vwtr.net

Otomobil Forumu => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: Salu - 11 Nisan 2011, 18:51:55

Başlık: Sonunda poloma Atiker Lpg Taktırdım..
Gönderen: Salu - 11 Nisan 2011, 18:51:55
uzun araştırmalar sonucu aslında zavoli lpg taktırmaya karar vermiştim..bir kaç atiker kullanan arkdaşm cok memnun olduklarıını ve fiyat olarakta daha uyguna geldiğini söyledikten sonra ufak bir araştırma sonucu atiker taktırmaya karar verdim.Sabah 8,30 da servise gittim ve saat 1 de arabayı teslim aldım.(1050/10 taksit) Montaj yapan usta acıkçası yaşanabilcek veya sorun olucak unsurları söyledi.Arabanın içine takılan yakıt göstergesinde kırmızıya düştüğünde gaz bittiğini sakın sanma ortalama 60-100 kilometre arası daha yol yapabilirsin dedi.Firma bunu bilerek yaptıklarını ve yakıt bitmeden sürücülerin gaz almasını sağlıyormuş.. Ne kadar doğru bir davranıştır bilemiycem.Kullandıkca görücem.. 35 lt simit tank taktırdım.Montajıda izledim ve teknolojinin ne kadar ilerlediğini yakından gördüm.50 tl benzin aldığımda 120 km yol yapıyordum.şimdi 50 tl gaz aldım ve bakalım totalda kaç km yol yapıcam...bin km bakımına kadar yaşıyacağım sorunları ve iyi yanlarını lpg taktırmayı düşünen arkdaşlara burdan aktarıcam...

(http://img810.imageshack.us/img810/84/resim1531.jpg) (http://img810.imageshack.us/i/resim1531.jpg/)
(http://img812.imageshack.us/img812/6514/resim1532.jpg) (http://img812.imageshack.us/i/resim1532.jpg/)
(http://img191.imageshack.us/img191/1813/resim1539.jpg) (http://img191.imageshack.us/i/resim1539.jpg/)
(http://img855.imageshack.us/img855/7787/resim1540.jpg) (http://img855.imageshack.us/i/resim1540.jpg/)

Başlık: Ynt: Sonunda poloma Atiker Lpg Taktırdım..
Gönderen: gemicipolo - 11 Nisan 2011, 20:21:04
hayırlı olsunn . arızasızz, kazasızzz günler:)
Gönderen: gemicipolo - 11 Nisan 2011, 20:22:30
uzun araştırmalar sonucu aslında zavoli lpg taktırmaya karar vermiştim..bir kaç atiker kullanan arkdaşm cok memnun olduklarıını ve fiyat olarakta daha uyguna geldiğini söyledikten sonra ufak bir araştırma sonucu atiker taktırmaya karar verdim.Sabah 8,30 da servise gittim ve saat 1 de arabayı teslim aldım.(1050/10 taksit) Montaj yapan usta acıkçası yaşanabilcek veya sorun olucak unsurları söyledi.Arabanın içine takılan yakıt göstergesinde kırmızıya düştüğünde gaz bittiğini sakın sanma ortalama 60-100 kilometre arası daha yol yapabilirsin dedi.Firma bunu bilerek yaptıklarını ve yakıt bitmeden sürücülerin gaz almasını sağlıyormuş.. Ne kadar doğru bir davranıştır bilemiycem.Kullandıkca görücem.. 35 lt simit tank taktırdım.Montajıda izledim ve teknolojinin ne kadar ilerlediğini yakından gördüm.50 tl benzin aldığımda 120 km yol yapıyordum.şimdi 50 tl gaz aldım ve bakalım totalda kaç km yol yapıcam...bin km bakımına kadar yaşıyacağım sorunları ve iyi yanlarını lpg taktırmayı düşünen arkdaşlara burdan aktarıcam...

50 tl lik gazla ş.içi 210 km falan gıdersın
Gönderen: yakkir - 11 Nisan 2011, 20:39:55
Hayırlı olsun ,bende 29 martta zavoli taktırmıştım 40 tl lik gaz aldım.Tamamı şehir içi 124 km gittim bugün akşam kırmızı ışık yandı gaz bitene kadar bineceğim net rakamı aktarırım.
Gönderen: ASFALT FARESİ - 11 Nisan 2011, 21:15:08
ben 50 tl gazla uzun yol 300 km rahatlıkla yapıyorum...
Gönderen: ReDDeviL - 11 Nisan 2011, 21:36:36
Hayirli olsun
Gönderen: Kursat - 11 Nisan 2011, 22:47:05
Hayırlı olsun, Allah sıkıntısız ve ekonomik kullanımlar nasip etsin (=
Gönderen: atego - 12 Nisan 2011, 01:36:21
Hayırlı olsun, çok değil 1 sene önce 50 TL ile 370 km yol gitmiştim :) Şu an 30 TL ile 160 km aşırı dikkat edince yakaladığım değer ama bir daha öyle kullanmayı istemiyorum araba küsüyordu neredeyse bana :)
Gönderen: rsb - 12 Nisan 2011, 10:50:20
hayırlı olsun kardeşim inş bence taktırcam atiker çok revaşta şu sıralar dusunmuyo değilim hani ... öncelikli olarak guvenliği one çekiyorum ve lastik alcam aracıma sonrasında  ise lpg geliyo ... aslında once lpg alsam lastik parası beleşe geliyo ama  .....
Gönderen: relaxizmir - 12 Nisan 2011, 11:26:25
Hayırlısı olsun.
Benim merak ettiğim şey aracın çekişinde yada ivmelenmesindeki azalma (illaki olmuştur ama) çok fazla belli oluyormu ? Birde ruhsata işletirken ekstra bir ücret ödemen gerektimi?
Gönderen: Salu - 12 Nisan 2011, 13:03:58
Hayırlı olsun, Allah sıkıntısız ve ekonomik kullanımlar nasip etsin (=

