vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: VWci - 23 Nisan 2011, 22:06:04

Başlık: Polo BlueMotion ve 1.2 TDI kullanıcıları...
Gönderen: VWci - 23 Nisan 2011, 22:06:04
Aramızda 1.2 TDI kullanıcıları var mı?
Başlık: Ynt: 1.2 TDI kullanıcıları
Gönderen: VWci - 24 Nisan 2011, 19:51:55
BlueMotion and 1.2 TDI Trendline drivers, all welcome...  :)
Gönderen: 06onur - 24 Nisan 2011, 20:31:59
1.2yi daha tanıyan yok. Almışsın madem sorayım, performansı kesinlikle yeterlidir arkasında VW var ben kötü motorunu görmedim, tüketimde dizel VWnin işi yine. Sadece sesini merak ediyorum nasıl ?Anlat başkalarıda alsın.
Gönderen: mustklc - 25 Nisan 2011, 12:06:47
evet ben de merak ettim 3 silindir mi 4 silindir mi? 4 silindirse tadından yenmez. 3 silindirse tır tır tır malum dizel sesi olur ama gene de tadından yenmez.

bendeki 1.4 , 3.8-4 litre yakıyor uzun yolda.   güncel fiyatlarla 100 km de 15 lira.

1.2 tdi 3-3.5 lt yakar o zaman.   güncel fiyatlarla 100 km de 13 lira.  :D

hey yavrum hey diyeyim ne diyeyim başka.
Gönderen: R-Line - 25 Nisan 2011, 12:21:20
1.2 diesel motor, 3 silindir, 12V, 75ps.
önceki nesillerdeki 3 silindirli motor değil, araç common rail sisteme sahip dolayısıyla daha sessizdir.
şehir dışı 3,3lt ortalama tüketimi var, çok güzel bir değer, hemde vergi avantajı var  :)
Gönderen: TwinCept - 25 Nisan 2011, 12:47:50
Polo 1.2 lt TDI 75 PS   Trendline   34.800,00  çok uygun bir fiyat şuan kampanya var  bahar şenliği :)) aracın yakışı çok ideal birde arkadaşımızdan duyalım ortalamaları Güle güle kullanın hayırlı olsun...
Gönderen: VWci - 25 Nisan 2011, 21:50:10
1.4 makina eskinin 1.9'nun tek silindir çıkarılmış halidir ve PD'dir. 1.2 ise 1.6'nın tek silindir çıkarılmış halidir ve CR'dir. Yani araç 3 silindir. Ses varsa da beni rahatsız etmiyor. Ayrıca temelde aynı makinelere sahip iki 1.2 TDI otomobil var. Biri 1.2 TDI Trendline diğer de BlueMotion. BlueMotion yakıt tüketimi 1.2 TDI Trendline'dan biraz daha düşük...
Gönderen: VWci - 25 Nisan 2011, 21:50:59
Ayrıca nazikce soran ve hayırlı olsun diyen arkadaşlara teşekkür ederim. 1997'den beri Polo kullanmaya devam ediyorum.... ;)
Başlık: Ynt: Polo BlueMotion ve 1.2 TDI kullanıcıları...
Gönderen: deathofknight - 12 Mayıs 2011, 16:26:31
Merhaba,

Bende 1.2 TDI polo kullanıcısıyım ve arabanın performansı eğer devirlere uygun kullanılırsa muazzam. 1.2 motora burun kıvıran pek çok kişi ben yanlarından yokuş çıkarken sadece izlemekle yetinebiliyorlar. Mükemmel bir motor, özellikle düz yolda neredeyse içeriye ses girmiyor. Dışarıdan duyan 1-2 kişi gürültülü olduğunu söyledi ama o dışarının problemi içeride rahatsız edici hiç bir ses olmuyor. Yakıt konusu ise ayrı bir güzel. Aracımla günde ortalama 150 km yapıyorum ve şehir içi şehir dışı karışık devirli kullandığımda 15 kuruş civarında bişey yakıyo desem yeridir. 30 tl mazot ile 2 güne yakın kullanabiliyorum aracımı. Tavsiye ederim . Motor hacmi aklınızı kurcalamasın, 180 tork bu araç pek çok 1.6 motordan daha fazla güç üretebiliyor.
Gönderen: VWci - 12 Mayıs 2011, 22:03:18
1.2 TDI zayıf bir makine değil. Deathofknight'a katılıyorum.
Gönderen: deathofknight - 12 Mayıs 2011, 22:05:27
1.2 TDI zayıf bir makine değil. Deathofknight'a katılıyorum.

