vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: emrahisilti - 06 Ağustos 2007, 17:21:56

Başlık: 99 Polo Silkeleme Problemi
Gönderen: emrahisilti - 06 Ağustos 2007, 17:21:56
arkadaşlar araba özellikle 3.viteste bi silkeleme problemi yapıyor.özelliklede yokuş aşağı giderken 4.vitese attığımda problem kalmıyor.her zaman yapmıyor ama canımı sıkmaya başladı. sizce sorun nedir ?
Başlık: Ynt: 99 Polo Silkeleme Problemi
Gönderen: aslanca2 - 08 Ağustos 2007, 00:25:01
arabayı devrinde kullanmamaktan kaynaklanır genelde ama 4 vitese geçirince problemin olmaması ilginç. bir de silkeleme yaparken araca gaz vermeyi dene...
Gönderen: aras_ay - 08 Ağustos 2007, 12:06:37
bende 1, vıteste oluyo yokus asagı ınerken 2,atınca yada fren yapınca duzelıyor
Gönderen: emrahisilti - 08 Ağustos 2007, 12:47:03
evet aynen bendede özellikle yokuş aşağı olduğu zaman yapıyor.daha önce çok araba kullanmıştım ama yapmazdı devrini abartmadığım sürece.
Gönderen: polo34 - 09 Ağustos 2007, 13:18:49
bende de aynı sorun vardı, debiyaj baskı balata değişirken orada sağdan soldan tekerlekten gelen demirleri tutan bir vidanın düşmüş olduğu fark edildi, usta silkeleme olayını buna bağladı, artık silkeleme yok aracımda...
Gönderen: aaytun - 14 Ağustos 2007, 15:20:51
arkadaşlar araba özellikle 3.viteste bi silkeleme problemi yapıyor.özelliklede yokuş aşağı giderken 4.vitese attığımda problem kalmıyor.her zaman yapmıyor ama canımı sıkmaya başladı. sizce sorun nedir ?

