vwtr.net

Otomobil Forumu => Genel => Konuyu başlatan: TuningLINE - 18 Nisan 2006, 21:12:07

Başlık: Jant ve lastik almayı planlıyorum Kumho mu? Marangoni mi?
Gönderen: TuningLINE - 18 Nisan 2006, 21:12:07
Arkadaşlar çok uzun zamandır bir türlü mali durumlardan dolayı bi türlü nasip olmadı
artık alacam gibi gözüküyor lastik konusunda neyin iyi olduğunu neyin kötü olduğunuda az çok biliyorum
ama işte keseyede göre hareket edecek şekilde bakarsak olaya Kumho beni her türlü kurtarır diye düşündüm
açıkçası hızlı araba kullanan biri değilim sevmemde zaten ağır başlıyımdır bu konuda
gelelim sadede lastikçi bana Marangoniyide önerdi sizce benim yerimde olsanız 2 si arasında hangisini tercih ederdiniz?
bu arada 15'' ve 195/45/15 olarak almayı düşünüyorum

önerileriniz ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler :)
Başlık: Ynt: Jant ve lastik almayı planlıyorum Kumho mu? Marangoni mi?
Gönderen: corrado_g60 - 19 Nisan 2006, 01:55:41
bu ıkısı arasında kumho ;)
bır kac sefer kullandım memnum kaldım
Gönderen: VWci - 19 Nisan 2006, 07:41:03
aman hocam uzak dur bunlardan....al toyo kurtul....;)
Gönderen: GolfGti16VMk1 - 19 Nisan 2006, 08:51:52
Toyo iyidir gerçekten ama fiyat konusuna gelince farklar var tabi MARSHAL da alabilirsin. Sanırım 95 falan tanesi onların. GOODYEAR yan sanayi lastiğidir iyidir . Price Performance a göre  ;)
Gönderen: TuningLINE - 19 Nisan 2006, 08:52:23
aman hocam uzak dur bunlardan....al toyo kurtul....;)
Toyo nun fiyatları nasıl acaba
Gönderen: GolfGti16VMk1 - 19 Nisan 2006, 09:11:54
Bence DUNLOP al derim fiyatıda sanıyorumm 120 gibi 2 yıl garantili . Lastik alacaksan kesin sana tel vereyim ara adresine kargo yaparlar.
Gönderen: TuningLINE - 19 Nisan 2006, 09:26:38
Bence DUNLOP al derim fiyatıda sanıyorumm 120 gibi 2 yıl garantili . Lastik alacaksan kesin sana tel vereyim ara adresine kargo yaparlar.
tamam ben kesin bir karar vereyim alırım bilgileri sizden :)
Gönderen: GolfGti16VMk1 - 19 Nisan 2006, 09:33:33
0212 428 5555  Bu numaradan Yasinle görüşebilirsin . Fiyatıda ayarlayacak. En azından ara bilgi al derim. Karşılaştır.
Gönderen: TuningLINE - 19 Nisan 2006, 09:37:51
0212 428 5555  Bu numaradan Yasinle görüşebilirsin . Fiyatıda ayarlayacak. En azından ara bilgi al derim. Karşılaştır.
tamam teşekkür ederim arayıp soracam en azından bilgimiz olur :)
Gönderen: VWci - 19 Nisan 2006, 12:24:59
Toyo nun fiyatlari hakkinda bir bilgim yok ama bilinen ve iyi olan markalardan biraz daha ucuzdur...Dunlop'un sp 9000 leri felan iyi lastikler piyasayi iyicene arastir gene model bazinda Yokohoma nin da iyi lastikleri var diye duydum...Ama ben lastik alacaksam BRIDGESTONE, MICHELIN ilk tercihim olur du marka bazinda model bazinda da toyo proxes t1-s, dunlop sp sport 9000, goodyear eagle f1 gs-ds2, ds3 gibi lastikle dusunulebilir

fakat senin 195/45/15 olacagi icin kesin jant koruma ve yanak destekli olmasina ozen goster....;)
Gönderen: Erhan - 19 Nisan 2006, 12:38:46
Ben 185/55/14 e aldım lastik, ilk sırada Eagle F1 alıcaktım ama 14 janta getirmiyolarmış artık, daha sonra toyo ve dunlop baktım onlardada aradığım ebatlar yoktu. Michelin Energy, Bridgestone Potenza GIII bide Pirelli P6000 vardı aradığım ebatlarda, bunlar içindende Bridgestonu tercih ettim.

