vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: Londonn - 13 Mart 2011, 20:42:00

Başlık: polo 6r gizli özellikler paylaşalım
Gönderen: Londonn - 13 Mart 2011, 20:42:00
arkadaslar malum araçlarımız yeni..bi çok gizli özellik vardır mutlaka..mesela termometrenin 5,dereceden aşağı düşünce araç kaygan yol moduna giriyormus falan..sizinde bildiginiz gizli özellikler varmı? paylaşırsak herkes bilgilenir
Başlık: Ynt: polo 6r gizli özellikler paylaşalım
Gönderen: 06onur - 14 Mart 2011, 17:18:30
burada 4sayfa var buradan devam et istersen

Polo da İnce  Düşünülmüş Özellikler (http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/ynt-polo-da-ince-dusunulmus-ozellikler-t11998.0.html)
Gönderen: Londonn - 17 Mart 2011, 02:34:12
torpido gözünde sağ tarafa dogru 4 tane çizgi var geniş bi işe yarıyor ama bak bak nedir anlamadım..altındada bişey geçirecek gibi bişey var kücük ayaklar gibi nedir bilen varmı?? yani klima çalışırken orası dolap görevi görüyor ama ordaki sekil yani 4 tane olan seyi çıkaramadım..çok öenmli degil ama belki bi işe yarıyordur..
Gönderen: gto - 28 Mart 2011, 21:08:51
servise gidin ve aracı bilgisayara bağlatın.üç özellik var:
-20 km hıza çıkınca otomatik kapı ve bagaj kitleme (çok faydalı) isterseniz sadece bagajı da kitletebilirisiniz.
-kapı açma tuşuna bir kez basınca sadece sürücü kapısını açma,iki kez basınca tüm kapıların açılması (kullanışlı değil)
-kapıları kitleyip veya açınca korna ile uyarma (hoş bir özellik olsa da, korna borazan gibi olduğu ve tüm mahalle geldiğimi veya gittiğimi anladığı için iptal ettirdim :))
tüm bunlar ücretsiz bir şekilde yapılıyor.

bahsettiğiniz termometrenin özelliğini bu kış kullandım. dikkatli olmaya yardımcı oluyor.
Gönderen: Ayberk01 - 13 Mayıs 2011, 00:36:15
gösterge panelinde bildiğiniz üzere 2 tuş var...birisi kareli olan diğeri ise 0.0/Trip...önce kareli olana 3 kere sonrada 0.0/Trip tuşuna 3 kere bastığınızda genel kilometre göstergesi dijital mph/ h hız göstergesine dönüşüyo...sadece araç durduğu zaman kilometreyi gösteriyo...bunu eski haline getirmek için tekrar aynı yöntemi yapmanız yeterli...
Gönderen: Ayberk01 - 13 Mayıs 2011, 13:24:17
birde gözüme çarpan gizli sayılabilecek bi bölme var..sağ ön yolcu tarafında sağ ayak duvar kısmında bir bölme var tutup çektiğimizde kalıp halinde yerinden çıkıyo...daha sonra araştırdığımda kılavuz da yer verilmiş fosforlu yelek koyma kısmı diye geçiyo olsa da özel saklamak istediğimiz eşyaları koyabileceğimiz bir bölüm...
Gönderen: TwinCept - 13 Mayıs 2011, 17:52:12
gösterge panelinde bildiğiniz üzere 2 tuş var...birisi kareli olan diğeri ise 0.0/Trip...önce kareli olana 3 kere sonrada 0.0/Trip tuşuna 3 kere bastığınızda genel kilometre göstergesi dijital mph/ h hız göstergesine dönüşüyo...sadece araç durduğu zaman kilometreyi gösteriyo...bunu eski haline getirmek için tekrar aynı yöntemi yapmanız yeterli...
Bu çok iyimiş normal orta ekranda dijital olarak hız gösterecek!!! Akşam ilk işim denemek olacak teşekkürler
Gönderen: Ayberk01 - 16 Mayıs 2011, 00:13:10
Abi denedin mi ne yaptın yorum yapmadın günlerdir :)
Gönderen: discox - 16 Mayıs 2011, 01:45:05
mil cinsinden hız olduğu için kullanışsız bence :-\
Gönderen: pilotender - 16 Mayıs 2011, 01:45:37
valla ben de deneyecem ilk iş yarın...ben yarın akşam yine buradan sizlerle paylaşırım arkadaşlar.
Gönderen: VWci - 16 Mayıs 2011, 01:55:41
Toplam yol sayacı mile dönüşüyor da. Dijital hız göstergesi dönüşmüyor diye biliyorum.
Gönderen: TwinCept - 16 Mayıs 2011, 09:00:53
Ewt denedim haftasonu hızınızı mil olarak dijital gösteriyor..Paylaşım için teşekkürler
Gönderen: AG0463 - 29 Haziran 2011, 03:00:10
belki farketmeyenler vardır. bende yeni farkettm. torpido nun icinde gizli bi bölme daha var kitap logosu var altta onu yukarı cekince altı acılıo gayet geniş bi bölme. ayrıca torpidodaki o çizgiler bozuk para icin sanırsam diğer dediğin ise kalem tutacağı buyuk ihtimalle.
Gönderen: TwinCept - 29 Haziran 2011, 09:20:25
belki farketmeyenler vardır. bende yeni farkettm. torpido nun icinde gizli bi bölme daha var kitap logosu var altta onu yukarı cekince altı acılıo gayet geniş bi bölme. ayrıca torpidodaki o çizgiler bozuk para icin sanırsam diğer dediğin ise kalem tutacağı buyuk ihtimalle.

