vwtr.net

Otomobil Forumu => Otomobilim => Konuyu başlatan: Halil Kara - 01 Ağustos 2007, 16:12:14

Başlık: Canavarim benim (passat 1.9 tdi)
Gönderen: Halil Kara - 01 Ağustos 2007, 16:12:14
merhaba arkadaslar araniza yeni katiliyor sayilirim.
bu da benim canavar sayilir.(arac benim degil dayimlarin ama bosta durdugu icin ben degerlendiriyorum :))
2001 passat tdi 130 hp 310 n/m comfortline donanim paketi.

(http://img155.imageshack.us/img155/3580/001wg1.jpg)

(http://img329.imageshack.us/img329/6848/cimg1622tl6.jpg)

(http://img166.imageshack.us/img166/4606/cimg1636qs6.jpg)

(http://img166.imageshack.us/img166/1204/cimg1650ps0.jpg)

(http://img166.imageshack.us/img166/2468/cimg2002wo8.jpg)

(http://img150.imageshack.us/img150/3097/cimg2005pz1.jpg)

(http://img265.imageshack.us/img265/4224/eski3nx0.jpg)

(http://img253.imageshack.us/img253/7356/eski4sq6.jpg)

kucuk bir deneme yapmistim buyrun izleyiniz.
[youtube=425,350]xQkAjNiUv7o[/youtube]

bu da tum araclarimizin topluca garaj fotosu.yeni araclar ilk alindigi gun cekmistim.
(http://img112.imageshack.us/img112/7145/photo0034fx8.jpg)

hosca kalin.
Başlık: Ynt: Canavarim benim (passat 1.9 tdi)
Gönderen: Erhan - 01 Ağustos 2007, 16:21:53
maşallah güzel araç kazasız belasız   ;)
Gönderen: Halil Kara - 01 Ağustos 2007, 16:24:54
maşallah güzel araç kazasız belasız   ;)

sagolasin sevgili arkadasim.Allah kimseye kaza bela ser vermesin insallah.hayirli islerde gule gule kullanmayi nasip etsin.
Gönderen: Tholl-ga - 01 Ağustos 2007, 16:25:27
allah nazarlardan saklasın
maaşallah
Gönderen: vw6n - 02 Ağustos 2007, 00:28:57
Maşallah :tamamdir
Gönderen: Dr_EmrE - 02 Ağustos 2007, 04:26:48
Maşallah kazasız belasız.. Heleki 310 Nm torq... ogfff :)
Gönderen: Ouzoo - 02 Ağustos 2007, 05:12:04
kazasız belasız keyifli sürüşler.Maşallah
Gönderen: corrado_g60 - 02 Ağustos 2007, 07:51:59
hosgeldın aracta temız masaallah
Gönderen: Firestarter - 02 Ağustos 2007, 08:42:06
Hoşgeldin. canavara iyi bak  ;)
Gönderen: TuningLINE - 02 Ağustos 2007, 09:11:06
maşallah nazar değmesin
siz full VW ci siniz :) Passat koleksiyonu var anlaşılan
en sevdiğim kasasıda bu
benim firma sahibimdede 2004 model exlusive paketi var 1.8T 150 hp
arada kullanıyorum çok rahat güzel bir araç
Gönderen: Halil Kara - 02 Ağustos 2007, 14:22:13
tesekkurler arkadaslar iyi dilekleriniz icin.
ailecek vw ci sayiliriz.vw araclarindan memnunuz.her ne kadar su anda benim kullandigim 2001 passat zamaninda epey ariza cikarmis olsa bile secimimizi tekrar vwden yana kullandik.sundan eminim ki d segmenti araclar icinde gercekten passattan ustunu yok her ne olursa olsun.(mercedes c-bmw3-audi a4 serileri haric...)

