vwtr.net

Otomobil Forumu => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: ReDDeviL - 17 Şubat 2011, 10:52:18

Başlık: Nereden LPG alıyorsunuz?
Gönderen: ReDDeviL - 17 Şubat 2011, 10:52:18
Arkadaslar LPG kullananlar nereyi tercih ettiklerini ve görüşlerini yazarsa sevinirim.. Ben yolumuzun üzeri oldugundan genellikle petrol ofisinden alıyorum arada shelden alıyorum , ama opetle , bp yide sürekli kullanıp tavsiye eden arkadaslarım var. İyi forumlar.. :tamamdir
Başlık: Ynt: Nereden LPG alıyorsunuz?
Gönderen: freegane - 17 Şubat 2011, 11:56:54
Milangaz'ı göremedim  :) Ben denedim,Opet'ten depoyu doldurdum 430-440 Km gitti,Shell'den doldurum 440 Km civarında gitti,Milangazdan dolduruyorum 450 km gidiyor... Opet:2.25 Shell:2.23 Milangaz: 1.91  :D
Gönderen: ÜRENCİK - 17 Şubat 2011, 12:26:38
milangaz kullanıyorum ikinci tercihim bp
Gönderen: ayti1903 - 17 Şubat 2011, 12:28:42
opet kullanıyorum gazının iyi olduğunu söylüyolar sizce nerden almalıyım
Gönderen: ReDDeviL - 17 Şubat 2011, 14:02:37
opet kullanıyorum gazının iyi olduğunu söylüyolar sizce nerden almalıyım
bizde bu sorunun cvpi için actık konuyu zaten ayti bey , abi bilindik firmalardan onlar geldi aklıma ondan yazdım  :)anketide oylarsanız daha sağlıklı olur
Gönderen: freegane - 17 Şubat 2011, 16:26:58
O zaman oyumu Opet'e veriyorum. Şimdi arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın 400 küsürlerde yol yapmamın sebebi arabamın 12 kuruş yakması değil depo 60 litre,50 litreye doluyor. Opet dememin sebebide aracımda Prins LPG sistemi var ve son LPG bakımına gittiğimde orada bana Opet'i önermeleridir. Tek katkılı LPG Opet'te olduğu için ve sübapların yağlanma ihtiyacını bir tek bu markanın giderdiğini söylediler. Kötü yanıda katkılı olduğundan LPG filtrelerinin çabuk kirlenmesi olmasıdır.
Gönderen: htmetin - 19 Şubat 2011, 11:54:23
Milangaz ve PO-- Zaten PO'da milangazı kullanıyor +ipragazda iyidir.
Gönderen: barut - 19 Şubat 2011, 12:01:27
Her zaman shellden almaya özen gösteriyorum
Gönderen: ReDDeviL - 19 Şubat 2011, 14:37:06
Şimdilik po önde gidiyor bakalim
Gönderen: ReDDeviL - 27 Şubat 2011, 12:44:31
petrol ofisimi  :)
Gönderen: mk1gti09 - 27 Şubat 2011, 18:16:42
Aygaz diyorum..Sanırım Opetlerde genellikle aygaz..Aygazdaki LPG katkılı ve bu sayede motorunuzu temiz tutuyor..Üniversitede yapılan araştırmada Aygaz lpg ile 10.000km yapılan araçta test edilmiş..10.000 sonunda araçın üst kapağı açıldığında piston ve kapak tertemiz çıkmış..Benzin dersen SHELL...Yağımda Shell helix..
Gönderen: profoto07 - 09 Nisan 2011, 23:36:19
arkadaşlar ben devamlı bp kullanıyorum 1 yılda 26000 km yaptım ve yakıtla ilgili bir sorun yaşamadım birkeresinde total dan aldım bir depoda 100 km fark etti yani daha az gitti şu anda 60 tl lik gazla 340 km yaptım bp yi tavsiye ederim arkadaşlar.
Gönderen: BerkG - 22 Nisan 2011, 22:24:19
ben sivaslıyım bin km var istanbulla arada 3 kişi otobüsle 180 lira desenize o bin km daha hesaplı olur bide herkez der işte pahalıya gelir falan diye e hani :) bu yakıt olayını gördükce kuduruyorum araçsızlıktan
Gönderen: CoX_BoY - 23 Nisan 2011, 09:18:55
bizim bora ya aygaz kullanıyoruz genellikle opetlerde oluyor aygaz daha uzun mesafe ve daha iyi performansla gidiyor  :tamamdir sıklarda aygaz yok ama  :D
Gönderen: gez_gin - 24 Nisan 2011, 14:28:21
vay benim sivaslı hemşerim bi sivaslının daha mk3 ü olacak desene :)
Gönderen: yakkir - 24 Nisan 2011, 16:35:50
İpragaz-Shell
Gönderen: prens_0606 - 25 Nisan 2011, 16:11:49
ipragaz+shell
Gönderen: caner4 - 12 Mayıs 2011, 14:00:34
arkadaşlar selam. ben sürekli BP'den alıyordum. son iki sefer opet-aygaz aldım. araçta bi silkeleme yaptı rölanti değişti zayıf çalışmaya başladı. bazı forumlarda katkılı otogaz lpg filtresini tıkıyo falan deniyo böyle bişey var mı çünkü benim başıma gelen olay aygazı kullanmaya başladıktan sonra oldu BP'de sıkıntı yoktu. sizce neden olmuş olabilir ve ayrıca katkılı otogaz iyi midir kötü müdür nedir ? şimdiden teşekkürler...
Gönderen: DenQ - 12 Mayıs 2011, 19:31:46
ilk başta milan gaz kullanıyordum. şimdi güvenal gazdan alıyorum sadece ankarada var herhalde. arabanın gitmesi çok güzel herhangi bi problemle karşılaşmadım çekişinde artma oldu bile diyebilirim
Gönderen: caner4 - 02 Haziran 2011, 11:51:04
katkılı gaz araca zararlı mıdır ? (Bora 1.6 SR motor)
Gönderen: ferhattasdemir - 02 Haziran 2011, 18:14:41
ilk başta milan gaz kullanıyordum. şimdi güvenal gazdan alıyorum sadece ankarada var herhalde. arabanın gitmesi çok güzel herhangi bi problemle karşılaşmadım çekişinde artma oldu bile diyebilirim

