vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: kivanc2003 - 03 Ekim 2011, 10:25:12

Başlık: POLO 6R KRONİK SORUNLARI
Gönderen: kivanc2003 - 03 Ekim 2011, 10:25:12
Bu konu başlığı altında 2010 ve sonrası POLO 6R'ın  kronikleşmiş arızaları ve sorunlarını paylaşabiliriz konu kirliliği olmaması açısından anlayışınız için teşekkür ederim

Arkadaslar cumartesi günü servise gittim, aracım durmaya yakın frene basarken ön disklerden sürtünme sesi geliyodu, bunu tamir edin dedim, servis te abi hepsinde var dedi inanmadım, DSG test ettim ses var, 1,4 manuel test ettim onda da vardı, sizde de varmı acaba ?, durmaya yakın frene basarken gelen ses sürtünme sesi ama tas kum falan girince çıkan ses değil... Ama 2010 aracı olan İbrahim arkadasımızda bu ses yokmus :) sizde durum nasıl ?
Başlık: Ynt: TAMAS SERVİS DANISMANI: HEPSINDE FREN DISK SESI VAR !!!
Gönderen: DAS AUTO. - 03 Ekim 2011, 21:23:36
kıvanc malesef üzgünüm ewt ses var ,,,  ama her zaman gelmiyor ,, bazen kızıyorum stop edip tekrar çalıştırıyorum frene basınca ses kesilmiş oluyo   özellikle sabahları ses geliyo sanki polo daha uyanmamış gibi ;D
Gönderen: arda366 - 03 Ekim 2011, 21:56:38
benim arabamdan hiç ses gelmiyo şimdilik
Gönderen: kivanc2003 - 04 Ekim 2011, 08:24:37
evet geliyo abi dsg, 1,4 - 1,2 test ettim malesef geliyor, dsg nin de vites geçisindeki tıkırtı sesi çok kötü
Gönderen: ihsan_07 - 04 Ekim 2011, 09:06:22
ben kasisten geçerken dikkat ediyorum bendende geliyor ama her zaman değil...