Allah razı olsun cok tşkr ederimçç
Gönderen: Salu - 12 Nisan 2011, 13:07:02
Hayırlısı olsun.
Benim merak ettiğim şey aracın çekişinde yada ivmelenmesindeki azalma (illaki olmuştur ama) çok fazla belli oluyormu ? Birde ruhsata işletirken ekstra bir ücret ödemen gerektimi?

İlk takıldıktan sonra aracımda gaza bastığımda gitmeme gibi bir sorun yaşadım.. götürdüm servise boğaz kelebeğini temizlediler ve suan için bir sıkıntı yok.85 km yol yaptım .. aracım otomatik vites ve benzindemi gazda mı gidiyorm farketmiyorm..160-170 yüksek devirlerde bir ara benzine atıp sonra tekrar gaza alıyor kendini arac..Bin kilometreye kadar bu ayarlarda kullanmamı söylediler sonra tekrar ayar yapılcakmış ozmana kadar iyi veya kötü sorunları anlıycam..Rustata haftaya işleticem .. Yapacağım ödemeleri size bildiririm...
Gönderen: yakkir - 12 Nisan 2011, 13:52:55
Hayırlısı olsun.

Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım arabam 75.000 Km de ve bakımlı.Perfonmansda öyle belirgin bir değişiklikte farketmedim.İlk aldığım gün düz yolda klima açık hız yaptım ,yavaşladım, durdum rolantide devirde herhangibir oynama olmadı.
Ama dediğim gibi gazla  daha 125 Km oldu ilertleyen zamanlardada ımarım sıkıntı olmaz.Takan ustanın işçiliğde önemli tecrübeli bir yerde montajı çok önemli.
Takan Usta araç benzinde çalışırken herhangi bir sorunu yok ve bakımlıysa LPG de sıkıntı  yaşanma durumu olmaz dedi.
Gönderen: relaxizmir - 13 Nisan 2011, 17:29:21
Hayırlısı olsun arkadaşım.Benimde niyetim var ama bir taraftanda hiç istemiyorum.galiba en iyisi TDI almak olacak.Hem dizel hem turbo.
Gönderen: nesquik - 13 Nisan 2011, 18:16:51
bende 1,6 16 valf golf var.
atiker kullanıyorum.
50 liralık gaz ile şehir içi şehir dışı ortalama 270 km felan yapıyordum 1-2 ay öncesine kadar ama bu aralar ayar kaçtı sanırım 230-240 km ye düştü.
ayar yaptırmaya götürdüm, bu oran yüksek dediler ve düşürdüler şimdi daha az yakmasını bekliyorum.
77 TL gaz aldım ayardan sonra şu an araba 248 km'de ve son yeşil can çekişiyo, kırmızı yanıncada en az 120 km gitsem ortalam 370 km diye hesaplıyorum.
Gönderen: Salu - 13 Nisan 2011, 22:34:31
50 tlik gaz  almıştım suan aracım 185 kmde ve kırmızı yanmaya başladı..lpg bitttiğini nasıl anlıycam _? birde bugün 2 kere ışıklarda araba istop etti lpg taktırdıktan sonra.. yolda giderkende  bir kere istop etti ne yapmam gerekli sizce.. inşalalh büyük bir sorun değildir.canım cok sıkıldı bu olaya.daha önce hiç istop etmezdi yoldayken arabam..
Gönderen: ASFALT FARESİ - 13 Nisan 2011, 23:44:22
bendede oldu giderken usta cihaza bagladı bujiler deişecek dedi değiştirdi bidahada stop falan olmadı gaz ayarındanda olabilir
gaz bitince kırmızı yanar öter altta yeşil yanıp sönüyosa gaz bitmiş benzindesin
Gönderen: Salu - 14 Nisan 2011, 00:31:13
bendede oldu giderken usta cihaza bagladı bujiler deişecek dedi değiştirdi bidahada stop falan olmadı gaz ayarındanda olabilir
gaz bitince kırmızı yanar öter altta yeşil yanıp sönüyosa gaz bitmiş benzindesin

tşkr ederim yardımlarınız için.. yarın tekrar servise gidip bilgi alıcam istop etme nedenleri için... Yeşil ışıkla kırmızı sabit yanıyor suan.. gaz bitmeden dolum yapmak istemiyorm.kaç km gittiğimi hesaplamak için.
Gönderen: hasoci - 14 Nisan 2011, 00:32:00
Atiker güzel seçim usta, kazasız belasız... benim tank 27 tl civarında alıyor, şehir içi 260 km ye yakın gidiyor, arada denizli ye gidip geliyoz, devirinde kullandımmı 300 km yi buluyorum. Gazın bitince uyarı sesi geliyor zaten anlaki benzindesin, benzindede çeyrek depodan pek düşmemeni tavsiye ederim!!
stop etme olayına gelince boğaz kelebeği olabilir devir saati sabitse gaz ayarı düşük olabilir yada buji... can sıkacak bi durum yok  :tamamdir
Gönderen: Salu - 14 Nisan 2011, 00:37:39
Atiker güzel seçim usta, kazasız belasız... benim tank 27 tl civarında alıyor, şehir içi 260 km ye yakın gidiyor, arada denizli ye gidip geliyoz, devirinde kullandımmı 300 km yi buluyorum. Gazın bitince uyarı sesi geliyor zaten anlaki benzindesin, benzindede çeyrek depodan pek düşmemeni tavsiye ederim!!
stop etme olayına gelince boğaz kelebeği olabilir devir saati sabitse gaz ayarı düşük olabilir yada buji... can sıkacak bi durum yok  :tamamdir