ewt aracı ilk aldıgınızda evrakları ile kullanma klavuzu yani aracın kitapçığını oraya koyuyorlar. Benim aracın kitabını  o kapalı bölmesine koymuşlardı
Gönderen: gto - 17 Eylül 2011, 02:41:24
anahtarın üstündeki bagaj açma tuşuna basılı tutun bagaj açılmıyor  :D kilidi bırakıyor ağır geliyor zaar ama olsun ben yeni keşfettim  ;D
Gönderen: fatizh - 26 Eylül 2011, 10:40:55
meraba arkadaşlar aranıza yeni katılmış bulunuyırum  :)
geçen hafta aracımı yeni aldım 1.2 trendline ve bu benim ilk aracım....

gto dediğin gibi anahtarlıkta bagaj açma tuşuna bastım ancak bagajı açmadı.belkide ben yapamamışımdır.
Gönderen: kivanc2003 - 26 Eylül 2011, 11:33:20
açmıyo açmıyo...hayırlı olsun araban...2011 diyemi geçiyo
Gönderen: fatizh - 27 Eylül 2011, 13:09:14
teşekkürler kıvanç,
evet 2011 model, 1.2 trendline
genel olarak memnunum arabamdan,
Gönderen: CeM öZeR - 28 Eylül 2011, 00:05:30
Arkadaşlar şu kontağı çevirince göstergeler max limitlerine dayanıp sonra sıfıra düşüyor ya o özelliği yaptırabiliyor muyuz cihaza bağlatıp bilen var mı? :)
Gönderen: tonysparkov - 28 Eylül 2011, 00:31:10
O kontak olayından ben de istiyorum, Gtilara çok hoş bir hava katar, sanırım ender elektronik bu işi çözer ama istanbuldakilere tbi, ben yaptırmayı düşünüyorum eğer varsa tabi  :D
Gönderen: ihsan_07 - 28 Eylül 2011, 09:04:15
dün açıp-kapamalı egsoz yaptırdım...cok süper ses çıkıyor
orta susturucunun oraya takıldı kelebek,açtığım zaman susturucu devre dışı kalıyor,geri allah ne verdiyse artık  ;D
Gönderen: kivanc2003 - 28 Eylül 2011, 10:51:55
ihsan ne kadara yaptırdın kardes
Gönderen: ihsan_07 - 28 Eylül 2011, 12:09:11
300 lıra verdım hocam,egsoz ucuda dahil
Gönderen: kivanc2003 - 28 Eylül 2011, 12:19:41
vay arkadas 300 den assağıya bu arabalara bisey takılmıor :D
Gönderen: ihsan_07 - 28 Eylül 2011, 13:30:07
valla öyle helezon takıcaktım ama onu erteledim biraz,4 aylık aracın konforunun içine etmeyelim dedim...
sırada cam film var,tavanı siyaha kaplatabilirim o konuda kararsızım,işte daha sonra helezon,belki ufak tefek bi kaç şey daha çıkar
Gönderen: kivanc2003 - 28 Eylül 2011, 14:26:34
anladım hayırlısı olsun bakalım
Gönderen: ihsan_07 - 28 Eylül 2011, 15:17:19
tşk ederim
Gönderen: MasterWK - 11 Kasım 2011, 14:01:53
arkadaslar malum araçlarımız yeni..bi çok gizli özellik vardır mutlaka..mesela termometrenin 5,dereceden aşağı düşünce araç kaygan yol moduna giriyormus falan..sizinde bildiginiz gizli özellikler varmı? paylaşırsak herkes bilgilenir
Bir kaç gün önce 4 derecede kar simgesi yandı ve araba uyarı verdi (el freni çekik unutulunca olduğu gibi). Arabam 1.6 tdi
ekstrası yok (asr, esp, edl), kaygan yol moduna girince nasıl bir tutum sergiliyor deneyen var m?
Gönderen: aytact - 11 Kasım 2011, 14:10:58
ihsan bu egzoz olayını rastgele gittiğimiz egzozcular da yapabilirler mi?