kasise yaklaşıyorum ayağımı gazdan çekiyorum araba yavaşlamaya başladığında sürtme sesi geliyor,kasisten geçtim mi yani hızlanmaya başladığımda ses kesiliyor
Gönderen: TwinCept - 04 Ekim 2011, 09:22:44
Aracım 30 bin olmak üzere  şuana kadar  hiç ses duymadım maaşallah.Burda aracından ses gelen arkadaşların çoğunda km az  bence balatalardan da kaynaklanıyor olabilir. Kronik bir arızamıdır yada ilerde bende de olacakmıdır hiç bilgi edinemedim 30 bin bakımına gittiğimda çorlu çalışkana bu durumu soracağım.
Gönderen: kivanc2003 - 04 Ekim 2011, 09:45:17
iste frene basınca oluyor olay
Gönderen: arda366 - 04 Ekim 2011, 10:26:08
ben bu sabah yine denedim ses gelmiyodu
Gönderen: ihsan_07 - 04 Ekim 2011, 11:09:28
bende sürekli gelmiyor zaten,ara sıra cıkıyor o ses
inş sorun çıkaracak bişi değildir
Gönderen: kivanc2003 - 04 Ekim 2011, 11:43:18
ben Paşa otomotive baktıracağım, balata ve disklere..
Gönderen: TwinCept - 04 Ekim 2011, 11:56:19
(http://img403.imageshack.us/img403/4549/wrth.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/403/wrth.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Kıvanç gittiğinde würth balata temizleme spreyi ile balatalarını güzelce bir temizlet diskleride kontrol etsinler.
Gönderen: kivanc2003 - 04 Ekim 2011, 11:58:15
würth - dürt :)
Gönderen: Ayberk01 - 06 Ekim 2011, 10:24:54
21000 km yi geçtim hala disklerde ses yok... tek ses kavşak dönüşlerindeki lastik sesi dunloplar eriyor yavaş yavaş
Gönderen: kivanc2003 - 06 Ekim 2011, 10:27:02
yavaslarken ses var ama bakalım bu hafta sonu baktırıcam disklere, ama tamastaki çoğu arabada var bu ses
Gönderen: AG0463 - 06 Ekim 2011, 18:12:22
Ayıpsın azam seni unuturmuyum çorluda zaten bizden başka yok herkez orginal stylee :D
elle sayılır derecede guzel araba var. bugun bi tane kırmızı golf V gordum cok guzeldi. =)
Gönderen: vendorx - 07 Ekim 2011, 00:51:33
fren disklerinin malzemesi resmen adi demir. devamlı pas tutuyor. kenarları.. Oysa ki adi kore arabalarında bile diskler pırıl pırıl. sanki paslanmaz alaşım. Vw nin kalitesine yakışmıyor bu.
Gönderen: kivanc2003 - 07 Ekim 2011, 08:45:24
diskleri çıkarıp çamasır suyuna batıracam :D
Gönderen: TwinCept - 07 Ekim 2011, 09:29:06
fren disklerinin malzemesi resmen adi demir. devamlı pas tutuyor. kenarları.. Oysa ki adi kore arabalarında bile diskler pırıl pırıl. sanki paslanmaz alaşım. Vw nin kalitesine yakışmıyor bu.
Diskler her zman paslanır her araçta aynıdır  bu gune kadar paslanmayan disk görmedim audi a5 de bile drum aynıdır.Aracını yıkat 1 gun kullanma sabah geldiginde paslıdır.Bu kaliteden kaynaklanmıyor.Kore demişiniz. Hyundai getz aracım vardı durum aynıydı.
Gönderen: ihsan_07 - 07 Ekim 2011, 10:49:29
yavaslarken ses var ama bakalım bu hafta sonu baktırıcam disklere, ama tamastaki çoğu arabada var bu ses
baktırınca bize burdan bilgi verirsin artık
Gönderen: DAS AUTO. - 07 Ekim 2011, 11:41:23
aynen kıvanç bende merak ediyorum ona göre servise gidip bizim polo 3500 d/d nası hırrrlıyosa bende öyle onlara hırrrlıycam  ;D
Gönderen: ihsan_07 - 07 Ekim 2011, 15:05:22
valla kardeşim msn hiç girmiyorum....facebooktan ekle sen daha iyi olur
Gönderen: AG0463 - 09 Ekim 2011, 01:05:38
her arabada yok ya en azından benmkinde olmadı şimdiye kadar. sadece bugun çelik jantı temizlemek icin bi temizleyici sıktım. bi 5dk trafikte öttü ondan sonra tekrar silence =) inş ötmeye başlamayız bizde :D:D
Gönderen: kivanc2003 - 09 Ekim 2011, 16:50:15
öter öter çorluya gelince bakıcam
Gönderen: AG0463 - 09 Ekim 2011, 17:36:09
abi 100le giderken diple freni hic bişe kalmaz balatada ses mes de kesilr cilloop :D
Gönderen: kivanc2003 - 10 Ekim 2011, 08:52:40
iii gelince öyle yapayım bakalım çorluya...ama bu bence mekanik bi ses gibi göreceksiniz
Gönderen: kivanc2003 - 10 Ekim 2011, 16:52:35
siz ne zaman isterseniz :)
Gönderen: kivanc2003 - 11 Ocak 2012, 08:59:37
Ses hala var
Gönderen: n3co - 15 Ocak 2012, 18:57:36
efenim başıma gelmiş biri olarak söylüyorum, kampanalar tornaya girecek.  :'(
Gönderen: kivanc2003 - 19 Ocak 2012, 18:07:23
ama sanki ses önden geliyor gibi ? sizin ses düzeldimi
Gönderen: kivanc2003 - 24 Ocak 2012, 12:14:48
2010 da denedim bulusmada ondan da geliyon ama 2011 gibi çok değil
Başlık: POLO yol sesi.
Gönderen: marseille - 11 Mart 2012, 18:40:59
Arkadaşlar herkese merhaba.Benim sorum bu kasa Polo'larda yol sesi ve asfalt gürültüsü durumu nedir? Ayrıca iç mekan tıkrltı zırıltı vs durumunu soracaktım.Teşekkürler.
Başlık: Ynt: POLO yol sesi.
Gönderen: o.bilge - 11 Mart 2012, 18:49:35
hız yükselince biraz ses alıyor. comfortline da ise iç mekan sınıfına göre gayet kaliteli. işçilik olsun parça olsun
Gönderen: marseille - 11 Mart 2012, 19:03:53
Bende şuan 2007 avensis var,şehir içinde çok pratik olmuyor o yüzden Polo için satmaya değermi diye düşünüyorum.Bende iç mekan tıkırtısı takıntısı var o yüzden soruyorum.
Gönderen: kemal_koker - 11 Mart 2012, 19:04:59
trendline da zamanla gelir çünkü iç aksam plastik
Gönderen: marseille - 11 Mart 2012, 19:10:12
Trendline ile Comfortline ın iç malzeme kalitesi farklı mı?
Gönderen: kemal_koker - 11 Mart 2012, 19:11:47
tabi farklı biri sert plastik diğerinin direksiyon vites topuzu el freni deri . siz vw nin sitesinden iyice araştırma yapın iki modeli veya motorları karşılaştırın farkları yazmaya ömür yetmez
Gönderen: marseille - 11 Mart 2012, 19:14:28
Peki Golf Trendline nasıldır?
Gönderen: kemal_koker - 11 Mart 2012, 19:15:10
aynı şeyin laciverti :D siz polo da kararlımısınız yoksa golf jetta diye kasa büyüyebilirmi
Gönderen: marseille - 11 Mart 2012, 19:18:42
Ben şuan aracı satsam az bir miktar eklem ile Polo alabilirim ama boyuttan dolayı pişman olurmuyum diyorum kendi kendime.Burada da VW satıcısı yok.Golf için ise biraz beklerim.
Gönderen: marseille - 11 Mart 2012, 19:20:24
Benim hanımda 1999 model polo Otm. var çok memnunuz.Yeni kasa Yaris alayım desem tipi hoşuma gitmedi.
Gönderen: kemal_koker - 11 Mart 2012, 19:26:30
benzinli mi dizel mi düşünüyorsunuz ? donanım olarak standart comfortların adı comfort forumu takip ediyorsanız ve yolda pololara bakıyorsanız görürsünüz zaten yok ben donanım ekletirim diyorsanız beklersiniz ama ben arabanın içinde huzurlu gitmek istiyorum diyorsanız Vw den vazgeçmeyin.

