vwtr.net

Otomobil Forumu => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: KAAN60 - 16 Temmuz 2011, 16:09:18

Başlık: 1.6 8v AEE motor lpg li polo sahipleri
Gönderen: KAAN60 - 16 Temmuz 2011, 16:09:18
Slm arkadaşlar mayıs ayında atiker marka sıralı lpg taktırdım o gün bugün saat gibi olan aracım ışıklarda stop etme rolanti dengesizliği gibi can sıkıcı olaylarla uğraşmaktayım lpg servisinde ayar üstüne ayar vw servisinde sürekli bilg. kontrol  buji değişimi kablo ölcümü boğ.kelebeği temizliği ve adaptasyon herşey yapıldı izinde ankaradaydım ordaki atiker servisinede ayar yaptırdım tekrar ve bana bu AEE kodlu motorlara lpg nin olmadığını takan firmanın bunu bana söylemesi gerektiğini bildirdiler atiker konya merkeze ulaştım bana taktırdığım servise gitmemi ordan onları aratmamı söylediler memlekete yeni geldim şimdi oraya gitcem! bu arada araç benzinde iken saat gibi hiç bir oynama ve stop söz konusu değil sadece lpgde iken hatta benim lambda sensörüm arızalı ama ben ondan kaynaklandığı sanmıyorum çünkü aynı lpg kitini kayınpederim kendi polosuna taktırdı ondada stop başladı onun lambda sensöründe sorun yok zaten benzinde de problem olur lambda sensöründen kaynaklanıyor olsa! sizden görüş öneri ve yardımlarınızı bekliyorum yoksa çok sevdiğim polomu satmak zorunda kalacağım :(
Başlık: Ynt: 1.6 8v AEE motor lpg li polo sahipleri
Gönderen: orca - 17 Temmuz 2011, 02:24:28
slm aynıs orun bende de vardı lpg tesisatını yeniden kontrol ettir bende yakıtta çok yakıyordu lpg 2 lirayken ben 30 kuruş yakıyordum  yaklaşık 3-4 ay uğraştım enjektörleri değiştirdim yakıt 25 kurusa düştüstop etmelerimde  kısmen azaldı ama son zamanlarda çok artmıştı her frene bastığımda araba bum stop neyse sonra atiker servisime gittim tesadüf hemen buldular neyse uzatmıyım yine bendeki sorun hava emiş hortumlarından biri çatlamış hemde bayağı sağlam çatlamış hortumu değiştirince hop sorun çözüldü artık hiç yapmıyor bu arada lambda sensörüm arızalı demiştin benim gecen ay sensör çalışmıyordu izmit de sanayide hallettim şimdilik sorun yok.. aracın beynini komle resetledikten sonra tekrar makineye bağlıyorlar ve adaptasyon yaptılar hop sensör çalıştı...bu arada inşallah aracın otomatik değildir çünkü bu stoplar şanzımanında yorar geçen hafta şanzımanı kucağa aldımda muhtemelen bu stoplarında etkisi vardır,
kolay gelsin kazasız belasız sürüşler....
Gönderen: KAAN60 - 17 Temmuz 2011, 22:47:49
teşekkürler orca 52 kişi okumuş 1 sen yazmışsın neyse ben hava hortumlarına baktım çatlak yok lpg kontrol edildi bişiy bulamadılar yarın yine gitcem zaten senin bu sensör değişmeden mi çalıştı? yanı beyini resetlediniz ve lambda devrede öylemi? benimki "kod 39 artıya doğru kısa devre arasıra" yazıyor vw servisdekiusta sensör gitmiş dedi. ama benim benzinde sıkıntım yok sorun lpgde zaten neyse teşekkürler.
Gönderen: Polo98 - 18 Temmuz 2011, 14:04:05
Bende de Aee motor 1.6 8v otomatik polo var.Çok araştırdım .Bir çok ustayla konuştum.Hatta buraya başlık açtım ve taktırmanın bu sorunlardan dolayı pek akıllıca olmadığını gördüm.Stop etme problemi lpg taktıranların çoğunda görülen bir hata.Sorun çıkmaz diyip de takan ustalar kendini ustayım diye kandıran arkadaşlar.Amaçları sadece para.Gerçekten işi bilen bir usta bulursanız da araç kendine gelene kadar 3-4 ay sanayi yollarını aşındırırsınız.Dolayısıyle tavsiye etmem.
Gönderen: yakkir - 18 Temmuz 2011, 18:57:34
Aracım 2000 Model HB 8 V 1,6 75 Hp  AEE motor manuel vites .29 Martta  Zavoli sıralı taktırdım 4800 km yol yaptım herhangi bir sorun yok tıkır tıkır aman nazar değmesin.
LPG 2.35 den;Şehir dışı 0.171 krş Şehir içi 0.250 krş yakıyor
Gönderen: orca - 19 Temmuz 2011, 00:37:47

