vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: guney01 - 08 Temmuz 2011, 09:24:54

Başlık: Xenon far taktıracağım
Gönderen: guney01 - 08 Temmuz 2011, 09:24:54
 Arkadaşımdan duyduğuma göre fiyatları çok ucuzlamış. Montaj dahil 150 tl'ye taktırırız dedi. Ne dersiniz beyaz poloma beyaz xenon iyi gider değilmi? :)
Başlık: Ynt: Xenon far taktıracağım
Gönderen: kivanc2003 - 08 Temmuz 2011, 09:36:41
bende taktıracaktım ama, burda twincep arkadasımız ibrahim, beyaz ampul taktırmıs 10 numara olmus...bu hafta sonu alıp takacağım 150 tl veremem..ikisinin arasında ne fark var acaba ?
Gönderen: TwinCept - 08 Temmuz 2011, 09:53:50
150 tl lik xenon takarsanız ilk çukurda o ampul kesecektir.Ucuz  xenonların ampulleri sarsıntıya çok dayanıklı değil + 150 tl xenon aldınız ampul kesti gidip ampul aldınız en aşşa tek ampulu 50 tl başlayıp 100 tl kadar belki dahada fazla gidiyor. Xenon ampulleri çok pahalı arkadaşlar bilginiz olsun
Gönderen: betoqu - 08 Temmuz 2011, 10:35:32
bende taktıracaktım ama, burda twincep arkadasımız ibrahim, beyaz ampul taktırmıs 10 numara olmus...bu hafta sonu alıp takacağım 150 tl veremem..ikisinin arasında ne fark var acaba ?

Fara dışardam bakan için ''evet,fark olmayabilir'' ama  farı içerdeyken dışarıyı görmek için bakan da ''dünyalar kadar fark var''...  :tamamdir

xenon'nun sellektörü yeter... ''Çat..! Çat..!''    :D
Gönderen: SeyitE - 08 Temmuz 2011, 10:37:32
Mercekli değil sanırım sizin farlar karşı taraftan gelenin gözünü çok güzel alır .
Gönderen: betoqu - 08 Temmuz 2011, 10:38:49
Mercekli değil sanırım sizin farlar karşı taraftan gelenin gözünü çok güzel alır .