(doğuş şu yazdıklarıma karşılık rcd 510 ver bana :D )
Gönderen: TwinCept - 11 Mart 2012, 19:30:00
Bu konuyu en guzel kıvanç yorumlayabilir :tamamdir
Gönderen: kemal_koker - 11 Mart 2012, 19:30:49
Bu konuyu en guzel kıvanç yorumlayabilir :tamamdir

sebep ?
Gönderen: TwinCept - 11 Mart 2012, 19:37:13
sebep ?
Polo ile ilgili nerden ne şekilde  ne tonla ses gelir kıvanç a sormalı master adam :sevgi:
Gönderen: marseille - 11 Mart 2012, 19:44:47
Vallaha herkesten rice ediyorum artık.
Gönderen: degauss - 11 Mart 2012, 20:56:23
Düz asfalt yolda ses sorunu yok. Ancak parke taşlı ve benzeri yollarda abartılı ve tok sesli bir uğultu yankılanıyor arabanın içinde. Lasitklerle de ilgili olabilir tabi. Benim arabanın üstünde 15" Çelik jant ve Dunlop lastik var.
Gönderen: ByRePLiCa - 11 Mart 2012, 21:55:22
tabi farklı biri sert plastik diğerinin direksiyon vites topuzu el freni deri . siz vw nin sitesinden iyice araştırma yapın iki modeli veya motorları karşılaştırın farkları yazmaya ömür yetmez
dostum deri olunca ses gelmiyo plastik oluncamı ses geliyo nasıl bişey anlamadım şimdi bunu ben ayrıca insanlar comfort alıyosa bence motoru için alıyolar yoksa kimse deri direksiyon vites topuzu ve el freni için almaz o arabayı
Gönderen: o.bilge - 11 Mart 2012, 22:01:44
dostum deri olunca ses gelmiyo plastik oluncamı ses geliyo nasıl bişey anlamadım şimdi bunu ben ayrıca insanlar comfort alıyosa bence motoru için alıyolar yoksa kimse deri direksiyon vites topuzu ve el freni için almaz o arabayı

yol sesinden bahsetmiyo dostum, aracın içindeki tıkırtılardan bahsediyo. etli malzeme sert plastikten daha az ses iletir.
Gönderen: ByRePLiCa - 11 Mart 2012, 22:05:54
yol sesinden bahsetmiyo dostum, aracın içindeki tıkırtılardan bahsediyo. etli malzeme sert plastikten daha az ses iletir.
hayatında kaç tane araba kullandın bilmiyorum ama aracın içindende dışındanda ses geliyosa eğer bakımsızlıktandır kardeş anladın sen zamanında bakımını yaptırmassan gevşeyen vidaları sıkmassan bisiklettende ses gelir motorsiklettende akülü arabadanda o yüzden plastik veya deri gevşek vida varsa ve devamlı engebeli arazide kullanılıyosa araba elbette vidaları gevşer ama bu vw se gevşeme süresi biraz daha uzun olabilir fark sadece budur
Gönderen: marseille - 11 Mart 2012, 22:37:07
Araçların donanımlarında göğüslüğün üstündeki malzemede fark varmı yoksa sadece deri direksiyon ve vites topuzu farkımı var?
Gönderen: o.bilge - 11 Mart 2012, 22:58:45
var olması lazım. göğsün üst kısmı etli gibi süngerli gibi, bastırdın mı içeri göçüyo biraz. trendde üst taraf da sert plastik sanırım

(http://dandygadget.com/wp-content/uploads/2010/02/volkswagen_new_polo_bluemotion_car_automotive_gadgets_interior.jpg)

siyah kısım etli. bej kısım sert plastik
Gönderen: marseille - 11 Mart 2012, 23:05:18
Anladım.Peki aynı durum Golf içinde varmı acaba? Bu sert plastik ve yumuşak plastik donanım bakmından.
Gönderen: o.bilge - 11 Mart 2012, 23:32:48
bilmiyorum ama zannetmiyorum onların hepsinde üst taraf yumuşaktır. golfte bazı şeyler standart. 6 airbag ön arka disk frenler dijital klima vb.
Gönderen: 34YZ087 - 11 Mart 2012, 23:55:24
2008 model polom trendline di göğüs bölgesi tamamen plastık idi ve cukura gırınce bariz plastık sesi geliyordu suan 2011 var özgüürn dediği gibi etli plastık cok az ses yapıyor eskısıne göre benımkınde arabanın içindeki gereksiz herseyı toparlayın sesin %50 si kesilir zaten cok rahatsız ediyorsa teypin sesini acmak kesın cözüm:)
Gönderen: o.bilge - 12 Mart 2012, 01:20:51
hayatında kaç tane araba kullandın bilmiyorum ama aracın içindende dışındanda ses geliyosa eğer bakımsızlıktandır kardeş anladın sen zamanında bakımını yaptırmassan gevşeyen vidaları sıkmassan bisiklettende ses gelir motorsiklettende akülü arabadanda o yüzden plastik veya deri gevşek vida varsa ve devamlı engebeli arazide kullanılıyosa araba elbette vidaları gevşer ama bu vw se gevşeme süresi biraz daha uzun olabilir fark sadece budur