Kumho , Marangoni ikisinide almak istemem ama illa bunlar arasından seçiceksem Kumho yu alırdım. 185/55/14 için tanesi 80ytl gibi bişeydi. Bunlardan tek Marangoninin kar lastiğini kullandım bi arabada çok kötüydü.

195/45 alıcağın için, kolay kolay balon yapmamasına dikkat et alıcağın lastiğin.
Birde beyaz arabaya siyah jant güzel olabilir ama bazen siyah jant kendini  belli etmiyor.
Gönderen: POLO - 19 Nisan 2006, 17:52:38
valla benimde bütçe olayları nedeniyle bu tarz lastik almak zorunda kaldım ve kumho aldım,(195/45 R15)eğer yol tutuştan çok birşeyler beklemiyorsan tavsiye ederim özellikle sağlamlık bakımından,diğer sitelerdede sağlamlığı ön plana çıkıyor,şahsen bir defa jantı yamulltum bir defada çatlattım yarılmayı bırakın balon bile yapmadı ama yol tutuş vasat yere iyi basmıyor zorlayınca patinaja kalıyor virajdada bırakabiliyor!bendeki ku712 bunun yeni versiyonları var ku19 mu ne var buda eski ama arkadaşta 2.0 tipo var çok memnun autobild in testindede 3. olmuştu çok met ediyorlardı ben bulamadım alamadım,şimdi gördüm birde yeni bir versiyonu çıkmış araştır bence başka seçenekler bf goodrich,lassa impetus2(bunun 185/65 r14 ünü kullandım gerçekten iyi bir lastik),silverstone,hankook,yokohama...
Gönderen: corrado - 19 Nisan 2006, 18:09:08
lastik işi şans işi.
ama aşağı yukarı marka ve modellerin özellikleri biliniyor.
söylediğin lastikler arasında performans olarak kumho görüntü olarak marangoni derim
genel anlamda gruplandırırsak
goodyear, michelin,bridgestone üst
nokian,falken conti,yokohoma,toyo,pirelli .dunlop orta
kumho,hankook,marangoni federal alt sınıf diyebiliriz
bide büyük  markaların ucuz ürünlerle rekabet markaları var.ceat,barum,sava,kleber gibi
hızı sevmediğini belirtmişsin ama genelde f1,ts1 sport gibi performans lastikleri tavsiye edilmiş.
ne tür bi lastik düşünüyorsun.
genelde tunerler paranın büyük kısmını janta kalan kısmını lastik e ayırarak yanliş yapıyorlar.
acizane tavsiyem lastike daha çok para ayırman ve yazdığım listedeki gruplardan en azından orta sınıftaki
lastik markalarından birini tercih etmen.pirelli hariç (p zero nero ve kar lastiği hariç pek iyi değiller)
performans lastik görünümlü orta karar bi lastik düşünürsen bf goodrich lerde var .iyi değil kötü de değil
dediğim gibi lastik işi şans  işi kolay gelsin
Gönderen: TuningLINE - 19 Nisan 2006, 19:39:44
öncelikle hepinize teşekkür ederim üşenmeyip bayağı yazmışsınız
site içinde genel bir lastik konusu olmuş oldu :)
açıkçası düşündüğüm jant CMS nin bir modeli hatta Anıl da (POLO nickli arkadaşımız) bu jant var
10 ay taksitle vadeli bu jantı ve Kumho yu 1.000 YTL dediler
işte hesabı siz yapın bu kadar paralara gelince bende daha iyi bildiğim lastik markalarına çıkamadım o yüzden bu başlığı açma durumunda kaldım :)
verdiğiniz bilgiler çok güzel ve doğru teşekkür ederim
bakalım biraz daha fiyat araştırıyorum en uygun bu fiyata buldum
15 olupta CMS olarak (yani Avrupa değil, gerçi CMS de iyi bir jant) bu fiyatlar olunca bana fazla geldi biraz bu konuda siz ne düşünüyorsunuz normalmi bu fiyatlara?
Gönderen: corrado - 19 Nisan 2006, 22:37:01
taksit olayında kimse net bişey diyemez.
firmalar dönem dönem  peşin fiyetına taksit yapıyorlar.
2 ay evvel izmitteki mişlenci 15 taksit yapıyordu şimdi sekiz.
jantın tam markasını söylersen daha net bi bilgimiz olur.
10 taksite 1000 ytl pekde çok değil gibi
Gönderen: POLO - 22 Nisan 2006, 23:08:39
lastik işi şans işi.
ama aşağı yukarı marka ve modellerin özellikleri biliniyor.
söylediğin lastikler arasında performans olarak kumho görüntü olarak marangoni derim
genel anlamda gruplandırırsak
goodyear, michelin,bridgestone üst
nokian,falken conti,yokohoma,toyo,pirelli .dunlop orta
kumho,hankook,marangoni federal alt sınıf diyebiliriz
bide büyük  markaların ucuz ürünlerle rekabet markaları var.ceat,barum,sava,kleber gibi
