vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: TwinCept - 13 Ağustos 2011, 15:44:51

Başlık: 2012 POLO 6R EK DONANIM
Gönderen: TwinCept - 13 Ağustos 2011, 15:44:51
VW 2012 Fiyat listesi açıklanmış ve fun edition adında yeni bir donanım paketi eklenmiş   comfortline modeline

http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-polo.aspx

Fun edition  donanım linki ; http://binekarac.vw.com.tr/polo-donanim.aspx
Artıları ;
              Çok fonksiyonlu deri  direksiyon
              Tam otmatik klima
              Ön sis farları
              %65 karartılmış camlar

Eksileri ;
              (ESP) (ASR) yine yok  :)
Başlık: Ynt: 2012 polo 6r ek donanım
Gönderen: AG0463 - 13 Ağustos 2011, 15:48:59
neyse parça fiyatları ucuzlar en azından. =))
Başlık: Ynt: 2012 polo 6r ek donanım
Gönderen: TwinCept - 13 Ağustos 2011, 15:50:26
Zannetmem azam kasa değiştirmesi lazım  yoksa hala aynı sis farı fiyatları.Keşke düşse  :tavazn:
Başlık: Ynt: 2012 POLO 6R EK DONANIM
Gönderen: defigam - 13 Ağustos 2011, 17:20:11
İbrahim Bey bunu gördüm sonra facebook fan sayfasında da denk geldi bana aynısı...
fakat donanım paketi değilmiş, 200-300 adet üretilecekmiş,sınırlı sayıda yani  :D

2012'de Comfortline modelinde 2. vites opsiyonel olacakmış, parası olmayan 1. vitesten 3.vitese atacak, yok öle bedavaya 2.vites :D :D
Gönderen: TwinCept - 13 Ağustos 2011, 18:29:28
İbrahim Bey bunu gördüm sonra facebook fan sayfasında da denk geldi bana aynısı...
fakat donanım paketi değilmiş, 200-300 adet üretilecekmiş,sınırlı sayıda yani  :D

2012'de Comfortline modelinde 2. vites opsiyonel olacakmış, parası olmayan 1. vitesten 3.vitese atacak, yok öle bedavaya 2.vites :D :D

RESMİ sitenin donanım penceresinde gördüm http://binekarac.vw.com.tr/polo-donanim.aspx  burdan bakabilirsiniz..Tam olarak sınırlı sayıdamı üretilecek orasını bilmiyorum fakat hiç çıkarmasaymış iyiymiş aman aman donanıma kattıkları eksikler değil , ihtiyaç olan özellikler yok yine o üzücü 1.2 tsi finito olmuş oda yok  ;)
Gönderen: defigam - 13 Ağustos 2011, 19:40:24
RESMİ sitenin donanım penceresinde gördüm http://binekarac.vw.com.tr/polo-donanim.aspx  burdan bakabilirsiniz..Tam olarak sınırlı sayıdamı üretilecek orasını bilmiyorum fakat hiç çıkarmasaymış iyiymiş aman aman donanıma kattıkları eksikler değil , ihtiyaç olan özellikler yok yine o üzücü 1.2 tsi finito olmuş oda yok  ;)

Abi verdiğin linkte direk normal 6R donanımları açılıyor Fan edition görünmüyor,facebook fan sayfasını takip ediyordum orada aynı sitedeki polonu yarat uygulaması gibi, polo ve golfte standart olmasını istedğiniz özellikler nelerdir diye bir araç yaratma uygulaması koymuşlar,en çok istenenler de fan edition adı altında sınırlı bir sayıda üretim olacağını söylemişler. hatta fan editionlar üretim bandında diye bir şey yazmışlar o uygulamada artık kalkmış :D

abi 1.2tsi motorlu polonun TR ye gelmesini çok isterdim ama gelse ne olacak diye düşünmeden edemiyorum. çünkü gelse 40bin TL den aşağı bir fiyatı olacağını hiç zannetmiyorum :)
Gönderen: defigam - 13 Ağustos 2011, 19:52:19
RESMİ sitenin donanım penceresinde gördüm http://binekarac.vw.com.tr/polo-donanim.aspx  burdan bakabilirsiniz..Tam olarak sınırlı sayıdamı üretilecek orasını bilmiyorum fakat hiç çıkarmasaymış iyiymiş aman aman donanıma kattıkları eksikler değil , ihtiyaç olan özellikler yok yine o üzücü 1.2 tsi finito olmuş oda yok  ;)