106gti' dan sonra bu araba çok uslu ve sessiz geliyor ya  ;D

Bir kaç gün önce 4 derecede kar simgesi yandı ve araba uyarı verdi (el freni çekik unutulunca olduğu gibi). Arabam 1.6 tdi
ekstrası yok (asr, esp, edl), kaygan yol moduna girince nasıl bir tutum sergiliyor deneyen var m?

ben daha o işareti bile göremedim vala :)
Gönderen: MasterWK - 11 Kasım 2011, 14:24:40

Ankarada Ümitköy(-1), Küçükesat(+4) arasında 5 derece fark vardı aynı zaman diliminde :D. İstanbulda en düşük 6 derece iken burda -6  :D
Gönderen: Londonn - 11 Kasım 2011, 23:02:01
ihsan bu egzoz olayını rastgele gittiğimiz egzozcular da yapabilirler mi?

106gti' dan sonra bu araba çok uslu ve sessiz geliyor ya  ;D

benimde 206,dan sonra araç çok sessiz..3 kademeli egzost taktırmıştım 206ma hava filtresi falan bombaydı ama şimdi polo acaip sessiz..garantiden bi sıkıntı olurmu acaba aynı sistemi yaptırsam..bileniniz varmı?
Gönderen: afk63 - 05 Aralık 2011, 23:25:05
yakıt alırken pompa yakıt gözündeki butona bastırılırsa 8 - 10 litre daha koyulabiliyor. sahsen ben ilk depoya 58 litre koymuştum .
Gönderen: o.bilge - 05 Aralık 2011, 23:56:28
yakıt alırken pompa yakıt gözündeki butona bastırılırsa 8 - 10 litre daha koyulabiliyor. sahsen ben ilk depoya 58 litre koymuştum .
orası genleşme haznesi işte. Yazın sakın koydurma oraya.

Bi dakka bi dakka, 58 mi? 45 normal depo 10 da orası 55 etmedi mi?
Gönderen: afk63 - 06 Aralık 2011, 00:10:14

ya sorma bide yaz günü urfada patlamadık allahtan.)
valla fişini saklıyorum tam 58 litre aldı 3 ü fazla.otomotion daki elemana söyledim geçen beyni yandı adamın abi nası yaa diyoo  :D :D
Gönderen: AG0463 - 06 Aralık 2011, 00:44:50

