vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: BlueMotion - 30 Ekim 2011, 23:16:15

Başlık: Polo BlueMotion' um - Resim Günceli
Gönderen: BlueMotion - 30 Ekim 2011, 23:16:15
Arkadaşlar, 2012 model beyaz Polo BlueMotion' umla VW ailesi içerisindeki yerimi almış bulunmaktayım. Araç tüm özellikleriyle müthiş  :tamamdir . Böylesine bir araca sahip olduğum için çok mutluyum. Allah kazasız, belasız, cezasız kullanmamızı nasip etsin. Hayırlı olsun...

yakıt tüketimim (şehirlerarası - 90 km/h sabit) ve menzil... harika değerler...  :tamamdir

(http://img716.imageshack.us/img716/9968/dsc0073el.jpg)
(http://img828.imageshack.us/img828/743/dsc0075bm.jpg)
Başlık: Ynt: Polo BlueMotion' um hayırlı olsun.
Gönderen: o.bilge - 30 Ekim 2011, 23:29:49
hayırlı olsun kardeşim. vw ailesine, özellikle polo 6r ailesine hoşgeldin. fotoğraflarını ve izlenimlerini bekliyoruz.
Gönderen: kemal_koker - 31 Ekim 2011, 06:06:57
Hayırlı olsun kazasız belasız inş. nacizane tavsiyem kasislerde çukurlarda ve garajların yokuş veya inişlerinde olabildiğince yavaş hareket etmendir. ön tamponda ki uzatmalar sürtebiliyor :(
Gönderen: VWci - 31 Ekim 2011, 06:42:33
Hayırlı olsun...
Gönderen: BlueMotion - 31 Ekim 2011, 06:52:07
teşekkürler arkadaşlar, kullandıkça izlenimlerimi aktaracağım.
Gönderen: ihsan_07 - 31 Ekim 2011, 08:47:54
allah kazasız belasız binmeyi nasip eder inş. hayırlı olsun
Gönderen: aytact - 31 Ekim 2011, 11:37:10
hoşgeldin..

Allah kaza bela vermesin inşallah...
Gönderen: guney01 - 31 Ekim 2011, 11:39:17
Mutlu azınlıktasın :) Aramıza hoş geldin...
Gönderen: kemal_koker - 31 Ekim 2011, 17:15:53
hayırlı olur inş. foto.ları beklıyoruz..

start-stop u aktıf olarak kullanan var mı  :o
Gönderen: tunataskiran - 31 Ekim 2011, 21:04:00
evet nie kullanmıyomusunuz siz süper bi teknoloji:D start stopun zararı olmadığı konusunda servisten kesin teyidi aldıktan sonra paso açık geziyorum. ama çok zorladığım zaman arabayı kapatıyorum turbonun devirinin düşmesiniı beklemek için..
Gönderen: guney01 - 31 Ekim 2011, 21:19:08
hayırlı olur inş. foto.ları beklıyoruz..

start-stop u aktıf olarak kullanan var mı  :o

ben sürekli kullanıyorum. sadece klima açıkken kapatıyorum... Klima açıkken stop edince klima soğutması bayağı azalıyor...
Gönderen: kemal_koker - 31 Ekim 2011, 22:47:06
ben sürekli kullanıyorum. sadece klima açıkken kapatıyorum... Klima açıkken stop edince klima soğutması bayağı azalıyor...

ben daha klıma acıp seyahat etme fırsatım olmadıgı ıcın bu bılgıyı vermen ii oldu
Gönderen: kemal_koker - 31 Ekim 2011, 22:47:28
Arkadaşlar, 2012 model beyaz Polo BlueMotion' umla VW ailesi içerisindeki yerimi almış bulunmaktayım. Araç tüm özellikleriyle müthiş  :tamamdir . Böylesine bir araca sahip olduğum için çok mutluyum. Allah kazasız, belasız, cezasız kullanmamızı nasip etsin. Hayırlı olsun...

Hangı renk ?
Gönderen: BlueMotion - 31 Ekim 2011, 23:05:05
herkese teşekkürler, hoşbulduk.

rengi beyaz diye yazmıştım ama  :saygılar ...
Gönderen: kemal_koker - 01 Kasım 2011, 17:02:56
dıkkatımden kacmıs sorry :)
Gönderen: nihilist_deniz - 01 Kasım 2011, 19:08:23
Hayırlı olsun aracınız. Güle güle kullanın. :tamamdir
Gönderen: BlueMotion - 01 Kasım 2011, 22:11:23
teşekkürler...  :)
Gönderen: MasterWK - 11 Kasım 2011, 15:55:58
Güle güle kullan, VW ailesine hoşgeldin :)
Gönderen: BlueMotion - 12 Kasım 2011, 07:48:18
teşekkür ederim. :)