Teşekkürler ama keşke biraz daha bekleyip bluemotion alsaydım dediğim de oluyor arada..aracınıza allah huzurla binmeyi nasip etsin...aracınızda yakıt ölçümü yaptınız mı?
Gönderen: VWci - 12 Mayıs 2011, 22:20:33
Teşekkürler ama keşke biraz daha bekleyip bluemotion alsaydım dediğim de oluyor arada..aracınıza allah huzurla binmeyi nasip etsin...aracınızda yakıt ölçümü yaptınız mı?

Allah sizlere de huzurlu kazasız belasız binmeyi nasip etsin, teşekkür ederim. Yaptım. ilk depo 39 lt şehir dışı da dahil olmak üzere 932 km, diğer 39 lt ile de tamamen şehir içi 780 km yaptım. Yakıtım da Shell V-Power Diesel GTL idi...
Gönderen: deathofknight - 12 Mayıs 2011, 22:30:07
Allah sizlere de huzurlu kazasız belasız binmeyi nasip etsin, teşekkür ederim. Yaptım. ilk depo 39 lt şehir dışı da dahil olmak üzere 932 km, diğer 39 lt ile de tamamen şehir içi 780 km yaptım. Yakıtım da Shell V-Power Diesel GTL idi...
Hızlı cevap için teşekkürler. Aşağı yukarı aynı yakıt değerlerine sahibiz ama çevre için bluemotion diyorum :)
Gönderen: VWci - 13 Mayıs 2011, 23:18:40
Senin aracının performansı Bluemotion'dan daha iyi olabilir. Çünkü Polo BM'nin 3-4-5'inci vitesleri normal 1.2 TDI'lara göre daha uzun olduğunu okumuştum.
Gönderen: ALPER. - 13 Mayıs 2011, 23:41:13
bluemotion un olayı nedir?ne farkı var?hangi arabalarda 1.2 hangisinde 1.6?1.2 olanlarda bluemotion olanla olmayan arasındaki fark nedir?

çok soru sordum :)
Gönderen: VWci - 14 Mayıs 2011, 07:38:04
BlueMotion Polo ile normal Polo'lar arasındaki farklar şöyle; en başta karoserde biraz farklılıklar var. BM'ler de rüzgar sürtünme direncini en alt seviyeye indirmeye çalışmışlar. Bunun için ön tampon altında ek, yan marşpiyeller ile arka bagaj üzerinde değişk bir spoiler var. Ayrıca on izgararsı delikli değil düz. Jantlar daha hafif. Stepne yok. Stop/start var. Dizel partikül filitresi var. Vites oranları daha farklı. CO salınımında A sınıfı 89mg mi ne. Aklıma gelmeyen bir kaç da böyle farklar mevcut. Ayrıca bir de donanım seviyesi kendine münhasır. Ne comfortline ile ne trendline ile ne de GTI ile uyuşuyor.