güvenal gaz Karaman da da var ama daha kullanmadım hiç. Lakin arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla dediğin gibi kaliteliymiş. Bir diğer duyduğum da önceki mesajlarda arkadaşlarında dediği gibi Aygaz katkılı olduğu için lpg filtresini tıkayıp sorun çıkarıyomuş. ha bu olay kısa zaman da değl uzun vade de olan birşey öyle ilk alımda da olmaz yani
Gönderen: DenQ - 02 Haziran 2011, 18:57:31
güvenal gaz Karaman da da var ama daha kullanmadım hiç. Lakin arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla dediğin gibi kaliteliymiş. Bir diğer duyduğum da önceki mesajlarda arkadaşlarında dediği gibi Aygaz katkılı olduğu için lpg filtresini tıkayıp sorun çıkarıyomuş. ha bu olay kısa zaman da değl uzun vade de olan birşey öyle ilk alımda da olmaz yani
şuana kadar bi sorun çıkmadı güvenal gazda, ama şehire göre farklılıklar çıkartırmı onu bilemiyorum :)
Gönderen: passaterdem - 06 Haziran 2011, 17:20:51
Kayseri'de en kaliteli Opet. 1. Tercihim her zaman. 2. Tercihim Bp
Gönderen: rene - 06 Haziran 2011, 17:28:54
Mogaz-Lipetgaz-Milangaz-Shell

Aygaz en kofti gaz aynı yol aynı sürüş tarzı ile 35km az yaptı araba ve litresi daha pahalı mogaz ı dün 2.06 dan aldım arabanın maşallahı var saat gibi km fazla yapıyo 2.30   2.40 dan gaz almam bu kadar fiyat farkı varken.Üstelik dediğim gibi arabayı alıştırdıkmı ne hem daha iyi km yapıyo hemde ucuz hepsini denedim  :tamamdir
Gönderen: rene - 06 Haziran 2011, 17:30:55
katkılı gaz araca zararlı mıdır ? (Bora 1.6 SR motor)