lpg taktırtmadan bir gün önce bujilerimi değiştirttim.Boğaz kelebeğinede baktırttım ama. araba ışıklara gelince stop edicek gibi oluyor.. devir cok düşüyor.. lpg taktırdıktan sonra oldu.suana kadar memnunum ama  .. cok büyük sorunlar değil benm için.
Gönderen: hasoci - 14 Nisan 2011, 00:42:26
adaptasyonu yapıldı herhalde değil mi? Benimde geçen tekledi mesela, en son çalıştırdıktan sonra ara gazı verim 3bin devire filan çıkardım sonra bişey kalmadı :) pislik mi geldi artık nedir çözemedim bende  :o
Gönderen: Salu - 14 Nisan 2011, 00:47:03
adaptasyonu yapıldı herhalde değil mi? Benimde geçen tekledi mesela, en son çalıştırdıktan sonra ara gazı verim 3bin devire filan çıkardım sonra bişey kalmadı :) pislik mi geldi artık nedir çözemedim bende  :o

lpg taktırdıktan sonra yüksek devirlerde kullanıyorum .. otomatik vites aracım .. benzinden sonra gazı kökleyip gitmenin mutluluğunu yaşıyorum :) yarın tekrar aracı göstericem.. adaptaasyonla ilgili bir sorun olabilir dediğiniz gibi..
Gönderen: rsb - 14 Nisan 2011, 10:03:58
 valla inş büyük problemlerin olmaz ... ben bi süre için lpg işini askıya aldım vazgeçtim takmaktan ama  inş senin için hayırlısı olur ;)
Gönderen: ahmetceylan - 14 Nisan 2011, 18:45:01
hayırlı olsun süleyman... allah kaza bela vermesin...

görmüşken hemen jantlarını sormak istiyorum ölçüleri nedir vede spor yay amortisör varmı ?
Gönderen: Salu - 14 Nisan 2011, 20:18:03
valla inş büyük problemlerin olmaz ... ben bi süre için lpg işini askıya aldım vazgeçtim takmaktan ama  inş senin için hayırlısı olur ;)

bugünde 40 km kadar kullandım hiç porblem yaşamadım.. araba alışıyordur heralde lpg sisteme...
Gönderen: Salu - 14 Nisan 2011, 20:19:06
hayırlı olsun süleyman... allah kaza bela vermesin...

görmüşken hemen jantlarını sormak istiyorum ölçüleri nedir vede spor yay amortisör varmı ?

tşkr ederim ... 15" jant var .... 195/50R15  lastik var aracımda.. spor yay alıp takmadım fiyatları yüksek olduğundan..üstündeki yaylardan 1,5 bakla kestirdim.tam oldu.
Gönderen: Salu - 14 Nisan 2011, 20:21:36
Atiker taktıralı 3 gün oldu...50 tl gaz almıştım pazartesi günü suan 225 km yol yapmışım ve hala gazda gidiyorum....
Gönderen: nihilist_deniz - 14 Nisan 2011, 22:55:25
Hayırlı olsun .Bende dün taktırdım.
Bugun arabaya bindim tüpte sürerken araç 1. vites 2, 3 ve 4. viteste sanki gaz yemiyor titriyordu. Yarın taktırdığım yere götürüp gösterecem ve  dün lpgyi fulledim bir 120 km kadar gittim sonra aynı aldığım yerden fulledim 28 tl 12 küsür lt doldurdu buda baya yüksek gösteriyor. bakalım artık.
Gönderen: Salu - 14 Nisan 2011, 23:11:31
Hayırlı olsun .Bende dün taktırdım.
Bugun arabaya bindim tüpte sürerken araç 1. vites 2, 3 ve 4. viteste sanki gaz yemiyor titriyordu. Yarın taktırdığım yere götürüp gösterecem ve  dün lpgyi fulledim bir 120 km kadar gittim sonra aynı aldığım yerden fulledim 28 tl 12 küsür lt doldurdu buda baya yüksek gösteriyor. bakalım artık.

aynı sorun bendede oldu. servise götürdüm düzellttiler..gaz basıyorum gaz yemiyor araba aynısı benim aracta oldu...hayırlı olsun sizede.inşallah sorunsuz kullanırsınız.gazla ile illgili sıkıntılarınızı kesinlikle servise bildirin.
Gönderen: nihilist_deniz - 14 Nisan 2011, 23:16:06
aynı sorun bendede oldu. servise götürdüm düzellttiler..gaz basıyorum gaz yemiyor araba aynısı benim aracta oldu...hayırlı olsun sizede.inşallah sorunsuz kullanırsınız.gazla ile illgili sıkıntılarınızı kesinlikle servise bildirin.

Tşk ederim ve size de tekrardan hayırlı olsun. Size de güle güle kullanmak nasip olsun.