İyide kulak çınlatır...  :melek:  :melek:
Gönderen: SeyitE - 08 Temmuz 2011, 10:45:57
Valla ben genlede basıyorum kufuru :)
Gönderen: guney01 - 08 Temmuz 2011, 11:02:06
Ne diyorsunuz yani arkadaşlar taktırmayayım mı? ben pek anlamıyorum bu işlerden ama arkadaşım taktırırsam çok iyi olacağını söyledi.... twincept ampuk kesecektir derken neyi kastettin açarmısın biraz olayı... Teşekkürler...
Gönderen: SeyitE - 08 Temmuz 2011, 11:07:02
Abi taktırmasan iyi olur kullagın çınlamaz çünkü sen xenonu taktırınca birisinin arkasında gitiğinde adamın aynalarıparıl parıl parlıcak adamın gözüne gelecektir. karşı taraftaki kişi içinde aynışey geçerli direk gözüne gelecek ve rahatsız edecektir. benim bildiğim sizin araçlarda mercek yok eğer varsa taktır.
Gönderen: Ali B. - 08 Temmuz 2011, 11:12:26
Karşıdan geleni rahatsız etmek gibi bir kaygın yoksa ampul'ü dert etme bir çok arabamda kullandım ortalama 150 lira civarı fiyatlardaki kitleri bir kere bile ampülde yada ballastda problem yaşamadım. Hadi ben şanslıyım diyelim :) sorun yaşasan bile en az 2 yıl garantili bir ürün alacaksın anında bozulan parçayı değiştirmek zorundalar.
Gönderen: rsb - 08 Temmuz 2011, 11:20:10
ben taktırdım çokta memnunum ... diğer sürücüleri düşünüyosan far ayarını en alt seviyede tutarsın ne karşıdan gelen etkilenir nede sana zararı olur ... + + +  genede için rahat etmedimi .. sana  2. çözüm   sis farlarına xenon taktır far ampülünü ise osram cool blue hyper white ile değiştir ( yada philips ) bu sefer hem sislerin beyaz hemde  farların beyaz olacak  sislerdeki xenon senin görüş açına baya bi katkı sağlıyacak . farlardaki halogen ampul karşı tarafı rahatsız etmiyecek ... ama  çöylede bi durum var  .. bu kadar zaman bende seyit arkadaşım gibi  hassas davranıyodum bu konularda ama   olacak gibi değil .  sen takmazsan başkaları takıyo yani bu sebeple hiç çekinmeden al  ama mutlaka 6000 kelvin al  8000 ve üzeri aydınlatması zayıf kalıyo ve mavi renk veriyo .. 6000 ideal kristal beyazdır ;)
Gönderen: guney01 - 08 Temmuz 2011, 11:36:22
Teşekkürler arkadaşlar... karşıdan gelenin yada arkasında olduğum araba nasıl rahatsız olacak uzunları açınca mı?
Gönderen: cyber34 - 08 Temmuz 2011, 11:41:16
Elektrikçi arkadaşınız varsa ucuz zenon taktırın :D
Gönderen: TwinCept - 08 Temmuz 2011, 13:05:15
polo 6r ' da polo 6r gti haric hiç bir modelinin farında mercek yok odaklama yapmaz ışığı dağıtır ve kulak çınlaması yapar gerek yok ben halojen ampul kullanıyorum hatta org 55w ben 85w kullandım farı kolunu yakmasın zarar vermemesi içinde röle bağladim cok güzel beyaz ışık alıyorum benm topicte resimlere bakabilirsin
Gönderen: Ayberk01 - 08 Temmuz 2011, 14:31:48
abi Of Tuning'i biliyorsundur bizim diğer araca ( 307 ) taktırdık 150 tl ye...2 ay kadar oldu hiç bir sorun yok çin malıda değil gayet sağlıklı yol görüşü alıyoruz...bizim araçlarda farı 1 kademe açtığımızda yanan küçük ampülleri de beyaz yapıyorlar onu da hediye ediyorlar 10 numara görüntü oluyor...
Gönderen: rsb - 08 Temmuz 2011, 16:10:55
o zaman en güzeli kafana yatanı yap ... biraz paraya kıyabilirim diyosan mercekli far yada mercek montajı yaptırabilirsin ... eğer gücüm yetmez diyosan tak gitsin xenon gerisini dert etme ... bizim diğer insanları düşündüğümüz kadar onlarda bizi düşünecekmi ?
Gönderen: guney01 - 08 Temmuz 2011, 19:55:13
 Yok arkadaşlar vazgeçtim taktırmaktan, hep söylenti aracın beynine zarar veriyormuş, aracın garantisini bitiriyormuş falan oyuzden vazgeçtim. Bugün park sensörü taktırdım 120 tl sesli ve metse uyarı göstergeli, tatlı güzel oldu :)
Gönderen: muraat01 - 08 Temmuz 2011, 22:45:21
park sensörün hayırlı olsun güney ne marka ve nerede taktırdın bu arada göstergeyi nereye koydular bilgi verirsen sevinirim
Gönderen: guney01 - 08 Temmuz 2011, 22:58:46
 iboosman sonunda turkuaz market karşısı uptuning... iyi marka telpemiydi neydi tam hatırlamıyorum vallahi :) göstergeyi dikiz aynasi üzerine koydu... iyi oldu... 4 göz var. sağ sol yaklaşırken sinyal ve ışık seviyesi artıyor, ayrıca ortada mesafe göstergesi metre cinsinden... Yarın resimlerini ve tam markayı yazar koyarım....
Gönderen: joshuamckee - 08 Temmuz 2011, 23:21:06
Duyarlı olduğunuz için şahsım adına teşekkür ederim. Aynalı fara xenon far takmak demek benim görüşüme göre hiçbir anlam ifade etmiyor. Ne estetik olarak ne de görüş olarak. Diğer arkadaşların da basettiği gibi karşıdan gelenin gözünü de çok alıyor ve ben de epey rahatsız olup söyleniyorum.