[/quote]
teşekkürler orca 52 kişi okumuş 1 sen yazmışsın neyse ben hava hortumlarına baktım çatlak yok lpg kontrol edildi bişiy bulamadılar yarın yine gitcem zaten senin bu sensör değişmeden mi çalıştı? yanı beyini resetlediniz ve lambda devrede öylemi? benimki "kod 39 artıya doğru kısa devre arasıra" yazıyor vw servisdekiusta sensör gitmiş dedi. ama benim benzinde sıkıntım yok sorun lpgde zaten neyse teşekkürler.

bana vw servisinde sensör gitmiş demişlerdi, benim sensör beyin resetlendikten sonra makinaya bağladılar sensör çalışmaya başladı makinede sensör devre dışı gözüküyordu resetlendikten sonra çalışmaya başladı, bu arada atikerin arabanda takılı enjektörlerin ne renk kırmızımı yoksa siyah mı?
Gönderen: KAAN60 - 21 Temmuz 2011, 13:36:45
kırmızı reng yani fast modelinde kullanılan, siyah olanha multi fastlarda kullanılan horizon tip bendeki kırmızı olan.
Gönderen: bysezer - 21 Temmuz 2011, 18:22:50
97 6n aee sahibiyim atiker marka sıraluı sistem taktırdım ilk günlerden itibaren çok sıkıcı olan stop sorunu wardı gazı taktırdığımvw servisene götürdüm pc ye bağladı ne yaptığını söylemdi ama boğaz kelebeği kendi kendine açılıp kapandı falan şuanda sıkıntı yok
Gönderen: orca - 21 Temmuz 2011, 20:10:45
kırmızı reng yani fast modelinde kullanılan, siyah olanha multi fastlarda kullanılan horizon tip bendeki kırmızı olan.