hızı sevmediğini belirtmişsin ama genelde f1,ts1 sport gibi performans lastikleri tavsiye edilmiş.
ne tür bi lastik düşünüyorsun.
genelde tunerler paranın büyük kısmını janta kalan kısmını lastik e ayırarak yanliş yapıyorlar.
acizane tavsiyem lastike daha çok para ayırman ve yazdığım listedeki gruplardan en azından orta sınıftaki
lastik markalarından birini tercih etmen.pirelli hariç (p zero nero ve kar lastiği hariç pek iyi değiller)
performans lastik görünümlü orta karar bi lastik düşünürsen bf goodrich lerde var .iyi değil kötü de değil
dediğim gibi lastik işi şans  işi kolay gelsin
performans lastiklerinin tavsiye edilmesinin nedeni 195/45 R15 de T hız serisinde bir lastik olmaması yani bu ebat hali hazırda performans serilerine giriyor,bence hankook alt seriye girmemeli son serileri oldukça başarılı bir grafiğe sahip ayrıca falken da bence bu seride olmalı,tamam belki japon malı ama fiyat olarak bu serilere yakın,ya da toyo ile aynı sınıfta olmalı...
sonuç olarak ben lastik deyince Pirelli,michelin,dunlop,continental derim gerisi boş bence ama maddiyat işte,jant konusundada bir fikrimi söylemek istiyorum herkes tutturmuş cms gülle gibi jant yok şu kuş gibi hafif böyle kailteli diye,bence ağırlık aynı ebat jant alınacaksa boş bir mevzu ben çok iyi bir marka 15 jantıda aldım tarttım cms nin 15 inide aldım tarttım öyle bir fark göremedim yani olsa bile performansa ne kadar etki yapar ama orjinal ebat 15 dir 17-18 yaparsın o zaman ağırlık etkili faktördür,jant seçerken bence ilerisinide düşünmek lazım,yolların durumu malum,yine her sektörde olduğu gibi jant işindede uzakdoğulular öne çıkmaya başladı tamam aldın şekilli mekilli bir çekik göz,kullandın 2-3 sene sonra bir çukur jant güm,sonra ne olacak bunun tekini bulabilecekmisin cevap HAYIR,benim cms yi seçmemin bir nedenide bu!bence cms bir alessio ve benzeri jantlar kadar kaliteli ve kendini aldığı kalite belgeleri ve OEM ekipman sağlamasıyla kanıtlamış bir marka,ben geçen sene jantları 500,lastikleri 380e almıştım şimdi durum yine çok farklı değil
Gönderen: VWci - 23 Nisan 2006, 07:15:54
POLO ya katiliyorum jantla buyudukce agirlik ciddi artiyor...mesela gecen gittik enkenin bir janti vardi 18 bir de audi a8 jantinin replikasi vardi 17 inc....enkei tuy gibiyidi super bir jantti diger replika massallah vardi zaten lastikle beraber en az 20 kg gelir o jant......:D
Gönderen: TuningLINE - 23 Nisan 2006, 11:29:39
performans lastiklerinin tavsiye edilmesinin nedeni 195/45 R15 de T hız serisinde bir lastik olmaması yani bu ebat hali hazırda performans serilerine giriyor,bence hankook alt seriye girmemeli son serileri oldukça başarılı bir grafiğe sahip ayrıca falken da bence bu seride olmalı,tamam belki japon malı ama fiyat olarak bu serilere yakın,ya da toyo ile aynı sınıfta olmalı...
sonuç olarak ben lastik deyince Pirelli,michelin,dunlop,continental derim gerisi boş bence ama maddiyat işte,jant konusundada bir fikrimi söylemek istiyorum herkes tutturmuş cms gülle gibi jant yok şu kuş gibi hafif böyle kailteli diye,bence ağırlık aynı ebat jant alınacaksa boş bir mevzu ben çok iyi bir marka 15 jantıda aldım tarttım cms nin 15 inide aldım tarttım öyle bir fark göremedim yani olsa bile performansa ne kadar etki yapar ama orjinal ebat 15 dir 17-18 yaparsın o zaman ağırlık etkili faktördür,jant seçerken bence ilerisinide düşünmek lazım,yolların durumu malum,yine her sektörde olduğu gibi jant işindede uzakdoğulular öne çıkmaya başladı tamam aldın şekilli mekilli bir çekik göz,kullandın 2-3 sene sonra bir çukur jant güm,sonra ne olacak bunun tekini bulabilecekmisin cevap HAYIR,benim cms yi seçmemin bir nedenide bu!bence cms bir alessio ve benzeri jantlar kadar kaliteli ve kendini aldığı kalite belgeleri ve OEM ekipman sağlamasıyla kanıtlamış bir marka,ben geçen sene jantları 500,lastikleri 380e almıştım şimdi durum yine çok farklı değil