Umarım bendeki sorunda yarın çözülür.
Gönderen: ASFALT FARESİ - 15 Nisan 2011, 09:07:21
opet aygaz euro lpg yi arac cok yakar ama arac atiktir incetilmiş yakıt
milangazdan almanızı tavsiye ederim arac okadar atak olmaz ama depode km farkını göreceksiniz fazla gittiğini
Gönderen: rsb - 15 Nisan 2011, 09:55:50
süleyman  bu orjinal yaylarından 1.5 bakla kestirdikten sonra  arkaya 2-3 kişi bindiğinde sürtme falan oluyomu? ben 185/60/13 lastikle kullanıcam ... ne kadar yay kestirceğimi bilmiyorum yada   spor yaymı alsam onuda bilmiyorum ...  4,5  yaylara  240 tl fiyat çektiler ...
Gönderen: nizam - 15 Nisan 2011, 10:15:18
kestirmeyin su yayları canınızdan kıymetli mi ?
Gönderen: rsb - 15 Nisan 2011, 10:41:53
kestirmeyin su yayları canınızdan kıymetli mi ?

zararları nedir ?? ben pek anlamadıgım için biraz aydınlatırmısın beni?
Gönderen: nizam - 15 Nisan 2011, 11:10:02
orjinal süspansiyonu değiştirmeden aracı yere yakınlaştırmak mümkünmü?? (http://www.vwtr.net/forum/golf-i/ynt-orjinal-suspansiyonu-degistirmeden-araci-yere-yakinlastirmak-mumkunmu-t5338.0.html;msg55804#msg55804)

mk^3ümü PISMAK için ne yapmam lazım  (http://www.vwtr.net/forum/golf-iii/mk3umu-pismak-icin-ne-yapmam-lazim-t19109.0.html)

Gönderen: Salu - 15 Nisan 2011, 12:27:43
süleyman  bu orjinal yaylarından 1.5 bakla kestirdikten sonra  arkaya 2-3 kişi bindiğinde sürtme falan oluyomu? ben 185/60/13 lastikle kullanıcam ... ne kadar yay kestirceğimi bilmiyorum yada   spor yaymı alsam onuda bilmiyorum ...  4,5  yaylara  240 tl fiyat çektiler ...

acıkca söyleyim arkaya 2-3 kişi bindiriyorsanız kesinnlikle kestirtmetyin sürter..Arkaya bir kişi oturtuyorum en fazla sürtme olmuyor.2 kişi bindiğinde sürtüyor ve rahatsız edici..Ben 1,5 bakla ön ve arkalardan kesdirdim.Genelde 2 kişi gezediğim için bir sorun yaşamıyorum.Ailemden birileride biniyorsa hafifleri arkaya atıyorum :)
Gönderen: rsb - 15 Nisan 2011, 12:38:49
valla  benim arkaya 2 kişide biniyo 3 kişide biniyo hatta bazen 3,5 kişide biniyo :D :D

spor yay bakındım birazda  markada emin olamadım ...
apex
eibach
vogtland ....
bu üçünden hangisini tercih etsem acaba ?
Gönderen: Salu - 15 Nisan 2011, 12:40:52
valla  benim arkaya 2 kişide biniyo 3 kişide biniyo hatta bazen 3,5 kişide biniyo :D :D

spor yay bakındım birazda  markada emin olamadım ...
apex
eibach
vogtland ....
bu üçünden hangisini tercih etsem acaba ?

2 veya 3 kişi binerse inanın camurluk üstünde gidersiniz :) cok sürterr.. forumda araştırn marka olarak. alıcaksanızda memnun olan arkdaşlar ne taktıysa o markadan alın
Gönderen: rsb - 15 Nisan 2011, 12:59:02
teşekkürler fikirlerin için ... lpg ile ilgili yorumlarını bekliyorum belki tekrardan fikrim değişebilir de takabilirim :D bu kararsızlık insanı öldürür valla...
Gönderen: yeni polocu - 15 Nisan 2011, 14:29:43
lpg hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler benim araçta otomatik ve görüşlerinizi bende merakla takip ediyorum bende taktırmayı düşünüyorum bakalım hayırlısı
Gönderen: Salu - 15 Nisan 2011, 16:07:49
Pazartesi sabahı atiker sıralı sistem taktırdım.. 50 tl gaz almıştım ve bugün bitti.262 km yol yaptım.(190 kuruş yaktı) Aracım 1,6 otomatik vites. .benzinliyken 50 tl benzinle 100-120 km arası yol yapıyordum(410 kuruş yakıyordu) arada cok fark var gerçekten.rahatca basıyorum istediğim gibi geziyorum artık...Suan için büyük bir sorun yaşamadım inşallahta yaşamam..190 kuruş yakması cok iyi .cok sevindim.terar 50 tl gaz aldım..bu sefer daha yumuşak kullanıcam aracı.bakalım kaç km yol yapıcam...
Gönderen: rsb - 15 Nisan 2011, 17:04:09
bakım için ne zaman gideceksin .??  hani belli bi bakımdan sonra   yakıt duser falan diyolar ya ?
Gönderen: Salu - 15 Nisan 2011, 17:53:45
bakım için ne zaman gideceksin .??  hani belli bi bakımdan sonra   yakıt duser falan diyolar ya ?