katkılı gaz kullanma dostum hiç bir faydası yok
Gönderen: fatih_et - 06 Haziran 2011, 20:30:52
17.000 km yol yaptım 16.500 km aygaz kullandım, bir kere po aldım çekişten düştü daha az yol gitti
bir kere petrotürkten aldım (adını bile bilmiyorum gazın) yine aynı,
bp shell hiç denemedim, ama ne zaman aygaz bulamasa m gazın ayarı kaçtı hep ayar yaptırmak zorunda kaldım,
12.000 km'de filtreleri değiştirdim 1 gram 1 santim yağ yoktu çok şaşırdım,
hep aygaz kullanıyorum herkes aygaz filtreleri tıkar yazıyo ben hiç yağ göremedim,
(tüp zavoli)
herhalde araba da alışıyo, 2001 içende marlboro balgam yapar o hesap galiba  :D
Gönderen: erdem325 - 10 Haziran 2011, 00:28:47
bizim arac malum karburatorlu..
eski tip lpg var..
ben ostimde ucuz lpg satan bi yer vardi milangazmi ipragazmi demirorenmi ne zikkimsa artik :)
onceleri hep burdan aliyordum, lan gaz iste amaaan ne kadar fark edecekki diye..
arac patirtili calisiyordu ve gidisi cok iyi degildi..
daha sonra bi arkadas illede opet dene cok fark edicek dedi opetten aldim bi sure aracin gidisi biraz daha duzeldi, patirtilarda azaldi biraz..
daha sonra netten arastirdim, shell ve bp diyordu genel cogunluk, bp ve shell e yoneldim, arac dahada sarsintisiz calismaya basladi ve daha iyi gidiyor artik..
ben artik shell tercih ediyorum, bp de iyi ama shell bana daha yakin diye gidiyorum..
gayette memnunum suan..
yakit makit hesaplamadim hicbirinde ama arac daha stabil calisiyor ve daha rahat ivmeleniyorsa benim icin az yakan odur :D
Gönderen: suskun - 10 Haziran 2011, 00:31:00
gazı shell den aklı kelden alırım herzaman  >:D
Gönderen: DicE - 10 Haziran 2011, 00:33:46
gazı shell den aklı kelden alırım herzaman  >:D
hahahahahah  :D :D :D :D :D :D shell den alıyoruz sorunsuz gazlıyoruz :))
Gönderen: erdem325 - 10 Haziran 2011, 00:36:56
basimiza bi kel lazim...
araniyorrrr :D :D :D
Gönderen: Owuth - 28 Ekim 2011, 09:37:15
Merhaba arkadaşlar ben opetçiyim özellikle de aygaz ! geçen ay izne giderken bir depo gaz ile (50 ltlik. %80 nini alıyo ) denedim 515 km oldu ve hala bitmemişti ! bu yüzden biraz diğer gazlardan pahalı olabilir ama yinede opet..
Gönderen: odyseuss - 28 Ekim 2011, 10:00:37
şuanda sakarya opetten 2,27 liraya alıyorum  :)
Gönderen: byturel - 28 Ekim 2011, 11:49:28
Ben Shellden alıyorum. Birde gazın nerden alındığından çok istasyonda bulunan gazın marka ve kalitesi ne ? O da önemli Mesala Her Shell aynı gazı satmıyor. Her Opetde aynı gazı kullanmıyor. Lpg yi taktırdığımdan bu yana hep aynı istasyondan almayı tercih ettim. Sürekli olarak aynı istasyon ve aynı markadan alıyorum % 90 mejbur kalmadığım sürece.
Gönderen: cengizhan_mk3 - 29 Ekim 2011, 00:41:46
Ben Shellden alıyorum. Birde gazın nerden alındığından çok istasyonda bulunan gazın marka ve kalitesi ne ? O da önemli Mesala Her Shell aynı gazı satmıyor. Her Opetde aynı gazı kullanmıyor. Lpg yi taktırdığımdan bu yana hep aynı istasyondan almayı tercih ettim. Sürekli olarak aynı istasyon ve aynı markadan alıyorum % 90 mejbur kalmadığım sürece.
  katılıyorum mhim olan satan firmaların isimleri değil gazın kalitesi .. ve ben şöyle bir durumu paylaşayım lpg deponuzu full eyeceğiniz zaman ya gece yada sabah erken saatlerde full lerseniz dinlenmiş gaz ile gündüz gözü satılan gazda hem farklı kmler de gideceğinizi ve deponuzu daha sağlıklı doldurabileceğinizi garanti ederim.. Bizzat pompacı arkadaşımında tavsiye ettiği sistem budur..  :tamamdir
Gönderen: aytact - 02 Kasım 2011, 16:53:50
arkadaşlar ciddi ciddi opetin bütün yakıtları araca çok etki ediyor. forever Opet.... KUSURSUZLAR :)))
Gönderen: barut - 03 Kasım 2011, 09:11:36
doğru konuşşşş  :t hastasıyım o reklamın :D
Gönderen: 90khan - 03 Kasım 2011, 10:43:03
po dan yolda kalmaya ihtimalim olmadıkça almam kesinlikle gitmiyor araba oradan alınca çekiş sorunu yaşıyorum zaten otomatik şanzuman bide arabanın motor güçsüz olunca hiç çekilmiyor. opet favorim bir depoyla 650 km yi geçtiğim oldu 2000 cc otomatik şanzuman arabayla simit tankla birde diğerlerinin hiç birinde bu kadar yol yapamıyorum OPET i menzil olarakta çekiş olarakta tek geçiyorum
Gönderen: byturel - 25 Kasım 2011, 12:08:59
po dan yolda kalmaya ihtimalim olmadıkça almam kesinlikle gitmiyor araba oradan alınca çekiş sorunu yaşıyorum zaten otomatik şanzuman bide arabanın motor güçsüz olunca hiç çekilmiyor. opet favorim bir depoyla 650 km yi geçtiğim oldu 2000 cc otomatik şanzuman arabayla simit tankla birde diğerlerinin hiç birinde bu kadar yol yapamıyorum OPET i menzil olarakta çekiş olarakta tek geçiyorum