trendline kullanmadığım için özellikle onun hakkında yorum yapmadım. plastiğin çeşidi elbette ki etkiler ses yalıtımı. kuru plastik ile etli plastiğin içeri aldığı ses, çıkardığı tıkırtılar bir midir?
Gönderen: kemal_koker - 12 Mart 2012, 06:33:09

kimsenin zevkini bilemezsin sen aracın trend dıye ustune alınma ve savunma yapmakta zorunda degılsın sen aracınla özgür aracıyla bende aracımla mutluysam hıghlıne olsa ne yazar  ama gel gelelim ki şu da bi gerçek ki trendle comfort arasında gözle görülür işçilik farkı var
Gönderen: marseille - 12 Mart 2012, 08:56:27
Arkadaş bir tane comfortline almış nisan  gibi gelecek bakacağım artık onunkine.Bu arada teslimat kaç ay sonra oluyor?Birde parayı peşinmi alıyorlar yoksa aracı alırkenmi veriyorsun?
Gönderen: kivanc2003 - 12 Mart 2012, 08:57:12
Comfortline'nı almamım en büyük sebeplerinden biri 1,4 ve torpidonun deri olmasıdır, ben yolda yürürken saatimin sesini duyan biriyim...
Ön gögüsten ses gelmiyor lakin, direksiyonun içindeki yer deri değil sert plastik (1,2 nin torpido malzemesi) oradan gıcır gıcır ses geliyor,  (soguktan) sağ dizen bacagın kültabağının olduğu kısmı degiyorsa ordanda gıcırtı gelir, (1,2 nin torpido malzemesi) kapıları bireyleriniz sert çarparsa genelde ön sağ kapı yerleri de sert plastik ordan da ses yapıyor... yol sesini diğer araçlara nazaran daha fazla içeriye alıyor bu kesin...hatta ben yalıtıp yapacağım 4 lastiğin çamurluklarına, onun harici arka taraftan bariz rüzgar sesi geliyor 80-90 dan sonra, plastik aksamdaki sesin tümü sogukla alakalı, yazın yoktu hiçbiri...bu yaz görecegiz... ve ben takıntım yüzünden 1,2 de o koskoca gövdeyi plasik görünce hemen vazgeçtim...bu 1,2 ile alakalı sorun değil bu benim ses korkumla alakalı !!!
Gönderen: marseille - 12 Mart 2012, 09:18:12
O zaman Golf daha iyi bir tercih olur benim için galiba.
Gönderen: kivanc2003 - 12 Mart 2012, 13:46:57
Golf falan bilmem ama, trendine alacaksan plastik kısımlarına bak derim...yığınla para verip plastik aksamlı olması da utanç verici bi durum...vw yaptığı kalpazanlık
Gönderen: rdsg - 12 Mart 2012, 17:15:52
ya iç kalıtesi ben aynı sanıyorum tahminimce tamam opsıyonlaya bılır ozellıklerıde
kalkıp on torpidoyu onda plastık onda degısık malzem kulanacagını samıyorum
Gönderen: kivanc2003 - 12 Mart 2012, 20:14:05
ya iç kalıtesi ben aynı sanıyorum tahminimce tamam opsıyonlaya bılır ozellıklerıde
kalkıp on torpidoyu onda plastık onda degısık malzem kulanacagını samıyorum