Toyota Prius'dan bile daha az doğayı kirleten bir araç ve bazı ülkelerde vergi ödenmiyor bu aracı için. Mesela İngiltere.
Gönderen: firebir30 - 14 Mayıs 2011, 10:06:31
blue motion ibaresi turbo dizel araçlarda Dizel Partikül filtresi olduğunu gösterir ...
Gönderen: ALPER. - 14 Mayıs 2011, 11:20:53
cevaplar için çok teşekkürler:)
Gönderen: VWci - 17 Mayıs 2011, 22:30:45
Son rakamlar. 810km 39.5 lt. Şehir içi tamamen.
Gönderen: korurölmez - 30 Temmuz 2011, 20:55:51
bi arkadaş polo bm.la bi depoyla 1400 km yol yapmış ege akdeniz turu
Gönderen: VWci - 31 Temmuz 2011, 11:35:43
Buraya uzun zamandır yazmamışım. Benim şehir içi ortalamam 850 km (ışk yanıyor) - 900 km... 39-41 lt arası da mazot alıyorum. Uzun yolda çıktım. O zamanda 1000 km yapmıştım.

1400 km biraz uzun...1363 km yaptı diye Avrupa'da reklamlar vardı.
Gönderen: nakres - 31 Temmuz 2011, 12:42:53
                                                                      1,2  ve  1,6 tdı karşılaştırması

55 kw   66 kw   -
Maksimum Güç                                            4200   -   -
Maksimum Tork                                           2000   -   -
Yakıt Türü   Dizel   Dizel   -
Katalizör                                                      Katalizörlü   Katalizörlü   -
Net Ağırlık                                                1132 kg   1157 kg   -
Taşıma Kapasitesi   -                               493 kg   -

Silindir Sayısı   3   4   -
Ölçüler
Uzunluk                                                            3970 mm   3970 mm   -
Genişlik                                                             1682 mm   1682 mm   -
Yükseklik                                                           1462 mm   1462 mm   -
Bagaj Kapasitesi                                             280 lt   280 lt   -
Yakıt Kapasitesi
Yakıt Tankı Hacmi                                                    45 lt   45 lt   -
Oktan   -   -   -
Tekerlekler
Tekerlek Ölçüleri                                        175/70 R 14   175/70 R 14   -
Yakıt Tüketimi
Ortalama Yakıt Tüketim                           3,8 lt   4,2 lt   -
90 km ile yakit tuketimi   -   -   -
120 km ile yakit tuketimi   -   -   -
Performans
Azami Sürat                                                     170 km/h     180 km/h   -
Aracın Torku   180   230   -
Sudan Geçiş Yüksekliği   -

Polo 1.2 lt TDI 75 PS Trendline                  35.800,00
Polo 1.6 lt TDI 90 PS Comfortline                               38.700,00
Polo 1.6 lt TDI 90 PS Tiptr. DSG Comfortline             43.400,00
Polo BlueMotion BlueMotion                                         38.700,00

bence 1,6 3000 daha verip comforta binmek daha mantıklı   varsın 100 km de 1 litre fark etsin 132 yakacağına 158 yaksın   
Gönderen: 06onur - 31 Temmuz 2011, 14:44:42
bence blue motion 1.6 105hp en mantıklısı 3,3lt tüketiyor hemde
Gönderen: ALPER. - 31 Temmuz 2011, 15:29:31
serkan usta bunların 2sinde de dpf var mı?
Gönderen: VWci - 31 Temmuz 2011, 17:41:04
Bluemotoion Techology yazan VW modelleri ayrı, Sadece Bluemotion denen modeller ayrı...

Sadece Bluemotion yazanlarda bunlar başlıca bir model, donanım ve technology adı. En basitinden örnek olarak bunların karesorleri diğerlerinden farklı... Farklı tamponlar vs.

Polo 1.6 105 model aslında en iyi dizel modeli ne yazık ki onu Doğuş getirmiyor ve bence ÇOK BÜYÜK BİR HATA yapıyor.