Herşey bir yana TUV-TURK muayenesinden xenon ampüle sahip olan ama mercekli ve yıkama sistemine sahip olmayan farlar ağır kusurlu olarak geçmiyor diye biliyorum.

Selamlar...
Gönderen: SeyitE - 08 Temmuz 2011, 23:28:47
Yok arkadaşlar vazgeçtim taktırmaktan, hep söylenti aracın beynine zarar veriyormuş, aracın garantisini bitiriyormuş falan oyuzden vazgeçtim. Bugün park sensörü taktırdım 120 tl sesli ve metse uyarı göstergeli, tatlı güzel oldu :)

En mantıklısını yapmışsın abi. VW zaten ayarlamıştır far mesafesini o konuda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum, ayrıca yağmurda sarı far xenondan daha iyi gösterir.
Gönderen: Ayberk01 - 08 Temmuz 2011, 23:59:27
iboosman sonunda turkuaz market karşısı uptuning... iyi marka telpemiydi neydi tam hatırlamıyorum vallahi :) göstergeyi dikiz aynasi üzerine koydu... iyi oldu... 4 göz var. sağ sol yaklaşırken sinyal ve ışık seviyesi artıyor, ayrıca ortada mesafe göstergesi metre cinsinden... Yarın resimlerini ve tam markayı yazar koyarım....
of tuning abi bahsettiğim yer işte...xenon u bende aynı sebeplerden dolayı askıya aldım şans bu beyni yanar filan garantiden olmayalım...
Gönderen: betoqu - 11 Temmuz 2011, 22:22:57
Xenon sarı olanı var mı..?
Gönderen: AG0463 - 11 Temmuz 2011, 22:31:45
narva H7 akar.. bembeyaz bir ışık.. param olaydı uzunlar icin de alıcaktm. =) ama yetmedi paracıım :D:D
Gönderen: SeyitE - 12 Temmuz 2011, 09:27:40
Xenon sarı olanı var mı..?
3000k lar sarı :tamamdir
Gönderen: Ali B. - 13 Temmuz 2011, 22:24:23
Bu narva H7 ampullerin 8000k veya 8000'e yakın mavi ışık vereni var mıdır ?
Gönderen: muraat01 - 13 Temmuz 2011, 22:36:42
güney senin sisler orjinal mi yoksa sen mi taktırdın
Gönderen: guney01 - 14 Temmuz 2011, 12:32:45
güney senin sisler orjinal mi yoksa sen mi taktırdın

orjinal kardeşim... Bluemotionda standart....
Gönderen: ihsan_07 - 14 Temmuz 2011, 13:32:28
sis farlarınız piyasa değerinden alınır satılır  ;D

Gönderen: muraat01 - 14 Temmuz 2011, 18:32:48
 ;D
Gönderen: white quattro - 30 Ekim 2011, 01:39:10
sis farlarınız piyasa değerinden alınır satılır  ;D

Maliyeti ne oluyor???

Ayrıca xenon far takıp teknik olarak sıkıntı çeken varmı?

arkadaşımın aracına takacağız  :halazn:
Gönderen: AG0463 - 30 Ekim 2011, 02:07:44
Maliyeti ne oluyor???