usta tahmine falan gerek yok vwnde orjinali var...1.2 sert plastik...bizzat arkadasımın aracında gördüm
Gönderen: kemal_koker - 12 Mart 2012, 20:34:22
kıvanç abi gerçekten yolda yürürken saatinin tik tak sesini duyuyormusun :D
Gönderen: ByRePLiCa - 12 Mart 2012, 20:49:11
valla beyler nasıl bir sesten bahsediyosunuz bilmiyorum ama benim aracımdan tık sesi gelmiyo bundan önceki aracım doğandı belki ondan alışmışımdır bu bana sessiz geliyodur ama bu kadar konuştuktan sonra sessiz bir araba istiyosanız mercedes falan binin yani ne diyim ben trendline sahibiyim diye savunmaya geçmiyorum benim demek istediğim olay aracına gerekli bakımı yapmazsan tabikide ses gelicek ama sert plastikle yumuşağın arasında ne fark var hala anlamış değilim bu plastik aksam hareketli olsa ve araç gidersen sağa sola vurup ses yapsa o zaman haklısınız ama bu plastik aksam arabanın içinin ön gövdesi ve sabit bir şekilde duruyo nereye çarpıp ses yapabilir içindekilerden falan bahsediyosanız evet o zaman haklısınız torpidodaki malzemelerden veya küllüklerden falan
Gönderen: kemal_koker - 12 Mart 2012, 21:08:09
burak aracın yenı daha . daha dur dun bir bugun 2 bi 15 20 bin km sonra gör bakalım sen. bununda sebebi tüm tr nin yolları belli çukur dolu birinden kaçiym derken diğerine düşüyorsun . neden ? çünkü telekom eşiyor üstünü yama yapıyor superonlıne cılar eşiyor üstünü yama yapıyor böylece kot farkı doğuyor ve aracın bu yollarda gide gele malzeme arasında ki tutan elemanları aşındırıyor bu bir günde olmaz zamanla doğabilecek bir sonuç
Gönderen: ByRePLiCa - 12 Mart 2012, 21:15:20
burak aracın yenı daha . daha dur dun bir bugun 2 bi 15 20 bin km sonra gör bakalım sen. bununda sebebi tüm tr nin yolları belli çukur dolu birinden kaçiym derken diğerine düşüyorsun . neden ? çünkü telekom eşiyor üstünü yama yapıyor superonlıne cılar eşiyor üstünü yama yapıyor böylece kot farkı doğuyor ve aracın bu yollarda gide gele malzeme arasında ki tutan elemanları aşındırıyor bu bir günde olmaz zamanla doğabilecek bir sonuç
kemal dostum ben 20 bin kilometreyi 3 senede yapamam o yüzden hiç fark etmez borcu bitincede satar başka alırım hiç kasmam kendimi 3 ay oldu arabayı alalı daha 1500 km olmadı 1300 felan hesap et artık sen
Gönderen: o.bilge - 12 Mart 2012, 21:20:04
Benim de öyle valla arabayı alalı 4 ay oldu anca 1900 2000 olacak. İstanbulda her gün arabaya bin git gel zor iş. Haftada bir veya iki gün okula gidip geliyorum
Gönderen: ByRePLiCa - 12 Mart 2012, 21:23:31
Benim de öyle valla arabayı alalı 4 ay oldu anca 1900 2000 olacak. İstanbulda her gün arabaya bin git gel zor iş. Haftada bir veya iki gün okula gidip geliyorum
hafta içi çalışıyorum çalıştığım yer 2 sokak aşağıda yürüyerek gidiyorum bi hafta sonları yıkama yağlama falan işte gezme tozma akşamları spora giderken arabayla gidiyodum ama 2 km yol arabyı çalıştır stop et çalıştır stop et çok yakıyo o yüzden artık hafta içi kolay kolay çıkarmıyorum aracı otoparktan hele bide camı kırıp teybi çaldılar iyice hevesim kaçtı
Gönderen: o.bilge - 12 Mart 2012, 21:24:52
Millet sövüyo bana ulan araban var hala aylık akbil alıyosun diye :D ama o benzinin parası benim cebimden çıkıyo
Gönderen: kivanc2003 - 12 Mart 2012, 21:34:10
valla beyler nasıl bir sesten bahsediyosunuz bilmiyorum ama benim aracımdan tık sesi gelmiyo bundan önceki aracım doğandı belki ondan alışmışımdır bu bana sessiz geliyodur ama bu kadar konuştuktan sonra sessiz bir araba istiyosanız mercedes falan binin yani ne diyim ben trendline sahibiyim diye savunmaya geçmiyorum benim demek istediğim olay aracına gerekli bakımı yapmazsan tabikide ses gelicek ama sert plastikle yumuşağın arasında ne fark var hala anlamış değilim bu plastik aksam hareketli olsa ve araç gidersen sağa sola vurup ses yapsa o zaman haklısınız ama bu plastik aksam arabanın içinin ön gövdesi ve sabit bir şekilde duruyo nereye çarpıp ses yapabilir içindekilerden falan bahsediyosanız evet o zaman haklısınız torpidodaki malzemelerden veya küllüklerden falan