Bende bir süre önce Gönen'e gitmiştim aynı sorundan,aracın ateşkeme sistemi elektronik olduğu için devrinde kullanmayınca karıştırdığını,gaza basarak veya vites değişriterek aracın kendini toparlaması sağlanıcağını söylediler  :tamamdir
Gönderen: polater - 14 Ağustos 2007, 16:30:36
bende de bi ara cok yapıyodu. Aracın devrini biraz dusurttum duzeldi. senin aracın rölantideki devri normal mi?ayrıca aracın beynine de bi baktırsan iyi olur.
Gönderen: emrahisilti - 14 Ağustos 2007, 16:36:46
900 gibi rölantide bilmiyorum nasıldır. vitesi arttırınca veya gaza basınca düzeliyor. fakat yokuş aşağı olduğu zaman kötü oluyor mecbur vitesi büyütüyorum bu seferde araç hızlanıyor
Gönderen: tolga.klc - 01 Nisan 2011, 14:33:17
arkadaş herkezdemi aynı sorun var ya :) bende 3 viteste giderken silkeleme yapıyor,cogunlukla yokuş aşağı giderken,baskı balata yeni,buji-kablo-piposu hepsi yeni,gaz ayarı yapıldı,ama yinede düzelmedi.can sıkmaya başladı başka neden yapar acaba.?
Gönderen: x-emre - 02 Nisan 2011, 00:44:49
Aynı sorun bendede var. :-\Tahminimce beyinden kaynaklanan bir arıza gaz ayarını yapamıo. :(Acaba çözümü varmı bu işin hep yüksek viteslerde gitmek zorunda kalıom yokuş aşağı ;D
Gönderen: erco - 10 Nisan 2011, 01:50:53
Bende de var aynısı. Bana da boğaz kelebeğindendir yolda bırakacak bir sorun değil dedi yetkili servis.
Gönderen: mustklc - 10 Nisan 2011, 20:27:51
aynı sorun sattığım poloda da vardı. yokuş aşağı inerken düşük vites yüksek devir, gaza basmadan inersem araç hopidi hopidi tekliyordu. içindekiler tuhaf oluyordu. bu durumda ya azıcık gaza dokunuyordum frenle birlikte ya da vites büyütüyordum. polo sorunlu araç vesselam sattım kurtuldum ohh miss  ;D
Gönderen: erco - 10 Nisan 2011, 21:45:41
Sorunlu morunlu değil arkadaş, sadece artık arabalarımız eskiyor...
Gönderen: erco - 21 Nisan 2011, 19:23:05
Arkadaşlar bugün Maslak Sanayi'deki Güney Servis'e gittim. Distribütorden olduğunu söylediler ve distribütor burçlarını değiştirdiler. Çok fazla deneme fırsatım olmadı ama şimdilik sorun çözülmüş gibi. Mutlaka baktırın derim. Hele İstanbul'daysanız kesinlikle Güney'i tavsiye ederim.
Gönderen: sezar06 - 23 Nisan 2011, 00:26:41
bende aynı proplem var özellikle yokuş aşşağı giderken 3.vitese atıyorum ve uygun ortam olmaz ve tekrar gaz veremessem araba silkeleniyor bu bi proplemmi hayır.polo devirli araba araba 3.vitese geçtiginde gaz istiyor bi engel dolayısıyla gaz veremeyip yahut frene basınca araba haliyele devirden düşüyor silkelenmeye başlıyor.gaz verince silkelenme biter eğer bitmezse sorun var demektir.bu polonun sorunlu oluşu değil devirli oluşu yüzünden.
Gönderen: erco - 23 Nisan 2011, 09:29:52
bende aynı proplem var özellikle yokuş aşşağı giderken 3.vitese atıyorum ve uygun ortam olmaz ve tekrar gaz veremessem araba silkeleniyor bu bi proplemmi hayır.polo devirli araba araba 3.vitese geçtiginde gaz istiyor bi engel dolayısıyla gaz veremeyip yahut frene basınca araba haliyele devirden düşüyor silkelenmeye başlıyor.gaz verince silkelenme biter eğer bitmezse sorun var demektir.bu polonun sorunlu oluşu değil devirli oluşu yüzünden.

Yok arkadaşım. Çoooook küçücük bir sorun. Ama çözümü basit. Distribütörünüze baktırın sorun çözülsün :)
Gönderen: sniper947 - 30 Nisan 2011, 17:50:22

Öncelikle İyigünler 2000 Model Polo Clasik 1,6 Otomatik Vites Arbam Mevcuttur. Kendim Afyonda Oturuyorum.
Arabam Lpg İdi. Lpg Varken Arabamda Stop Etme 2 Veya 3 Marşta Çalışıyordu. Arabımı Burada Serviste Götürdüm .Bana Lamda Sensörü Bozuk Gaz Kelebegi Bozuk Dendi. Afyonda Özel Bir Ustaya Götürdüm
Bilgisaya Baglayamadı. Arabanın Sol Tarafındaki Silecek Altındaki Beyin Veya Kontrol Ünitesi Neyse Onu Söktü Oranın Oksitlendigini Gördük Oraya Balata Spreyi İle Temizledi  Arabanın Sesi Falan Düzelti
Yalnız Ertesi Gün Araba Hiç Çalışmadı.
Bende Aracı Eskişehirdeki Özel Servise Götürdüm.Bilgisayarda Aynı Arızayı Verdi. Yeni Gaz Kelebegi Taktılar Ben Oradaa İken Fakat Adapdasyon Yapmadı.Bana Arabamı Bırakmamı Söylediler.ARABAMI BIRAKTIM
Arabanın Lamda Sensörü Sigorta Kutusu Harartet Müşürü Termostat Müşürü Degişti.Fakat Arabadaki Tüpün Ayarı Bozdugu Yeniden Tüp Tesisatı Kurulması Gerektigi Söylendi.
Arabaya 1 Ve 2 Ay Lpg Bindim  Titremeye Başladı 1 0002 Ayda Benzinde Bindim Yine Titreme Sabahaları Çalışmama Var  En Son Olorak Şuan Tüpü Söktürdüm Tamamen.
Arabanın Çalışması Güzel Stop Etmiyor benzinda Fakat P Ve N Aldıgımda Devir 3000 Kadar Kendi Kendine Bazen Çıkıyor Bazende Çıkmıyor. Bu arada Bujileri Degiştirdim .Eskiden Km De Benzin 3 650 000 İken 600 000 İle 650 000 Arsı yakıyordu Bujiden Sonra  Benzini 4 000 000 Alıyorum Km De 400 000 İle 450 000 Arası Yakıyor benzede binerken

