vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: DAS AUTO. - 19 Ağustos 2011, 16:58:16

Başlık: bilinmeyen ışık
Gönderen: DAS AUTO. - 19 Ağustos 2011, 16:58:16
merhaba arkaslar,
bizim pololarda hız göstergesinin altındaki yuvarlak ışık yuvası var ne zaman yanıyor veya neyi temsil ediyor bileniniz varmı kitapçıktada yazmıyor ?  forumda başka arkadasa daha sordum  3 aydır foruma girmiyor halen bulmaya çalışıo galiba ;D
Başlık: Ynt: bilinmeyen ışık
Gönderen: nizam - 19 Ağustos 2011, 17:26:32
elinde servis kitapçıgı vardır oradan bakın
Gönderen: AG0463 - 19 Ağustos 2011, 20:27:08
DSG şanzımanlar için fren'e basın ışığı olabilir. araba çalışırken "P" ve "N" de frene basmazsan yanıyo o ışık
Gönderen: ALPER. - 20 Ağustos 2011, 00:08:29
hararet göstergesi yok, hararet yapınca yanan bir ışık var, onu diyor olmayasınız?
Gönderen: 06onur - 22 Ağustos 2011, 00:37:30
Bilinmeyen ışıkta adres: gayb alemi
Resim filan eklersen söyleriz o ekranda o kadar fazla ışık var ki. Sönük te olsa şekli belli oluyor
Gönderen: DAS AUTO. - 22 Ağustos 2011, 12:51:54
herkese teşekkür ederim.  Bu ışık zaten simge şeklinde değil yuvarlak bi ışık bütün pololarla var ve yanmıyor. arkasdasta dizel otomatik var ondada var ama yanmıyor.  Resim ekler paylaşırım...
Gönderen: mekanikkk - 06 Aralık 2011, 13:01:33
o ışık işareti ampul patlamış uyarısı ön ve arka farları kontrol et
Gönderen: o.bilge - 06 Aralık 2011, 13:37:05
size küçük kılavuz vermediler mi? bana arabayı alırken küçük bir kılavuz verdiler. hangi ışık neden yanar diye.
Gönderen: AG0463 - 06 Aralık 2011, 15:55:22
o dediği yok özgür. güneş ışığı vurduğu zaman felan belli oluyo orda bişey olduğu =) buyuk ihtimal hararet uyarısıdır.
Gönderen: DAS AUTO. - 06 Aralık 2011, 17:20:06
o dediği yok özgür. güneş ışığı vurduğu zaman felan belli oluyo orda bişey olduğu =) buyuk ihtimal hararet uyarısıdır.

yuh bu konuyu nerden buldunuz valla ne zaman yazmışım :D     yaa işte azamdan yine einstein gibi bir cevap güneş vurunca belli olması falan filan   :D
Gönderen: AG0463 - 06 Aralık 2011, 17:48:08
olm napıyım hani nerde diyecekler fotoğrafta da belli olur mu bilmiorm. :D dedim belki bigün güneş vururda dikkatlerini ceker :D
Gönderen: tunataskiran - 07 Aralık 2011, 01:07:03
arkadaşlar o ışık falan deği ışıkl sensörü:d arabanın farları kapalı olduğunda normalde kadranın ışıkları yanıyor. fakat tünele falan girdiğinde ortam karanlıklaştığın başta yanan ışıklar daha sonra sönüyor. kadranın kararması farları yakın uyarısı anlamına geliyor. isterseniz test edin. kontağı çevirin farları yakmayın iç aydınlatmanın ışığıyla kadrarnın ışığı yanacak ışık söndüğünde bir süre daha yanmaya devam edip yavaş yavaş sönecek. he siz şimdi iç aydınlatmayla baglantısı vardır diyceksiniz onuda denedim yok. iç aydınlatmayıda kapatın yine kontak açık bekleyeln farları yakmayın arabanın kadrarının ışıkları sönsün daha sonra bi aydınlatma ile fener vs kadrana ışık tututun ve çekin.. ışıkları yanacak karanlıkta bekletin bi süre sonra sönecek bu bir uyarı sistemi:D çok iyii ya.. fazla polomanyak oldum sanırım :D :D :D :D
Gönderen: DAS AUTO. - 07 Aralık 2011, 12:41:24
arkadaşlar o ışık falan deği ışıkl sensörü:d arabanın farları kapalı olduğunda normalde kadranın ışıkları yanıyor. fakat tünele falan girdiğinde ortam karanlıklaştığın başta yanan ışıklar daha sonra sönüyor. kadranın kararması farları yakın uyarısı anlamına geliyor. isterseniz test edin. kontağı çevirin farları yakmayın iç aydınlatmanın ışığıyla kadrarnın ışığı yanacak ışık söndüğünde bir süre daha yanmaya devam edip yavaş yavaş sönecek. he siz şimdi iç aydınlatmayla baglantısı vardır diyceksiniz onuda denedim yok. iç aydınlatmayıda kapatın yine kontak açık bekleyeln farları yakmayın arabanın kadrarının ışıkları sönsün daha sonra bi aydınlatma ile fener vs kadrana ışık tututun ve çekin.. ışıkları yanacak karanlıkta bekletin bi süre sonra sönecek bu bir uyarı sistemi:D çok iyii ya.. fazla polomanyak oldum sanırım :D :D :D :D

hocam sen naptın yaa itiraf et polonun içindemi uyuyosun akşamları :D
Gönderen: DAS AUTO. - 07 Aralık 2011, 12:43:43
olm napıyım hani nerde diyecekler fotoğrafta da belli olur mu bilmiorm. :D dedim belki bigün güneş vururda dikkatlerini ceker :D

:D haklısın azam..  azam hatta güneş vurduğu zaman kadrana bakıyom sendeki yeşil frene baş ışaretimi ne o bile var  :D  adamlar otomatik düşünmüş benim arabayı son anda düz olsun demişler  ;D  bu arada hafta sonu buluşma yalan mı olcak baksana hava yağmurlu  :(
Gönderen: AG0463 - 07 Aralık 2011, 17:13:32
yok ya gideriz gideriz. :D isterse çamur yağsın :D
Gönderen: OffLineR - 07 Aralık 2011, 17:17:46
Bizim Golf IV'lerde de var o sensörden.
Foto koyabilirseniz daha güzel yorum yaparız :)
Gönderen: AG0463 - 07 Aralık 2011, 17:28:53
=)  fotografta gözükmüyo koray abi. anca güneş vurucak yandan o an durup cekicez =) belki flaşlı fotoğrafta belli olur bi denemekte fayda var :D
Gönderen: OffLineR - 07 Aralık 2011, 17:36:43
Getirin polo bakayım ben  :p
Gönderen: AG0463 - 07 Aralık 2011, 17:47:06
=) Pazar günü buluşma yapıcaz abi istersen gel sende orda bakarsın. :D hem bende air-ride'ı sakin bi ortamda yakından görmüş olurm. :D VAG meeting de o kadar insan vardı ki etrafında yaklaşamadm bile :D ;D :D
Gönderen: OffLineR - 09 Aralık 2011, 09:32:20
Pazar zor paşa :(
Gönderen: AG0463 - 09 Aralık 2011, 19:04:58
Pazar zor paşa :(

neyse baska zaman artık :)