımda vardı opel corsa öldürdü beni..
Gönderen: rene - 13 Kasım 2011, 13:42:59
Gani nin dediklerine katılsamda Astra H nin kötü bir araba olduğunu düşünmüyorum.Polo nun fiyatı ile eşdeger ki Golf 6 Benzer donanımda çok pahalı kalıyor Astraya göre.Bence fiyatı göz önünde bulundurulduğunda şuan sıfır alınabilecek en mantıklı araçlardan biri Hatchback i için konuşuyorum.Eksileri yokmu elbette var Astra G kadar piyasaya hakim ve malzeme kalitesi yüksek değil,opeller genel anlamda sert yapıdalar Vw den sonra biraz can sıkabilir ve Opel marka olarak Vw kadar güven vermiyor insana bunlara ragmen Yakışıklı kasası sürüş dinamikleri + Lpg ile düşük yakıt tüketmesi yeterli sayılabilecek donanımı ile alınabilir bir araba.
Gönderen: o.bilge - 13 Kasım 2011, 14:42:38
"Bir Volkswagen'e tercih edilebilecek tek otomobil, yine bir Volkswagen'dir. Nedeni ne olursa olsun." Şimdilik düşüncem bu yönde, güzel bir gidişhatı var VWnin  :)
benim imzayı çalmışsın hocam :D
Gönderen: freegane - 13 Kasım 2011, 16:38:15
valla arkadaşlar ben size bildiklerimi ve bana göre doğru olanları söyledim. her şeyi bir kenara atın,ikinci elinde bile vw sizi üzmez. Polo 6R çok güzel tutundu piyasada ve bu ikinci el değerini rakiplerine göre yukarıda tutacaktır. Golf Mk6'da şu an 5-6 ay sonrasına gün veriyorlar. böyle bir piyasa da alacağınız eski kasa Astra Classic satarken sizi üzer,inanılmaz değer kaybı yaşarsınız. Donanım güzel birşeydir ancak önemli olan o donanımın bulunduğu arabanın kalitesidir. Benden bu kadar
Gönderen: MasterWK - 13 Kasım 2011, 22:27:28
benim imzayı çalmışsın hocam :D

Çalmak yok :) Ortak duyguları paylaşıyoruz hocam :D

valla arkadaşlar ben size bildiklerimi ve bana göre doğru olanları söyledim. her şeyi bir kenara atın,ikinci elinde bile vw sizi üzmez. Polo 6R çok güzel tutundu piyasada ve bu ikinci el değerini rakiplerine göre yukarıda tutacaktır. Golf Mk6'da şu an 5-6 ay sonrasına gün veriyorlar. böyle bir piyasa da alacağınız eski kasa Astra Classic satarken sizi üzer,inanılmaz değer kaybı yaşarsınız. Donanım güzel birşeydir ancak önemli olan o donanımın bulunduğu arabanın kalitesidir. Benden bu kadar

Evet 6R güzel tutundu. İnsan merak ediyor bundan sonraki kasa nasıl olacak diye. yoksa bu kasa corolladaki gibi efsane kasa mı olacak :D
Gönderen: o.bilge - 14 Kasım 2011, 00:55:59
Çalmak yok :) Ortak duyguları paylaşıyoruz hocam :D

şaka canım :D
Gönderen: DAS AUTO. - 14 Kasım 2011, 13:01:12
Selam vw dostları...Poloya ihanet etmek istemem ama 2011 opel astra clasıc 3 fiyatı çok makul üstelik donanım olarak süper Düşünmemek elde değil....opel - vw arasında çok mu kalite farkı var acaba...

Astra HB Classic III 1.6 i 16V  (115 HP) HB Essentia (Konfor paketli)  36.330 tl

Özellikler :

Fren destek sistemi (BA)
Spor Sürüş Modu
Güvenlik Özellikleri
Yan hava yastıkları
Arka koltuklarda ISOFIX çocuk koltuğu düzeneği (ek üstten sabitleme özelliği ile)
Konfor
Kol dayama desteği
Deri kaplı direksiyon
Grafik bilgi ekranı
Yol bilgisayarı
Yağmur sensörü
Park sensörü
Işıklı makyaj aynası
Tasarım Özellikleri
Gövde rengi kapı kolları
Gövde rengi yan aynalar
Gövde rengi tamponlar
Sis farları

Astra HB Classic III 1.6 i 16V  (115 HP) HB Essentia (Konfor paketli)  36.330 tl

Özellikler :

Fren destek sistemi (BA)
Spor Sürüş Modu
Güvenlik Özellikleri
Yan hava yastıkları
Konfor
Kol dayama desteği
Deri kaplı direksiyon
Grafik bilgi ekranı
Yol bilgisayarı
Yağmur sensörü
Park sensörü
Işıklı makyaj aynası
Tasarım Özellikleri
Gövde rengi kapı kolları
Gövde rengi yan aynalar
Gövde rengi tamponlar
Sis farları

42 özellik yazmışsın opel için,, 
 vw de tek özellik var içine bindiğin zaman kalite kokar fark bu ;)
Gönderen: ReDDeviL - 17 Kasım 2011, 22:25:23
güzel  :)
Gönderen: kemal_koker - 17 Kasım 2011, 22:30:40

+1
Gönderen: 06onur - 17 Kasım 2011, 23:38:20
Arkadaşım opel astra sı var 2008 cosmo yani full, Bende golf var 2008full

Astra 30-33000
Golf 35-38000

Görüntüden astra üstün gibi dursa da, Golf çok çok iyi. Opelde herşey gösteriş, VW de ise herşey akılcı. Zaten oda satacak şimdi arabasını.
Gönderen: Sacred Silence - 19 Kasım 2011, 12:30:07
4 bin tl için hayatımı opele emanet edemem valla.
Gönderen: rene - 19 Kasım 2011, 17:59:10
Cok abartmaya gerek yok arkadaslar Astrada gayet alınabilir bi aractır kisisel fikrim aynı model Golfe degsmem ama Polo ya degisirim dürüst olmak gerekirse.
Gönderen: ReDDeviL - 19 Kasım 2011, 18:00:42
Bencede vw opelden üstün ama opelide o kadar ezmemek lazım gerek , opelde sağlam araba bir çok markadanda üstün ama herzzaman vw o ayrı konu