aynen :) katılıyorum. Abi adamlar ucuz gaz satıyorsa mutlaka bir şeyler eksiktir. Shellde şu an gaz antalyada 2,38 Lt fiyatı. Demekki adamların gaz kalitesi süper yoksa onlarda fiyat indirimine giderdi. Ankaradan shellden aldım bi ara 2,19 Nakliye farkı felan feslikan çok yanii bu işler karışık. Siz yinede Shellden şaşmayın derim
Gönderen: golf2001 - 07 Aralık 2011, 23:46:49
O zaman oyumu Opet'e veriyorum. Şimdi arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın 400 küsürlerde yol yapmamın sebebi arabamın 12 kuruş yakması değil depo 60 litre,50 litreye doluyor. Opet dememin sebebide aracımda Prins LPG sistemi var ve son LPG bakımına gittiğimde orada bana Opet'i önermeleridir. Tek katkılı LPG Opet'te olduğu için ve sübapların yağlanma ihtiyacını bir tek bu markanın giderdiğini söylediler. Kötü yanıda katkılı olduğundan LPG filtrelerinin çabuk kirlenmesi olmasıdır.
selam hemşerim.
bende 2001 golf otomatik sahibiyim.
bende ilk zamanlar opet den alıyor idim lpg yi.(8 ay devamlı aldım)hiç bir sıkıntı yaşamadım.
 şu an milangazdan alıyorum (1 senedir)
opet in gazı  katkılı filitre tıkıyor falan dendi sitede sıkıntı olur diye opet i bıraktık yanlışmı ettik nedersin ?
prins ı nerde taktırdın ? ankarada hangi servise gidiyorsun? prins dan bir sıkıntı yaşadınmı ?  selam

Gönderen: playguy - 10 Şubat 2012, 09:20:59
Ben Shell den alıyorum memnunum ayrıca her gidişimde yağına suyuna bakıyorlar arabanın hizmet iyi yani :)
Gönderen: caner4 - 10 Şubat 2012, 09:27:36
aynen abi po dan bende bi sefer aldım bi süre sonra araba kafa atmaya başladı :D opet iyidir dedi bizim lpg ustası da .
Gönderen: metalcil - 10 Şubat 2012, 09:38:13
Ekonomi istiyorsan      = FULL
Performans istiyorsan = OPET (Aygaz)
 ;D ;D ;D
Gönderen: freegane - 10 Şubat 2012, 13:57:53
selam hemşerim.
bende 2001 golf otomatik sahibiyim.
bende ilk zamanlar opet den alıyor idim lpg yi.(8 ay devamlı aldım)hiç bir sıkıntı yaşamadım.
 şu an milangazdan alıyorum (1 senedir)
opet in gazı  katkılı filitre tıkıyor falan dendi sitede sıkıntı olur diye opet i bıraktık yanlışmı ettik nedersin ?
prins ı nerde taktırdın ? ankarada hangi servise gidiyorsun? prins dan bir sıkıntı yaşadınmı ?  selam