su fotoyu da ekleyeyim.bi tane de volt var :)
(http://img329.imageshack.us/img329/7591/img0235iq4.jpg)

saglicakla kalin.
Allah kimseye kaza bela gostermesin insallah.
Gönderen: blue_polo - 03 Ağustos 2007, 01:05:29
hoşgeldin dostum maşallah sizin garaj  Volkswagen yetkili satıcının önü gibi passat güsel duruo  maşallah diyelim nazar deymesin  :)
Gönderen: SkY - 03 Ağustos 2007, 14:35:14
kazasız belasız kullanın...
Gönderen: car wolf - 03 Ağustos 2007, 14:46:07
kazasız belasız kullanmayı nasip etsin Allah birşey sorcam son 220 km/h mı yapıyo araç ?
Gönderen: Halil Kara - 03 Ağustos 2007, 19:16:48
kazasız belasız kullanmayı nasip etsin Allah birşey sorcam son 220 km/h mı yapıyo araç ?

yok hayir arac 230 kim hizdan duserken cektim.duz yolda en fazla 230 yapti arac su ana kadar.aracta 4 kisi idik ve yaz sicaginda yapmistim.kisin arac daha yuksek suratlere daha cabuk cikabiliyor.
yokus asagi 235 km hiza kadar cikabildim.
zaten 210 km hizdan sonra epey motor gurultusu oluyor ve 210 dan 230 a kadar cok yavas cikiyor.fakat arac 0-180 arasi performans bakimindan cok iyi sayilir.her viteste ozellikle 120 den sonra 6. vitese atinca bile hemen 180 km hiza cikabiliyor.
zaten bildigniz gibi Turkiye yollarinda 140-150 bile epey tehlikeli suratler.musait duzgun bir yol bulursam deneme amcli bir kac dakikaligina yuksek suratlere cikiyor daha sonra hemen yavasliyorum.daha once hiz yuzunden bir kac sefer dilim yanmisti simdi akillandim sayilir.tabi ard arda 2 tane de 222 ytl lik radar cezasi yiyince su an artik epey yavas gidiyorum :)yavas gitmekte guzel bir duyguymus.ozellikle sahil kenari yollarda artik cok yavas gidip manzarayi etrafi inceliyorum.zaten nereye kadar surat yapilabilir ki.belli yerlerde ekonomi ve can guvenligi daha once geliyor.
arac 110-120 km gibi kullnilirsa cok dusuk yakit tuketiyor.4 kisi cogu zaman klima acik 600 km lik yol yaptim gecen hafta.arac ortalama 5.9 litre mazot tuketti.eger suratli gitseydim yani 160-170 gibi hizlarda gitseydim bu tuketim hemen 7.4 civarina cikiyor.
artik dedigim gibi bazi olaylardan sonra akillandim.yavas gitmek en iyisi :)
Gönderen: corrado_g60 - 03 Ağustos 2007, 20:03:57
yukardakı vıdeoda sarkıyı yenı farkettım fatıh-nazlı bebe  ;)
Gönderen: VWGolf3GTI - 03 Ağustos 2007, 21:27:09
Evt Passatlarda kullanılan 1,9T motor audi A4 lerde kullanılıyor. Çok sağlam makinalar 2002 de a4 1.9tdi vardı bendede ve 250km yi zorlarsan görüyorlardı ama 220 den sonra baya yavaş hızlanıyordu bendeki... Passat ların kasası a4 lerden biraz daha ağır olması yüzünden 235km görmesi bile güzel bence... VW acayip makina yapıyor.. TDI motorlar nerdeyse GTI motorları aratmaz oldu.  :)
Gönderen: Halil Kara - 04 Ağustos 2007, 00:08:34
yukardakı vıdeoda sarkıyı yenı farkettım fatıh-nazlı bebe  ;)

evet tesbitiniz dogru.
Fatih kisaparmagin Hitler albumu calisiyor sarkinin adi da nazli bebe.bir muzik sireketinin fatih kisaparmagin sevilen calismalarini topladigi album:Hitler.
 ;)

saygilar.
Gönderen: corrado_g60 - 04 Ağustos 2007, 07:46:35
a'dan z'ye butun sarkılarını bılırım ve severım ;)
Gönderen: hunter - 28 Eylül 2007, 23:36:07
Allah kaza bela vermesin aracın cok temiz duruyor... :tamamdir
Gönderen: Halil Kara - 29 Eylül 2007, 02:34:17
Allah kaza bela vermesin aracın cok temiz duruyor... :tamamdir

Sagol kardesim iyi dileklerin icin tesekkur ederim.
Allah kimzeye kaza bela vermesin gule gule kullanmalarini nasip etsin insallah...
Gönderen: neco_ua - 03 Ekim 2007, 03:17:28
20.000 ytl üstü alacağım tek araç.
MAŞALLAH !
Gönderen: Halil Kara - 03 Ekim 2007, 15:00:15
20.000 ytl üstü alacağım tek araç.
MAŞALLAH !