DPF sadece Bluemotion Polo'da var.
Gönderen: korurölmez - 01 Ağustos 2011, 14:21:53
                                                                      1,2  ve  1,6 tdı karşılaştırması

55 kw   66 kw   -
Maksimum Güç                                            4200   -   -
Maksimum Tork                                           2000   -   -
Yakıt Türü   Dizel   Dizel   -
Katalizör                                                      Katalizörlü   Katalizörlü   -
Net Ağırlık                                                1132 kg   1157 kg   -
Taşıma Kapasitesi   -                               493 kg   -

Silindir Sayısı   3   4   -
Ölçüler
Uzunluk                                                            3970 mm   3970 mm   -
Genişlik                                                             1682 mm   1682 mm   -
Yükseklik                                                           1462 mm   1462 mm   -
Bagaj Kapasitesi                                             280 lt   280 lt   -
Yakıt Kapasitesi
Yakıt Tankı Hacmi                                                    45 lt   45 lt   -
Oktan   -   -   -
Tekerlekler
Tekerlek Ölçüleri                                        175/70 R 14   175/70 R 14   -
Yakıt Tüketimi
Ortalama Yakıt Tüketim                           3,8 lt   4,2 lt   -
90 km ile yakit tuketimi   -   -   -
120 km ile yakit tuketimi   -   -   -
Performans
Azami Sürat                                                     170 km/h     180 km/h   -
Aracın Torku   180   230   -
Sudan Geçiş Yüksekliği   -

Polo 1.2 lt TDI 75 PS Trendline                  35.800,00
Polo 1.6 lt TDI 90 PS Comfortline                               38.700,00
Polo 1.6 lt TDI 90 PS Tiptr. DSG Comfortline             43.400,00
Polo BlueMotion BlueMotion                                         38.700,00

bence 1,6 3000 daha verip comforta binmek daha mantıklı   varsın 100 km de 1 litre fark etsin 132 yakacağına 158 yaksın  

aralarındaki fark ortalama ne yaktıgında belli olmaz şehir içinde fark ediyo bluemotion start/stop sayesinde daha az yakıyo
ki zaten amaç performans olduktan sonra 45 e gti var olmadı golf daha mantıklı performans için bence 1.2 polo çok iyi
Gönderen: ahmetceylan - 20 Eylül 2011, 23:48:12
bende 1.2 tdı kullanıyorum..motor olarak süper yakıt çok az , performans umduğumdan fazlasını yakaladığımı düşünüyorum. tavsiye ederim
Gönderen: megakedi - 27 Aralık 2011, 23:37:07
arkadaşlar,

Dizel araç almayı düşünenlerdenim ancak sürekli araştırıyorum. Yurt dışı forumlarda insanlar 1.6 TDİ yeni filtreli comman rail motorlarda kan ağlıyor.
İnsanlar nefret etmişler . şok oldum.
1-DPF(dizel filtre) ışık sorunu hep var. Araba 2 haftalık servise gidiyorlarmış. Satıcılar 4. viteste 100 kmyapın diye öneriyorlarmış. Yeni arabada olur mu bu ?:))
2-benzin tüketimi yalan diyorlar. çok fark varmış. 40mpg yani 5.88 lt karma yolda bile düşemedik diyorlar.
3- birinde de koltuk katlanmış fotosu var. Koltuk arkaları orjinal fotodan çok farklı.
bkn
http://evingar.www.idnet.com/polo_review.html

diğer yorumlar. tabi ingilizce ama translate yada bilen birilerine okutun.
Benzer sorunlar Özellikle DPF ışık yanma sorunu. Filtreden dolayı araba aniden şehir içinde hızlanıyormuş gibi sorunlar yaşan var mı?

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/firstdrives/235775/vw_polo_16_tdi.html
Gönderen: AG0463 - 28 Aralık 2011, 00:58:01
herhangi bi bilgim yok ancak koltuklarla ilgili olarak. o arkası dediğiniz ön koltukların arkası deil. arka koltukları 180 dereceye yakın katlayabilmek icin arka koltukları cıkarıp araya koymuslar. arka koltukların alt tarafı yani onlar =)
Gönderen: VWci - 28 Aralık 2011, 07:38:53
herhangi bi bilgim yok ancak koltuklarla ilgili olarak. o arkası dediğiniz ön koltukların arkası deil. arka koltukları 180 dereceye yakın katlayabilmek icin arka koltukları cıkarıp araya koymuslar. arka koltukların alt tarafı yani onlar =)

