vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Jetta V => Konuyu başlatan: mmcakmak - 02 Kasım 2011, 11:45:31

Başlık: Serviste Takılmazsa Park Sensörü ve Sis Farı Aracı Garantiden Çıkarıyormuş!
Gönderen: mmcakmak - 02 Kasım 2011, 11:45:31
Arkadaşlar merhaba,

2010 JettaV 1,4 tsi 122Hp Midline kullanıcısıyım.

Bu donanımda park sensörü ve sis farı yok. Birkaç servise sordum, sadece Cobra Parkmaster diye ses uyarılı bir park sensörü takıyorlar. Dedim başka model yok mu, yok bir tek bu! bir de 350 TL! Yav o zaman bu markanın mesafe göstergelisini getirin kaç paraysa onu takın, yok!

O zaman dışarıdan taktırayım dedim ben de, bu seferde özel servisin yetkilisi, bir yetkili servisle görüş sıkıntı çıkmasın dedi. Tabii yetkili serviste de, vw diyalog da garantiden çıkabilir belli olmaz diyor. Aynı sıkıntı sis farı için de geçerli. Sahibinden.com dan sis farı almıştım 100 TL ye o da elimde kaldı şimdi!

Yalnız bundan önce 2008 polo kullanıyordum. Arabayı 24 binde satın alırken üzerinde (markasını hatırlamıyorum ama) hariçten takılmış mesafe göstergeli park sesnsörü vardı. O dönemde polomu 30 bin bakımı için servise götürdüğümde arka amörtisörler garantiden değişmişti. Şimdi servise soruyorum bu arabanın park sensörü sizde mi takılmış diye? "Araba sizin değil plakası da değişmiş bizde mi takılmış söyleyemeyiz" diyorlar. Ama park sensörü arabayı garantiden çıkarmamış belli ki, ya da serviste mesafe göstergeli olarak takılmış.

Jettamı alırken turbolu diye garantisini 2 yıl daha uzattırmıştım, şimdi riske de edemiyorum.

Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Saygılarımla.
Başlık: Ynt: Serviste Takılmazsa Park Sensörü ve Sis Farı Aracı Garantiden Çıkarıyormuş!
Gönderen: white quattro - 02 Kasım 2011, 12:09:30
VW'nin değilde Doğuş'un bu konulardaki tutumuna akıl sır erdiremiyorum...  :bekleriz:  :bekleriz:  :bekleriz:
Başlık: Ynt: Serviste Takılmazsa Park Sensörü ve Sis Farı Aracı Garantiden Çıkarıyormuş!
Gönderen: mmcakmak - 03 Kasım 2011, 17:05:24
Bugün VW Özsa Kayseri'den aldığım bir dumur bilgi var onu da paylaşayım.

Farların ve sis farlarının beyaz göstermesi için xenon far yaptırmak istedim, malum basit bir tesisatla yaılabiliyor. Öyle birşeyimiz yok istiyosan "Adaptif Mercekli Bixenon Far" takabiliriz ama onun da takılabilmesi için arabanın farının, far/elektrik tesisatının vs vs vs daha bir tomar şeyinin değişmesi gerkiyor, sana maliyeti yaklaşık 5 Bin TL civarında olur dedi.

Sabah söyledi ama hala şoktayım.

Benim isteğim şey basitçe far beyaz aydınlatsın, dışarıda işçilik dahil 100-200 TL!!!

Oooooffff offf... Arabama hayranım ama acaba VW araba almakla ya da Doğuş Otoya bu kadar para kazandırıp birilerinin bi tarafını kaldırmakla hata mı ediyoruz!!!!
Gönderen: 06onur - 04 Kasım 2011, 23:23:35
Ora kayseri, bide başka şehirdeki servise danış.
Gönderen: mmcakmak - 07 Aralık 2011, 18:00:12
Yaklaşık 3-4 farklı servise sordum,

Adana VW, Çorum, Ankara hep aynı şeyleri gevelediler.
Gönderen: mmcakmak - 07 Aralık 2011, 18:02:11
Bu arada serviste bir arkadaş bulup 2008 polomun park sensörünün serviste takılıp takılmadığını sordum, serviste takılmamış.

Araba da garantiden çıkmamıştı. :)