kardes 1.2 yi kötüleyen yok zaten olay kemalin dediği gibi bozuk yoldan kaynaklıyor...heleki istanbulda...sen aracını kullanmazsın misal ben aracıma 9 ayda 14000 km yaptım artık ilk aldığım gibi sessiz değil...ama şöyle bi durum varki sert plastikten yapılan bir malzeme ile deriden yapılan malzemenin arasında fark var...almanyada yasasak evet 1.2i alabilirdim...ama istanbulda yasadığım ve heryer bozuk olduğu için o sert plastiğin zamanla deriden daha fazla ses yapacağını... ve böyle bir maddenin daha önce çok arabada da gıcırdadığını duyduğum için comfortline aldım...sorun plastik ve deride değil sorun yollarda...
Gönderen: kemal_koker - 12 Mart 2012, 21:38:16
burak seni seviyoruz  :sevgi:
Gönderen: ByRePLiCa - 12 Mart 2012, 22:54:30
kardes 1.2 yi kötüleyen yok zaten olay kemalin dediği gibi bozuk yoldan kaynaklıyor...heleki istanbulda...sen aracını kullanmazsın misal ben aracıma 9 ayda 14000 km yaptım artık ilk aldığım gibi sessiz değil...ama şöyle bi durum varki sert plastikten yapılan bir malzeme ile deriden yapılan malzemenin arasında fark var...almanyada yasasak evet 1.2i alabilirdim...ama istanbulda yasadığım ve heryer bozuk olduğu için o sert plastiğin zamanla deriden daha fazla ses yapacağını... ve böyle bir maddenin daha önce çok arabada da gıcırdadığını duyduğum için comfortline aldım...sorun plastik ve deride değil sorun yollarda...
bu kadar konuştuktan sonra az önce hiç üşenmeden gittim arabayı otoparktan çıkardım ve çıktım yola ben istanbul zeytinburnunda oturuyorum burları bilen bilir teybi kapattım başladım dinlemeye evet ses yapıyo ama bu yolda ses yapmaması için traktör falan olması lazım hiç abartmıyorum bana yakın oturan gelsin görsün bu arada dolaşırken beyaz bi tane comfortlne gördüm ag plaka sahibi burdamı
burak seni seviyoruz  :sevgi:
allah razı olsun kemal bende sizi seviyorum kul yapımı bir şey içinde allah yapısı insanı kırmam
Gönderen: 34YZ087 - 13 Mart 2012, 19:30:38
mayıs ayından bu yana 11200 km yapmısım mrk ettım yorumları okuyunca göruncede ojhaaa dedım :)
Gönderen: tunataskiran - 16 Mart 2012, 23:14:34
Alıntı
özgür yüzde yüz katılıyorum bm ve trendlinelarda kullanılan malzeme kalitesi çok kötü.. comfortlarda izolasyon ve kullanılan etli plastik malzeme ses olayını azlatıyor.. benim aracımdada konsoldan ses geliyor.. yol sesinide çamurluklardan alıyor.. arka kapıdan ve bagajdanda yoğun ses alıyor.. çünkü kapılarda gram izolasyon denilen olgu yok.. ayrıca vw yeni araçlarında puntolama teknolijisi kullanmıyor.. lazer kaynak teknolojisi kullanıyor.. buda demek oluyo ki aracın kasasının oluşumunda vida kullanılmıyor.. yani gevşemesi normal değil diyelim ki gevşedi vw nin ayıbı polo 6r çıkalı daha 3 sene oldu 3 senede gevşiyosa orası burası binmeyelim vw'ne.. son olarak sana tavsiyem yüzde 10 bilemedin 20 etkiler ben yapıyorum arabayla yaşadığım içn farkına varıyorum.. kapı ayarını serviste sık sık yaptır.. ve fitillere wd 40 ı beze sık sonra fitillere sür.. yumuşak fitller hava sızmasını önlüyor bi nebze sesi keser.. lastik basıncınlaada alakalı bi durum olabilir.. ama en büyük sorun izolasyon yok bizim araçlarımızda.. golfün kapısını sökün bakın bide polo söküp bakın aradaki fiyat farkının nedenini daha iyi anlarsınız saygılarr :D
Gönderen: tunataskiran - 16 Mart 2012, 23:19:31
hee size bi sorum olacak beyler.. ses deyince aklıma geldi enteresan seslerden biride benim motorun salıncaklarından ya da asılı olduğu yaydan geliyor gıcır gıcır.. ön takımları dağıttım heralde dedim götürp baktırdım turp gibi.. havalar baya karlı çamurluydu motorun aksamları pislenmiştir bi süre sonra geçer dediler bekliyorum.. sizce neden olablir gıcırtı:d
Başlık: POLO 6R KRONİK SORUNLARI
Gönderen: TwinCept - 21 Mart 2012, 10:26:11
Arkadaşlar bu konu başlığı altında 2010 ve sonrası POLO 6R 'ın kronik sorunlarını yazabilir paylaşım yapabiliriz konu kirliliği olmaması açısından Anlayışınız için teşekkür ederim
Başlık: Ynt: POLO 6R KRONİK SORUNLARI
Gönderen: kemal_koker - 21 Mart 2012, 13:47:51
arkadaşlar bugün karayolunda seyir halindeyken (yıpranmış asfalt yol) sağ arka kapının içinde ki açma kolundan cızırtılar duydum :(
Gönderen: kvolkan - 23 Mart 2012, 16:01:45
özgür yüzde yüz katılıyorum bm ve trendlinelarda kullanılan malzeme kalitesi çok kötü.. comfortlarda izolasyon ve kullanılan etli plastik malzeme ses olayını azlatıyor.. benim aracımdada konsoldan ses geliyor.. yol sesinide çamurluklardan alıyor.. arka kapıdan ve bagajdanda yoğun ses alıyor.. çünkü kapılarda gram izolasyon denilen olgu yok.. ayrıca vw yeni araçlarında puntolama teknolijisi kullanmıyor.. lazer kaynak teknolojisi kullanıyor.. buda demek oluyo ki aracın kasasının oluşumunda vida kullanılmıyor.. yani gevşemesi normal değil diyelim ki gevşedi vw nin ayıbı polo 6r çıkalı daha 3 sene oldu 3 senede gevşiyosa orası burası binmeyelim vw'ne.. son olarak sana tavsiyem yüzde 10 bilemedin 20 etkiler ben yapıyorum arabayla yaşadığım içn farkına varıyorum.. kapı ayarını serviste sık sık yaptır.. ve fitillere wd 40 ı beze sık sonra fitillere sür.. yumuşak fitller hava sızmasını önlüyor bi nebze sesi keser.. lastik basıncınlaada alakalı bi durum olabilir.. ama en büyük sorun izolasyon yok bizim araçlarımızda.. golfün kapısını sökün bakın bide polo söküp bakın aradaki fiyat farkının nedenini daha iyi anlarsınız saygılarr :D
Nasıl yani bm lerin iç mekan malzeme kalitesi ve komforu comfortlin dan daha mı kötü? Doğrumu anladım.
Gönderen: ByRePLiCa - 23 Mart 2012, 19:50:49
Nasıl yani bm lerin iç mekan malzeme kalitesi ve komforu comfortlin dan daha mı kötü? Doğrumu anladım.
trednlinela aynı
Gönderen: kemal_koker - 23 Mart 2012, 19:55:10
trednlinela aynı