tamam bendeki de ilk takılan kırmızı renkliydı siyah olanlarla değiştirince hem yakıt düştü hem aracın stop etmeleri kesilmişti ama enjektörlere 200 lira almışlardı....
Gönderen: kadir_69 - 25 Temmuz 2011, 11:55:39
98 6n 1.6 8v aee brc marka yeni taktırdım. ayarlarını yapamadılar heralde rolentide stop ediyo ve sarsıntılı çalışıyo ara ara devir saati yukarı şağı oynuyo bide gaz pedalı ayağının altında ufakdan dokununca hareket ediyo tık tık atıyo anlamadım haftaya servise götüreceğim onun dışında yüksekdevirlerde çok iyi hiçbi sıkıntı yok yakıtta iyi...
Gönderen: KAAN60 - 06 Ağustos 2011, 17:34:24
slm arkadaşlar konya atiker ana bayi ile çok sıcak bir görüşme yaşadık benim aracıma siyah olan horizon tip enjektör takılması gerektiğini  bunun içinde fark almaları gerektiğini ve bayinin bunu 3 ay önce takarken yapması gerektiğini söylediler! benim kafamın triger seti attı >:( azıma geleni verdim gerekirse tüketici haklarına şikayet edeceğimi söyledim! nedemek ya benim garantili ücretli enjektörlerimi alacaklar tekrar ücretle bana enjektör verecekler yok öyle bişey! sonuç olarak birkaç güne yeni enjektörlerim ücretsiz olarak geliyor. umarım sorun buradadır  ??? hakkınızı heryerde arayın arkadaşlar.
Gönderen: zfr - 06 Ağustos 2011, 21:01:32
geçen sene 98 model polom vardı ben de lpg taktırmayı düşünüyordum atikerin ankara servisi AEE motora lpg nin uygun olmadığını söyledi lovatoya sordum onlar da AEE motora takmak istemediler, BRC ye gittim onlar sorun olmaz takarız dediler ama bana pek güven vermedi taktırmadım. Daha sonra da aracı satmıştım, eğer lpg takılma konusunda bu sıkıntıları duymasam satmazdım...
Gönderen: korurölmez - 07 Ağustos 2011, 00:35:44
ben lovato taktırdım bi senedirde kullanıorum ilk ay bende sıkıntı yaşadım performans bakımından felan çok düşüktü ama sonra düzeldi şimdi canavar gibi bide kaliteli gaz kullanın aynı pompadan alın sürekli hiç sıkıntı çıkarmıyo
Gönderen: çağdaşefe - 17 Ağustos 2011, 11:09:48
ben atiker kullanıyorum 2 yldır. günde 120 km yol yapıyorum işim gereği. stop etme olayı oldu ama boğaz kelebeğini temizledim kendim, düzeldi.aee motorun ne farkı varmış da lpg olmuyomuş anlamadım.yaklaşık 40.000 km yol yaptım ben.
Gönderen: çağdaşefe - 17 Ağustos 2011, 11:11:42
sürekli aygaz alıyorum bunuda belirteyim.
Gönderen: ilkarabam6n - 17 Ağustos 2011, 23:49:27
Bir AEE motor sahibi olarak ve cumartesi günü atiker taktırıcakken bu topiği okumak canımı sıktı açıkcası  >:( AEE nin farkını anlayamadım lpg de  :o
Gönderen: orca - 18 Ağustos 2011, 22:42:54
Bir AEE motor sahibi olarak ve cumartesi günü atiker taktırıcakken bu topiği okumak canımı sıktı açıkcası  >:( AEE nin farkını anlayamadım lpg de  :o

selam bizim arabalar biraz enteresan boğaz kelebeği ve sensörler ve beyin lpg ilk takıldığında araba biraz sersemliyor  alışana kadar  lpg tesisatı ve tesisatın nasıl döşendiği önemli su devreleri elektirk kabloları beyin bağlantıları anlıcağın hangi markayı taktırırsan taktır ama bu işi çok iyi yapan ve bilinen bir yerde taktır, atiker taktırırsan eğer enjektörleri siyah olan horizon tipi taktır kırmızı renk enjektörler sıkıntılı bende atiker var enj. değiştirmeden önce bu arada aracım ot.vites gaz 2 lirayken 31 kuruş yakıyordu siyahları taktıktan sonra suan gaz 2.40 ken  25 kuruş yakıyor şehir içide bilgi ollması için yazdım umarım yardımcı olur...
Gönderen: ilkarabam6n - 19 Ağustos 2011, 11:24:43
teşekkürler Birde manifoldu deldirmeden pipo taktırmak doğru mudur
Gönderen: savasgti - 26 Ağustos 2011, 12:06:11
daha önce sattığım 6n polo da aynı sorun vardı rolanti dengesiz stop etme sorunu aracı çalıştırıyorsunuz hiç bi sıkıntı yok hareket edin sonra durun stop ediyordu. aracı sattım satığım kişi hallettirmiş hemen hortumu uzun bağlamışlar sanırım ama emin değilim.
Gönderen: yakkir - 07 Eylül 2011, 11:59:19
Aracım 2000 Model HB 8 V 1,6 75 Hp  AEE motor manuel vites .29 Martta  Zavoli sıralı taktırdım 4800 km yol yaptım herhangi bir sorun yok tıkır tıkır aman nazar değmesin.
LPG 2.35 den;Şehir dışı 0.171 krş Şehir içi 0.250 krş yakıyor

Dün Antalya Denizli gidip geldim 410 Km yol yaptım 72 tl Lpg kullandım.Klima kapalı 4 yolcu az bagaj sakin sürüş 3000 devir 120 geçmedim
Km de 0.173 kuruş yaktı.
Soırunsuz sürüş keyfi devam ediyor .Lpg takılalı 6000 Km oldu

