vwtr.net

Otomobil Forumu => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: kipermufit - 06 Temmuz 2011, 21:54:50

Başlık: LPG bittiğini nasıl anlarım (göstergeler bozuk)
Gönderen: kipermufit - 06 Temmuz 2011, 21:54:50
Arkadaşlar hem  depo üzerindeki manometre hemde sürücü tarafındaki ledli gösterge bozuk. LPG nin bitip aracın benzinde çalıştığını nasıl anlarım ?
Başlık: Ynt: LPG bittiğini nasıl anlarım (göstergeler bozuk)
Gönderen: htmetin - 07 Temmuz 2011, 12:50:40
lpg deponu her doldurduğunda Tripmetreni sıfırla ve oradan takip et tahmini kilometreye ulaşınca Fazla uzaklaşma istasyonlardan:) Ben daha tam olarak doğru gösteren LPG göstergesine rastlamadım..
Gönderen: panik - 07 Temmuz 2011, 13:20:21
lpg deponu her doldurduğunda Tripmetreni sıfırla ve oradan takip et tahmini kilometreye ulaşınca Fazla uzaklaşma istasyonlardan:) Ben daha tam olarak doğru gösteren LPG göstergesine rastlamadım..
doğru yöntem :tamamdir 100 kmde ne kadar yaktığını hesaplayıp, kmye göre hareket edersen, yolda kalmazsın
Gönderen: kipermufit - 09 Temmuz 2011, 11:42:56

Peki Tripmetre nerdedir nasıl sıfırlanır ?   (tank üzerindeki manometre mi?)
Gönderen: htmetin - 09 Temmuz 2011, 12:20:16
Peki Tripmetre nerdedir nasıl sıfırlanır ?   (tank üzerindeki manometre mi?)

km sayacın kardeşim. total olan değil ama düğmeye bastığında sıfırlanan..
Gönderen: STAK67 - 11 Temmuz 2011, 23:18:20
Arkadaşlar hem  depo üzerindeki manometre hemde sürücü tarafındaki ledli gösterge bozuk. LPG nin bitip aracın benzinde çalıştığını nasıl anlarım ?

muhtemelen arıza depodaki şamandıramı oluyor onda onu değiştir kurtul
Gönderen: kipermufit - 10 Eylül 2014, 20:57:33
Konuyu hortlatmak istemezdim ancak geçte olsa bilgilendirmek istedim ;

Enjektörlerden birinin soketini çıkarartığımda araçta tekleme olmuyorsa benzinde  demektir.(Map sensörüne giren lpg hortumundan da anlaşılabilir belki ama önermiyorum :)  )