bence değil
Gönderen: ByRePLiCa - 23 Mart 2012, 23:34:17
bence değil
fark nedir kemal
 bilmediğim için soruyorum yalnış anlama
Gönderen: o.bilge - 23 Mart 2012, 23:36:55
bildiğim kadarıyla comfortline gibi üst taraf etli plastik
Gönderen: n3co - 23 Mart 2012, 23:49:54
Valla onu bunu bilmemde BM lerde iç konfor berbat, Her tarafı sert plastik. deri namına 3 adet şey var oda direksiyon, vites topuzu ve el freni :) gerisi bildiğiniz plastik. çukara falan girdiğiniz de zaten belli ediyor kalitesini :D
Gönderen: o.bilge - 24 Mart 2012, 00:14:46
demek ki yanlış biliyormuşum, kullanıcısından duyduk
Gönderen: kemal_koker - 24 Mart 2012, 06:56:40
yav tamam da ben trend gördüm sürdüm comfortun içini bilmiyorum ama trend gibi değil bm nin içi. bugün acentaya gidip bakacağım :D akşama söylerim
Gönderen: ihsanks - 26 Mart 2012, 22:48:42
bgn dikkatimi cekti ön camlari acip kapattiktan sonra lastikleri iceri giriyo iki camdada ayni olay var sizde durum nedir?
Gönderen: kivanc2003 - 27 Mart 2012, 08:55:22
bgn dikkatimi cekti ön camlari acip kapattiktan sonra lastikleri iceri giriyo iki camdada ayni olay var sizde durum nedir?
benim suan bi sorun yok ama bende arka tampon boyasının kalitesinden sikayetçiyim patur putur dökülmeye basladı sanki çok saçma ya çok
Gönderen: TwinCept - 27 Mart 2012, 09:03:00
Boyalarımız maalesef her bölgede aynı sadece tampon değil kıvanç dokundurduğun yerde boya patlıyor  ;)
Gönderen: kivanc2003 - 27 Mart 2012, 09:05:36
Boyalarımız maalesef her bölgede aynı sadece tampon değil kıvanç dokundurduğun yerde boya patlıyor  ;)

evet kardesim aynen öyle çok saçma vallahi
Gönderen: Londonn - 28 Mart 2012, 01:53:22
folyo çektirmek lazım.sadece bel altı düşünüyorum ben..
Gönderen: kemal_koker - 28 Mart 2012, 02:05:31