Çok faydalı bir şey. Koskoca takım dolabını bile yükledim arabaya... ;)
Gönderen: MasterWK - 28 Aralık 2011, 10:31:54
arkadaşlar,

Dizel araç almayı düşünenlerdenim ancak sürekli araştırıyorum. Yurt dışı forumlarda insanlar 1.6 TDİ yeni filtreli comman rail motorlarda kan ağlıyor.
İnsanlar nefret etmişler . şok oldum.
1-DPF(dizel filtre) ışık sorunu hep var. Araba 2 haftalık servise gidiyorlarmış. Satıcılar 4. viteste 100 kmyapın diye öneriyorlarmış. Yeni arabada olur mu bu ?:))
2-benzin tüketimi yalan diyorlar. çok fark varmış. 40mpg yani 5.88 lt karma yolda bile düşemedik diyorlar.
3- birinde de koltuk katlanmış fotosu var. Koltuk arkaları orjinal fotodan çok farklı.
bkn
http://evingar.www.idnet.com/polo_review.html

diğer yorumlar. tabi ingilizce ama translate yada bilen birilerine okutun.
Benzer sorunlar Özellikle DPF ışık yanma sorunu. Filtreden dolayı araba aniden şehir içinde hızlanıyormuş gibi sorunlar yaşan var mı?

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/firstdrives/235775/vw_polo_16_tdi.html

1. dizel filtre sorununu bu forumda hiç duymadım. + her şikayet sonucu ürünlerdeki sorunlar giderilir yeni üretimlerde.
arada yüksek devir yapınca (2bin üstü) sorun olmadığını duydum. Yüksek devirin nedeni o parçanın ısısını arttırıp filtredeki kurumları yok etmek.
2. yakıt tüketimi kışın artıyor(kış verileri baz alınmış), hatta veriler haftalık düzenlenmiş ki bunun günlere dağılımında gün içinde kısa mesafe yol aldığını gösterir. Kış + Kısa mesafe = Fazladan tüketim.
Ama yazın tadına doyamıyorsun dizelin
3. arka koltuktaki oturduğumuz yer orda gözüken. farkın nedeni üstteki fotoğraf deri kaplama, alttaki normal kumaşlı gelen polo.
Gönderen: megakedi - 28 Aralık 2011, 21:32:46
Evet arka koltuklar ama malzeme farkından kaynaklanan kötü görüntüyü kastetmiş sahibi. İnternette bulunan fotoğraflar donanımlı aracın olabilir. İnsanlar alırken heyecandan dikkat etmeyebiliyorlar. üzülür insan 40.000 verinde kumaş kaplama görünce tabi
Gönderen: megakedi - 28 Aralık 2011, 21:41:48
1. dizel filtre sorununu bu forumda hiç duymadım. + her şikayet sonucu ürünlerdeki sorunlar giderilir yeni üretimlerde.
arada yüksek devir yapınca (2bin üstü) sorun olmadığını duydum. Yüksek devirin nedeni o parçanın ısısını arttırıp filtredeki kurumları yok etmek.
2. yakıt tüketimi kışın artıyor(kış verileri baz alınmış), hatta veriler haftalık düzenlenmiş ki bunun günlere dağılımında gün içinde kısa mesafe yol aldığını gösterir. Kış + Kısa mesafe = Fazladan tüketim.
Ama yazın tadına doyamıyorsun dizelin
3. arka koltuktaki oturduğumuz yer orda gözüken. farkın nedeni üstteki fotoğraf deri kaplama, alttaki normal kumaşlı gelen polo.