Tesekkurler.
Gönderen: manimelankolipisikoz - 04 Ekim 2007, 20:14:26
geçenlerde işten çıktım eve doğru gidiyorum ve ışıklarda bitane passat durdu aynen bu kasadan(lacivert)ışık yeşil olunca topukladım ben yolu yarıladım 2 kavşak arasını dikizden de bakıyorum passat geliyomu diye derken bu adamda bi topukladı diğer ışıklarda geldi önüme durdu :) sonra hürmetler abi yol senindir dedim :D Allah kaza bela vermesin Çok güzel araç.
Gönderen: fay78 - 05 Ekim 2007, 08:35:59
iyi demişsin....
Gönderen: Halil Kara - 05 Ekim 2007, 19:57:51
geçenlerde işten çıktım eve doğru gidiyorum ve ışıklarda bitane passat durdu aynen bu kasadan(lacivert)ışık yeşil olunca topukladım ben yolu yarıladım 2 kavşak arasını dikizden de bakıyorum passat geliyomu diye derken bu adamda bi topukladı diğer ışıklarda geldi önüme durdu :) sonra hürmetler abi yol senindir dedim :D Allah kaza bela vermesin Çok güzel araç.

Tesekkurler arkadasim sagolasin.Allah kimseye kaza bela vermesin.
Bu arada araci yaklasik 3 haftadir kullanamiyorum.Malum arac benim degil demistim okullar acilinca da araca pek gereksinim kalmadi kuzenler de gelince artik canavara ara sira biniyoruz :)Hafta sonu alip hasret gidermeyi dusunuyorum 8)
Gönderen: Ryan|vw - 05 Ekim 2007, 20:00:49
Arkadaslar siz siz olun benm gibi ticari tipi arabalarla böle passat lı arklarla kapısmaın sonuc hüsran olur.Ben bunun üzerine bişi geliştrdim transitler cok uygun bak onlarla kapısın.tokatlamak cok kolay onları :):)
Gönderen: Halil Kara - 05 Ekim 2007, 20:22:57
Arkadaslar siz siz olun benm gibi ticari tipi arabalarla böle passat lı arklarla kapısmaın sonuc hüsran olur.Ben bunun üzerine bişi geliştrdim transitler cok uygun bak onlarla kapısın.tokatlamak cok kolay onları :):)

Biz yine de altimizda her ne olursa olsun dikkatli gitmeye ozen gosterelim degil mi?
Her gun goruyoruz trafikte olan kotu seyleri.Uzuluyoruz.Araclarimiza bindigimizde kendimizi dusunmuyorsak hic olmazsa bizi sevenleri dusunelim.Dikkatli ve sakin kullanalim.

Hayirli aksamlar...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 05 Ekim 2007, 20:24:34
Biz yine de altimizda her ne olursa olsun dikkatli gitmeye ozen gosterelim degil mi?
Her gun goruyoruz trafikte olan kotu seyleri.Uzuluyoruz.Araclarimiza bindigimizde kendimizi dusunmuyorsak hic olmazsa bizi sevenleri dusunelim.Dikkatli ve sakin kullanalim.

Hayirli aksamlar...

aynen katılıyorum abi.gençlikte olsa önce düşünmek lazım napıyorum diye.
Gönderen: Ryan|vw - 05 Ekim 2007, 20:28:08
Tüm içtenliğğimmle katılıorm büüklerimee...
Gönderen: Halil Kara - 05 Ekim 2007, 20:34:20

aynen katılıyorum abi.gençlikte olsa önce düşünmek lazım napıyorum diye.

Bakmayin benim boyle konustuguma bende ara sira raydan cikip sacma sapan makaslara-hiz denemelerine-kapismalara giriyorum.Fakat daha sonra pisman oluyorum.Ben ne yaptim diye kiziyorum kendi kendime.
Insan direksiyon basindayken biraz da araclara karsi tutkusu varsa cogu seyi unutuyor.Ama hic olmadi kendimizi unutsak bile geride birakacagimiz ailemizi-arkadaslarimizi-kiz arkadasimizi vs... dusunmemiz gerekiyor.