bu arada ilk izlenimlerimi de aktarayım:
- bugüne kadar hep benzinli araç kullanmıştım, dizelde hissettiğim o yüksek torku benzinlide hiç hissetmemişim meğer  :)
- hız sabitleyiciyi de ilk defa kullandım, gereksiz olduğunu düşünürdüm; ama gerçekten hem ayakları rahatlatan hem de yakıt tüketimini minimuma indiren güzel bir sistem.
- başta biraz çekincelerim vardı; ama ses sistemi gayet başarılı
- start-stop, esp, hillholder, ve daha birçok sistem gerçekten harika. 8) sürüş çok keyifli.
- yakıt tüketimi mükemmel. 3,7 l/100km ortalamayı gördüm.  :saygılar  fabrika verisine yaklaşmak, düzgün kullanımla hiç de zor değil.
- polo lara beyaz renk çok yakışıyor. üstüne bir de BlueMotion un yere daha yakın oluşu, etekler, tamponlar, ön ızgara ve rüzgarlık da eklenince, kısacası sportifliği, tüm gözlerin üzerimde olduğunu hissediyorum 8)
kısacası araç tüm özellikleriyle çok güzel, tam da istediğim gibi  8)
Gönderen: AG0463 - 12 Kasım 2011, 23:01:22

- bugüne kadar hep benzinli araç kullanmıştım, dizelde hissettiğim o yüksek torku benzinlide hiç hissetmemişim meğer  :)

1.6TDI deneyin bir de =))
Gönderen: o.bilge - 12 Kasım 2011, 23:16:08
1.6TDI deneyin bir de =))
230 nm tork :D :D :D
Gönderen: mussel - 12 Kasım 2011, 23:27:30
Arkadaşım hayırlı uğurlu olsun öncelikle kazasız belasız bin.Allah bizede nasip etsin sıfır bi vw.Bişey sorucam 1.6 tdi motor 230 tork demiş arkadaş,golf 1.6 dizelde aynı tork değerimi eğer öyleyse benim araba 1.9 dizel 235 tork var,yani polo daha küçük ve hafif diye biliyorum.O zaman düşünemiyorum aracın performansını.
Gönderen: AhmetH - 12 Kasım 2011, 23:46:52
aracınız hayırlı olsun Tork olayı müthiş bir kavram..

Geçenlerde bir ziyaret için Tekirdağa gelmiştim  köstebek yuvası gibiydi heryer bence bir süre Tekirdağ içinde kullanmayın   ;D

Gönderen: akifyilmaz55 - 13 Kasım 2011, 04:43:41
.
Gönderen: akifyilmaz55 - 13 Kasım 2011, 05:05:11
teşekkür ederim. :)

bu arada ilk izlenimlerimi de aktarayım:
- bugüne kadar hep benzinli araç kullanmıştım, dizelde hissettiğim o yüksek torku benzinlide hiç hissetmemişim meğer  :)
- hız sabitleyiciyi de ilk defa kullandım, gereksiz olduğunu düşünürdüm; ama gerçekten hem ayakları rahatlatan hem de yakıt tüketimini minimuma indiren güzel bir sistem.
- başta biraz çekincelerim vardı; ama ses sistemi gayet başarılı
- start-stop, esp, hillholder, ve daha birçok sistem gerçekten harika. 8) sürüş çok keyifli.
- yakıt tüketimi mükemmel. 3,7 l/100km ortalamayı gördüm.  :saygılar  fabrika verisine yaklaşmak, düzgün kullanımla hiç de zor değil.
- polo lara beyaz renk çok yakışıyor. üstüne bir de BlueMotion un yere daha yakın oluşu, etekler, tamponlar, ön ızgara ve rüzgarlık da eklenince, kısacası sportifliği, tüm gözlerin üzerimde olduğunu hissediyorum 8)
kısacası araç tüm özellikleriyle çok güzel, tam da istediğim gibi  8)

Arkadaşım güle güle kullan Allah kaza bela vermesin...bi kaç sorum var. yanıtlarsan sevinirim
bluemotion da bu saydığın özelliklerin hepsi standart mı.(esp. hill holder,startstop,vs)
polo bluemotion tek paket mi  (12.tdi 75hp)
şu an fiyatı 41300 tl olan bluemotion bu mu?

-Eğer 41300 e bu özellikler varsa gerçekten süper. şuan fiyatı 50000tl olan  comfort dizel corollada bu özellikler yok. ;)
Gönderen: VWci - 13 Kasım 2011, 10:55:10
Evet o özellikler Polo Bluemotion'da standart, fakat konsol plastığı comfortlinelardaki gibi yumuşak malzeme değil. Ben yaklaşık 17000km'dir Polo BM kullanıyorum, sert plastik rahatsız etmiyor.
Gönderen: o.bilge - 13 Kasım 2011, 14:45:58
Arkadaşım hayırlı uğurlu olsun öncelikle kazasız belasız bin.Allah bizede nasip etsin sıfır bi vw.Bişey sorucam 1.6 tdi motor 230 tork demiş arkadaş,golf 1.6 dizelde aynı tork değerimi eğer öyleyse benim araba 1.9 dizel 235 tork var,yani polo daha küçük ve hafif diye biliyorum.O zaman düşünemiyorum aracın performansını.
evet katalogda yazıyor 1.6 tdi 230 nm tork 1.4 85hp 132nm tork
Gönderen: mussel - 13 Kasım 2011, 14:52:05
Acaba BM performansı nasıl?
Gönderen: o.bilge - 13 Kasım 2011, 14:54:20
Acaba BM performansı nasıl?
okuduklarima gore kullanicilari gayet memnun. Hem ekonomik hem de donanimli bir arac. İmkanim olsa keske golf bluemotion alacaktim. 1.6 tdi 105ps
Gönderen: guney01 - 13 Kasım 2011, 18:37:28
okuduklarima gore kullanicilari gayet memnun. Hem ekonomik hem de donanimli bir arac. İmkanim olsa keske golf bluemotion alacaktim. 1.6 tdi 105ps