İşte bende senin gibi düşünüyorum aynı fikirdeyiz bu konuda
fiyat konusundada evet aynı sayılır o yüzden ben uygun bir zamanımda alayım bunları :)
Gönderen: corrado - 23 Nisan 2006, 20:29:13

ebatı atlamışım.
jant konusunda hemfikiriz.
katılmadığım nokta hankook bence kesinlikle ve kesinlikle ve özellikle ventus isimli sözde  performans lastikleri  gerçekten çok kötü performansa sahip.uzun süre kullandım.
falkeni toyo ile aynı gruba yazmışım zaten.baştata yazdığım gibi genel anlamda sınıflandırıdım .
bi modeli kötü olan bi lastiğin başka bi modeli iyi;başka bi modeli çok başarılı olabilir.
Gönderen: VWci - 23 Nisan 2006, 23:03:53
18 inc Audi RS4 janti + kumho lastik = 25 kg
Gönderen: Erhan - 23 Nisan 2006, 23:23:43
18 inc Audi RS4 janti + kumho lastik = 25 kg
bana A8 jantı gibi geldi ama sorarız bi ara.
Gönderen: G60 - 24 Nisan 2006, 00:20:32
A8 A8 ;D
Gönderen: TuningLINE - 16 Mayıs 2006, 13:18:47
halen alamadım :( ne yapacam ben yaaaa
çok fazla modelde beğenemiyorum
hem güzel olsun hemde uygun olsun istiyorum fiyat açısından
bu arada dövizde yükseldi inşallah fiyatlar 1 ay önceye göre değişmemiştir
Gönderen: VWci - 16 Mayıs 2006, 13:25:42
lassa impetus, cms kombinasyonu yap derim..ama gene lassa impetus speedline 2114 antrasit kombinasyonu da yapabilirsin....
Gönderen: TuningLINE - 16 Mayıs 2006, 16:22:03
lassa impetus, cms kombinasyonu yap derim..ama gene lassa impetus speedline 2114 antrasit kombinasyonu da yapabilirsin....