Burdan bir arkadasim daha 1 hafta once kaza yapti.Sehir disinda 90-100 km hizla ilerlerken geceleyin fari yanmayan ve uzerinde 3 tane cocugun bulundugu bir motosiklete carpti.Motor tali yoldan ana yola cikarak arkadasin onune cikiyor birden bire.Arkadasta geceleyin motorun fari olmayinca fark edemiyor ve kurtarmaya calisiyor.Fakat nafile.Motosiklete carpiyor.Sonuc ne oldu diye merak ediyorsunuzdur?
--Motordaki 2 cocuk vefat etti biriside yarali.

Bakiniz burda kim suclu diye birseye deginmiyorum.Motosiklet %100 suclu bulunmus ama bu neyi degistirir.Henuz 15 ve 17 yasinda olan iki tane cocuk vefat ediyor sonucta.
Trafikte ne zaman ne olacagi belli olmuyor.Bazen hizli gidersiniz cok tehlikeli kullanirsiniz fakat basiniza hicbirsey gelmez ama bazende siz istediginiz kadar dikkatli gidin gelir birisi sizi bulur...
Biz elimizden geldigi kadar dikkatli olalim gerisi Allah a kalmis.
Gönderen: manimelankolipisikoz - 06 Ekim 2007, 10:45:40
yapma ya  içim daraldı bak :(  cezaevindemi şimdi ¿   Tedbirimizi alalım tevekkül allah.
Gönderen: Halil Kara - 06 Ekim 2007, 17:19:47
yapma ya  içim daraldı bak :(  cezaevindemi şimdi ¿   Tedbirimizi alalım tevekkül allah.

Hayir kendisi cezaevinde degil.Sadece bir gun nezarette kaldi o kadar.Cocuklar %100 suclu bulunduklari icin cezaevine girmedi.Ama kim suclu olursa olsun sonuc cok kotu...

Simdi isin birde baska bir boyutu var.
Arkadasin araci kaskoluydu ve kazadan sonra aracta yaklasik 10 bin ytl hatta daha fazla hasar cikti.(Aracin perte ayrilmasi bile mumkun diyorlar.Cunku 4 tane hava yastigi acilmis-turbo patlamis-on kisim komple gitmis desem yeridir)Her neyse yani aracin epey masrafi var.Kasko oldugu icin arkadasin cebinden para cikmayacam ama kasko sirketi karsi tarafa dava aciyor.Ve onlardan bu ucreti karsiliyorlar.Yani kaza yapan cocuklarin aileleri cocuklarinin vefat ettigine mi uzulsunler yoksa bir suru borcun icine mi girdiklerine uzulsunler bilinmez.
Yani gordugunuz gibi bakiniz en ufak bir hata nelere sebeb oluyor.Bizim dusundugumuzden cok daha fazlasi olabiliyor.
Onun icin ne olur dikkatli gidelim.Allah im herkesi korusun bu tur seylerden.Cok uzucu.