LPG lt fiyatı 2.45 den alınmıştır
Gönderen: korurölmez - 07 Eylül 2011, 12:50:05
7 litre civarında yakmışsın yolcu olmasa 6lt civarına kadar düşer
Gönderen: KAAN60 - 20 Eylül 2011, 18:42:54
arkadaşlar kunuyu açmış biri olarak çözüme eriştim dün paylaşmıştım bu sayfadada paylaşmak istedim yazıyı umarım yardımcı olur sorunlu atiker sahiplerine:

slmlar uzun zamandır siteye uğramamıştım daha önceki yazılarımda saat gibi olan aracımın lpgden sonra stop ve devir dalgalanması olduğunu yazmıştım. sorunum uğraşlarım sonucu çözüldü çok şükür! ve polom o eski harika günlerine döndü  atiker marka taktıracak arkadaşların dikkatine; enjektörleri kesinlikle horizon tip taktırsınlar hiç görmemiş olan arkadaşlar için şöyle açıklayalım harizon tip enjektörler siyah renk ve atiker bu enjektörleri seat ve vw (ve bu tarz araçlar ) için çıkartmış 200 tl farkı var diğer kırmızı enjektörlerden bizim pololara bu oluyor benim poloma ilk başta kırmızı olan AHC 4 CYL 3 OHM takılmıştı ve sorun... sorun... sorun... nerdeyse satacaktım gül gibi aracımı iyice araştırdım ankaradaki ustalarla bile görüştüm horizon tip takılırsa bile ayn sorunlar olacağını söyleyenler bile oldu ama inatla atiker ana bayiye değiştirmesi gerektiğine ve üste parada vermeyeceğime ikna ettim enjektörler değişti 1 aydan fazla süredir kullanıyorum ne stop ne dalgalanma ve bu enjektörler gerçekten benzindeymiş hissi veriyor çok atak ve sorunsuz maşallah  atiker taktıracak arkadaşlar bunları dikkate alsınlar atikeri tavsiye ederim ama horizon tip enjektörle... bu arada polom 1.6 8 v aee motor iyi sürüşler
Gönderen: nakres - 20 Eylül 2011, 22:57:53
merhaba horizon tipte rölantide şıkırtı sesi (enj . çalışma sesi )varmı ?
Gönderen: KAAN60 - 22 Eylül 2011, 18:54:06
 kırmızı AHC 4 CYL 3 OHM enjektörden biraz daha fazla gelmekte ses ama bence hiç önemli değil çünkü gerçekten çok farklı çok güzel. ben sesi sorun olarak görmüyorum ama yalıtım malzemesiyle istenirse ses kesilebilir.
Gönderen: dj_burak - 11 Ekim 2011, 00:24:26
Arkadaşlar yeniden aranıza döndüm öncelikle merhaba herkese, ben askerdeyken bizimkiler bana hediye olsun diye lovato marka tüp taktırmışlar. Şuan daha fulleyipte ölçme fırsatım olmadı o derece yeni. ancak günün ilk çalıştırmasında bir sorunla karşılaşıyorum; aracımı çalıştırıyorum, tüpe geçmesini bekliyorum, şimdilik ortada bir sıkıntı yok tüpede geçti hatta, ancak sonrasında gaz vermeye kalktığımda ve gitmeye kalktığımda devir düşüyor hatta aracın stop ettiği bile oluyor. Bu sadece günün ilk çalıştırmasında oluyor, daha sonra aracı stop edip çalıştırdığım zamanlar olmuyor. Acaba bu sorun neyden kaynaklanıyor ve nasıl giderilebilir? Bir bilgisi olan varsa çok memnun olurum.
Gönderen: seloffm - 02 Şubat 2012, 00:41:23
bende de lovato var durunca stop ediyor cözümü varmidir ?
Gönderen: KAAN60 - 02 Şubat 2012, 10:44:32
selim kardeş atiker olsa hertürlü yardım ederdim ustası oldum artık ;D lakin lavatoda yardımcı oalamayacağım taktırdığın yere bir danış onlardada benim taktırdıklarım gibi ayrıca turbo beslemeli araçlar için kullanılan  enjektörler varsa ayrıca onu iste sorunun kalmaz. eğer yoksa ayarına tekrar baktır lambda görev yapıyormu ona bak (gerçi lpgde lambda görev dışı) nebileyimkeşke daha fazla yardımcı olabilsem :(
Gönderen: orca - 05 Şubat 2012, 15:40:53
arkadaşlar kunuyu açmış biri olarak çözüme eriştim dün paylaşmıştım bu sayfadada paylaşmak istedim yazıyı umarım yardımcı olur sorunlu atiker sahiplerine:

slmlar uzun zamandır siteye uğramamıştım daha önceki yazılarımda saat gibi olan aracımın lpgden sonra stop ve devir dalgalanması olduğunu yazmıştım. sorunum uğraşlarım sonucu çözüldü çok şükür! ve polom o eski harika günlerine döndü  atiker marka taktıracak arkadaşların dikkatine; enjektörleri kesinlikle horizon tip taktırsınlar hiç görmemiş olan arkadaşlar için şöyle açıklayalım harizon tip enjektörler siyah renk ve atiker bu enjektörleri seat ve vw (ve bu tarz araçlar ) için çıkartmış 200 tl farkı var diğer kırmızı enjektörlerden bizim pololara bu oluyor benim poloma ilk başta kırmızı olan AHC 4 CYL 3 OHM takılmıştı ve sorun... sorun... sorun... nerdeyse satacaktım gül gibi aracımı iyice araştırdım ankaradaki ustalarla bile görüştüm horizon tip takılırsa bile ayn sorunlar olacağını söyleyenler bile oldu ama inatla atiker ana bayiye değiştirmesi gerektiğine ve üste parada vermeyeceğime ikna ettim enjektörler değişti 1 aydan fazla süredir kullanıyorum ne stop ne dalgalanma ve bu enjektörler gerçekten benzindeymiş hissi veriyor çok atak ve sorunsuz maşallah  atiker taktıracak arkadaşlar bunları dikkate alsınlar atikeri tavsiye ederim ama horizon tip enjektörle... bu arada polom 1.6 8 v aee motor iyi sürüşler
arkadaşım enjektörleri değiştirince sorunun çözüldüğünü ben söyledim sana  sen bütün heryere kendin bulmuş gibi ilan ediyosun kolay gelsin :t
Gönderen: KAAN60 - 06 Şubat 2012, 04:47:40
orca ne yapmaya çalıştığı anlamadım doğrusu burada herkez birbirindebn fikir alışverişi yapıyor, ben bu konuyu birtek senle konuşmadım senden önce;
 lpg haber sitesindeki arkadaşlarla, ankaradaki polo sahipleriyle, ve en sonrada atiker müsteri hizmetlerinden aldığım bilgilerle sonuca ulaştım! öyle senin söylemenle soluğu lpgicide almadım ha yardımdan gocunuyorsan bu sitede ne işin var? böyle cocuksu muhabbetler çok komik doğrusu ayrıca bu konu açılalı 4 ay oldu buzamana kadar aklın nerdeydi ve çoğu arkadaşımızı yine ben yönlendirdim siyah enjektörlere senden böyle bir yorum görmedim? yani şuan bunları yazdığıma bile inanamıyorum çok komik çooooookk :t :t :t :t
Gönderen: freegane - 06 Şubat 2012, 05:09:49
Konu 16 temmuzda açılmış,17sinde Orca sana mesaj yazmış sende yine 17 temmuzda Orca'ya "teşekkür ederim dostum 52 kişi bakmış bir sen cevap yazmışsın" demişsin. 18 temmuzda Orca sana enjektörlerinin rengini sormuş sen 21'inde cevap yazmışsın ve Orca sana aynı gün enjektörleri değiştirmen gerektiğini söylemiş. Bir sonraki mesajın;