Şimdi Sorum Şu
Aracımın Kontrol Ünitesimi Arızalı Yoksa Gaz Kelebegimi
İkincisi Disbiritor Kapagında Çatlak Gördüm Bugun Oda Arıza Yaparmı
  İlginize Şimdiden Teşekkür Ederim

Gönderen: İlksen Şahin - 05 Haziran 2011, 21:40:38
Hocam benim bildiğim kadaryıla bu olaya motor fireni deniyor.Yani siz 2. vitesde 4000 devir yaparsanız sonra 2. vitese geçince gaza yavas basarsanız motorun devri düseceği icin araba otomatik yavasliyor o durumda 2. vitesdede gaza biraz fazla basacaksınız.Ben genelde öyle olmaması için 3000 deviri pek geçmiyorum.Araçdakiler vites değiştirdiğimi anlamıyor bile :) Bu biraz arabaya alışma meselesi bence bir sorun teşgil etmiyor.Çok fazla mesaj vardı bende sorunu bildiğimi düşündüğüm için okumadım.Bilmiyorum yorumum çürütüldümü veya başka bir gerçek kanıtlandımı.
Gönderen: speedystop - 10 Aralık 2011, 18:10:42
Aynı sorun 3. viteste silkeleme bendede var şu sorunu nasıl çözeceğim bilmiyorum çözen olursa Allah rızası için bana özelden ulaşsın
Gönderen: 35EZ349 - 31 Ocak 2015, 00:06:29
Hort:) bende aldigim gunden beri ayni sikinti 2. Vitesde yokus asagi yapiyor bende 3. Vitese atinca geciyor :) simcik gecmis konulardan mutevellit bunun sebebi distrubutor milindeki boslukmudur kesin cunku bu aralar ciddi ciddi tamir takim seti almayi dusunuyorum bunun yuzunden magneti marelli tip oldugundan tamir seti var ne diyorsunuz alayim degistiriyim mi ?
Gönderen: ugurtelefon - 31 Ocak 2015, 10:13:02
hemşehrim
daha önce anlattığım gibi, ben sağlam distrbitör takıp bir kaç gün kullandığımda böyle bir sorun görmedim.
iş görmek amacıyla alıp taktığım ve şu an kullandığım dist. de bu sorun hafifden var.
Gönderen: 35EZ349 - 31 Ocak 2015, 11:15:07
hemşehrim
daha önce anlattığım gibi, ben sağlam distrbitör takıp bir kaç gün kullandığımda böyle bir sorun görmedim.
iş görmek amacıyla alıp taktığım ve şu an kullandığım dist. de bu sorun hafifden var.
pekı kardeşim yakın zamanda karar verip :) ya tornacıda yada tamir takım seti ile halledecem bu işi :) araba tam sentetik yagdan sonra bomba gibi oldu amma velakin arada bunu yaptıgında can sıkıyor :) tşkler
Gönderen: 35EZ349 - 05 Şubat 2015, 21:34:16
Bugun sanayide termostad kutugunu sokerken rahat olsun diye distrubutorude soktuk distributorun onundeki mildeki bosluk arkadakine gore hic birsey arkasi zangir zungur sallaniyor bir tornaciya sorduk oda hem on hemde arkadaki burcun yeniden yapilmasi gerektigini soyledi arkasi acilonca keceside degiscek dedi ancak bir gun bende kalicak diyince ertelemek zorunda kaldim