Ben zaten Vw hayranıyım. Alıcam kesin ama araştırdıkça sorun yaşayan insanları da araştırıyorum.
Tam dizel alma kararı vermişken, comman rail DPF sorunlarının çok olduğunu gördüm. VW için demiyorum zaten Başka markalarda da var . Ford'un CR motorlarında da partikül yakmak için katkı koyup 400 derece sıcaklıkta yakılabiliyormuş. Ama Vw'de katkısız mutlaka zun yol yapın yüksek devir yapın 800 derece sıcaklıkta yanabiliyormuş. Diğer forumlar da da yazdım bi arkadaş servislerde çalışan tanıdığına danışmış O da aynı şeyi söylemiş COMMAN RAİL DİZELLER kısa mesafe şehir içi kullanıcılarına uygun değil. O yüzden CR olmayan dizel almış arkadaş. Sorun yaşayan oranı düşüktür belki % 1 bile çok yüksek oran. Hatta Dizel partikül filtrenin devre dışı bırakılması (Q7 lerde) nasıl olur diye yazılar var.
Gönderen: megakedi - 28 Aralık 2011, 21:53:33
Ben zaten Vw hayranıyım. Alıcam kesin ama araştırdıkça sorun yaşayan insanları da araştırıyorum.
Tam dizel alma kararı vermişken, comman rail DPF sorunlarının çok olduğunu gördüm. VW için demiyorum zaten Başka markalarda da var . Ford'un CR motorlarında da partikül yakmak için katkı koyup 400 derece sıcaklıkta yakılabiliyormuş. Ama Vw'de katkısız mutlaka zun yol yapın yüksek devir yapın 800 derece sıcaklıkta yanabiliyormuş. Diğer forumlar da da yazdım bi arkadaş servislerde çalışan tanıdığına danışmış O da aynı şeyi söylemiş COMMAN RAİL DİZELLER kısa mesafe şehir içi kullanıcılarına uygun değil. O yüzden CR olmayan dizel almış arkadaş. Sorun yaşayan oranı düşüktür belki % 1 bile çok yüksek oran. Hatta Dizel partikül filtrenin devre dışı bırakılması (Q7 lerde) nasıl olur diye yazılar var.
Yeni CRTDİ motor sahibi olan arkadaşlardan yorumlar gelirse sevinirim. DPF sorunu mitini ortadan kaldıralım.
"40.000 km deyim standart servis dışınıda servise gitmedim, hiç sorun yaşamadım". yorumları duymak isterim.
Gönderen: AG0463 - 29 Aralık 2011, 00:36:23
20bin oldu benim. 15bin de girdim servise. sık sık yuksek devirli kullandığım icin daha bi sorun cıkmadı =) cıkmaz da umarım =)
Gönderen: megakedi - 29 Aralık 2011, 20:48:28
saol dostum 1.6 TDİ hayalime devam edeyim.
Gönderen: n3co - 03 Ocak 2012, 23:20:03
20bin oldu benim. 15bin de girdim servise. sık sık yuksek devirli kullandığım icin daha bi sorun cıkmadı =) cıkmaz da umarım =)

bende 1.2 ile hiç bir sorun yaşamadım, galiba bende yüksek devirde kullanıyorum aracı  :tavazn: şaka bir yana 1.2 ile cok basıyorum bir gün turbo motor vs elime alacam korkuyorum.
Gönderen: kemal_koker - 04 Ocak 2012, 19:17:20
bende 1.2 ile hiç bir sorun yaşamadım, galiba bende yüksek devirde kullanıyorum aracı  :tavazn: şaka bir yana 1.2 ile cok basıyorum bir gün turbo motor vs elime alacam korkuyorum.

75 bg in umulmayacak derecede ki verdiği gücü hissetmek için basacaksın arkadaş  :tamamdir
Gönderen: guney01 - 05 Ocak 2012, 18:49:38
 sahi bizim bluemotionlarda turbo var mı?

Ben şehir içi çok basmıyorum yakıt tüketimim 5,5 civarı (şehir içi) 14 bin oldu km, bakıma giderim gelecek ay...
Gönderen: kemal_koker - 05 Ocak 2012, 19:28:01
sahi bizim bluemotionlarda turbo var mı?