"slm arkadaşlar konya atiker ana bayi ile çok sıcak bir görüşme yaşadık benim aracıma siyah olan horizon tip enjektör takılması gerektiğini  bunun içinde fark almaları gerektiğini ve bayinin bunu 3 ay önce takarken yapması gerektiğini söylediler! benim kafamın triger seti attı  azıma geleni verdim gerekirse tüketici haklarına şikayet edeceğimi söyledim! nedemek ya benim garantili ücretli enjektörlerimi alacaklar tekrar ücretle bana enjektör verecekler yok öyle bişey! sonuç olarak birkaç güne yeni enjektörlerim ücretsiz olarak geliyor. umarım sorun buradadır   hakkınızı heryerde arayın arkadaşlar."

olmuş. Anladığım ve gözle göründüğü kadarı ile sen bu enjektör değiştirme olayını 21 temmuzda Orca'nın sana gönderdiği mesajla öğrenip servisi enjektörlerimi değiştirin diye sıkıştırmışsın. bundan sonra senin siteye girmediğin dönemde Orca yine 18 ağustos'ta LPG ile sıkıntı yaşayan  AEE motor kodlu araçlara kendi bildikleri ile yardımcı olmaya çalışmış. sonra sen tekrar 20 eylül'de ortaya çıkıp sorunu hallettim ben başardım falan demişsin ve bildiklerini bu konu hakkında öğrendiklerini olması gerektiği gibi foruma aktarmışsın. Kaan beni yanlış anlama Orca'nın avukatıda değilim,herhangi bir tanışmışlığımızda yok hatta belki aynı konuya yazmışlığımızda yoktur. Ama bence de orca en azından bir teşekkürü haketmiş be kardeşim :)
Gönderen: salihsefa - 06 Şubat 2012, 06:36:29
Konu 16 temmuzda açılmış,17sinde Orca sana mesaj yazmış sende yine 17 temmuzda Orca'ya "teşekkür ederim dostum 52 kişi bakmış bir sen cevap yazmışsın" demişsin. 18 temmuzda Orca sana enjektörlerinin rengini sormuş sen 21'inde cevap yazmışsın ve Orca sana aynı gün enjektörleri değiştirmen gerektiğini söylemiş. Bir sonraki mesajın;

"slm arkadaşlar konya atiker ana bayi ile çok sıcak bir görüşme yaşadık benim aracıma siyah olan horizon tip enjektör takılması gerektiğini  bunun içinde fark almaları gerektiğini ve bayinin bunu 3 ay önce takarken yapması gerektiğini söylediler! benim kafamın triger seti attı  azıma geleni verdim gerekirse tüketici haklarına şikayet edeceğimi söyledim! nedemek ya benim garantili ücretli enjektörlerimi alacaklar tekrar ücretle bana enjektör verecekler yok öyle bişey! sonuç olarak birkaç güne yeni enjektörlerim ücretsiz olarak geliyor. umarım sorun buradadır   hakkınızı heryerde arayın arkadaşlar."

olmuş. Anladığım ve gözle göründüğü kadarı ile sen bu enjektör değiştirme olayını 21 temmuzda Orca'nın sana gönderdiği mesajla öğrenip servisi enjektörlerimi değiştirin diye sıkıştırmışsın. bundan sonra senin siteye girmediğin dönemde Orca yine 18 ağustos'ta LPG ile sıkıntı yaşayan  AEE motor kodlu araçlara kendi bildikleri ile yardımcı olmaya çalışmış. sonra sen tekrar 20 eylül'de ortaya çıkıp sorunu hallettim ben başardım falan demişsin ve bildiklerini bu konu hakkında öğrendiklerini olması gerektiği gibi foruma aktarmışsın. Kaan beni yanlış anlama Orca'nın avukatıda değilim,herhangi bir tanışmışlığımızda yok hatta belki aynı konuya yazmışlığımızda yoktur. Ama bence de orca en azından bir teşekkürü haketmiş be kardeşim :)

;D ;D ;D ;D :D lan ne güldüm ya sabah sabah : :D :D teşekkürler arkadaşlar süpersiniz  :tamamdir
Gönderen: KAAN60 - 06 Şubat 2012, 12:58:21