Golf BM gördüm, tip olarak harika gerçekten...
Gönderen: o.bilge - 13 Kasım 2011, 18:48:46
Golf BM gördüm, tip olarak harika gerçekten...
+1
Başlık: Ynt: Polo BlueMotion' um - Resim Günceli
Gönderen: BlueMotion - 22 Mart 2012, 21:38:47
Resim günceli yaptım arkadaşlar. selamlar... :saygılar
Gönderen: kemal_koker - 23 Mart 2012, 07:41:30
maşşaaallah da panjurun çamuru gitmemiş sanki :D
Gönderen: BlueMotion - 23 Mart 2012, 08:20:43
maşşaaallah da panjurun çamuru gitmemiş sanki :D

sağol kemal. ben de biliyorum, ama yıkamacıya kızmak lazım  >:( fotolar çok güzel çıktığından paylaşayım dedim, hiç paylaşmamıştım  :)
Gönderen: kemal_koker - 23 Mart 2012, 18:13:37
:)
Gönderen: afk63 - 24 Mart 2012, 13:38:05
Wellcome to az yakanlar kulubü  :D :D kazasız belasız kullanman dileklerimle
Gönderen: afk63 - 24 Mart 2012, 13:43:10
ooooo yooo camlar çıplakss  :) :) muhendis bey bana kalırsa ilk iş güzel bi film çektir.. hatta ön cama da .. nasıl olur diye sorucaksan benim arabaya bak karar ver  ;) ;)
Gönderen: o.bilge - 24 Mart 2012, 14:07:51
ön cama film diken üstünde gitmek gibi usta polis gördü mü trafikten men bile edebilir
Gönderen: afk63 - 24 Mart 2012, 14:38:51
o filmli halini de gördükten sonra söktüremiyosun be kardeşim  :D
Gönderen: hocin - 24 Mart 2012, 14:56:49
Güzel araba, kazasız belasız kullanın.O 100 km de 3 lt yazan yerde benim arabada 8.2 yazıyordu, bu gün Merter'den evden çıkıp Taksim'de işe geldiğimde (her start için stop a kadar ayrı ortalama hesabı) kıymetini bilin  :D
Gönderen: o.bilge - 24 Mart 2012, 14:59:16
o filmli halini de gördükten sonra söktüremiyosun be kardeşim  :D
işte sıkıntı orda :D
Gönderen: afk63 - 24 Mart 2012, 18:06:31
Güzel araba, kazasız belasız kullanın.O 100 km de 3 lt yazan yerde benim arabada 8.2 yazıyordu, bu gün Merter'den evden çıkıp Taksim'de işe geldiğimde (her start için stop a kadar ayrı ortalama hesabı) kıymetini bilin  :D
biraderim benzinli TSI motor almışsan ona katlanıcan..Gazlarken dizele binilir mi diyosunuz yakıta gelince çook yakıyo bee diyosunuz  ;D ;D
Gönderen: hocin - 25 Mart 2012, 01:21:34
biraderim benzinli TSI motor almışsan ona katlanıcan..Gazlarken dizele binilir mi diyosunuz yakıta gelince çook yakıyo bee diyosunuz  ;D ;D
aynen  :tamamdir
Gönderen: BlueMotion - 26 Mart 2012, 08:27:08
herkese teşekkürler. kısmetse ses sitemini ve hoparlörleri iyileştirmeyi düşünüyorum, bakalım bir cesaret edebilirsek. onun haricinde başka bir şey yapmayı düşünmüyorum, orijinal hali çok güzel, zaten sportif ve yere yakın. tüm gözler üzerimde valla  8)
Gönderen: hocin - 26 Mart 2012, 22:02:16
herkese teşekkürler. kısmetse ses sitemini ve hoparlörleri iyileştirmeyi düşünüyorum, bakalım bir cesaret edebilirsek. onun haricinde başka bir şey yapmayı düşünmüyorum, orijinal hali çok güzel, zaten sportif ve yere yakın. tüm gözler üzerimde valla  8)
Kırmızıda gider blue ya aslında :sevgi:
Gönderen: white quattro - 26 Mart 2012, 22:07:03
Güzel araba, kazasız belasız kullanın.O 100 km de 3 lt yazan yerde benim arabada 8.2 yazıyordu,