Ben şehir içi çok basmıyorum yakıt tüketimim 5,5 civarı (şehir içi) 14 bin oldu km, bakıma giderim gelecek ay...

ruhsatta bile yazıyor 1,2 TDI diye  :(
Gönderen: kemal_koker - 05 Ocak 2012, 19:29:29
sende 5,5 bende 6,2 .. peki bu üstün zekalı alaman miyendizler hangi şehirin içinde sürmüşler de 4,1 ortalamayı görmüşler. vallahi ole bi yer varsa hemen taşınmalı  :D ;D
Gönderen: guney01 - 06 Ocak 2012, 09:26:49
sende 5,5 bende 6,2 .. peki bu üstün zekalı alaman miyendizler hangi şehirin içinde sürmüşler de 4,1 ortalamayı görmüşler. vallahi ole bi yer varsa hemen taşınmalı  :D ;D

bende bazen 4 küsür değerler görebiliyorum şehiriçi ama çooookkk sakin kullanman gerekiyor aracı. Yavaş ve bağırtmadan :))
Gönderen: guney01 - 06 Ocak 2012, 09:27:55
ruhsatta bile yazıyor 1,2 TDI diye  :(

Hııııı, TDİ Turbo dizel injeksiyon :) tamam
Gönderen: n3co - 06 Ocak 2012, 18:58:54

Günlük ortalama 120km şehir içi sürekli dur kalk.

150tl Opet'ten mazot alıyorum ortalama 950-980km yol yapıyorum.

Ortalamam 4.8 ile 4.9 arası değişiyor ki Ankara trafiğini bilenler bilir. :)
Gönderen: kemal_koker - 06 Ocak 2012, 19:41:42
depoyu fulledım ustunede 35 km gittim sonra menzile 1200 km verdi. bakalım ne kadar gidecek önümüzde ki hafta biter büyük ihtimalle ozaman paylaşırım.

(http://img859.imageshack.us/img859/9084/30122011177.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/859/30122011177.jpg/)

Gönderen: n3co - 06 Ocak 2012, 20:21:51
depoyu fulledım ustunede 35 km gittim sonra menzile 1200 km verdi. bakalım ne kadar gidecek önümüzde ki hafta biter büyük ihtimalle ozaman paylaşırım.

Bir kaç soru sormak istiyorum, depoyu kaç tl'ye fullediniz ve hangi marka benzinlikten. mümkünse litre fiyatınıda söylebilirsiniz.

Bu 35km ortalaması nedir ?
Gönderen: kemal_koker - 06 Ocak 2012, 20:25:50
ilk günden beri shell fuel save lt fiyatı 3,86ydı 38 ltr aldı. bu 35 km yi de 5.vitesde 70 ile giderek ortalamayı 3,4 e düşürdüm öyle elde ettim  :)
Gönderen: xabu - 10 Şubat 2012, 09:42:20
bende 1.2tdi kullanıcısıyım..araç bence son derece sessiz, içeriye ses almıyor..performans açısından hiçbir sıkıntı yaşamadım..neticede b sınıfı araç 120 beygir olsa ne yazar, sınırları bellidir.1.2tdi bluemotion donanım olarak daha iyi lakin biz alırken yoktu :)
Gönderen: TwinCept - 10 Şubat 2012, 10:04:51
Ata binen arpasını düşünmez tabiki aracı alırken 1.2 alan bilinçli alır ve biner. Ama bazı insanlarımızda 1.2 alır ferrari alığını sanır biner sonrada çok yakar der gitmiyor der  Pok atar arabaya.

Kemal süper ortalama ben haftaya yol pc aktif ettireyimde bi denicem bakalım 1.4 benzinlide o ekrana kaç yazdırıbilicem  >:D
Gönderen: o.bilge - 10 Şubat 2012, 12:59:35
Ata binen arpasını düşünmez tabiki aracı alırken 1.2 alan bilinçli alır ve biner. Ama bazı insanlarımızda 1.2 alır ferrari alığını sanır biner sonrada çok yakar der gitmiyor der  Pok atar arabaya.

