vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 9N => Konuyu başlatan: maverick - 27 Mayıs 2011, 16:16:18

Başlık: klima açıkken devir saati dalgalanıyor
Gönderen: maverick - 27 Mayıs 2011, 16:16:18
arkadaşlar merhaba,

klima açıkken devir saati rölantinin altına düşüyür sonra yükseliyor
klima kapalı iken böyle yapmıyor
araç 1.4 tdi

nedendir acaba?
Başlık: Ynt: klima açıkken devir saati dalgalanıyor
Gönderen: nizam - 27 Mayıs 2011, 16:33:12
motora yük biniyor normal bir durum bu 2.0 opel vectrada bile vvardı :)
Gönderen: maverick - 27 Mayıs 2011, 19:48:37

motora yük biniyor normal bir durum bu 2.0 opel vectrada bile vvardı :)
:)
saol nizam
Gönderen: 06onur - 01 Haziran 2011, 23:48:24
Sürekli dalgfalanyorsa boğaz kelebeğin kirli
Gönderen: caner4 - 02 Haziran 2011, 10:04:58
normal :)
Gönderen: maverick - 02 Haziran 2011, 12:53:12
teşekkür ederim arkadaşlar
Gönderen: barut - 02 Haziran 2011, 13:16:19
geçen haftasonu ilk defa yolculukda klimayı açtım. Dediğin gibi klimayı açtığım anda çok fazla olmasada devirde dalgalanma oldu olmasıda çok normal
Gönderen: ferhattasdemir - 02 Haziran 2011, 17:41:03
yolda giderken açtığın zaman çekişte bile anlık bir düşme yaşanırken rölantide dalgalanma olması gayet normal bir durum. denemesi bedave. econ da giderken bi econ dan çıkarıp deneyin. haberim yokken eşim açtığında ben bi şeye çarptım zannettim :)
Gönderen: ALPER. - 02 Haziran 2011, 20:23:35
Sürekli dalgfalanyorsa boğaz kelebeğin kirli veya bujin eski olabilir

abi araç tdi?
Gönderen: ALPER. - 02 Haziran 2011, 20:24:35
hocam devirin biraz artması normal, klimanın mantığı odur zaten ama dalgalanma yapmasıysa sorun pek normal değil, bir baktırın
Gönderen: 06onur - 04 Haziran 2011, 14:01:22
Tdi ise buji ile alakalı değil. Kızdırma bujisi var o soğukta sabah çalışmamaya etki eder.
Boğaz kelebeğini tamamen söktürt, oturduu yerin kurumu temizlensin, boğaz kelebeğin temizlensin tekrar taktırt ve açısını sıfırlat. Düzelmezse bide hararet müşirini değiştirt düzelecektir. Aynı sıra ile benim polonun ki düzelmişti
Gönderen: maverick - 04 Haziran 2011, 16:31:59
arkadaşlar ilginize teşekkür ederim mesajlardan normal olduğu anlaşılıyor
Gönderen: ALPER. - 05 Haziran 2011, 00:51:54
onur abi dizelde gaz kelebeği de yokki?
Gönderen: maverick - 06 Haziran 2011, 23:27:25
:)
Gönderen: rene - 06 Haziran 2011, 23:51:39
yolda giderken açtığın zaman çekişte bile anlık bir düşme yaşanırken rölantide dalgalanma olması gayet normal bir durum. denemesi bedave. econ da giderken bi econ dan çıkarıp deneyin. haberim yokken eşim açtığında ben bi şeye çarptım zannettim :)

;D aynen
Gönderen: yakkir - 18 Haziran 2011, 18:49:05
Klimayı genellikle araç boştayken devreye sokmak gerekir bu şekilde motora binen ani yükü hafifletmiş oluruz.Hareket halinde açmak isterseniz debriyaja basarak( aracı boşa almış olursunuz)çalıştırın en sağlıklısı budur.
Gönderen: maverick - 19 Haziran 2011, 00:42:26
Klimayı genellikle araç boştayken devreye sokmak gerekir bu şekilde motora binen ani yükü hafifletmiş oluruz.Hareket halinde açmak isterseniz debriyaja basarak( aracı boşa almış olursunuz)çalıştırın en sağlıklısı budur.