Benimkinin 4te1'i kadar yakıyor, buda BM'nin yakmadığı anlamına geliyorr
Hey maşşahhh  :sevgi:  ufak tefek eksikleri varr zamanla tamamlanır  ;)
Gönderen: Londonn - 26 Mart 2012, 23:18:11
(http://img52.imageshack.us/img52/4471/26032012233.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/52/26032012233.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

güle güle kullan.yakın arkadasıma aldık..kız koltuklar mavi diye begenmedi.siyah yaptırıyor bayide bakalım nasıl olucak..plaka falan işleri var biras birde koltukların döşemesi değişicek çarşamdaya hazır..bugün baya kontrol ettim hoş araba ama sadece teyp hoşuma gitmedi..arka yolcu ışıkları yok bagajda ikinci kat bölmesi yok yani eksiklikler var ama artıalrıda var hız sabitleme lastik basınç göstergesi falan..yani birinde olan birinde yok..ama bomba araç yapmışlar..
Gönderen: BlueMotion - 27 Mart 2012, 09:35:06
Kırmızıda gider blue ya aslında :sevgi:
evet kırmızı da gider; ama beyaz çok yakışıyor  8)
Benimkinin 4te1'i kadar yakıyor, buda BM'nin yakmadığı anlamına geliyorr
Hey maşşahhh  :sevgi:  ufak tefek eksikleri varr zamanla tamamlanır  ;)
teşekkürler. aman nazar değmesin. evet çok küçük eksiklikler var, bakalım inşallah yapabiliriz bir şeyler  :)

güle güle kullan.yakın arkadasıma aldık..kız koltuklar mavi diye begenmedi.siyah yaptırıyor bayide bakalım nasıl olucak..plaka falan işleri var biras birde koltukların döşemesi değişicek çarşamdaya hazır..bugün baya kontrol ettim hoş araba ama sadece teyp hoşuma gitmedi..arka yolcu ışıkları yok bagajda ikinci kat bölmesi yok yani eksiklikler var ama artıalrıda var hız sabitleme lastik basınç göstergesi falan..yani birinde olan birinde yok..ama bomba araç yapmışlar..

teşekkürler. evet, rcd 510 ya da rns 310 çok iyi gidermiş bluemotion a, bir de çok fonk. direksiyon... başka eksiği de yok zaten, harika araç  :tamamdir
Gönderen: TwinCept - 27 Mart 2012, 13:50:40
Ön panjuru daha güzel bişi yapsalarmış çok daha güzel olurmuş ve arka spoyler gti'daki gibi olsa daha'da mükemmel dururdu. Araç  donanım zengini fakat london'un dediği gibi çalmaya alışmış adamlar içleri rahat etmez yoksa  ;)
Gönderen: Londonn - 27 Mart 2012, 23:44:22
yani artıları güzel işte sisler orginal yan kapı altları bi kaç artısı eksiklilkeri unutturuyor ama..yani ben sevdim..100 tl ile 700 km giden varmış bluemotion ile..yani sözün bittiği yer..honda beat motorum vardı o bile o kadar gitmiyordu ki en az yakan motor diyorlardı..
Gönderen: kemal_koker - 27 Mart 2012, 23:46:46
yani artıları güzel işte sisler orginal yan kapı altları bi kaç artısı eksiklilkeri unutturuyor ama..yani ben sevdim..100 tl ile 700 km giden varmış bluemotion ile..yani sözün bittiği yer..honda beat motorum vardı o bile o kadar gitmiyordu ki en az yakan motor diyorlardı..

ya sağda solda okuyorum nasıl 14 kuruş yaktırıyolar bu bluemotiona :D mazotun ltresi zaten 4.02 tl sürekli boşta mı gidiyolar :D i don't know
Gönderen: Londonn - 27 Mart 2012, 23:50:52
i know  bcoz 70 ile gidiyorlar :D
Gönderen: kemal_koker - 27 Mart 2012, 23:52:57
70 le yol mu biter Allah aşkınıza yapmayın :D ben 130 a sabitliyorum yol bitmiyor yine :D :D :D Hz. Eyüp Peygamber'in sabrı var heralde :D
Gönderen: Londonn - 27 Mart 2012, 23:54:31
bilmiyorum ya şakasına dedim ben..bayinin yalancısıyım..
Gönderen: kemal_koker - 27 Mart 2012, 23:57:08
bluemotion adlı üye de 3.4 görüyor 90 a sabitleyince :D 3.4x4.02=13.7 kuruş :D
Gönderen: Londonn - 27 Mart 2012, 23:59:04
13.7mi?? arabayı yaktırırsın bana  :(
Gönderen: kemal_koker - 28 Mart 2012, 00:00:30
valla ortalamayı bluemotion adlı kullanıcı soyledı :D mazotun lıtre fıyatı da shell de 4.02 :D gerisini de hesap makinası çarptı :D