evet speedline güzel ama fiyatları iyi 600 ytl cms fiyatı iken speedline 800-900 arası bişi
yoksa bende antrasit-füme renkte jant çok seviyorum
bi de bu impetuslara sert dediler doğrumu sizce ?
Gönderen: TuningLINE - 16 Mayıs 2006, 16:30:19
Birlas' ın sitesine baktım şimdi Speedline 2114 - 156 euro
1.100 ytl yi buluyor euro da yükseldi ya şimdi fiyat fark ediyor bayağı
Gönderen: spy - 16 Mayıs 2006, 22:12:05
Ben Marangoni kullanıyorum.. 2 arkadasım daha aldı, benden sonra (cunku desenleri cok hos geldi ;) )
yol tutusu asfaltta inanılmayacak kadar iyi, yagmurlu havalarda da guzel tutusu var karda sapıtıyo dogal olarak ama gectigimiz kısı bu lastiklerle cıkardım.. aslında yuzumu kara cıkardı cunku ben yoldan cıkacagımı dusunuyodum bazı virajlarda ;D
ama ben continental falan kullanmadım.. brigstone potenza vardı ki hayatımda birkez daha almayacagım lastiktir kendileri..prelli kullandım, ondan da bunlardan cok cok fazla performans almis degilim.. sonucta lastik alıyorum ve lastikler aracın en cabuk eskiyen parcaları diye dusunuyorum.. ve ben gidipte bir lastige 1000YTL verecek maddiyatta gormuyorum kendimi.. ha bunada para vermis degilim o ayrı konu ;D
amcam lastik isiyle ilgileniyo, uzun suredir soyluyordu lastiklerini degistirelim diye, gecen sene gittim bana direk bu lastikleri verdi  (ben michelin dusunuyodum)..  desenleri cok hosuma gitti ama marka konusunda kafamda soru isaretleri vardı ama yuz ifademi gorunce begenmessen gel istedigini takarız dedi.. sonra gidipte baska lastik almak gelmedi icimden.. nede olsa bunlarda eskiyecek, ben yine gidip aynısından alıcam ;D
bu arada lastikler 195/45 R15 dusuk yanak olmasına ragmen yanak destekleri saglam.. okadar cukurdan sonra (belediye sagolsun  >:( )  balon yada jantta egik olusmadı..
Gönderen: TuningLINE - 17 Mayıs 2006, 08:39:06
sende jant ne var SPY ??
anladığım kadarıyla Marangoniden memnunsun :)
bende onun desenlerini seviyorum
Gönderen: corrado - 17 Mayıs 2006, 12:17:42
marngonini desenlerini beğenmeyen yok zaten.
benim bi arkadaşta geçen hafta 206 gti na aldı.
Gönderen: TuningLINE - 17 Mayıs 2006, 13:29:12
marngonini desenlerini beğenmeyen yok zaten.
benim bi arkadaşta geçen hafta 206 gti na aldı.
o da memnunmu acaba 1 haftalık süreçte izlenimi nedir yoksa kumho danda ucuz ondanda alınabilir ::) ::) ::)
Gönderen: corrado_g60 - 17 Mayıs 2006, 14:22:26
banada lastık bulurmusunuz :)
konyada bulamadım.
ankaradada bıkac yere sordum yok dıolar..
on : 205 / 50 / 13
arka : 235 / 50 / 13 
goren yada duyan olursa bana acılen bıldırmelerı rıca olunur :D
Gönderen: TuningLINE - 17 Mayıs 2006, 15:29:43
konyada bulamadım.
çok orjinal ebadlar 13 jant ne var üstünde ATS falan mı ?
bu akşam jantçıya gidicem ona sorarım
c.tesi de maslak sanayiye gidicem ordada sorarım  ;)
Gönderen: corrado_g60 - 17 Mayıs 2006, 15:35:06
sana zahmet sorarsan sevınırım..
artık yola basmak ıstıom :)
Gönderen: TuningLINE - 17 Mayıs 2006, 22:21:09
yaaa ben Maragoni Zeta Linea modelinde karar kıldım ama
sizlerin son fikrini almak istiyorum yarın ona göre okey diyecem lastikçiye

bu da deseni:
(http://www.marangoni.com/photo/1_zeta_lineab.jpg)

Gönderen: spy - 17 Mayıs 2006, 22:27:51
sende jant ne var SPY ??
anladığım kadarıyla Marangoniden memnunsun :)
bende onun desenlerini seviyorum
14" BBS RA serisi vardı eski lastiklerle.. ama o janta ısınamadım bi turlu..
simdi cms var 15"  (248 galiba emin deilim) , lastikle beraber takıldı (BBS yamuk yumuk olmus cunku ;D )
lastikse zeta serisi
Gönderen: spy - 17 Mayıs 2006, 22:39:09
TuningLINE, bunları kullanıyorum ben.. acayip bi lastik, yuksek hızlarda sanki sakız gibi yapışıyo asfalta..
binanın onundeki yer taslarında izleri cıktı hep, eski lastiklerde boyle bisey olmazdı ::)
cokmu ısıtıyorum lastikleri ne ???   8)
Gönderen: corrado - 17 Mayıs 2006, 23:02:42
o da memnunmu acaba 1 haftalık süreçte izlenimi nedir yoksa kumho danda ucuz ondanda alınabilir ::) ::) ::)

bugün aradı. babası rahatsızdı. ankara dönüşü otobanda biraz top speed yapmış gayet memnun lastikten.
ilerde ne derbilmem tabi
Gönderen: corrado - 17 Mayıs 2006, 23:08:44
konyada bulamadım.

bende bi sorayım izmitte.