Fan Sayfasında resmi cevapta buldum abi

Volkswagen Türkiye;
Fan Edition uygulamasında siz kullanıcılarımız tarafından hem Polo hem de Golf modelinde en fazla seçilen 6 özellik belirlenecek. Bu özelliklere sahip 100 adet Polo ve 100 adet Golf modeli Fan Edition adı ile üretilecek ve 2011'in son çeyreginde ülkemizde satışa sunulacak.
Gönderen: VWci - 14 Ağustos 2011, 08:40:54
ESP istiyorsan Bluemotion'da var. :)
Gönderen: dct mhmt - 14 Ağustos 2011, 09:44:30

2012 polo comfortline larda ek olarak yol bilgisayarı ve lastik basınç sensörü standart donanım haline gelmiş ...
Gönderen: TwinCept - 14 Ağustos 2011, 10:48:37
Benim linkte 3 tane donanım çıkıyorr

Trendline
1,2 lt TDI 75 PS / 1,2 lt 70 PS                     

Comfortline
1,4 lt 85 PS / 1,6 lt TDI 90 PS

Fan edition
1,4 lt 85 PS
Gönderen: joshuamckee - 14 Ağustos 2011, 12:41:21
beyler, garip bir soru olacak ama; sizin araçlarda emniyet kemeri ikazı var mı? dün farkettim de emniyet kemerini takmayınca bizim polo uyarı vermiyor...

selamlar...
Gönderen: AG0463 - 14 Ağustos 2011, 13:54:18
beyler, garip bir soru olacak ama; sizin araçlarda emniyet kemeri ikazı var mı? dün farkettim de emniyet kemerini takmayınca bizim polo uyarı vermiyor...

selamlar...
genel olarak tüm pololarda yok sanırm bende de yok cunku.
Gönderen: muraat01 - 14 Ağustos 2011, 14:32:40
hiçbir poloda yok ilkaz
Gönderen: defigam - 14 Ağustos 2011, 16:14:53
2012 polo comfortline larda ek olarak yol bilgisayarı ve lastik basınç sensörü standart donanım haline gelmiş ...

bu bilgiye nereden ulaştınız? donanım bilgileri içinde göremedim henüz...
Gönderen: dct mhmt - 14 Ağustos 2011, 18:22:00
arkadaşıma polo almaya gittik sipraiş için şubat teslim dediler. park sensörü ve fonk. direksiyon istedi. araçta yeni olarak ne var dediğimde yol bilgisayarı ve lastik basınç uyarısı var dediler..
Gönderen: defigam - 14 Ağustos 2011, 20:41:37
arkadaşıma polo almaya gittik sipraiş için şubat teslim dediler. park sensörü ve fonk. direksiyon istedi. araçta yeni olarak ne var dediğimde yol bilgisayarı ve lastik basınç uyarısı var dediler..

Teşekkür ederim mehmet bey:)
Gönderen: Siyarcuk - 25 Ağustos 2011, 20:44:34
Arkadaşlar yarın 2012 model confortline aracımla bende aranıza katılıyorum. Soylediginiz gibi yol bilgisayarı lastik basınç gostergesi standart olarak geliyor 33300 tl ye mal oldu. İlave olarak park sensörü taktırdım. Hayrını görürüm inşallah
Gönderen: defigam - 25 Ağustos 2011, 20:54:10
Arkadaşlar yarın 2012 model confortline aracımla bende aranıza katılıyorum. Soylediginiz gibi yol bilgisayarı lastik basınç gostergesi standart olarak geliyor 33300 tl ye mal oldu. İlave olarak park sensörü taktırdım. Hayrını görürüm inşallah

hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle:)
Gönderen: Siyarcuk - 25 Ağustos 2011, 23:31:47
mesut bey çok teşekkür ederim. Aracı henüz görüp kontagını çeviremediğimden araç hakkında detaylı bilgi veremiyorum. Nasipse yarından sonra değerlendirmelerimi bilgilendirme maksatıyla buradan paylaşırım.
Gönderen: Siyarcuk - 26 Ağustos 2011, 20:53:44
bugün itibariyle aracımı almış bulunmaktayım. ilk izlenimlerim genel olaral olumlu. bir çok forumda şu cümleyi görmüşsünüzdür " boş bir araca bu kadar para verilirmi diye başlayan ben olsam şunu bunu alırdım ile devam eden" Arkadaşlar samimi olarak söylüyorum bir üst segmente bile bir çok marka polo kalitesine yetişmesi için çok çabalaması gerekiyor. Bende de soru işareti olan donanım olarak zayıf ve üstelik benzinli bir araca bu kadar para vermekle doğrumu yapiyorum diye tereddütlerim vardı. Araca binip kontağı cevirip biraz kilometre yaptıkca çok iyi bir tercih yaptığımı anladım. Bugüne kadar bir çok bir çok araç kullanan biri olarak söylüyorum bunları. ilerleyen zamanlar da sağlamlık adına kusurları olurmu bilmiyorum zamanla göreceğiz. Aracın detay işçiliği oldukca başarılı, ses izalasyonu sınıfına göre oldukca iyi, düşünülen ince ayrıntılar bir çok üst sınıf araçta hala yok ( camların kumandadan açılıp kapatılması, sogutmalı torpido vb)
Yakıt konusunda net  bir şey şuanda söylemem mümkün degil ilk depo 200tl ye 46 litre benzin aldı. 70 km lik bir kullanımım oldu yol bilgisayarına göre ortalama 7.2 lt olarak görünüyor kilima 2. kadamede sürekli çalışıyordu. Yeni bir motora göre değerler fena değil gibi görünüyor. 4000 km den sonra yakıt tüketiminin düşeceği söyleniyor onuda zamanla göreceğiz. Aracta anlam veremediğim tek şey vites göstergesi oldu 55km hızla hafif eğimli yolda tırmanırken 5. vitese atmam konusunda çok ısrarcı oldu bende kırmayıp attım sonuç araç bayıldı :) zamanla birbirimizi daha iyi anlayacağımızı umuyorum. şimdilik izlenimlerim bunlar. araçla ilgili sorusu yada merakı olanlara elimden geldiğince buradan bilgi aktarmaya çalışırım. Saygılar
Gönderen: Mühendis_27 - 28 Ağustos 2011, 17:30:48
Sayin siyarcuk, hayirli olsun. Kazasiz surusler....
Gönderen: ege001 - 29 Ağustos 2011, 15:39:07
ilk olarak arkadaslar bu benım ılk mesajım forumda.uzun zamandır takıp ettıgım bır forum.hazırlayanların ve emegı gecenlere cok tesekkurler.
Sımdı geleyım sorunuma...
 2012 poloyu sıparıs ederken bana yol bılgısayarı ve lastık basınc sensoru confortlıne da standart demıslerdı ama sımdı sıteye baktıgımda donanımlar arasında bu ıkısını goremedım...vw mail attım...sızce sıtede mı hata var yoksa bayı benı kandırdımı?

@Siyarcuk  aracı teslım alırken hedıye verdıler mı?
Gönderen: Siyarcuk - 30 Ağustos 2011, 22:59:00
ege001 2012 model confortline da yol bilgisayarı ve lastik basınç göstergesi standart olarak geliyor. sitede yazmıyor benimde tereddüdlerim olmuştu fakat siteyi güncellemediklerinden kaynaklanıyor. yalnız bazı bayilerin elinde 2011 araç kalmış olabilir onların fiyatı 1500 tl kadar daha uygun onlarda yol bilgisayarı ve basınç göstergesi yok alırken sadece buna dikkat edin. Hediye olarakda bol bol güler yüz veriyorlar. gerçi ben bir talepte bulunmadım. arka park sensörü taktıracak olan arkadaşlar için bir bilgi vereyim eger acemi bir şöför değilseniz hiçte gerek yok aracın arkası kısa oldugundan zaten arkayı oldukca net görebiliyorsunuz. park sensörü hedefe yarım metre kala direk ötmeye başlıyor buda size saglıklı bir bilgi vermiyor bir ayarı varmıdır bilmiyorum ama üstüne basa basa sordum volkswagenin orjinal ürünü olduğunu söylediler.