elçiye zeval olmaz :D 13.7 kuruş :D
Gönderen: Londonn - 28 Mart 2012, 00:06:26
dizellere vergileri bindirceklermiş diye duydum..yani hem benzinliden daha pahalı araç hemde benzin fiyatlarına eş deger oldu dizel hemde vergi çoğalıcakmış...bi an 1.4 benzinli aldığıma seviniyorum..çokta havadar orası bi baska :D
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 00:25:47
biz yakıta daha çok vergi ödüyoruz zaten :D
Gönderen: Londonn - 28 Mart 2012, 00:40:01
yani orası öyle ama dizeller 40.000den aşağı yok gibi..yani bluemotion 41.5 aldık işte bilmiyorum ne kadar vergi gelicek falan..biz aldık 33.500 falan kasko ile vs vs..390-400 lira gibi bandrol sanırım yanlış hatırlamıyorsam..dizeller yani çok para ve vergiler bandrol vermiş olunca bizden kat kat fazla çıkıyor hesapta..yani lafın dğrusu şu.dizel alıp işte tasarruf edicez diyenlere inat vergi vs vs geliyor birde üstüne..yani bende dizel olsaydı keşke benzinli alsaydım dedirticek bi durum olucakmış..
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 00:57:35
mtv 384 aynen
Gönderen: Londonn - 28 Mart 2012, 01:05:16
yani dizel almanın neresinde kaldı tasarruf?? zaten bizim araçla dizel aracın arasında 7000-7500 minimum fiyat farkı var..yani bu arada 7000 fiyat farkı ile zaten defalarca fulle gez yine aradaki fark kapanmaz..yani her türlü benzinli diyorum..sadece rampalarda tork dizellerde çok iyi gerisi benzinlinin yanına yakşalamaz diyorum..içeriye ses alması,dizel fiyatlarının benzinle neredeyse eş degerde olması,vergilerin dizellerde çoğalması benzinlinin her zaman daha seri olması vs vs..benzinlinin tek eksigi benzin fiyatı..oda aradaki fiyat farkına göre sorun edilicek bişey degil diyorum ben..yani dizel almanın cazibesi kalmadı..
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 01:08:51
ya senede 20 bin km+ yapıcaksan git dizel al. gerisi için dizele gerek yok. vw otokurdaki adam bizzat bana bunu dedi. adapazarında bakıyoduk arabaya. model değişim zamanıydı 2011 kalmamış ellerinde her araba var polo yoktu :D az kalsın ikna ediyodum bizleri golf tsi'a, poloyu sevdiler :D allah için seviyorum arabamı böyle konuştuğuma bakma :D
Gönderen: Londonn - 28 Mart 2012, 01:18:29
dizel araç abi şirketler için uygun..uzun yol yapıcak şirket elemanlarına uygun..yoksa kişisel tercihlerde ben pek tutmuyorum..sehir içi aracı degildir diye bayide zaten söylüyorlar.tabi senin düşünen bi arkadasın varsa serviste uyarı yapıyorlar..tahminimce yaknıda dizel araç satışlarında baya bi düşme olur bu yeni vergilendirme konusunda...

birde eski araçlara vergiler çoğalıcakmış.yenilerde indirim olucakmış diye duydum.eski araçları ortadan kaldırmak için baya yükselticeklermiş vergileri haberi dolaşıyor etrafta..inş doğrudur..
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 01:21:19
evet onu ben de duydum. iyi de oldu valla. kömür sobası gibi duman çıkıyo arabadan. senede 70 80 lira vergi ödüyo bizim gıcır filtreli arabalar 800 lira  >:(
Gönderen: Londonn - 28 Mart 2012, 01:25:28
en çokta belediye araçlarından çıkıyor kömür gibi duman..abi resmen yolda kara bir bulut gibi dakikalarca kalıyor..bedford austin morris bmc vs vs modelleri kaldırsınlar abi ortadan yaa..rezalet bi durum ya.. >:(
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 01:29:18
he valla
Gönderen: BlueMotion - 28 Mart 2012, 08:44:07
Beyler düşüncenize saygı duyarım; ama dizele çamur atmak yok  >:(  Ben de hayatta dizel almam diyordum, çok büyük konuşuyordum; ama şu anda dizelin en mükemmeline (TDI) sahibim. Tüm önyargılarımı yıktı bu bluemotion. Allah'a şükür şu an 1.4 benzinlinin yaktığının yarısından da az yakıyorum neredeyse, yakıt fiyatları aynı olsa bile bu, aynı parayla iki kattan fazla yol demek...  Ben de çok aşırı yol yapamayabilirim; ama devir ekonomi ve çevre devri., bunları düşünmek zorundayız. İngiliz hükümeti bluemotion dan 0 vergi alır, bizde ise her zamanki gibi normallerden de fazla alırlar.  >:( Zıtlıklar ülkesiyiz işte. Neyse, ben aracımdan son derece memnunum, iyi ki bluemotion sahibiyim...  :tamamdir
Gönderen: kemal_koker - 28 Mart 2012, 11:23:27
Beyler düşüncenize saygı duyarım; ama dizele çamur atmak yok  >:(  Ben de hayatta dizel almam diyordum, çok büyük konuşuyordum; ama şu anda dizelin en mükemmeline (TDI) sahibim. Tüm önyargılarımı yıktı bu bluemotion. Allah'a şükür şu an 1.4 benzinlinin yaktığının yarısından da az yakıyorum neredeyse, yakıt fiyatları aynı olsa bile bu, aynı parayla iki kattan fazla yol demek...  Ben de çok aşırı yol yapamayabilirim; ama devir ekonomi ve çevre devri., bunları düşünmek zorundayız. İngiliz hükümeti bluemotion dan 0 vergi alır, bizde ise her zamanki gibi normallerden de fazla alırlar.  >:( Zıtlıklar ülkesiyiz işte. Neyse, ben aracımdan son derece memnunum, iyi ki bluemotion sahibiyim...  :tamamdir