ben haftada 640 km yapıyorum ön tampon çıngı çıngı taş izi :( napcam bilmiyorum
Gönderen: Londonn - 28 Mart 2012, 02:18:30
folya şart o zmn..hiç olmassa orginal boyaya daha fazla zarar vermemiş olursun..ben valla düşünüyorum.birde yıkama anında taş izleri tazzikli su pompası büyütüyor boya kalkan yerleri..
Gönderen: kemal_koker - 28 Mart 2012, 02:23:36
rutuş yapcam ondan sonrada folyo :(
Gönderen: Londonn - 28 Mart 2012, 02:30:35
dostum rutuş yapıcam diye bence hiç uğraşma.büyütücen belki rutuş yaparken yada renk farkı olucak sonra..yani hiç gerek yok..satarken dersin bak kardeşim altı orginaldir ve boya yok aracta dersin..folya yaptırdım dersin..gerekirse çıkartır gösterirsin boyayı..bel altı fazla tutmaz zaten.yani tampon falan..bence guzelce bi yıkat sonra folyo yap geç..baktın taş izi coğaldı söktür yenisini yaptır..şimdiki aklım olsaydı ilk aldıgımda yaptırırdım ben folyo işini..
Gönderen: kemal_koker - 28 Mart 2012, 02:42:45
bende ılk aldıgımda yaptırmadıgım ıcın pısmanlık duyuyorm :(
Gönderen: Londonn - 28 Mart 2012, 03:00:32
bende ılk aldıgımda yaptırmadıgım ıcın pısmanlık duyuyorm :(
o heyecanla bilemiyorsun..zaten böyle seylerden haberim yoktu benim..206 vardı araç yerdeydi zaten boyaya kim bakar.forum yok paylaşım yoktu akşama geziyorduk..abi yeni araç olunca insan herseyi merak ediyor buluyor..neyse yeni alacak arkadasıma önerdim ben zaten..
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 10:30:36
valla haftaya boya koruma yaptırıcam da boya korumanın üzerine folyo mu atsak şimdilik çok şükür bi sıkıntı yok şeytan kulağına kurşun.
Gönderen: Londonn - 28 Mart 2012, 11:37:09
valla haftaya boya koruma yaptırıcam da boya korumanın üzerine folyo mu atsak şimdilik çok şükür bi sıkıntı yok şeytan kulağına kurşun.
sen genelde ailen ile kullanıyon galiba aracı..ondna fazla bieşyy ok ama ben günlük en az 50 km yol yapıyorum.sadece turlama sehirde..yollar çok kötü..yani çok geç degil bende düşünüyorum aslında yoksa yakında komando aracı gibi olcak :D
Gönderen: kemal_koker - 28 Mart 2012, 11:39:52
cross over ın öncüsü oldun polo da :D port bagaj ister aracın :D
Gönderen: o.bilge - 28 Mart 2012, 12:49:42
sen genelde ailen ile kullanıyon galiba aracı..ondna fazla bieşyy ok ama ben günlük en az 50 km yol yapıyorum.sadece turlama sehirde..yollar çok kötü..yani çok geç degil bende düşünüyorum aslında yoksa yakında komando aracı gibi olcak :D
öyle diyosun da araba daha 2000 km de benim tavana taş sıçradı. yoksa mahallenin haydutları taş falan mı attı  :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz:
Gönderen: kemal_koker - 28 Mart 2012, 20:17:06
öyle diyosun da araba daha 2000 km de benim tavana taş sıçradı. yoksa mahallenin haydutları taş falan mı attı  :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz:

arabanın tatlısını yedirmezsen olacağı bu  :t
Gönderen: ByRePLiCa - 28 Mart 2012, 20:18:50
beyler sizinkiler yine iyi taş izi benim aracı boydan boya çizdiler bagaj dahil derin iz bide boyanmadan kapanmaz diyo kaportacı
Gönderen: kemal_koker - 28 Mart 2012, 20:19:37
beyler sizinkiler yine iyi taş izi benim aracı boydan boya çizdiler bagaj dahil derin iz bide boyanmadan kapanmaz diyo kaportacı

burak sende tatlıyı unuttun heralde
Gönderen: ByRePLiCa - 28 Mart 2012, 20:21:45
burak sende tatlıyı unuttun heralde
tatlı senin köpeğin olsun kemal adres ver karaköy güllüoğlundan gönderim dicemde orası antep biraz garip olur benim istanbuldan antepe tatlı göndermem :)
Gönderen: kemal_koker - 28 Mart 2012, 20:22:42
güllüoğlunun fabrikası antepde :D ne diyon seeeennn  :t
Gönderen: ByRePLiCa - 28 Mart 2012, 20:45:51
güllüoğlunun fabrikası antepde :D ne diyon seeeennn  :t
bende öle dedim zaten :)
Gönderen: kivanc2003 - 31 Mart 2012, 15:11:16
sorunları gören tespit eden arkadaslar yazarsanız seviniriz...şu yol sesine toluca bi çözüm bulmak gerekli bence
Gönderen: o.bilge - 31 Mart 2012, 19:02:46
arabanın tatlısını yedirmezsen olacağı bu  :t
daha yenmedi yazı bekliyorum dayım gelecek almanyadan :D bir şey kaçırmadın ;D
Gönderen: kemal_koker - 31 Mart 2012, 19:04:18
listeyi yap gönder dayına
Gönderen: o.bilge - 31 Mart 2012, 19:06:26
liste hazır da mani mani mani ;D
Gönderen: ByRePLiCa - 31 Mart 2012, 21:09:04
beyler gündüz farlı sis far anahtarlı sis farları buldum bugün ama yan sanayi ilgilenen arkadaş olursa burdayım
Gönderen: o.bilge - 31 Mart 2012, 21:21:51
beyler gündüz farlı sis far anahtarlı sis farları buldum bugün ama yan sanayi ilgilenen arkadaş olursa burdayım
ilgileniyorum valla. nedir fiyat? nerde?