vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: usually - 05 Ağustos 2007, 20:59:43

Başlık: yan ayna kontrol kumandası
Gönderen: usually - 05 Ağustos 2007, 20:59:43
arkadaşlar golf 4 ün yan dikiz ayna kumandasını kırdım yenisinin serviste ne kadar olduğunu bilen varmı
Başlık: Ynt: yan ayna kontrol kumandası
Gönderen: Tholl-ga - 06 Ağustos 2007, 08:39:43
aksaraya 15 20 ytl civarında
bende kırmıştım
Gönderen: as5338 - 06 Ağustos 2007, 08:55:06
SLM benim ayna kumandamı rezistansın karşısında aynanın kapanmasına dair işaret var fakat kanmıyor nasık kullanıldığıgına ve böylr bir özelliğin olup olmadığına dair bir bilgisi olan varmı
 :t
Gönderen: Tholl-ga - 06 Ağustos 2007, 08:56:38
bende de o işaret var ama kimse yoq :)
Gönderen: Halil Kara - 06 Ağustos 2007, 12:21:23
arkadaşlar golf 4 ün yan dikiz ayna kumandasını kırdım yenisinin serviste ne kadar olduğunu bilen varmı

kardes sadece kolunu mu irdin o plastik olan seyi?

ben de passatta kirmistim serviste 51 liraya degistirdiler >:(bildigimiz ufacik bir plastik parca 51 liraya degisri mi demeyin ne yazik ki degisiyor.
simdi yeni bir ozel servis ogrendim vw hakkinda.orda 21 lira.isterseniz adresini yollayayim.

hayirli gunler.
Gönderen: usually - 06 Ağustos 2007, 12:23:17
evet o plastik kolu kırdım hani sağ sol ayarı ve ayna ayarını yapıyoruz yaaa
Gönderen: Halil Kara - 06 Ağustos 2007, 19:49:36
evet o plastik kolu kırdım hani sağ sol ayarı ve ayna ayarını yapıyoruz yaaa

anladim dedigim gibi eger fiyatlar degismediyse ben serviste istemeyerekte olsa passatin ayna kolu icin 51 ytl verdim.tabi ozamanlar tanidigim vw ozel servisi yoktu.
bu servislerden ben cok cektim artik yetkili servise gitmiyorum.aracin garantisi bitti nasil olsa.
bu bahsettigimiz parcanin aynisi ozel bir vw servisindeki tanidigimdan aldigim bilgiye gore 21 lira.tabi passat icin konusuyorum ama boraninkisi ile ayni.ufacik bir plastik belki maliyeti 1 ytl bile yok ama elden gelen birsey yok.
eger istereniz bana iletisim adresinizi yazin sizinle ilgileneyim.
kolay gelsin...
Gönderen: Dr_EmrE - 06 Ağustos 2007, 20:54:42
Bugun hem özel servisde hemde yetkili servisdeydim. Yetkili servisde içeri girdim müşterilerin alınmadıgı bölgeye. Yemin ederim özel servisler cok daha titiz ve itinalı çalışıyorlar. O yetkili servisler utanmasa bide arabanın yüzüne tükürüp öyle verecekler. Bu kadar insafsızlık olmaz. Hemde ustalık ve işçilik 0...
Gönderen: usually - 06 Ağustos 2007, 22:26:52
ben çorumda doktorum istemeyerekte olsa sanırım servise gidecem çünkü burdaki özel servisler sadece rutin bakımları yapıyorlar o kumanda onlarda yoktur....
ilgin için teşekkürler....
Gönderen: Halil Kara - 07 Ağustos 2007, 00:27:45
ben çorumda doktorum istemeyerekte olsa sanırım servise gidecem çünkü burdaki özel servisler sadece rutin bakımları yapıyorlar o kumanda onlarda yoktur....
ilgin için teşekkürler....

size kargo ile gondertirim sizde orda takarsiniz.
almak isterseniz bana ozel mesajla iletisim adresinizi gonderin bende size ozel servisi yonlendireyim.kendileri size yollarlar.belki boranin ki daha ucuzdur bilemiyorum.yukarda dedigim gibi benim verdigim fiyat passatin.bosu bosuna ayni malzeme icin 2 kat fiyat vermeyin.