yazın kesinlikle yanına geleceğim 3.0 ortalamayı nasıl yapıyosun uygulamalı göster öğret bana :D
Gönderen: Londonn - 28 Mart 2012, 11:34:19
bluemotion iyi araç ve zate arkadasıma aldık bu hafta ama kız öğretmen okul ev falan birde en fazla izmire gider..yani yakıtta her hangi bir dizel bile bizim araçlardan iyi ama satın alırken fiyat çok yüksek..mesela arkadas 41.5 aldı ben aldım indirimli 30.5 yani 11 bin lira anında tasarruf..ama dizele yeni gelicek vergiler malum nedir belli degil ve yakıt neredeyse benzinle aynı gibi..yani diyeceğm güzel bomba araç ama 11.bin lira anında tasarrufta benzinliler..kötü demedim sadece daha uygun olması lazımdı die düşünüyorum.hadi satışta fazla olsun ama yakıt hiç olmassa kullanıcıları tatmin etsin yada vergileri..yoksa araca laf yok..begenmesem arkadasıma tavsive etmezdim.;) ama benzinli sahibi olmak bi baska duygudur her zaman..hani motor sesi yok,ısıtma buji sorunu yok,serilik var benzinlide ve dizeller uzun yol yapanlar için.neyse bluemotion farklıdır güle güle kullan :saygılar
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 12:54:23
dizel de iyidir de mazot aldı başını gidiyo. en azından bizim tüp gibi bir emniyet subabımız var :D :D
Gönderen: BlueMotion - 28 Mart 2012, 13:29:11
@ kemal
buyur gel kemal beklerim. estafurullah öğretmek bizim haddimize değil  :)

@  Londonn
sağol, size de hayırlı olsun. bence de daha iyi olabilir, ses sistemi, direksiyon, ufak birkaç şey daha, vs.

@ o.bilge
tüplüler bile bana gıpta ediyor, biz tüple böylesine uzun yol değerleri elde edemiyoruz diye. nazar değmesin.  :tamamdir

Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 13:39:46
@ o.bilge
tüplüler bile bana gıpta ediyor, biz tüple böylesine uzun yol değerleri elde edemiyoruz diye. nazar değmesin.  :tamamdir

bm için birşey diyemem de diğer TDI lar için zor. siz yakında 1 litre ortalamayı da görürsünüz ahah ;D
Gönderen: hocin - 28 Mart 2012, 14:04:05

yazın kesinlikle yanına geleceğim 3.0 ortalamayı nasıl yapıyosun uygulamalı göster öğret bana :D
Bluemotionların maşallahı var ama İstanbul iş saati trafiğinde mesela öyle bir ortalama yakalanamaz diye düşünüyorum  ??? Ha uygun trafik olur fazla durkalka girilmez, heleki uzun yoldur ....yakalanabilir. Bende İstanbulda akşam işten geç çıkarsam 21.00-21.30 gibi 6. vitesede atabileceğim yol durumu olursa 4.5 litreyi görüyorum benzinli araçta. Ama cuma günü saat 8 gibi e-5 de kalırsam 11 litreleri buluyor tüketim.
Gönderen: BlueMotion - 28 Mart 2012, 14:12:34
valla tüketim değerlerim bu arkadaşlar, sizinle paylaşayım dedim. elbette uzun yol değerleri bunlar,; ama uzun yolda bile tüketimim benzinlinin (1.2 - 1.4) yarısı kadar. bu arada 70 le falan da gittiğim yok, 90 a sabitlerim, hem böylesine harika değerler elde ederim hem doğaya biraz olsun katkıda bulunurum hem ceza ödemem (bugüne kadar hiç ödemedim) hem de son derece güvenli bir yolculuk yapmış olurum (olağanüstü bir durum varsa elbette acele ederim). bu konuyu kapatmak istiyorum, nazar değecek yoksa...  8)
Gönderen: kemal_koker - 28 Mart 2012, 20:27:46
Bluemotionların maşallahı var ama İstanbul iş saati trafiğinde mesela öyle bir ortalama yakalanamaz diye düşünüyorum  ??? Ha uygun trafik olur fazla durkalka girilmez, heleki uzun yoldur ....yakalanabilir. Bende İstanbulda akşam işten geç çıkarsam 21.00-21.30 gibi 6. vitesede atabileceğim yol durumu olursa 4.5 litreyi görüyorum benzinli araçta. Ama cuma günü saat 8 gibi e-5 de kalırsam 11 litreleri buluyor tüketim.