"slm arkadaşlar konya atiker ana bayi ile çok sıcak bir görüşme yaşadık benim aracıma siyah olan horizon tip enjektör takılması gerektiğini  bunun içinde fark almaları gerektiğini ve bayinin bunu 3 ay önce takarken yapması gerektiğini söylediler! benim kafamın triger seti attı  azıma geleni verdim gerekirse tüketici haklarına şikayet edeceğimi söyledim! nedemek ya benim garantili ücretli enjektörlerimi alacaklar tekrar ücretle bana enjektör verecekler yok öyle bişey! sonuç olarak birkaç güne yeni enjektörlerim ücretsiz olarak geliyor. umarım sorun buradadır   hakkınızı heryerde arayın arkadaşlar."

olmuş. Anladığım ve gözle göründüğü kadarı ile sen bu enjektör değiştirme olayını 21 temmuzda Orca'nın sana gönderdiği mesajla öğrenip servisi enjektörlerimi değiştirin diye sıkıştırmışsın. bundan sonra senin siteye girmediğin dönemde Orca yine 18 ağustos'ta LPG ile sıkıntı yaşayan  AEE motor kodlu araçlara kendi bildikleri ile yardımcı olmaya çalışmış. sonra sen tekrar 20 eylül'de ortaya çıkıp sorunu hallettim ben başardım falan demişsin ve bildiklerini bu konu hakkında öğrendiklerini olması gerektiği gibi foruma aktarmışsın. Kaan beni yanlış anlama Orca'nın avukatıda değilim,herhangi bir tanışmışlığımızda yok hatta belki aynı konuya yazmışlığımızda yoktur. Ama bence de orca en azından bir teşekkürü haketmiş be kardeşim :)

arkadaşım ;
teşekkür etmediğimi ne biliyorsun? inkar etme sende müthiş avukat olur yazdıklarımı okumuşsun zaten okdr okuyan var bir sen yazmışsın demişim ve diğer konularada bukdr dikkat etmeni tavsiye ederim orcanın cvplarının çoğunu tastiklemişimdir hatta aracını sattığı zaman aramızda kalması amaçlı vw almasını bile istemiştim! ben kendisiyle özeldende msj laştık hatta kendisi kocaelindeydi bende bu yaz yalovaya geçerken oradan geçtim bilseydim uğrardım diye falan konuştuk! ben yine lafımdayım ondan önce lpg haberdeki kişilerle konuştum onlar zaten kulağıma karsuyunu  kaçırdılar horizon tip lpg ile sorun yaşamayacağımı söylediler,6 temmuz tarihli link in 4. sayfasında yazdıklarımı tastikler zaten
http://www.vwtr.net/forum/lpg-cng-ve-alternatif-yakit-sistemleri/lpg-de-silkeleme-ve-stop-etme-t15828.45.html
ardından  atiker konya fab. konuştum ordaki bayanla ne kavgalar ettim ben her aradığım zamanı buraya yazmak zorundamıyım? sonrada burada konuyu pekiştirmek istedim saolsun orcada yardım etti aklım netleşti üzerlerine gittim.
ben şunu anlamıyorum ben kendi sorunumu çözmüşüm ve bunu sorunu çıkabilecek arkadaşlarla paylaşmışım buna böyle trajı komik eylimler göstermek niye???? ozmn site görevlilerine sesleniyorum bundan sonra sorunu çözülen arkadaşlar" sorunumu şu arkadaş çözdü" diye bilgi versinler onlarda yayınlasınlar! yapmayın arkadaşlar yaa, muhabbete bak inanamıyorum!!! kimseden fikir almamak lazım bundan sonra tırnağın varsa başını kaşıyacaksın!
Gönderen: KAAN60 - 06 Şubat 2012, 13:01:51
;D ;D ;D ;D :D lan ne güldüm ya sabah sabah : :D :D teşekkürler arkadaşlar süpersiniz  :tamamdir
gül kardeşim gül haklısın, güleriz ağlanacak halimize...
Gönderen: freegane - 06 Şubat 2012, 15:29:34
arkadaşım ;
teşekkür etmediğimi ne biliyorsun? inkar etme sende müthiş avukat olur yazdıklarımı okumuşsun zaten okdr okuyan var bir sen yazmışsın demişim ve diğer konularada bukdr dikkat etmeni tavsiye ederim orcanın cvplarının çoğunu tastiklemişimdir hatta aracını sattığı zaman aramızda kalması amaçlı vw almasını bile istemiştim! ben kendisiyle özeldende msj laştık hatta kendisi kocaelindeydi bende bu yaz yalovaya geçerken oradan geçtim bilseydim uğrardım diye falan konuştuk! ben yine lafımdayım ondan önce lpg haberdeki kişilerle konuştum onlar zaten kulağıma karsuyunu  kaçırdılar horizon tip lpg ile sorun yaşamayacağımı söylediler,6 temmuz tarihli link in 4. sayfasında yazdıklarımı tastikler zaten
http://www.vwtr.net/forum/lpg-cng-ve-alternatif-yakit-sistemleri/lpg-de-silkeleme-ve-stop-etme-t15828.45.html
ardından  atiker konya fab. konuştum ordaki bayanla ne kavgalar ettim ben her aradığım zamanı buraya yazmak zorundamıyım? sonrada burada konuyu pekiştirmek istedim saolsun orcada yardım etti aklım netleşti üzerlerine gittim.
ben şunu anlamıyorum ben kendi sorunumu çözmüşüm ve bunu sorunu çıkabilecek arkadaşlarla paylaşmışım buna böyle trajı komik eylimler göstermek niye???? ozmn site görevlilerine sesleniyorum bundan sonra sorunu çözülen arkadaşlar" sorunumu şu arkadaş çözdü" diye bilgi versinler onlarda yayınlasınlar! yapmayın arkadaşlar yaa, muhabbete bak inanamıyorum!!! kimseden fikir almamak lazım bundan sonra tırnağın varsa başını kaşıyacaksın!