Bin kilometre geçtikten sonra bakıma gidicem...Evet bende öyle duydum.bakımdan sonra biraz  daha düşermiş lpg yakımı.hayırlısı
Gönderen: rsb - 15 Nisan 2011, 18:05:29
şeytan dürtüyo bendemi taktırsam ???  19 kuruştan bahsediyosun valla  super bişey :D ben 25 kuruşa kadar  razıyım ...
Gönderen: Salu - 15 Nisan 2011, 18:20:42
şeytan dürtüyo bendemi taktırsam ???  19 kuruştan bahsediyosun valla  super bişey :D ben 25 kuruşa kadar  razıyım ...

Geçen ay arabamı takas cıkarmıştım.. dizel bir araçla takas edicektim.burda lpg kullanan arkdaşların fikilrleriyle karar verdim lpg taktırmaya..İnanın 250 kuruşa kadar razıydım ben :) ama şimdi kendim kullanıp görünce heleki 190 kuruş yakması cok memnun etti beni..Aylık 250 tl benzin alma limitim vardı..yarı yarıya düşücek ve cebimede para kalıcak bu sayede.Bence iyi düşünün ve boşa benzine okadar para vermeyin.
Gönderen: rsb - 15 Nisan 2011, 18:25:24
şimdi aradım bayrampaşada atılım gaz diye bi yer varmış konustum adamla epey ... makul geliyo ... eğer 25  kuruş gibi değerlere düşecekse ki inş düşer takmayı düşünüyorum tabiki bu sırada  seninde izlenimlerini takip etmekteyim ... 1000 tl otogaza para vermeyip benzinle en fazla gideceğim yol 2000-2200 km ... ben bu km yi 500-550 tl ye kat edersem buda tahmini olarak 6 ay civarında  lpg  kendi kendini amorti ediyo .. bu bilemedin 8 ay bile olsa değer gibi geliyo ... pişmanlık yaşamak istemiyorum ama  bakalım neler olacak ...
Gönderen: Salu - 18 Nisan 2011, 00:16:38
şimdi aradım bayrampaşada atılım gaz diye bi yer varmış konustum adamla epey ... makul geliyo ... eğer 25  kuruş gibi değerlere düşecekse ki inş düşer takmayı düşünüyorum tabiki bu sırada  seninde izlenimlerini takip etmekteyim ... 1000 tl otogaza para vermeyip benzinle en fazla gideceğim yol 2000-2200 km ... ben bu km yi 500-550 tl ye kat edersem buda tahmini olarak 6 ay civarında  lpg  kendi kendini amorti ediyo .. bu bilemedin 8 ay bile olsa değer gibi geliyo ... pişmanlık yaşamak istemiyorum ama  bakalım neler olacak ...

Durumunuz olursa iyide bir usta bulursanız taktırın derim.Atiker zavoli brc. bende üçü arasında kararsız kalmıştım ama anladımki markadan önce montajı yapacak ustanın iyi olması gerekiyor.yoksa diğer pahalı markalarıda taktırıp sorun yaşayanlar var.350 km oldu taktıralı suan sorunsuz yola devam ediyorm.iyikide taktırmışım.
Gönderen: danniel - 20 Nisan 2011, 23:26:46
slm;konunuza bıraz ortak olucam.kusura bakmayın.benım aracımda 98 1.4 16v sportlıne ben aracıma taktıralı 1 sene oldu.atıker marka daha 1 kere ne bakım ne sorun yasamadım.benım bıraz daha az yakıyo otomatık vıtes olmamasından kaynaklanıyor bence 55 tl gazla 310 km gıbı bırsey gıdıyorum 175 kurus falan super rakamlar bunlar!!!bence zaman kaybetmeyın derım kolay gelsın
Gönderen: KAAN60 - 22 Nisan 2011, 18:03:13
bende atiker taktırmaya karar verdim ve uzun zamandır araştırıpta bulduğum ustanın yanına gittim ustayla konuşabilmek için 20 dk bekledim dükkanın önü araç dolu. sonunda konuştuk kafamdaki soruları aktardım forumda lpgde sorun yaşayan arkadaşların sorunlarını sordum ustanın yaptığı işleri takip ettim ve kendisine polom konusunda tambir kıl olduğumu söyledim  :D oda işi konusunda tambir kıl olduğunu söyledi baya güldük ;D ve 5 mayısa gün aldım hadi hayırlısı arkadaşlar... bu arada tamda o gün benzinliğe girdiğimde benzin lambam yandı 30 tl lik benzin aldım ve 90 km de tekrar yandı hayret içerisindeyim 333kr denk geliyor. sehir içi! 400 kr yakardı normalde polom lpgden korktu sanırım :) iyi sürüşler arkadaşlar.
Gönderen: rsb - 22 Nisan 2011, 18:54:28
bende  bi lpg istasyonuna sokayım bari :D benimkide korksun :D  ama ne kadar korkarsa korksun  yakıtım 60 kurusun üstüne  cıkmaya basladı :(
Gönderen: danniel - 22 Nisan 2011, 20:59:22
rsb;arkadasım senın araban kusura bakma ama yakmıyo bence ıcıyo normal degıl
Gönderen: rsb - 22 Nisan 2011, 22:39:39
valla kusurluk bişey yok hocam  gerçekten afedersiniz ama bu işin b*ku çıktı 50 kuruşa eyvallah derken 60 kuruşa çıktı ... :(
Gönderen: Salu - 23 Nisan 2011, 01:09:19
valla kusurluk bişey yok hocam  gerçekten afedersiniz ama bu işin b*ku çıktı 50 kuruşa eyvallah derken 60 kuruşa çıktı ... :(