geçen tv de denk geldi. bu 124 cup yarişları düzenleniyor ya izmir de.
ona katılan bi kaç kişi yunanistanan lastik almiş türkiyede bulamamişlar.
seninkide o ölçelere yakın herhalde..
yinede bi soralim..
Gönderen: corrado_g60 - 17 Mayıs 2006, 23:54:36
tum turkıyeyı seferber ettık bı lastık ıcın :)
atıf abı sende saol ;)
Gönderen: TuningLINE - 18 Mayıs 2006, 09:16:03
evet herkese teşekkür ediyorum yorumlar çok önemli benim için
aslına bakarsanız belki Goodyear F1, Lassa veya Bridgestone alsam bu kadar araştırıp sormam yormazdım sizleri yada bu kadar uzatmazdım konuyu
tamamen ekonomik duruma göre hareket ederek mecburen ama bi o kadarda kötü olmayan
benim işimi görebilecek lastik Kumho ve Marangoni diye düşündüm
o zaman ben alim Marangoni Zeta yı düşünmeyeyim artık
Gönderen: ARDAcan - 18 Mayıs 2006, 13:08:19
dusunme tabi abi Catherine'de ZETA Jones'u kullaniyo  :D
Gönderen: TuningLINE - 18 Mayıs 2006, 16:44:33
tamamdır inşallah yarın sabah takılacak ;)
Gönderen: corrado - 18 Mayıs 2006, 17:46:08
tum turkıyeyı seferber ettık bı lastık ıcın :)
atıf abı sende saol ;)

bugün sabahtan sordum.zor bi lastik hiç satmadım bi istanbula sorayım dedi.
biraz evvel görüştük malesef yok.
yurt dışından getritebilirim ama 1,5 - 2 ay sürer hemde tuzlu olur dedi.
eğer uygulayabilirsen ön arka 215 x 50 x13 var mış toyo marka ithalatçıda
tanesi kdv dahil 165 ytl .tabi net fiyat veremiyom dedi. dövizdeki durumlardan dolayı.
uyarsa tekrar irtibata geçebilirim. konyadaki lastikçilerde olabilir 215
Gönderen: TuningLINE - 18 Mayıs 2006, 21:22:27
Atıf abi tamamdır benim lastik konum kapandı artık
ama inanıyorum ki lastik için iyi bir başlık oldu bu konu :)
Mehmet içinde bi kaç yere soracam c.tesi günü bakalım ben bulabilecemmi bişiler
Gönderen: VWci - 18 Mayıs 2006, 22:03:03
maragoni zeta mi aldin hayirli olsun....
Gönderen: corrado_g60 - 19 Mayıs 2006, 01:29:13
atıf abı cok saol...
evet abı burdada 215/50/13 var hep :(
Gönderen: corrado - 21 Mayıs 2006, 21:36:22
Atıf abi tamamdır benim lastik konum kapandı artık
ama inanıyorum ki lastik için iyi bir başlık oldu bu konu :)
Mehmet içinde bi kaç yere soracam c.tesi günü bakalım ben bulabilecemmi bişiler

hadi geçmiş olsun.
dediğin gibi iyi bi konu oldu.
mehmetin lastik biraz zor.. :(
Gönderen: corrado_g60 - 22 Mayıs 2006, 21:27:31
valla işim cok zor :(
napacam bılmorum valla
Gönderen: VWci - 23 Mayıs 2006, 12:20:55
Mehmet..

DUNLOP SP SPORT 9000 : 205/50 R13 81V

oradaki dunlop bayisine bir sor...olmazsa ben sorarim onunden gecerken...;)
Gönderen: VWci - 23 Mayıs 2006, 12:23:15
bir de arkaya 235/50 13 yaparsan arabanin arkasi yuksek durur...dolayisi ile 205/50/13 kullan on ve arkayi...;)
Gönderen: VWci - 23 Mayıs 2006, 18:18:36
kumho da da varmis 205/50/13 
Gönderen: Erhan - 23 Mayıs 2006, 18:46:49
vardırda, bayilerin ellerinde var mı o önemli.
Gönderen: spy - 23 Mayıs 2006, 21:27:04
yok diyorlar corrado_g60, üzgünüm :(
Gönderen: corrado_g60 - 24 Mayıs 2006, 14:09:27
:( :( :(
abı arka lastık 205 olunca leylek gıbı duruo araba :)
camurluk genıs olunca ..
Gönderen: corrado_g60 - 24 Mayıs 2006, 14:10:14
dunlop ve kumhoyu sorucam abı saol ;)
Gönderen: G60 - 05 Eylül 2007, 18:06:25
Tunç abi Marangoni mi almıştın sen, nedir şimdi yorumların memnun musun?
Modifiyemde baya kötü şey söyleyen var hakkında, burda da memnun olanlar var. Kafam karıştı benimde.