Hosca kalin.
Gönderen: manimelankolipisikoz - 06 Ekim 2007, 17:39:23
evet hangisine üzülsünler.acı üstüne acı..Bizim pazarlamacı abimizde böyle bi kaza geçirdi.Şehirler arası yolda ortalama 100-110 km/h ile giderken Yol kenarındaki yaşlı bi adam karşıya geçmek için yola çıkıyor yanındaki genç çobanda koluna girip tutup geri çekiyor araba geliyor diye ama adam sanki arabayı bekliyomuş gibi abimiz yoldan geçerken önüne fırlıyor tabi sürücü nekadar erken davranabilirki frene basmak için.saliselik oluyor herşey ve adama çarpmasıyla ön kaput komple dağılıyor kaputtan cama fırlıyor camda tuz buz oluyor ve arabanın üzerinden fırlayıp arkaya düşüyor.sürücü şok içinde arabadayı durdurup kalıyor öylece etrafına toplanan köylüler onu linç edicek diye kapıları kitliyor üzerine sonra olayı kontrol altına alarak arabadan inip adamı kucaklıyor ve direk d.bakır tıp faruktesine götürüyor.
   adam çarpma anında hayatını kaybediyor tabi  iş mahkemeye kalıyor.kaza esnasındaki çobanı yanına alarak şahitlik yapmasını istiyor çünkü olay anını bir tek o görmüştü.derken şahitliğini yapıyor bu çoban ama mahkemenin sonunçlanması 2 ay gibi bişey sürdüğü için içerde yattı.
   Olayın en güzel tarafıda kazada ölen adamın yakınlarının dedikleri oldu .. Eceli gelmiştir ve bizim tanışmamız böyle olacakmış demek ..
Gönderen: Halil Kara - 06 Ekim 2007, 17:43:20
evet hangisine üzülsünler.acı üstüne acı..Bizim pazarlamacı abimizde böyle bi kaza geçirdi.Şehirler arası yolda ortalama 100-110 km/h ile giderken Yol kenarındaki yaşlı bi adam karşıya geçmek için yola çıkıyor yanındaki genç çobanda koluna girip tutup geri çekiyor araba geliyor diye ama adam sanki arabayı bekliyomuş gibi abimiz yoldan geçerken önüne fırlıyor tabi sürücü nekadar erken davranabilirki frene basmak için.saliselik oluyor herşey ve adama çarpmasıyla ön kaput komple dağılıyor kaputtan cama fırlıyor camda tuz buz oluyor ve arabanın üzerinden fırlayıp arkaya düşüyor.sürücü şok içinde arabadayı durdurup kalıyor öylece etrafına toplanan köylüler onu linç edicek diye kapıları kitliyor üzerine sonra olayı kontrol altına alarak arabadan inip adamı kucaklıyor ve direk d.bakır tıp faruktesine götürüyor.
   adam çarpma anında hayatını kaybediyor tabi  iş mahkemeye kalıyor.kaza esnasındaki çobanı yanına alarak şahitlik yapmasını istiyor çünkü olay anını bir tek o görmüştü.derken şahitliğini yapıyor bu çoban ama mahkemenin sonunçlanması 2 ay gibi bişey sürdüğü için içerde yattı.
   Olayın en güzel tarafıda kazada ölen adamın yakınlarının dedikleri oldu .. Eceli gelmiştir ve bizim tanışmamız böyle olacakmış demek ..

Uzucu gercekten.Ornekler cok.Hergun zaten cevremizde goruyoruz.
Her ne kadar dikkatli gitsekte bizi gelip birileri bulabiliyor.Onun icin elimizden geldigince sakin ve dikkatli olalim.

Hayirli aksamlar.
Gönderen: can mete - 13 Mart 2008, 00:51:08
halil allah kaza bela wermesin, aman dikkat et hız:)
Gönderen: Halil Kara - 13 Mart 2008, 00:56:51
halil allah kaza bela wermesin, aman dikkat et hız:)

Tesekkurler sagolasin.
Hiz konusunda zaten 2 kere radara girdim.
Bu cezalar cok caydiriciymis :)
Artik yavas gidiyorum.
Gerci digal olarak yavs gitmek zorundayim.euro diesel 2.90 i buldu :)
Hosca kal.
Gönderen: can mete - 13 Mart 2008, 01:01:47
euro dizel benzini geçecek dikkat et:)
Gönderen: Ouzoo - 13 Mart 2008, 13:06:44
Halil maşallah ivmelenme felam fevkalade.Babamın 1.9 110 luk borası var gerçekten onun bile gidişine hayranım bu 130 luk makinanın tadını tahmin edebiliyorum az çok.Keyifli sürüşler dostum kazasız belasız
Gönderen: Halil Kara - 13 Mart 2008, 15:04:52
Halil maşallah ivmelenme felam fevkalade.Babamın 1.9 110 luk borası var gerçekten onun bile gidişine hayranım bu 130 luk makinanın tadını tahmin edebiliyorum az çok.Keyifli sürüşler dostum kazasız belasız

Tesekkur ederim kardesim.
Su an performansi biraz dustu.
145 bin km ye geldi.Kurum temizligi yapilmasi gerekiyor.Gerci surda bir iki ay daha binerim ancak.Daha sonrasi dayima kalmis :)
Hosca kal.