Cok cok fazla hemde. normal değil öyle yakması.. benm aracım otomatik vites 410 yakıyordur normal diyordum.. sizin aracınız size düşman heralde :) lpg taktırdm 60 tl gaz aldım ve hep sert hızlı kullandım 274 km de gaz bitti bugün.210 kuruş yakıyor.
Gönderen: rsb - 23 Nisan 2011, 11:04:34
20 tl  ye 30 km :D :D   60 tl ye 90 km :D
Gönderen: erco - 23 Nisan 2011, 11:06:09
20 tl  ye 30 km :D :D   60 tl ye 90 km :D

Bence lpgden önce aracını bi servise götür. Lpg taksan onu da çok yakacak. Önce bi motoru düzelt :tamamdir
Gönderen: rsb - 23 Nisan 2011, 11:27:27
sıkıntı nerede bilmiyorumki valla  bujileri  değişcem benzin filtresini değişcem trigeri değişcem başka ne değişcem?
Gönderen: gemicipolo - 23 Nisan 2011, 17:08:06
sıkıntı nerede bilmiyorumki valla  bujileri  değişcem benzin filtresini değişcem trigeri değişcem başka ne değişcem?
yağ değişimine ne kadar kaldı? bundan önce sen mi değiştirmiştin
Gönderen: rsb - 23 Nisan 2011, 19:30:09
yağ değişimine ne kadar kaldı? bundan önce sen mi değiştirmiştin

yağ+ yag filtresi + hava filtresi degiseli bi ay olmadı ... kendim değiştim
Gönderen: Salu - 23 Nisan 2011, 22:32:39
Bir iki gündür aracımda stop etme derdi başladı.atiker servisine gittim ve boğaz kelebeğini temizletip adaptasyon ayarı yaptırmamı söylediiler.( kendileri adaptasyon yapamıyorlarmış .. bir cihaza bağlanıp yapıyormuşuz ) daha önce yaptırmadığım için bilmiyorum bende... pazartesi edremitte bir servise gidip sorunu çözdürcem inşallah.
Gönderen: gemicipolo - 23 Nisan 2011, 22:59:22
yağ+ yag filtresi + hava filtresi degiseli bi ay olmadı ... kendim değiştim

bujiler önemlii. 25 - 30 lira bişi
Gönderen: rsb - 24 Nisan 2011, 00:51:42
pazartesi yada salı gunu kucuk caplı bi bakım olcak ...trigerde dahil ... baska yapmam gereken ne olabilir acaba ? hazır triger işciligi vericem ne yaptırayım  baska ?
Gönderen: danniel - 28 Nisan 2011, 00:48:04
slm rsb trıger benımde degıstırmeyı dusunuyorum acaba ne kadar tuttu?ıscılıksız
Gönderen: rsb - 28 Nisan 2011, 10:33:17
henüz yaptıramadım bu cumartesi  bırakıcam arabayı  ... işcilik dahil 250 tl yaptırcam ...  şuan enjektörlerimi temizlettim boğaaz kelebegini temizlettim  kucuk çaplı bi temizlik oldu 120 tl verdim ... katalizörü elimize aldık :) onada 60 tl verdim  cumartesi trigerede 250 vercez ... geriye bi tek baskı balata kalıyo ondan sonra  ver elini  guzel yurdumun yolları :D
Gönderen: nizam - 28 Nisan 2011, 11:08:51
devirdaim pompasını kontrol ettir yaz günü canını yakmasın
Gönderen: rsb - 28 Nisan 2011, 12:35:32
devirdaim pompasını kontrol ettir yaz günü canını yakmasın

devirdaim pompası da değişecek galiba büyük ihtimalle trigerle beraber ... bi kaç şey saymıştı cunku o fiyata dahil ...
Gönderen: danniel - 28 Nisan 2011, 21:44:48
slm;yalnız bana ıscılık dahıl 400 tl gıbı rakamlardan bahsettı basarı servıs ama sadece trıger degıl onun ıcınde bılyası sonra bırsey daha oluyo cunku blldıgım kadarıyla bu parcalar bırbırıne baglı calıdsıyo hepsının fıyatı buydu.
Gönderen: rsb - 28 Nisan 2011, 23:34:58
tamam  hepsi dahil 250 tl ye yaptırcam ben ... devirdaim pompası bilya kayış + işçilik ...
Gönderen: danniel - 04 Mayıs 2011, 22:55:32
cok ıyı fıyat gule gule kullan
Gönderen: atego - 04 Mayıs 2011, 23:05:20
Fiyat gerçekten çok iyi, bana 500 fiyat verdiler. Gerçi 16v lerin triger bakımı daha tuzlu oluyormuş :(
Gönderen: rsb - 05 Mayıs 2011, 09:07:40
valla bana 250 bile fazla geldi ama  adamların 2-3 saatini alıyo ve aldığı işçiliğin hakkını veriyolar ...
Gönderen: danniel - 05 Mayıs 2011, 18:42:21
slm;rsb sızın aracınız 8 v mı?
Gönderen: predator - 05 Mayıs 2011, 19:18:48
Merhaba aracım polo 6n2 1,4 16v  çok yakmasını gerektirecek yaptığım işlemler 1. katalizör iptali 2. orta susturucu iptali 3. 51mm komple boru baştan sona 4. sebring performans egzos  5. 16 inç cantlar   kaç paramı yakıyor? şehir içi 40-45kr   rsb nickli arkadaşa burdan soruyorum  dostum araca naptında 60kr yakıyor ?
Gönderen: rsb - 06 Mayıs 2011, 00:50:52
en ufak birşey yok araçta ...  aracım 1,6   8V  75 hp fabrika çıkış hali  13 jant standart lastikler ...
Gönderen: atego - 06 Mayıs 2011, 01:41:08
Merhaba aracım polo 6n2 1,4 16v  çok yakmasını gerektirecek yaptığım işlemler 1. katalizör iptali 2. orta susturucu iptali 3. 51mm komple boru baştan sona 4. sebring performans egzos  5. 16 inç cantlar   kaç paramı yakıyor? şehir içi 40-45kr   rsb nickli arkadaşa burdan soruyorum  dostum araca naptında 60kr yakıyor ?