çok çok özür dilerim,yeni gördüm mesajı.Prins'te hiç sorun yaşamadım. Bir kere servise gittim o da filtre değişimi için ona da Şaşmaz'da Memduh Usta'ya gittim. Sanayi camiasının içinde olduğum için ustalar bana dürüst davranır bunun pek çok avantajı var :) Örneğin Memduh Ustanın yanındaki ustabaşı Prins'in filtre değişimi için servisin söylediği gibi 20-30 bin değil 40-50bin km'de bir gelmemin yeterli olacağını söyledi :)

Bie diğer konu katkılı gaz-katkısız gaz mevzusunda,mümkün olduğunca soğuk havalarda yani kış aylarında katkılı gaz kullanmaya sıcak havalarda katkısız gaz kullanmaya çalışın  :tamamdir
Gönderen: golf2001 - 10 Şubat 2012, 21:58:09
çok çok özür dilerim,yeni gördüm mesajı.Prins'te hiç sorun yaşamadım. Bir kere servise gittim o da filtre değişimi için ona da Şaşmaz'da Memduh Usta'ya gittim. Sanayi camiasının içinde olduğum için ustalar bana dürüst davranır bunun pek çok avantajı var :) Örneğin Memduh Ustanın yanındaki ustabaşı Prins'in filtre değişimi için servisin söylediği gibi 20-30 bin değil 40-50bin km'de bir gelmemin yeterli olacağını söyledi :)