Araç hakkında her geçen gün biraz daha bilgi sahibi oluyorum sert süspansiyonlar düzgün yollarda mütiş bir konfor sunuyor fakat engebesi çukuru çok olan yollarda az bir süratta yolsa hafif sekmeler yapiyor. lastik basınçlarımı kontrol etme şanşım olmadı belki fazla basınç varsa ondanda yapabilir bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse mutlu oluruz...
Gönderen: defigam - 03 Eylül 2011, 13:40:51
hocam selamlar,
tekrar hayırlısı olsun. yaşım 26 ama acemi bi şöförüm :D 5-6aylık bir şöförlük mazim var. izlenimlerinden yola çıkarak cevaplamak istiyorum sizin sorunuzu. ben aracımı nisan ayında aldım,herhangi bir sekme sorunu olmadı. sizinki muhtemelen lastik basınçlarından. benim aracımda ilk 500kmde hafif derin çukara girdiğimde "lak lak" tarzı bi ses duyuyordum süspansiyonlardan fakat o da sonradan kayboldu. sanırım zamanla alıştılar yerlerine ve birazda yumuşadılar sanki... :)

ege001 2012 model confortline da yol bilgisayarı ve lastik basınç göstergesi standart olarak geliyor. sitede yazmıyor benimde tereddüdlerim olmuştu fakat siteyi güncellemediklerinden kaynaklanıyor. yalnız bazı bayilerin elinde 2011 araç kalmış olabilir onların fiyatı 1500 tl kadar daha uygun onlarda yol bilgisayarı ve basınç göstergesi yok alırken sadece buna dikkat edin. Hediye olarakda bol bol güler yüz veriyorlar. gerçi ben bir talepte bulunmadım. arka park sensörü taktıracak olan arkadaşlar için bir bilgi vereyim eger acemi bir şöför değilseniz hiçte gerek yok aracın arkası kısa oldugundan zaten arkayı oldukca net görebiliyorsunuz. park sensörü hedefe yarım metre kala direk ötmeye başlıyor buda size saglıklı bir bilgi vermiyor bir ayarı varmıdır bilmiyorum ama üstüne basa basa sordum volkswagenin orjinal ürünü olduğunu söylediler.

Araç hakkında her geçen gün biraz daha bilgi sahibi oluyorum sert süspansiyonlar düzgün yollarda mütiş bir konfor sunuyor fakat engebesi çukuru çok olan yollarda az bir süratta yolsa hafif sekmeler yapiyor. lastik basınçlarımı kontrol etme şanşım olmadı belki fazla basınç varsa ondanda yapabilir bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse mutlu oluruz...
Gönderen: Siyarcuk - 03 Eylül 2011, 21:25:26
defigam ilgin için teşekkürler. lastik basınclarım yuksek oldugundan sekme sorunu yaşamışım düzelttim sorun kalktı konfor artı
Gönderen: Metali - 06 Eylül 2011, 13:41:23
selam beyler , bende bugun 2012 trendline polo aldım , arabanın önceki yıla göre farkı , lastikler 14 yerine 15 inç ve teyp ekranı mavi yerine siyah.
Gönderen: kivanc2003 - 06 Eylül 2011, 13:46:56
selam beyler , bende bugun 2012 trendline polo aldım , arabanın önceki yıla göre farkı , lastikler 14 yerine 15 inç ve teyp ekranı mavi yerine siyah.
hayırlı olsun, nasıl mavi yerine siyah onu anlamadım
Gönderen: Metali - 06 Eylül 2011, 14:35:11
sağol kıvanç kardeş , ekranın ışık rengi mavi yerine siyah yani mavi siyah yerine  , beyaz siyah.
Gönderen: kivanc2003 - 06 Eylül 2011, 15:04:40
hımm hız göstergelerinin ısığı gibi
Gönderen: ege001 - 06 Eylül 2011, 15:59:04
dün arabama ilk kez bindim.istediğim plaka henüz çıkmadığından bayide yatıyor araç :(
tahminen yarın en gec cuma gunu teslım alıcam.

bu arada arac 1.4 comfort manuel.şeker beyazı.