İstanbul faktörü, aşırı yoğun trafikte bizim arabalar da çok yakar :)
Gönderen: KAAN60 - 09 Mayıs 2011, 22:53:48
arkadaşlar yarın lpg takılmak üzere polomu  götürüyorum. hemde içim bin parca  :'(hiçmi hiç istemiyorum ama bizi benzine mahrum edenler utansın >:( umarım iyi olur sonuçları paylaşırım. taktıran arkadaşlar lpg takılırken akü bağlantıları sökülüyormu? malum bende orjınal teyp ver hala ve akü sökülünce kod istiyor benim bildiğim böyle olursa napcaz?
Gönderen: danniel - 10 Mayıs 2011, 00:55:53
slm;valla sımdıden hayırlı olsun.bende sızın gıbı sıralıda olsa lpg ıstemıyordum ben o sekılde aldım.ama bundan guzelı yokmus dıyorum.ıstedıgın zaman benzın ıstedıgın zaman lpg.cekısınde cok bır degısım yok.bendede atıker var.en uyumlu kıt bu.zaten bındıkce tadına doyamazsın.benzınden sonra bedava gıbı gelıyor. :p
Gönderen: atego - 11 Mayıs 2011, 00:11:18
slm;valla sımdıden hayırlı olsun.bende sızın gıbı sıralıda olsa lpg ıstemıyordum ben o sekılde aldım.ama bundan guzelı yokmus dıyorum.ıstedıgın zaman benzın ıstedıgın zaman lpg.cekısınde cok bır degısım yok.bendede atıker var.en uyumlu kıt bu.zaten bındıkce tadına doyamazsın.benzınden sonra bedava gıbı gelıyor. :p

1.5 sene önce Lpg 1.25 ti, o zaman taktırdığımda arabadan inmiyordum. İnanılmaz gibi gelmişti :) Şu halimze bakın, milletin benzininden pahalı Lpg kullanıyoruz ve bu hale bile sevinir duruma geldik.
Gönderen: danniel - 11 Mayıs 2011, 00:33:38
bu daha ıyı gunlerımız sımdılık devam...
Gönderen: Salu - 12 Mayıs 2011, 00:00:45
Merhaba arkadaşlar uzun süredir foruma giremiyordum işlerimden dolayı...1600 km oldu taktıralı atikeri sorunsuz yola devam ediyorum.tek sorunum devir düştüğünde araba stop ediyor.genelde ışıklara geldiğimde.boğaz kelebeğini temizlettim suan sorun yok... şimdi bir sorunum var.hararet lambası yanıp duruyor.su koyuyorum yarım saat geçmeden bitiyor.bir servise götürdüm devirdaim pompası değişmesi lazımmş.birde triger kayışını değiştirelim dediler.nekadar doğru bilmiyorm.işcilik dahil 250 tl cokmu yada normal mi...
Gönderen: rsb - 12 Mayıs 2011, 00:59:00
Merhaba arkadaşlar uzun süredir foruma giremiyordum işlerimden dolayı...1600 km oldu taktıralı atikeri sorunsuz yola devam ediyorum.tek sorunum devir düştüğünde araba stop ediyor.genelde ışıklara geldiğimde.boğaz kelebeğini temizlettim suan sorun yok... şimdi bir sorunum var.hararet lambası yanıp duruyor.su koyuyorum yarım saat geçmeden bitiyor.bir servise götürdüm devirdaim pompası değişmesi lazımmş.birde triger kayışını değiştirelim dediler.nekadar doğru bilmiyorm.işcilik dahil 250 tl cokmu yada normal mi...

bende  triger seti ile devir daim falan filan değiştirdim 250 tl ... fiyat uygundur ...
Gönderen: Salu - 12 Mayıs 2011, 01:32:16
bende  triger seti ile devir daim falan filan değiştirdim 250 tl ... fiyat uygundur ...