kullanım kılavuzunda 45+7=52 lt olarak gozukuo 58 imkansız. gerçi bluemotion u bilemem..
Gönderen: afk63 - 06 Aralık 2011, 00:59:54
kullanım kılavuzunda 45+7=52 lt olarak gozukuo 58 imkansız. gerçi bluemotion u bilemem..
:) fişi bulam ben
Gönderen: o.bilge - 06 Aralık 2011, 02:32:10
:) fişi bulam ben
makinede kaçak mı var :D
Gönderen: AG0463 - 06 Aralık 2011, 02:34:24
ortalama 5lt yaksa blumoşın o depoyla en aşşağıya 1100km gitmiş olmanız lazm :D :D
Gönderen: o.bilge - 06 Aralık 2011, 02:35:17
ortalama 5lt yaksa blumoşın o depoyla en aşşağıya 1100km gitmiş olmanız lazm :D :D
1200 vuuuhuuuu :D bir benzinlinin dramı
Gönderen: afk63 - 06 Aralık 2011, 13:21:21
İlk depo oldugu icin bnde arabayi anlamaya calistim.)) ilk cubukla 350 gidince 1700 bulurum dedim 1200 gitti.)) ama dogusta pompa atinca ustune koydurma diyolar koymuyorum artik.)
Gönderen: o.bilge - 06 Aralık 2011, 13:34:54
İlk depo oldugu icin bnde arabayi anlamaya calistim.)) ilk cubukla 350 gidince 1700 bulurum dedim 1200 gitti.)) ama dogusta pompa atinca ustune koydurma diyolar koymuyorum artik.)
kışın pek birşey olacağını zannetmiyorum da yazın kesinlikle koydurma. kışın da illa koydurcam diyosan uzun yola giderken koydur.
Gönderen: AG0463 - 06 Aralık 2011, 15:57:17
çok ilginç ya. neyse doğrudur bluemotionlarla ilgili bişe bilmiorm belki deposu buyuktur =)
Gönderen: alleyesonme - 17 Aralık 2011, 23:50:40
Bilmiyorum yazan varmı ama kumanda tuşunda kilit'e basılı tutunca camlar açıksa kapatıyor.. açarkende aynı şekilde açma tuşuna basılı tutunca camları açıyor.
Gönderen: Londonn - 18 Aralık 2011, 03:07:46
aynen dostum artı kontak çekmeden camları kapat yaparsan ve camlar kapanmadan anahtar cekersen yinede kapatıyor artı merkezi kilit açtın ama arabaya gelmeden işin çıktı gittin kapatmadan o yinede kapatıyor belli bi saniyeden sonra kilit vuruyor aracı kilitliyor..

bu arada servisteki eleman ya yanlış biliyor yada bu bizim arabalarda var.gecen servise gittim dedim işte soldan cekme var acaba dedim sol önde havalar inmiş olabilrmi sordum..sonra gitti geldi hepsi normal ama dedi zaten lastik havalarını gösteren gösterge ekranda yanar dedi..elime bi kitapcık verdi bak bu ışık yanar dedi..dedim bunda hava basınç göstergesi varmı dedim var dedi..ben bu kitapcıktaki sekli arabada görmedim ama eleman ya arabayı golf olarak gördü :)) yada harbiden var..bilgisi olan paylassın arkadaslar..biz bilmiyoruz nasıl bi ekranda ısık derseniz kitapcıktaki resmi foto çekip koycam..ben görmedim ama servisteki eleman var tabi dediği lastik hava basınç gösterge resmini koycam..bu konuda varsa bilgisi olan paylassın..harbi dumur olayıdır..
Gönderen: AG0463 - 18 Aralık 2011, 03:12:32
2012 modellerde ve bluemotion'larda torpido'nun icerisinde var sanırım bi tuş nası kullanılıyo bilmiyorum ancak orda bişe olduğuna eminim :D
Gönderen: Londonn - 18 Aralık 2011, 03:20:21
2012 modellerde ve bluemotion'larda torpido'nun icerisinde var sanırım bi tuş nası kullanılıyo bilmiyorum ancak orda bişe olduğuna eminim :D

kanka ne var orda alien'Mi var zhehe..ben he türlü baktım gizli bölmeler var torpido gözünde artı yolcu tarafında sağ ayak yanında bi cep var gizli..başkada bişey gizli göremedim..serviste satarken bile söylememişlerdi bunları..artı bişey var kol dayama yeri seviyeli olarak kilitleniyor..bazen olmuyor ama genelde denedim seviyeli olarak kaldırrıken kilitleniyor yani sabit kalma özelliği var kol dayamanın.ben sevmedigim bi özellik aslında poloda kol dayama..neden derseniz el freni cekerken seviye kilitli olursa el freni tam çekemiyorsun...bide vites atarken biras sıkıntı oluyor..bilmem sizde nasıll
Gönderen: AG0463 - 18 Aralık 2011, 06:10:20
bizim araçlarda yok zaten. =)
Gönderen: kemal_koker - 18 Aralık 2011, 07:45:42
Bm'ler de var lastik basınç sensörü.Torpidonun içinde ki SET! tuşu.
herhangi bir lastiğin basıncı normal değerin altına indiği anda kadran da (!) işareti çıkarak uyarıyor.
boylece havalarını kontrol ediyorsun.Set tuşu da yeni basmış oldugun havayı hafızasına alması için konulmuş.