11 lt diyince jettayla kabuslu günlerim geldi aklıma :D :D :D
Gönderen: hocin - 25 Nisan 2012, 22:45:12
valla benimde o kabus günlerim bitti, arabayı sattım, bluemotionumu bekliyorum :tamamdir, çok yakında bir  beyaz Bm daha aranızda olacak  :sevgi:
Gönderen: BlueMotion - 26 Nisan 2012, 10:17:43
hayırlı olsun. yeşilay cılar kulübüne hoşgeldin... 8)
Gönderen: hocin - 26 Nisan 2012, 10:23:24
hayırlı olsun. yeşilay cılar kulübüne hoşgeldin... 8)
eyvallah :tamamdir
Gönderen: 06onur - 28 Nisan 2012, 00:09:31
tsi 1.4 122Hp de ş.dışı 105km/h sabitte 4,6yı geçenlerde tutturdum.  Ama yol sıcak asfalttı çok farkediyor bence.

1.6Golf sormuş bi arkadaş
Bluemotion 105HP 250NM yani 20nm daha fazla. Ş.dışı 90km/h tüketimi 3,5lt.

Bizdeki vergilendirme bizi yolmaya yönelik, avrupa dizeli ve LPG yi teşvik eder bizimkiler dizele ek vergi getirir niye tam yolamıyorlarda o sebeple. Benzin 2yılda 3,30dan 4,70geldi orada keyifler yerinde.
Gönderen: DoğukanYıldız - 28 Nisan 2012, 22:35:42
Arkadaşlar bende hafta içi Bluemotion'uma kavuşuyorum iyice sabırsızlandım inanırmısınız İzmir Vosmer'de 1 tane dahi yoktu görmeden bakmadan siparişini verdim.Umarım fotolardaki gibidir.Birde çok dik rampalarda klima açık bir şekilde aracı deniyen varmı?Oturmakta olduğum yer baya dikte 5 kişi çıkmak nasıl olacak çok düşündürüyor beni.  :-[
Gönderen: htmetin - 28 Nisan 2012, 23:09:43
Bu araca binme imkanım oldu ama daha kullanamadım. Golf6 ya bindim ve kullandım.. 6r'da beni en çok düşündüren şey iç hacimdi. Ama benim golf 3 ile karşılaştırdığım zaman arada sınıf farkı olmasına rağmen 6R'da öyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım.. TSI motora diyecek Laf yok. Benim asıl hayran olduğum kısmı ise dış tasarımı gerçekten mükemmel ötesi. Nerede bir 6R görsem dönüp birdaha bakıyorum. hele hele GTI'ına denk geldimmi o gün kendime gelemiyorum :) Şimdiye kadar yapılmış en iyisi.. Sahibi olan arkadaşlara Allah kaza bela vermesin. Biz sahibi   olamayanlara da Allah nasip etsin.. araçlarınızın kıymetini bilin..
Gönderen: DoğukanYıldız - 28 Nisan 2012, 23:35:13
Çok sağol.Ayrıca gerçekten kasa olarak bana görede en iyisi zaten  belkide hiç içine oturmadan almamdaki nedeni yakıt ve görkemiydi :) İnşallah seninde bi BM olurur.
Gönderen: BlueMotion - 30 Nisan 2012, 11:11:26
Arkadaşlar bende hafta içi Bluemotion'uma kavuşuyorum iyice sabırsızlandım inanırmısınız İzmir Vosmer'de 1 tane dahi yoktu görmeden bakmadan siparişini verdim.Umarım fotolardaki gibidir.Birde çok dik rampalarda klima açık bir şekilde aracı deniyen varmı?Oturmakta olduğum yer baya dikte 5 kişi çıkmak nasıl olacak çok düşündürüyor beni.  :-[
Hayırlı olsun. Pişman olmayacaksın. Klima olayı efsaneden ibaret artık  :) Yeni nesil motorlarda öyle bir problem kalmadı.  8)
Bu araca binme imkanım oldu ama daha kullanamadım. Golf6 ya bindim ve kullandım.. 6r'da beni en çok düşündüren şey iç hacimdi. Ama benim golf 3 ile karşılaştırdığım zaman arada sınıf farkı olmasına rağmen 6R'da öyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım.. TSI motora diyecek Laf yok. Benim asıl hayran olduğum kısmı ise dış tasarımı gerçekten mükemmel ötesi. Nerede bir 6R görsem dönüp birdaha bakıyorum. hele hele GTI'ına denk geldimmi o gün kendime gelemiyorum :) Şimdiye kadar yapılmış en iyisi.. Sahibi olan arkadaşlara Allah kaza bela vermesin. Biz sahibi   olamayanlara da Allah nasip etsin.. araçlarınızın kıymetini bilin..