Ayrıca xenon far takıp teknik olarak sıkıntı çeken varmı?

arkadaşımın aracına takacağız  :halazn:

xenon taktım ben kendim. teknik açıdan şöyle bi sorun oldu. anlatıyorum :D

şimdi normalde bizim araçlarda ampulu bi aparata oturtturup o aparatla birlikte farın icindeki yuvasına çevirterek oturtuyorz. ancak xenon ampulunu o aparata takma gibi bi şansımız yok. bu yuzden aparatın etrafında klipsli metal bi parça var.  onu çıkarıp xenon ampulune kesip biçme işlemleriyle monte ettim. ondan sonra da ampulu yerine oturtmak cok dertli 10dk ugrastım bi far icin. 140liraya aldm ben. takması bana ait ama yapamam edemem derseniz elektrikçi şart =)
Gönderen: white quattro - 30 Ekim 2011, 22:17:12
Uğraşmak problem değil sağda solda aracın elektronik aksamlarına sıkıntı çıkarıyor gibisinden bir şeyler okudumm
onu teyit amaçlı sordummm  :o
Gönderen: o.bilge - 30 Ekim 2011, 22:19:18
şahsi görüşüm, garanti devam ediyorsa, beyaz ampulle devam etmekten yana. bittiyse sorun yok zaten
Gönderen: white quattro - 30 Ekim 2011, 22:22:57
şahsi görüşüm, garanti devam ediyorsa, beyaz ampulle devam etmekten yana. bittiyse sorun yok zaten

dayanamadı tüp taktı o yüzden garanti sıkıntımız yok :D :D :D
Gönderen: o.bilge - 30 Ekim 2011, 22:26:21
dayanamadı tüp taktı o yüzden garanti sıkıntımız yok :D :D :D
bakalım seneye 5 lirayı geçerse belki ben de taktırırım :D
Gönderen: white quattro - 30 Ekim 2011, 22:28:56
bakalım seneye 5 lirayı geçerse belki ben de taktırırım :D

Benim gazda yaktığımı o benzinde yakıyordu taktırma dedim ama dinlemedi :D:D:D
Gönderen: o.bilge - 30 Ekim 2011, 22:55:23
Benim gazda yaktığımı o benzinde yakıyordu taktırma dedim ama dinlemedi :D:D:D
bence de taktırmasaymış
Gönderen: AG0463 - 30 Ekim 2011, 23:34:54
Uğraşmak problem değil sağda solda aracın elektronik aksamlarına sıkıntı çıkarıyor gibisinden bir şeyler okudumm
onu teyit amaçlı sordummm  :o

bende bi sorun cıkarmadı. bi dönem cıkan araçlarda a3 olsun golf olsn xenon sorun cıkarmış. yok silecek motorunu yakmış yok şöyle olmuş diye duydum ama. son dönemlerde böyle bi sorun yaşayan duymadım. ama yine de daha bilgili birine sormanızı tavsiye ederm :D
Gönderen: white quattro - 31 Ekim 2011, 19:53:18
bende bi sorun cıkarmadı. bi dönem cıkan araçlarda a3 olsun golf olsn xenon sorun cıkarmış. yok silecek motorunu yakmış yok şöyle olmuş diye duydum ama. son dönemlerde böyle bi sorun yaşayan duymadım. ama yine de daha bilgili birine sormanızı tavsiye ederm :D

Silecek motoru yakması şehir efsanesi haline geldi... Nerden çıkar böyle muhabbet anlamış değilim...  :bekleriz:
Gönderen: o.bilge - 31 Ekim 2011, 22:30:06
beyler avrupa-anadolu geçişinde çağlayan mevkiinde her akşam ekipler bekliyo. sisleri yakanlar biir bir kenara. hele bazıları var sislere xenon bağlatmış, of anam of. siz siz olun dikkatli olun
Gönderen: dct mhmt - 08 Kasım 2011, 10:47:07
bende aracın farlarına beyaz ampullerden alacağım halojenlerden hangisini tavsiye edersiniz?
Gönderen: AG0463 - 08 Kasım 2011, 12:11:16
Osram-Mtec-Narva bu 3ünü öneririm. hangi modeli dersen o sana kalmış. Maviye yakın olanı da var tam beyazı da var sarıya yakın olanı da var.
Gönderen: dct mhmt - 08 Kasım 2011, 13:09:16
tam beyaz olsun istiyorum osramlar cabuk patlıyormuşda bu mtec nasıl?
Gönderen: rsb - 10 Kasım 2011, 09:26:07
uzun bi süre osram kullandım gayet memnundum ... mteci bilmiyorum birde narvanın aydınlatmasının çok iyi olduğunu duydum + siteden bi arkadaşında aracının üzerinde takılı ... ona akıl danışabilirsin ...
Gönderen: white quattro - 10 Kasım 2011, 11:19:27
tam beyaz olsun istiyorum osramlar cabuk patlıyormuşda bu mtec nasıl?