Bie diğer konu katkılı gaz-katkısız gaz mevzusunda,mümkün olduğunca soğuk havalarda yani kış aylarında katkılı gaz kullanmaya sıcak havalarda katkısız gaz kullanmaya çalışın  :tamamdir
selam gani.(bilgilerinden dolayı teşekkürler)
 :tamamdirbende memduh ustada taktırdım prins lpg yi.2.5 sene oldu çok şükür bir sıkıntı yaşamadım.
gani kardeş 40.50 bin km çok iyi km.
peki filitre değiştirince yakıtda bir değişiklik oldumu ?
katkılı gaz opet
peki katkısız gaz neyi tercih ediyorsun ?
Gönderen: freegane - 11 Şubat 2012, 00:12:11
Memduh abiye kalırsa 20 30binde filtre değişimine gel diyor  :D Orada benim bakımı yapan ustabaşı ile konuştum o dedi bana,20-30binde çıkarılan filtrelerde leke olmuyormuş 40-50bin rahat gider abi dedi.Diğer LPG kitlerinde bu mesafe 15-20binin üstüne çıkmaz. Çok gözle görülür bir fark olmadı ama bu benim düşük km'de gitmemden kaynaklanmış olabilir. Temiz filtre çıktı sıfırı takıldı sonuçta. Katkılı evet Opet,kışın soğukta katkılı gaz araba için iyi ama yazları katkısız gaz LPG kiti için iyi. Ben Milangaz kullanıyordum hala da Swift'de Milangaz kullanıyorum. Hem fiyat olarak Ankara'nın en ucuzu hem de Opet'ten falan fazla yol yapıyor. Ama istasyondan istasyona farklılık gösterir,benim ve çevremizdeki arkadaşların tercihi Ostim'den Macunköy'e inerken Atisan kavşağından hemen sonraki Petline'ın içindeki Milangaz ve Yine Ostim'den metro göbekten aşağı inip Hastane'ye giden yolda İvedik kavşağına gelince Urfalı'nın yanındaki Milangaz. İkisinin de gazı süper,tam depoda diğer gazlardan 50-100km fazla gidiyor.
Gönderen: freegane - 11 Şubat 2012, 00:17:01
Bu dediğim gazcıları biz çok uzun yıllardır kullanıyoruz,hele İvedik kavşağındaki Milangaz 2 pompa ile başlamıştı bu işe şimdi 6 pompalı İstasyon oldu hala sıra bekliyoruz  :D
Gönderen: golf2001 - 11 Şubat 2012, 19:55:40
Memduh abiye kalırsa 20 30binde filtre değişimine gel diyor  :D Orada benim bakımı yapan ustabaşı ile konuştum o dedi bana,20-30binde çıkarılan filtrelerde leke olmuyormuş 40-50bin rahat gider abi dedi.Diğer LPG kitlerinde bu mesafe 15-20binin üstüne çıkmaz. Çok gözle görülür bir fark olmadı ama bu benim düşük km'de gitmemden kaynaklanmış olabilir. Temiz filtre çıktı sıfırı takıldı sonuçta. Katkılı evet Opet,kışın soğukta katkılı gaz araba için iyi ama yazları katkısız gaz LPG kiti için iyi. Ben Milangaz kullanıyordum hala da Swift'de Milangaz kullanıyorum. Hem fiyat olarak Ankara'nın en ucuzu hem de Opet'ten falan fazla yol yapıyor. Ama istasyondan istasyona farklılık gösterir,benim ve çevremizdeki arkadaşların tercihi Ostim'den Macunköy'e inerken Atisan kavşağından hemen sonraki Petline'ın içindeki Milangaz ve Yine Ostim'den metro göbekten aşağı inip Hastane'ye giden yolda İvedik kavşağına gelince Urfalı'nın yanındaki Milangaz. İkisinin de gazı süper,tam depoda diğer gazlardan 50-100km fazla gidiyor.
teşekkürler.selam.
Gönderen: metalteo - 13 Mart 2012, 13:18:44
Herzaman shell den ve aynı pompadan alıyorum ve bir sıkıntı olmadı. bir seferinde başka shell istasyonundan , 2 Kere bp den aldım daha az km yaptı.
Gönderen: ogretmen_ankara - 13 Mart 2012, 13:28:20
Hepsini denedim, fark yok. Artık marka takıntım da kalmadı, dolayısı ile en ucuz gaz aldığım milangaza devam. Çok da memnunum...opetten olınca katkılı olan şey ödediğim para...
Gönderen: ferhattasdemir - 13 Mart 2012, 15:48:09
ben yarın akşam saatlerinde muhtemelen ankara da olacam ivedikten geçerek demetevler e 12. caddenin oraya gideceğim. yakın mı bu bahsettiğiniz ucuz olan milangaz
Gönderen: ogretmen_ankara - 13 Mart 2012, 16:54:02
ANKARA HASTANESİ - SİTELER ARASI PLEVNE CADDESİ, mamak kültür merkezi yakınında
Demetevlere 10 km civarı
kızılaya 3 km civarı
Gönderen: ferhattasdemir - 13 Mart 2012, 17:05:42
hmm milangaz ivedik e yakın bi yerde daha varmış diye okuduydum bi ara forumda
Gönderen: erdem325 - 16 Mart 2012, 03:22:56
opet kullananlarin lpg enjektor temizliginde baya baya katkidan dolayi tortu kaldigini duyuyorum bu aralar..
ben ki karburatorlu bir arac kullanmama ragmen opet kullanmiyorum, sirali tip lpg kullananlar nasil guvenebiliyor anlamis degilim..

bu arada milangazmidir nedir o ostimdeki ucuz gazciyi ilk sayfalardada yazmistim, arabayi ilk aldigimizda ordan aliyorduk gaz gazdir diyerekten ama ciddi fark etti bizim aracta..
hem vuruntulu calisiyor ordan gaz aldigimda hemde gitmiyor arac..
ani asilmalarda bariz fark hissediyorum oranin gazinda..
sakin gezenlere bisey diyemem ama ben yaptigim hesaplamalarda ordan aldigim gazla karda ddegil zararda cikiyorum hep..
sahsen kullandigim en iyi gaz shell ve bp..
bu ikisinden cok memnunum..
Gönderen: ReDDeviL - 21 Mart 2012, 10:52:10
Opet önde gidiyor , yalnız PO si daha çok oy alır diye tahmin ediyordum ilginç  ::)