karar sizin.
hayirli geceler.
Gönderen: Oceanis - 07 Ağustos 2007, 20:54:49
benim arkadaşımın ki de kırılmıştı...2 hafta evvel DOD'a götürdük orjinali 50Ytl dediler muabbetimiz iyiydi arkadaşlarla 30Ytl'ye yan sanayi taktılar... biraz renk ve üzerinde ki beyaz simgeler parlak olmasa da çokta belli olmuyor...  :)
Gönderen: g_vg - 02 Ekim 2008, 00:15:30
hazır konusu varken bende sorayım bende 99 golf comfortline var yeni aldım sayılır
araca yabancıyım
kapı ustundeki ayna ayar kumandasının üzerinde neye yaradıgını bilmedigim bi işaret var
L sol,R sağ,ortada ise ısıtma devreye geciyo ama birde diğer yöne cevriliyo kumanda ordada bir konum var ne işe yaradagını bilen varmı acaba arkadaşlar?
Gönderen: fosilci - 02 Ekim 2008, 00:52:52
Evet arkadaslar su aynaların içerden kullanımını mümkünse biriniz anlatabilirmisiniz ben pek birsey anlıyamadım kurcaladım ama kurcaladıgımla kaldım  :D ;D
Gönderen: R-Line - 02 Ekim 2008, 00:58:50
düğmeyi ayarlamak istediğin aynanın konumuna getirip, aşağı yukarı ileri geri ayarlıyorsun.
yan aynalarda senkronize ayar özelliği de var, iki ayna aynı anda hareket edebiliyor.
birde ısıtma özelliği var, düğmeyi rezistans konumuna getiriyorsun.
Gönderen: g_vg - 02 Ekim 2008, 09:56:00
ha o zaman dier taraftaki dikdörtgenimsi bir köşesi sarkık olan işarette senkronize modu olsa gerek bide öle deniyim
tesekkurler birol
Gönderen: fosilci - 02 Ekim 2008, 13:38:57
Birol abi deniyecegim yapabilirim insallah yapamazsam basını agrıtacagım biraz  8)
Gönderen: as5338 - 02 Ekim 2008, 13:49:11
yok arkadaşlar
ilkin sol tarafı ayarlayın çünkü sol tarfı ayarlarken senkronize oluyor sağ tarafı ayarlarken devreye girmiyor bu normal olan bir özellik arkadai özellik ise aynaların kapanmasına dair ama malesef bu özellik bizlerde yok
Gönderen: R-Line - 02 Ekim 2008, 15:10:34
evet ayna kumandasının üzerinde senkronize işareti yok.
bir tarafı ayarlarken diğeride hareket ediyor. diğerini ayarlarken tek olarak ayarlanıyor.
arka taraftaki işaret muhtemelen ayna katlama özelliği içindir.
passatta görmüştüm o özelliği ama bizimkilerde yok. gerçi o passat ta sıradan bir passat değildi  :)
Gönderen: OffLineR - 02 Ekim 2008, 15:15:03
Highline'larda var o özellik ;)
Gönderen: R-Line - 02 Ekim 2008, 15:43:05
1.6 Highline' da var ama değil mi?
Gönderen: OffLineR - 02 Ekim 2008, 15:45:17
Bütün Highline'larda var diye biliyorum ben.
Koltuk hafızası da dahil olmak üzere.
Gönderen: R-Line - 02 Ekim 2008, 15:53:48
koltuk hafızası derken?  :)
Gönderen: OffLineR - 02 Ekim 2008, 15:54:38
3 kişiye kadar koltuk ve aynaların hafızasını tutan bir olay var ya.
Hangi anahtarla açarsan arabayı ona göre ayar yapıyordu sanırım.
3 Farklı kişi tek arabayı kendi ayarlarına göre kullansın diye.
Gönderen: R-Line - 02 Ekim 2008, 16:02:10
98, 99 model 1.8 highline larda koltuklar elektrikli değil ki, koltuk ayarı yapsın.
aynı şekilde aynalarda katlanmıyor benim bildiğim.

ama daha sonraları çıkan 1.6 Highline da olabilir. onlar özellik olarak 1.8 lerden çok farklı  :)
Gönderen: OffLineR - 02 Ekim 2008, 16:05:30
Öyledir o zaman.
Biz alırken vardı.
Benim araba 2001 model olduğuna göre haklısın büyük ihtimal.
Gönderen: R-Line - 02 Ekim 2008, 16:13:55
isteseydin keşke o özelliği opsiyon olarak falan.
hep içimde kaldı, çok hoşuma gidiyor şu aynaların katlanma olayı  :D

karşına geçeceksin basacan kumandaya camlar, sunroof kapanacak, aynalar katlanacak  :sevgi:
Gönderen: OffLineR - 02 Ekim 2008, 16:22:55
Ben de okudukça gaza geliyorum gerçi.
Ama artık çok geç :)
Gönderen: enerji - 04 Ekim 2008, 23:58:07
Ben de kırmıştım onu japon yapıştırıcısı ile babam yapıştırmıştı. Ben yenisini bulmuştum bit pazarından kartalda. Ama şimdi nerede bilmiyorum.
Gönderen: grcngrn - 11 Şubat 2010, 21:40:36
arkadaşlar ayna katlama konusu kaynamış onu bi güncel tutup nasıl katlandığını öğrenemez miyiz acaba bilen yokmu :D
Gönderen: grcngrn - 13 Şubat 2010, 00:24:26
babacanlar yok mu bilen yaa =) şu ayna rezistansın tam tersindeki ayna katlama olmalı ama nasıl çalışıyor bilen yok mu
Gönderen: blackboyss - 13 Şubat 2010, 01:06:05
o ayna katlama ise benim aracimda onun resmi var tam tersinde rezistansin ama çalışıyormudur hec te denemedim bak merat ettim gecenin bir yarisi ya  :t
Gönderen: grcngrn - 14 Şubat 2010, 04:17:57
ben çok uğraştım ama çalıştıramadım ama ayna katlama olduğuna eminim bir de o joystick i R ye getirip vitesi geri takınca ayna aşağı bakıyormuş kaldırım için bu özelliği de denemek lzm :D