Osram Hyper White 5000K iyidir  :tamamdir Uzunca bir süre golfümde kullanmıştım  :sevgi:

(http://i.ebayimg.com/07/!BWg61Ew!mk~$(KGrHgoH-EEEjlLlyOEvBK(0MN38Hg~~_35.JPG)
Gönderen: dct mhmt - 10 Kasım 2011, 19:17:03
teşekkür ederim :)
Gönderen: kivanc2003 - 10 Kasım 2011, 20:59:45
Osram Hyper White 5000K iyidir  :tamamdir Uzunca bir süre golfümde kullanmıştım  :sevgi:

(http://i.ebayimg.com/07/!BWg61Ew!mk~$(KGrHgoH-EEEjlLlyOEvBK(0MN38Hg~~_35.JPG)

Aynısını kendi ellerimle taktım...bugünde park amplü aldım led 10 Tl ye on muara oldu..sırda amerekan park onuda azama yaptırcagım..
Gönderen: TwinCept - 11 Kasım 2011, 09:48:17
Aynısını kendi ellerimle taktım...bugünde park amplü aldım led 10 Tl ye on muara oldu..sırda amerekan park onuda azama yaptırcagım..
Dikkat et her an yanabilir  YANGIN  çıkabilir aracında  ;D ;D ;D :D :D
Gönderen: kivanc2003 - 11 Kasım 2011, 11:00:37
nie yansın olum :D
Gönderen: aytact - 11 Kasım 2011, 13:03:24
arkadaşlar dün "ender elekt." de baya zaman geçirdim. hem tanışmak hemde fikir alış verişinde bulunmak için gittim.

öncelikle şunu söyleyebilirim ki gti far taktırmayı düşünen varsa vazgeçin bence. resmen 4000 tl dedilerrrrrrrrrr  :bekleriz: :bekleriz:

o yüzden bu haliyle xenon taktırma fikri benimde kafamda canlanmaya başladı ama doğrusu biraz da kararsızım...

sis farını taktırıp ondan mı xenon desteği alsam daha iyi, yoksa yukarıya mı?  ??? ???

ayrıca farlara beyaz hyper vs taksak hem dışardan görüntüsü, hem de içerden bakıldığında ki aydınlatması yeterli olur mu?
Gönderen: o.bilge - 11 Kasım 2011, 15:41:08
öncelikle şunu söyleyebilirim ki gti far taktırmayı düşünen varsa vazgeçin bence. resmen 4000 tl dedilerrrrrrrrrr

4000? 4 bin? dört bin? dört 1000? 4x1000 40x100 80x50 200x20  ulan araba alırım o paraya bi çift far için 4000 nedir
Gönderen: aytact - 11 Kasım 2011, 15:44:03
4000? 4 bin? dört bin? dört 1000? 4x1000 40x100 80x50 200x20  ulan araba alırım o paraya bi çift far için 4000 nedir

:D :D bende heralde bütün ön kaput, tampon, far, sis farı, panjurlar falan içinde sandım ama değilmişşşşşş  :'( :'(
Gönderen: rsb - 11 Kasım 2011, 16:52:12
arkadaşlar dün "ender elekt." de baya zaman geçirdim. hem tanışmak hemde fikir alış verişinde bulunmak için gittim.