teşekkür ederim :)
Gönderen: ferhattasdemir - 25 Haziran 2011, 10:18:44
araçlarımızın motoru 1.6 olduğundan mıdır nedir çok felaket düşme oluyo çekişte ya. ben klimayı açtığım zaman kağnıya biniyorum sanıyorum :( babamların vectra 2.0 da böyle birşey yaşamamıştım
Gönderen: caner4 - 25 Haziran 2011, 10:37:36
2.0 motor başka oluyo dostum bnm arkadaşta da 2.0 toyota carina var. tüpte gidiyoruz ama araç felaket seri. gerçi onlar aracı almadan önce bi ralli pilotu kullanıomuş kendine göre modifye etmiş abartıdan uzak performans filtreler falan var araçta ama çok süper seri gidio sanki hb araç binioruz gibi hissettim bizim boralarda aracın her kilogramını hissediyosun özellikle klima açıkken mafedio işin özü bora sakin adam arabası ama yok ben her köşe başında daha atik olmak istiyorum kırmızı ışıklarda hemen tepki almalıyım araç altımdan kaçmalı diyosan. ozaman tercihini başka bir vw modelinden yana kullancan :)
Gönderen: ferhattasdemir - 25 Haziran 2011, 10:43:10
yok benim Golf üm kaçıyo normalde altımdan bunu ilk defa geçen haftasonu bastığımda hissettim. pedala dibe kadar yüklendiğimde dediğin gibi araç altımdan çıkıp gidecek zannettim. ama sıcaktan pişsem bile klimayı açmak istemiyorum çünkü harbiden kağnıya dönüyor. o yüzden ACS(Aç Camı Serinlet) sistemini tercih ediyorum...
Gönderen: caner4 - 25 Haziran 2011, 11:05:40
kardeş ACS iyimiş de bnm bora siyah sanki güneş bi benim arabaya doğuyo gibi içerde nefes alamıyosun . mecbur biraz olsn açmak zorunda kalıorm :(  emekli öğretmen gibi kullanmaya alıştım arabayı gençliğimin baharında :)
Gönderen: ferhattasdemir - 25 Haziran 2011, 11:22:59
kardeş ACS iyimiş de bnm bora siyah sanki güneş bi benim arabaya doğuyo gibi içerde nefes alamıyosun . mecbur biraz olsn açmak zorunda kalıorm :(  emekli öğretmen gibi kullanmaya alıştım arabayı gençliğimin baharında :)

:) :) :) benim o konuda sıkıntı yok araç gümüş gri. ama döşemeler siyah benim de. bayan yada Mercedes E200 e binen yaşlı amcalar gibi kullanmaya da diyebiliriz :)
Gönderen: caner4 - 25 Haziran 2011, 11:42:22
bana da cok dediler gümüş gri al diye ama yok dedm ya siyah alcam ya beyaz . keşke beyaz alsaydm. cok süper duruyo beyazlar da hele siyah cam filmi uff bi de sunroof warsa tadından yenmez. ama bence borada gri güzel durmuo. yani fena deil ama bnce siyah veya beyaz daha iyi . siyah da böyle yakıyo adamı işte :) neyse artık bunu satarsam bi siyah leon alcam 240 hp :D ozaman kafam rahat olcak :)
Gönderen: ferhattasdemir - 25 Haziran 2011, 11:46:27
evet yakışmaz. gri golf lerin rengidir. bora larda da en güzel bence de beyaz duruyor. yani beyaz bora nın rengi diyebilirim. gri renginde golf 4 lerin rengi olduğu bence tartışılmaz. ama hala siyah diyorsun. hmm beygir farkından dayayacam klimayı diyorsun galiba :)
Gönderen: caner4 - 25 Haziran 2011, 11:51:31
:) napym siyah seven güneşine katlanır :) beyaz da güzel ama ben siyah hastasıyım :) bidaha araç alsam bi daha siyah alırım :) tabi leon alırsak beygir fazla aç açabildiğin kadar klimayı :)  bi siyah leon olsa jantları da siyah olsa kara şimşek gibi gezsek nooluurrduuuu :)
Gönderen: ferhattasdemir - 25 Haziran 2011, 14:50:40
kebap olurdu nolcak :)
Gönderen: caner4 - 25 Haziran 2011, 15:01:05
leon kasasına vw amblemi taksalar nolurdu :)
Gönderen: ferhattasdemir - 25 Haziran 2011, 15:02:46
vw olurdu şahane olurdu :)  ama zaten vw sayılır o
Gönderen: caner4 - 25 Haziran 2011, 15:06:18
:) olsun siyah vw amblemi olcak önde ve arkada tadından yenmez olur :) ya da şöyle yapalım scirocco'yu leon fiyatına alalım hiç gerek kalmasın :) burdan vw yetkililerine sesleniyorum scirocco bizim de hakkımız ama bahalı :) az cüzzi bi indirim yapsanıız nooluuurrduuuu :)
Gönderen: 06onur - 09 Temmuz 2011, 17:58:01

ezbere yazmışız işte benzinli diye

Yinede bi benzinli bulup temizletin belki sizinki de rahatlar :)

Dizel motor, hele 195nm torklu ise klimadan fazlaca etkilenmez. Hafif dalgalanma normaldir herhalde. Dizel motorunun parçalarının çoğunu elimde inceledim ama arzalarını pek bilmem doğrusu. Çok duyduğum, ara ara kurum temizliği istemesi. Würt temizleyicileri de belli aralıklarda kullanılıyormuş, ben enjektör temizleyicisini(benzin) kullnamıştım
Gönderen: ALPER. - 10 Temmuz 2011, 01:27:10

Yinede bi benzinli bulup temizletin belki sizinki de rahatlar :)

bu iyiydi  ;D
Gönderen: maverick - 17 Temmuz 2011, 01:02:41
ezbere yazmışız işte benzinli diye

Yinede bi benzinli bulup temizletin belki sizinki de rahatlar

:) :) :)