vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: joshuamckee - 31 Ekim 2011, 23:33:11

Başlık: Kumanda ile bagaj açma
Gönderen: joshuamckee - 31 Ekim 2011, 23:33:11
Youtube'da gezinirken rastladım; bu yeni modellerde var mı?

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=2UMVQuLhsm4

Selamlar...
Başlık: Ynt: Kumanda ile bagaj açma
Gönderen: o.bilge - 31 Ekim 2011, 23:35:24

Selamlar...
denemedim ama bagaj tuşu var
Gönderen: tonysparkov - 01 Kasım 2011, 00:12:43

Selamlar...

yeni modellerde de yok sanırım bu özellik, golf 6lara da yapanları görmüştüm, sanırım ek bir aparatla yapılıyor bu otomatik kaldırma işlemi, araştırmak lazım.
Gönderen: o.bilge - 01 Kasım 2011, 11:05:20
yeni modellerde de yok sanırım bu özellik, golf 6lara da yapanları görmüştüm, sanırım ek bir aparatla yapılıyor bu otomatik kaldırma işlemi, araştırmak lazım.
ulan gece rüyama girdi bagaj düğmesiyle açmaya çalışıyorum açılmıyo deli oldum :D :D :D
Gönderen: ReDDeviL - 01 Kasım 2011, 11:16:29
ulan gece rüyama girdi bagaj düğmesiyle açmaya çalışıyorum açılmıyo deli oldum :D :D :D
:D :D :D
Gönderen: arda366 - 01 Kasım 2011, 12:00:49
bagajın yaylarını skoda nın kiyle değiştirince bizim poloların bagajıda böyle açılıyo diye biliyorum
Gönderen: o.bilge - 01 Kasım 2011, 23:08:05
bagajın yaylarını skoda nın kiyle değiştirince bizim poloların bagajıda böyle açılıyo diye biliyorum
evet evet onun da videosu var youtube'da. o kenardaki zımbırtıları değiştirince oluyo. fiyatı ne kadardır acaba? mersolar gibi kumandadan açsak böyle, havalı havalı :D
Gönderen: arda366 - 01 Kasım 2011, 23:50:23
ben arabayı aldığımdan beri yapmayı düşünüyorum ama alıp takmaya üşeniyorum
Gönderen: AhmetH - 02 Kasım 2011, 00:37:16
bagaj amortisörlerini seat toledonunkilerle değiştiriyorlar başkada birşey gerekmiyor.

1L0 827 550  parça numarasıymıi

amortisörün tanesine 20 TL diyor sitenin birinde demek taş çatlasa 50 TL ve takmak için düz tornavida ile 1-2 dakika gerektiren bir işlem.
Gönderen: o.bilge - 02 Kasım 2011, 01:12:42
bagaj amortisörlerini seat toledonunkilerle değiştiriyorlar başkada birşey gerekmiyor.

1L0 827 550  parça numarasıymıi

amortisörün tanesine 20 TL diyor sitenin birinde demek taş çatlasa 50 TL ve takmak için düz tornavida ile 1-2 dakika gerektiren bir işlem.
süpersin hocam çok sağol. hedeflerim arasına girdi.
Gönderen: tunataskiran - 02 Kasım 2011, 12:50:30
diğer forumlardan araştırdım yaptıranlar varda fiyatları çok pahalı bide seat toldeo yu bilmiyorumda skoda fabia octavia sicirocco bide leon amortisörleri kullanmışlar. bagaj takozu falan değişiyo diyorlar? Ahmet sen biliyomusun bu konu hakkında daha detaylı bilgi. Yardımcı olursan seviniriz:) böyle ilginç şeyler hoşuma gitmiyo değil:D
Gönderen: AhmetH - 02 Kasım 2011, 20:57:43
Vallahi youtubedeki kullanıcıların yalancısıyım bende :)

polo için amortisör değişimi işi kurtarıyor gibi görünüyor.

ama bana kalırsa açıkçası çokta işe yarar bir uygulama değil gibi. 
Gönderen: tunataskiran - 02 Kasım 2011, 23:21:15
valla hocam bu mesajo yazdıktan sonra vw servisi aradım aldığım cevap bi amortisör değiştirerek olcak iş değil passatlarda var bu sistem onunda menteşe sistemi çok farklı sizin aracınızdan menteşe sistemi o bagaj kilit pim sistemi hepsinin değişmesi gerekir diye bir cevap aldım. söyleyen kişinin yalancısı olarak sizlere aktarıyorum :D
Gönderen: o.bilge - 02 Kasım 2011, 23:39:20
valla hocam bu mesajo yazdıktan sonra vw servisi aradım aldığım cevap bi amortisör değiştirerek olcak iş değil passatlarda var bu sistem onunda menteşe sistemi çok farklı sizin aracınızdan menteşe sistemi o bagaj kilit pim sistemi hepsinin değişmesi gerekir diye bir cevap aldım. söyleyen kişinin yalancısı olarak sizlere aktarıyorum :D
servis ağzıyla kuş tutsa umrumda değil. O adamlar bizi kazıklamak için yapıyorlar. Ne kadar dürüstvolursa olsun, artık böyle düşünüyorum.
Gönderen: tunataskiran - 03 Kasım 2011, 00:04:25
valla hocam servis umurumda değil aranızda yapan arkadaş varsa anlatsada yapsak:d çok süper olcağından eminim:D
Gönderen: o.bilge - 03 Kasım 2011, 00:29:16
valla hocam servis umurumda değil aranızda yapan arkadaş varsa anlatsada yapsak:d çok süper olcağından eminim:D

bence de süper olacak. oldukça karizmatik olur. 50 100 metre uzaktan bagajı açmak.. o bagajı açarken gelen "tak" sesi... şimdiden acayip hoşuma gitti
Gönderen: tunataskiran - 03 Kasım 2011, 00:31:38
benimde benimde :)
Gönderen: soldier06 - 22 Kasım 2011, 21:15:46
Geçenlerde Seat'ın forum sitesinde okumuştum ( Leon'a kumanda ile bagaj açma nasıl yapılıyor diye)...Golf 6 da süspansiyonları sütuna bağlayan ara V aparatını çevirmek yeterli oluyordu diye yazmışlardı... Denemek lazım..Hatta yarın deniyecem :)
Gönderen: o.bilge - 22 Kasım 2011, 23:10:26
arkadaşlar bizim araçlarda bagaj açma düğmesine basarsanız kilidi açıyor, basılı tutarsanız direk atıyor ama kapağı kaldırmıyor. Yani kilit milit değişmesine gerenk yok. Tık diye kapak açılıyor bizzat denedim 2-3 saat önce
Gönderen: Atay - 23 Kasım 2011, 02:36:34
http://www.youtube.com/watch?v=b3rINjv5aKw&feature=related
Gönderen: ReDDeviL - 23 Kasım 2011, 08:36:50
Adam 2 dk da yapti iste  :D
Gönderen: AG0463 - 23 Kasım 2011, 19:12:39
amortisörleri de değiştiriyoruz yalnız. model numarasını belirtmiş orda. =)
Gönderen: tonysparkov - 23 Kasım 2011, 20:07:05
amortisörleri de değiştiriyoruz yalnız. model numarasını belirtmiş orda. =)

amortisörler ne kadardır acaba :) fiyat alan oldu mu
Gönderen: ukordell - 24 Kasım 2011, 17:44:03
bence bu konuyu aydınlık getirelim bende düşünüyorum bir ara vaz geçtima ama güzel yaptıralım  :D