Kemal süper ortalama ben haftaya yol pc aktif ettireyimde bi denicem bakalım 1.4 benzinlide o ekrana kaç yazdırıbilicem  >:D
moralin bozulur abi vallahi bak bence kışın geçmesini bekle ;D poloya mı biniyorum passata mı biniyorum dersin :D
Gönderen: kemal_koker - 03 Mart 2012, 21:05:33
ilk günden beri shell fuel save lt fiyatı 3,86ydı 38 ltr aldı. bu 35 km yi de 5.vitesde 70 ile giderek ortalamayı 3,4 e düşürdüm öyle elde ettim  :)

6 ocak günü yazmışım 3,86 dan aldım diye bugün aldım 3,99 dan :D
Gönderen: o.bilge - 03 Mart 2012, 23:23:26
aha bizimle dalga geçenleri görün şimdi. dizel de 4 lira oldu  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Gönderen: kemal_koker - 04 Mart 2012, 08:20:51
ortalamam 4,1 uzun yolda :D motorun cimri olacak kardeşşş  :bekleriz:
Gönderen: o.bilge - 04 Mart 2012, 15:55:06
şehir dışında 4,1 he. reklamlarda ortalaması 3,4 diyen elemana sormak lazım. gerçi bizim araçlara da ortalama 6,3 diyorlardı sanırım
Gönderen: kemal_koker - 10 Mart 2012, 22:04:49
reklamda uzun yola keşke 3,4 dese direk ağzı düz 3 diyor :D senin dediğin değer karma için
Gönderen: Anıl_2286 - 24 Aralık 2012, 23:58:09
Arkadaşlar merhaba,
Bende geçtiğimiz ay sıfır 1.2 TDI alarak aranıza katıldım.Sizlerin izlenimleri bu aracı tercih etmemde etkili oldu, ilk kriterim yakıt değerleri(ekonomi) idi, sizlerinde bildiği gibi B segmentinde polo 1.2 tdı rakiplerine göre vergi ve yakıt avantajı sağlıyor.Sonuç olarak aracımdan memnunum :)
Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.
Saygılar
Gönderen: cakirogluvolkan - 31 Aralık 2012, 09:17:05
Merhaba anılcım bende yeni aldım seniin gibi. hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. acaba yakıt tüketimi ne durumda bilgi verirmisin.
534 859 99 60 telefondada görüşebiliriz.
Arkadaşlar merhaba,
Bende geçtiğimiz ay sıfır 1.2 TDI alarak aranıza katıldım.Sizlerin izlenimleri bu aracı tercih etmemde etkili oldu, ilk kriterim yakıt değerleri(ekonomi) idi, sizlerinde bildiği gibi B segmentinde polo 1.2 tdı rakiplerine göre vergi ve yakıt avantajı sağlıyor.Sonuç olarak aracımdan memnunum :)
Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.
Saygılar

Gönderen: Anıl_2286 - 03 Ocak 2013, 00:02:50
Volkan kardeşim merhaba,
Aracının hayırlı olmasını dilerim, allah kaza bela vermesin, :)
Yakıt tüketimini pek deneyemedim, malum iş yoğunluğu araç henüz 1000 km'de
İlk fırsaata değerleri ölçüp paylaşırım, yakın zamanlarda Bursaya gideceğim o zaman olur herhalde,
Bu arada İstanbulda yaşıyorum, sen Ankaradasın sanırım aracı kaça aldın mahsuru yoksa paylaşırmısın,
Ben trafik sigortası dahil 35.500'e aldım 22 kasımda şeker beyazı,
Görüşmek dileği ile
Teşekkürler
Gönderen: gökhanpolizei - 17 Nisan 2014, 15:29:55
 :tamamdir