Siyarcuk dedıgın gıbı basınc sensoru ve yol bılgısayarı vardı.+ park sensoru taktırıcam.nısanlım da kullanacagı ıcın bu kadar ısrar ettım park sensorunde.kendısı cok acemı :)

aracın koltuguna oturur oturmaz bır guven ve saglamlık hıssı verıyor.konsolun plastıgı olsun,tavan kaplaması olsun, gosterge ve dosemesıyle harıka  :sevgi:

hedıye olarak bende fazla bır sey alamadım.belkı park sensorunu hedıye ederler dedım ama olmadı  >:D

ılk yardım cantası, kavucuk paspas ve boya koruması hedıye edıldı.

Gönderen: Siyarcuk - 13 Eylül 2011, 00:15:02
hayırlı olsun ege aynı muameleyi görmüşüz :) sen yine fazladan boya koruma almışsın ben onuda alamadım ama bana kaskoda baya kıyak yaptılar 4 senelik 2600 tl gibi bir rakam çıkardılar bende kabul ettim. bana makul göründü :) bugun birşey daha farkettim gece gelirken dikiz aynası sanırım ışıga duyarlı arka aracların ışıklarını kırıyor gibi geldi bana bu donanım varmı yokmu bilmiyorum ama sanırım var.
Gönderen: hashhead - 21 Eylül 2011, 10:32:35
Bende geçen hafta siparişimi verdim - 42800 Tl gözüküyor şuan için fiyatı 1.6 tdi - ek özellik olarak panoramik tavan ile bişey daha vardı ama tam olarak dikkat edemedim ona. Ayrıca resim olarakta bulamıyorum hiç bi yerde siyah ile panoramik tavan uyumuna bakmak için. Yardımcı olabilecek kimse var mıdır?
Gönderen: ege001 - 21 Eylül 2011, 22:01:23
Bende geçen hafta siparişimi verdim - 42800 Tl gözüküyor şuan için fiyatı 1.6 tdi - ek özellik olarak panoramik tavan ile bişey daha vardı ama tam olarak dikkat edemedim ona. Ayrıca resim olarakta bulamıyorum hiç bi yerde siyah ile panoramik tavan uyumuna bakmak için. Yardımcı olabilecek kimse var mıdır?

gayet guzel durur bence.  :tamamdir
Gönderen: shady - 17 Ekim 2011, 21:34:47
merhaba beyler bayanlar. VW forum'u yaklaşık 2 aydır takip ediyorum. polo 6r ile ilgili neredeyse tüm başlıkları ve deneyimleri, hikayeleri, anıları hepsini okudum ve çok çok faydalı bilgiler aldım sayenizde. Bugun tarsus opat VW 'den 2012 1.6 TDİ polo aracımın kaporasını yatırmış bulunuyorum. Pazarlıkla 40.100 tl'ye kadar indirim yaptırabildik 2 yakın arkadaş aynı anda VW polo aldık. Ek özellik olarak park sensörü taktırcam 300 tl serviste fiyat verdiler. Pazarlık konusunda ne kadar yaman olduklarını siz zaten biliyorsunuzdur  :) araç 2012 comfortline olup lastik basınç göstergesi (ne kadar gerekli olur bilmiyorum) ve yol bilgisayarı pakete dahil+ boya koruma hediye ettiler.

Sizce nası bir pazarlık olmuş? Fikirlerinizi almak isterim.

herkese kazasız hasarsız günler dilerim  :)
Gönderen: o.bilge - 17 Ekim 2011, 23:03:11
Şimdiden hayırlı olsun kardes aramıza hoşgeldin. Tüm arkadaslar adına kazasız belasız sürüşler dilerim. Fiyata gelince, düz hesap 40.000 yapsalar daha guzel olurdu ama yine de iyi bir fiyat. Ekstra bir oldugun eklettin mı? Aracın ne renk? Fotograflarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Edit: boya korumayı bana da hediye ettilerdi