Ozamn yaptırmaktan başka çare kalmıyor..inşallah başka sorunlar cııkmazda 250 tl ile yırtarız :)
Gönderen: rsb - 12 Mayıs 2011, 08:56:56
inşallah ...
Gönderen: danniel - 12 Mayıs 2011, 21:10:46
cıdden cok ıyı fıyat bana 350 gıbı bır fıyat cıkardılar.!!bu sportlıne doch motorlu araclarda farketmıyor demı??
Gönderen: KAAN60 - 14 Mayıs 2011, 19:22:26
slm arkadaşlar 10 mayıs tarihiyle bende "TÜPLÜ veÖFKELİ" grubundayım 4 gün oldu 20 liralık deneme gazıyla gezdim durdum fırsat buldukca sıkıştırdım  çok şükür bir problem yok, gerçektende benzindemi yoksa gazdamı anlaşılmıyor. ilk zamanalar biraz fazla yakıyor deniyor eğer öyle ise nezaman normal oranına gelir acaba henüz demene yapmadım?
Gönderen: danniel - 15 Mayıs 2011, 11:56:27
hayırlı olsun.aynen oyle sıralıda farkedılmıyor.cunku bızım araclar zaten hafıf kıloda olan araclar.onun ıcın en guzelını yapmıssın.marka secımınde guzel.bende 1.5 senedır kullanıyorum tık yok masallah :tamamdir.3 ayından sonra normale doner.zaten bu kadar sure bır kullan bır ayar kontrol ıcın servısıne gıdersın.benım aracımda 6000 devıre kadar lpg de gıdıyor.ben o sekılde aldım elletmedım.zaten o devırlere cıkmıyorum cok.sen bunu eger ıstersen 4000 devıre ayarlatabılırsın.dırak benzıne atlıyo ozaman.eger cok uzun yol yapıosan falan arac sollarken lazım  olur belkı tercıh meselesı.gule gule kullan ;)
Gönderen: KAAN60 - 16 Mayıs 2011, 23:29:34
teşekkür edrm, dediğim gibi henüz denemedim nekdr yakıyo? rahat rahat yükek devirde vites değiştirmenin tadına varıyorum :D evet benimkide 6bin devire kadar geliyo fazla yol yapmayan biriyim böyle iyi bence. bu arada danniel sislerin üzerindeki ışıklar led şeritmi? ve bu logosuz ızgarayı nerde bulurum nekdr?
Gönderen: danniel - 17 Mayıs 2011, 23:18:08
evet serıt led beyaz yanıyo.ben ben bıraz tadında bıraktım tamponların ustunde kucuk bır serıt seklınde oyuk var sadece onun ıcıne koydurdum gunduz gozukmuyo gızlı gıbı gece ıse muhtesem yanıyo.aracın buyuk resmını koymustum ordan bakabılırsın gormedıgsen tekrar koyarım.logosuz panjur ıse sıddetle tavsıye ederım cok degıstıryo.valla ben bu panjuru gıttıgıdıyordan satın aldım 35 lıra verdım ;)aynı panjur antalya sanayıden alsan daha pahalı!!ben genelde herseyımı bu sıteden alıyorum.daha yenı aldım sayılır.
Gönderen: danniel - 17 Mayıs 2011, 23:28:36
(http://img51.imageshack.us/img51/835/sdc12035k.jpg)
Gönderen: danniel - 17 Mayıs 2011, 23:31:08
buda arka stoplar gene aynı yerden getırttım.jantlarım sımdı beyaz tabıkı onceden cekılmıs bır foto.onden resmınıde ıstersen yollarım.sagolun.
Gönderen: KAAN60 - 18 Mayıs 2011, 12:59:29
önden resim görmüştüm zaten orda farkına vardım ledlerin gerçekten güzel olmuş stoplar nekadr maloldu? hepsini gitti gidiyordan mı aldın? benim polo şuan ankarada bende 2 haftaya gitcem belki ordanda bakabilirim fotolar için saol.
Gönderen: danniel - 18 Mayıs 2011, 17:26:54
eyvallah!sana sunu dıyım aracımı sade bır sekılde aldım cok asırı modıfıye sevmıyorum.ben arka stoplarımı alalı 1 seneye yaklastı cok komık bır rakama almıstım ıstanbuldan 100 tl vermıstım. :Dsımdı o fıyata yok ama benım suandakı arka stopları 190 tl falan bulursun.gıttıgıdıyor cıdden cok ucuz.sonra aracımın ıcınde 4 adet mıd var kıcker onlarıda neredeyse yarı fıyatına ordan aldım cok memnunum.antalyada boyle seylerde cok para ıstıyorlar.
Gönderen: KAAN60 - 09 Haziran 2011, 11:51:26
slm arkadaşlar 10 mayıs tarihinde lpg takılmıştı poloma gayet iyiydi ama geçen hafta ankarada tam kavşaktan dönerken stop etti ara sıra ışıklarda durduğum zaman devir düşer gibi olup geri normale geliyor? ilk stop olayından 1 hafta sonra yine kavşakta ve yine dönerken stop etti >:( benzinde hiç böle bişi olmazdı canım sıkıldı ya! lpgden sonra böyle sorunlar yaşayanlar varmı? ne yapmam gerekiyor bujileri değiştirmeyi düşünüyorum ayrıca adaptasyon yaptırayımmı? bunun için illa vw servsinemi gitmem lazım? ve bunlar nekadara malolur?
Gönderen: danniel - 09 Haziran 2011, 12:03:05
slm;valla bende sıralı kullanıyorum.1,5 senedır fakat boyle sorun yasamadım.bazen vıtesı bosa aldıgımda devır saatı bır cıkıp hemen ınıyor.fakat stop etme yok.bu sorun bıldıgım kadarıyla bogaz kelebıgınden oluyo.temızletıp sonra adaptasyon yaptırman gerek adaptasyon 30 lıra dıye bılıyorum.
Gönderen: KAAN60 - 09 Haziran 2011, 12:29:32
teşekkürler danniel vw servisindemi yapılıyor adaptasyon?
Gönderen: danniel - 10 Haziran 2011, 08:40:16
baska yerde yapılıyosa bıle ben derım kı;servısde yaptır ısın garantılı olsun en azından bırsey olursa tekrar goturursun.
Gönderen: KAAN60 - 10 Haziran 2011, 12:18:47
eyvallah  :tamamdir