Sanırım Toyo Proxes T1R alacağım. Ancak onun fiyatıda Abdül beyin sitesinde tuzlu gözüküyordu. 240 YTL falan.
Gönderen: corrado - 05 Eylül 2007, 18:52:41
osman senin lastikler yeni gibiydi.
kıs geliyor.küresel ısınmada var ama sen kış lastiği alsan bir takım ankarada yine kar buz olur.
Gönderen: G60 - 05 Eylül 2007, 19:14:56
Kış lastiği falan ağır kaçar abi şimdi. Kar buz falan yola çıkarmam makineyi zaten. Gelir biri arkadan girer ya da ben girerim vs. Dolmuşların hepsi bizim.

Üstündekiler yeni ancak yol tutuşu tatmin edici değil bana göre. Islak zemin geliyor birde, daha iyi bir şeylerle değiştirmek lazım. Ebat olarakta yanlışlar (50). 15'e dönme ihtimalim var. Olmadı 45 yanak alacağım.
Gönderen: nizam - 28 Eylül 2007, 15:12:50
arkadaslar eski bi konu eylül ayı bitmeden hortlatmak zorunda kaldım yeni konuda açmakl istemedim kusura bakmayın...

geçen sene yol çalısmaları nedeniyle iki kez lastik pert oldu bu yüzden ön ve arka lastikler farklı ebat ve markada önler prelli arkalar ise goodyear gt2 lastiklerine sahip ben ebatları farkı oldugu için lastiklerden ikisini değiştirmek istiyorum sorun su yeni lastik aldıgımda desen farkı olusacak ıslak veya kuru zeminde frenlemede kalkısta hızda ve yakıtta ne gibi farklılıklar olur yada bu aracın en ideal lastik ebatları nelerdir..

biz aracı aldıgımızda üstünde olan lastikler 165/80/13 olanlardı lastikler pert olunca babam bilmeden ön lastikleri almıs eski lastiklerle 185 km yaptım ama simdi 170 km tıkanıyor araba

yardım ve görüslerinizi bekliyorum tesekkürler... konuyu hortlattıgım için tekrar kusura bakmayın

ön lastikleri            175 / 70 / 13
arka lastikleri ise    165 / 80 / 13

Gönderen: nizam - 28 Eylül 2007, 20:41:55
yok abi yeni konu açıp osmanı yoracam silmek filan bende tunç abinin konuyu kendime çevirdim

evet arkadaslar yardımlarınızı ve bilgilerinizi bekliyorum
Gönderen: Firestarter - 28 Eylül 2007, 20:49:08
Nizam, kardeşim çok kısa bir cevap sana. önler 175/60, arkalar 185/60/13  :tamamdir
Gönderen: OffLineR - 03 Haziran 2008, 00:34:07
Evet arkadaşlar konuyu ben bir daha hortlatayım.
Michelin Pilot Primacy şu anda kullandığım lastikler. 195x65x15 ebatlarında
17 jant düşünüyorum :D
Beni attan inip eşeğe binmiş gibi hissetirmeyecek lastik önerileriniz varsa çok sevinirim.
Burada hem kalite hem de performans eşit seviyede önemli.
Marangoni veya Kumho seviyesinde bir lastik mi yoksa biraz daha bekle daha üst sınıfta bir lastik mi al dersiniz?
Ekonomi nedeniyle Marangoni ve Kumho kullananlardan memnuniyet durumlarını alabilirsek sevinirim :)
Gönderen: oguz oktay - 12 Haziran 2008, 00:38:50
şirket arabamız doblo onda kumho nun solos die bi lastigi vardı ondan kullandık cok kötü bi latik cıkmıstı dedigin gibi ya michelin pilot derim yada goodyer egt die lastigi var onuda önerebilirim gene sen bi düşün tasın suan benim poloda michelin energy var ondanda memnunum
Gönderen: OffLineR - 12 Haziran 2008, 07:45:05
@ous_polo
Teşekkürler cevap için.
Geçen hafta sonu kafayı sıyırarak Michelin Pilot Sport2 aldım.
Çift bileşenli bu lastik gerçekten manyak birşey.
Şimdilik çok memnunum.
Sanmıyorum ki bu saatten sonra memnun olmayayım. :D
Gönderen: oguz oktay - 16 Haziran 2008, 00:58:47
aldıgın lastik on numara bi lastik hiç yol tutus acısından fln korma bana göre süper bilastik
Gönderen: OffLineR - 22 Haziran 2008, 13:29:36
Muhteşem bir lastik gerçekten.
İnanılmaz keyif alıyorum bu şekilde.
Islakta nasıl olucak onu merak ediyorum sadece :)
Gönderen: oguz oktay - 23 Haziran 2008, 00:25:05
valla koray kardes  ben dedigim gibi mischelin energy marka lastikleri kullanıorum yagmurda da karda da kullandım cok memnunum lastigi gecen sene arabayı ilk aldıgım da taktırmıstım hala ön lastiklerim arka lastiklerimle aynı seviyede sayılır diye bilirim abartmıorum
Gönderen: OffLineR - 23 Haziran 2008, 09:08:35
Benim çıkardıklarımda da Pilot primacy vardı.
Ben de onda şok olmuştum ilk.
Yağmurda kafa tutuyordum herkese, süper bir lastik.
SP2 şimdilik kuruda muthiş,
İki yağmur yağarsa ıslak performansına bakıcam
Sonra da tamamdır :)
Gönderen: aliis - 23 Haziran 2008, 12:20:13
marangoniden uzak durun hayatımda kullandığım en kötü lastiklerden biri tek güzel yanı deseni. varsa baska alternatifler onlra bak bence
Gönderen: gültekin77 - 01 Haziran 2010, 08:33:49
Benim çıkardıklarımda da Pilot primacy vardı.
Ben de onda şok olmuştum ilk.
Yağmurda kafa tutuyordum herkese, süper bir lastik.
SP2 şimdilik kuruda muthiş,
İki yağmur yağarsa ıslak performansına bakıcam
Sonra da tamamdır :)