teşekkürler. bence de en şimdiye kadarki en iyi kasa 6R. BlueMotion lar da tasarım açısından sportif ek özellikler içerdiğinden çok hoşuma gidiyor. Geçen sabah erken saatlerde kırmızı GTI gördüm, sabah sabah gözüm gönlüm açıldı valla, harikaydı...  8)
Gönderen: DoğukanYıldız - 01 Mayıs 2012, 23:29:33
Arkadaşlar aracı büyük ihtimal Cuma günü alıyorum yarın İstanbul'a inecekmiş araç gelmeden önce birkaç sorum olacaktı sizlere hangi acentaya kaskosunu yaptırmalıyım nekadar tutuyor ve 2yıl garenti uzatma olayı yaptırmalımıyım plaka işlemleri nasıl oluyo benim söylediğim plakayı yaptırabilirlermi ilk arabam olucak yaşım da 20 zaten babamda söförlük olmadığı için daha önce arabamız olmadı o yüzden yardımcı olursanız sevinirim.
Gönderen: BlueMotion - 02 Mayıs 2012, 11:13:44
Benim de ilk aracım BM, o yüzden biraz yüksek oldu kasko fiyatı. En uygun fiyatı Axa Sigorta vermişti, ben de ona yaptırdım, 1350 TL.
2 yıl garanti uzatmayı da yaptırmıştım, imkanın varsa yaptır, bir gün lazım olur (inşallah gerek duymayız ama).
plaka konusunda ise net bilgim yok, bilen arkadaşlar cevaplasın.
hayırlı olsun.
Gönderen: hocin - 02 Mayıs 2012, 13:34:10
Arkadaşlar aracı büyük ihtimal Cuma günü alıyorum yarın İstanbul'a inecekmiş araç gelmeden önce birkaç sorum olacaktı sizlere hangi acentaya kaskosunu yaptırmalıyım nekadar tutuyor ve 2yıl garenti uzatma olayı yaptırmalımıyım plaka işlemleri nasıl oluyo benim söylediğim plakayı yaptırabilirlermi ilk arabam olucak yaşım da 20 zaten babamda söförlük olmadığı için daha önce arabamız olmadı o yüzden yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden hayırlı olsun ilk arabanın tadı ayrı olur ;) aracı uzun süre kullanmaya niyetliyseniz garantide 2 yıl uzatmayı yapın benim bildiğim kadarıyla 1 yıl sonrada yapabilirsiniz ama fiyatta artış oluyor, hangi bayiden alıyorsunuz bilmiyorum ama Avek vee Tamaş dan  araba aldım ikisindede bu işlerle ilgilenen birimler var ve piyasa ortalamasından fiyat veriyorlar, size teklif edeceklerdir zaten sizde hiç uğraşmadan aracınızı direk kaskolu alabilirsiniz.Bu arada vw gerçekten kalite araç yapıyor ve bluemotion araçları gayet güzel.Bende aracımı dün aldım dünden beri aman ışığa gelsemde stop etsem die bekliyorum  ;D daha 70 km yaptığım araç 49 lt ile 196 tl ye fullendi ve yaklaşık 1000 km gider gözüküyor.Yeni motor 1000 km gayet iyi yani .Bende bir iki güne aracı tanıtıcam sitede biraz inceleyip öyle koymakistiyorum :)
Düzenleme; benim araç golf bm bu arada belirteyimde benzin hesabında karışıklık olmasın :tamamdir
Gönderen: BlueMotion - 02 Mayıs 2012, 15:21:26
senin de hayırlı olsun aracın...  :)
benzin mi kaldı, o tsi deydi, unut artık benzini, artık tdi desin  8)
Gönderen: DoğukanYıldız - 02 Mayıs 2012, 18:37:35
Çok sağolun arkadaşlar araç için 3 4 gün içinde arıycaklarmış bizi bu gün İstanbul'a gelmiş araç c.tesi yada pazar işlem yapamazlar sanırım pazartesiye kaldı  :-[
Gönderen: hocin - 03 Mayıs 2012, 00:26:21
senin de hayırlı olsun aracın...  :)
benzin mi kaldı, o tsi deydi, unut artık benzini, artık tdi desin  8)
Ağız alışkanlığı  :D
Gönderen: DoğukanYıldız - 04 Mayıs 2012, 13:10:31
Dediğim gibi oldu şimdi aracımı orada bırakıp evime dönüyorum.Plaka işlemleri Pazartesi gününe kaldı ayrıca filim ve park sensörüde istedim.Kasko 1042 tl axa şuan en uygunu oymuş.Kısacası salı günü güzel fotograflar çekicem.