şuradaki "sağolsun orcada yardım etti" sözünü esirgemeyip daha önce yazsaydın konu bu noktaya gelmezdi. birilerine teşekkür etmek veya birilerinin yardım ettiğini belirtmek bir forum kuralı değildir,bu sadece olması gereken etik bir harekettir. neyse daha fazla uzatmak istemiyorum kolay gelsin...
Gönderen: orca - 06 Şubat 2012, 18:56:43
freegane teşekkür ederim benim gayem ben buldum sen buldun değil ya sadece, ben kendime başka marka bir araç almama rağmen hala vwtrnet i takip ediyorum ve bilgi alışverişi yapıyorum ve şunu belirteyim forumumuz inanın bir çok araba forumuna göre bilgi ve yardım severlik açısından çok çok üst seviyelerde herkes bunu farkına varsın ve kıymetini bilsin ben sadece forumda seninde bahsettiğin gibi olayın etik  olmadığına yönelik içimden geçeni yazdım  gerisi teferruattır verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim herkese keyifli sürüşler pololarınızla
Gönderen: KAAN60 - 07 Şubat 2012, 00:41:04

şuradaki "sağolsun orcada yardım etti" sözünü esirgemeyip daha önce yazsaydın konu bu noktaya gelmezdi. birilerine teşekkür etmek veya birilerinin yardım ettiğini belirtmek bir forum kuralı değildir,bu sadece olması gereken etik bir harekettir. neyse daha fazla uzatmak istemiyorum kolay gelsin...
bencede artık uzatmayalım! ben yardımı olan kim varsa teşekkürlerimi herzaman sunmuşumdur. sadece arkadaşın yazısı ve sonunda yaptığı işaretleme hiç hoşuma gitmedi! kırıldığı nokta varsa bu iki insan arasıda olmalı özelden sitemkar bir msj atsaydı ben burda ortak alandan onada bir daha teşekkür ederdim, ama insana hitap tarzı & kalp kırmamak ayrı bir meziyettir demekki herkez yapamıyor.
Gönderen: orca - 07 Şubat 2012, 00:46:52
 :tamamdir
Gönderen: infernaltr - 28 Aralık 2012, 02:46:49
Bende Atiker Safefast kırmızı enjektörlü sistem var , lpg takıldıktan sonra stop problemi yaşamaya başladım ?

Hatta servisle tartıştım , aracım stop edince  benzinde de çalışmıyor. tüpte de çalışmıyor.. Bu sorun atikerden taktıktan sonra meydana gelmeye başladı sizce sorun nerede olabilir ?

Kırmızı enjektör sorun olsa araç benzinde de çalışır ?