Islak performans tecrübeni hala yazmamışsın Koray :D :D
Konuyu bir de ben hortlatayım. :)
Lastik alacağım ne tavsiye edersiniz 225 45 17.
Biraz araştırdım kafam karıştı,her sesten bir kafa çıkıyor  :D ;D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 01 Haziran 2010, 09:49:14
Islak performans tecrübeni hala yazmamışsın Koray :D :D
Konuyu bir de ben hortlatayım. :)
Lastik alacağım ne tavsiye edersiniz 225 45 17.
Biraz araştırdım kafam karıştı,her sesten bir kafa çıkıyor  :D ;D
17 jantta Michelin Enegry bulabilirsen mükemmel bi lastik çok yumuşak ve sessiz asfaltta aracın gittiğini bile duymuyorsun  :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 01 Haziran 2010, 15:41:02
17 jantta Michelin Enegry bulabilirsen mükemmel bi lastik çok yumuşak ve sessiz asfaltta aracın gittiğini bile duymuyorsun  :tamamdir

Buldum bulmasına da bir kere alınacağından iyi araştırayım diyorum.
Gönderen: Ouzoo - 01 Haziran 2010, 16:03:12
Hiç gözünü kırpmadan mic. pilot sp2 al, arkana da bakma kaptan.
Gönderen: gültekin77 - 01 Haziran 2010, 16:08:04
Hiç gözünü kırpmadan mic. pilot sp2 al, arkana da bakma kaptan.
Michelin pilot sport 3 çıkmış :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 01 Haziran 2010, 18:24:24
Bence TOYO TIRES T1 bilmem nesi vardıya V desen onlar çok süper  :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 02 Haziran 2010, 03:19:10
V desen nedense hoşuma gitmiyor!

Bu lastik işi seçimi enteresan;2 ayrı continental bayiine sordum,biri Continental önerdi,diğeri michelin en iyisi dedi. :p
Koray'da öyle diyor.
Şimdilik michelin 1 adım önde...
Gönderen: ®oyal - 02 Haziran 2010, 08:37:28
Alıntı
michelin 1 adım önde...

Markanın sloganıda bu zaten..
Gönderen: 10-UR - 20 Haziran 2010, 16:58:54
kumhonun h serisi hıc bıseye yaramaz gırme kumhoya kullanan arakdaslarım federalden bıle kotu dıolar lassa impetus sport al deım super bı lastık
Gönderen: cemdermen - 20 Haziran 2010, 17:29:16
lassa impetus sport taş gibi sert lastik...adı üstünde sport lastik....ama kumho, lassaya göre  daha yumuşak lastik...amaca göre değişiyor...

michelin energy saver kullanıyorum 10 numara lastik, hiç düşünmeden alınabilir....
Gönderen: gültekin77 - 20 Haziran 2010, 20:37:04
Lastik işini hallettik arkadaşlar.
Michelin Pilot Sport 3, 225 45 ZR 17  91Y alındı.
Fikirleriniz için teşekkürler :)
Gönderen: serhat - 02 Temmuz 2010, 22:55:11
bizim golfte marangoni var 225 45 17 94w asfalta ve yağmur performansı güzel karda doğal olarak sapıtmaya başlıyo ama temkinli olursan yol alabiliyosun