öncelikle şunu söyleyebilirim ki gti far taktırmayı düşünen varsa vazgeçin bence. resmen 4000 tl dedilerrrrrrrrrr  :bekleriz: :bekleriz:

o yüzden bu haliyle xenon taktırma fikri benimde kafamda canlanmaya başladı ama doğrusu biraz da kararsızım...

sis farını taktırıp ondan mı xenon desteği alsam daha iyi, yoksa yukarıya mı?  ??? ???

ayrıca farlara beyaz hyper vs taksak hem dışardan görüntüsü, hem de içerden bakıldığında ki aydınlatması yeterli olur mu?

bence sis farı al ve xenon tak ... farlarada narva yada osram al tak güle güle bin ... madem xenondan çekiniyosun sislere  xenon koyarsan normal farlara göre daha az göz alır ...
Gönderen: o.bilge - 26 Kasım 2011, 23:29:55
yok mu xenon taktıran bi ar sahibi? bugün arkadaşın biri yine soktu kafama xenon'u. bu işlerin acemisiyiz takan bilen gören var mı nasıl durur ne gerektirir ne kadara patlar? polis çevirir mi xenoncuları?
Gönderen: AG0463 - 27 Kasım 2011, 15:35:18
özgür ben kendim taktım. biraz deil baya zorlandık. çünkü bizim arabalarda diyelim h7 ampul aldın. o ampülü bi mekanizmaya oturtup onu çevirerek fara sabitliyosun ancak xenonları oyle yapma gibi bi şansın yok. eğer yaparım diyosan dene şansını :D ama yapan bi yere versen daha iyi olur. ben mtec marka xenon aldm. bmw sahibi arkadaslarım onerdi memnunlardı. mtec 6000k. 140lira tuttu. tabiki aksaraydan aldm :P mercekszi xenon göz alır diyolardı ancak oyle bişe olmadı. xenon üstüne amerikan park üstüne var bi de daha polis cevirmedi. =)
Gönderen: o.bilge - 27 Kasım 2011, 16:06:10
özgür ben kendim taktım. biraz deil baya zorlandık. çünkü bizim arabalarda diyelim h7 ampul aldın. o ampülü bi mekanizmaya oturtup onu çevirerek fara sabitliyosun ancak xenonları oyle yapma gibi bi şansın yok. eğer yaparım diyosan dene şansını :D ama yapan bi yere versen daha iyi olur. ben mtec marka xenon aldm. bmw sahibi arkadaslarım onerdi memnunlardı. mtec 6000k. 140lira tuttu. tabiki aksaraydan aldm :P mercekszi xenon göz alır diyolardı ancak oyle bişe olmadı. xenon üstüne amerikan park üstüne var bi de daha polis cevirmedi. =)
şu aksaraya bi uğramak lazım yahu. bakalım sipariş vericem birkaç parça (sis farı + cc) onlar olursa gitmem olmazsa illa ki gidicem o taraflara.
Gönderen: djvenomss - 02 Aralık 2011, 14:00:41
aksarayda daha mı ucuz bu malzemeler:)))) :D

bende xenon kullandım daha önce fakat şimdi narva ampulleri görünce fikrim değişti ampul takıcam
Gönderen: xabu - 07 Şubat 2012, 08:30:14
Valla ben genlede basıyorum kufuru :)

ben uzunları yakıyorum  ;)
Başlık: Ynt: Xenon Far Taktıracağım
Gönderen: o.bilge - 07 Şubat 2012, 10:20:58
aksarayda daha mı ucuz bu malzemeler:)))) :D

tam da bu videoyu izliyodum :D

http://www.youtube.com/watch?v=4rOFFhpe3Ns&feature=related
Gönderen: AG0463 - 07 Şubat 2012, 15:49:32
tam da bu videoyu izliyodum :D