vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N2 => Konuyu başlatan: pololcay - 02 Şubat 2011, 19:41:11

Başlık: Sağ Cam Otomatiği
Gönderen: pololcay - 02 Şubat 2011, 19:41:11
Merhaba Arkadaşlar,

2001 Polo Trendline sol şofor kapısındaki sağ cam botunu sağ camı kaldırıyor ancak indirme işlemini yapmıyor. Acaba bilen varsa bana yardımcı olabilirmi?
Bu güvenlik içinmi yoksa benimki arızalı mı? :)

Konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardım edebilirmi
Teşekkürler...
Başlık: Ynt: Sağ Cam Otomatiği
Gönderen: Tcihan - 05 Şubat 2011, 15:21:06
Cam butonun arızalıdır yaklasık işcilik dahil 20-30 tlye yetkili servislerde garantili cözümü mümkün...
Gönderen: humanetrea - 05 Şubat 2011, 19:25:44
butonun içinde örümcek metal plakalar var ufak onlar oksitlendiği zaman bunu yapar.
Gönderen: pololcay - 05 Şubat 2011, 19:52:08
Teşekkür ederim. En iyisi servise götürmek :)
Gönderen: ozeses26 - 18 Nisan 2011, 16:52:39
2001 higline benide sorun öyle başladı. şimdi camı ne kaldıryor nede indiriyor.halatı değişmesi gerekli dediler başka usta motor değişmesi gerekli dedi.bakalım en kısa sürede sorunu çözeceğim ne çıkacak.. halat fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?arkadaşlar
Gönderen: gcilingir - 19 Nisan 2011, 12:10:54
Cam butonun arızalıdır yaklasık işcilik dahil 20-30 tlye yetkili servislerde garantili cözümü mümkün...
eğer  butun ise parça sadece 20-30 tl arası birşey tanıdık yada elinizden geliyorsa sizde takabilirsiniz yetkli servisten biraz abartılı rakamlar ile karşılasabilirsiniz
Gönderen: genco67 - 23 Nisan 2011, 12:16:57
Dostum aynısı bendede olmuştu serviste sıfırına 60 tl çektiler.bende çıkardım düğmeyi içinde oksitlenme olmuş.şimdi taş gibi çalışıyo.denemeni tavsiye ederim.
Gönderen: BeRk_UrUp - 03 Temmuz 2011, 17:16:33
Arkadaşlar Aynı problem bende de mevcut dügmeyi söküp temizleyip tekrardan taktığım zaman problem gidiyor
hiç boş yere servise filan gitmeyin elinizden geliyorsa kendiniz yapın derim ..
Gönderen: 06onur - 09 Temmuz 2011, 17:44:35
Düğmeler tam su alacak şekilde yapılmış, temizlenince düzelme ihtimali yüksek
Gönderen: ozk.26 - 09 Temmuz 2011, 19:33:09
poloların kronik sorunu sanırsam bu bendede var
Gönderen: mustiki212 - 09 Temmuz 2011, 23:33:45
arızalı düğmeleri 10 liraya temizliyorlar lakin herkes yapabilir... bir pas giderici birde eski diş fırçası ile eskisindende güzel olur..:)
Gönderen: pololcay - 21 Ağustos 2011, 23:03:59
O butonların nasıl çıkarıldığına dair bilgisi olan varmı arkadaşlar?
Gönderen: 06onur - 22 Ağustos 2011, 00:38:46
geneli trınaklı bıçak gibi birşeyle yavaş yavaş açılabiliyorlar
Gönderen: ackermann07 - 23 Ağustos 2011, 02:42:19
bende de şöyle bir sorun var 2 gündür. sağ cam düğmesi ne sol kapıdan ne sağ kapıdan uzun süre basınca tamamen açılıp kapanmıyor, kademe kademe basmam gerekiyor. neden olabilir acaba? düğmelerin temizlenmesiyel gider mi bu sorun?
Gönderen: pololcay - 23 Ağustos 2011, 23:30:32
Ya o bende de oluyor ama sanki bir püf noktası var kontakta değilken bi permitasyon kuruyorsun sonra düzeliyor gibi bişey, bazen oluyor bazen olmuyor ama bir kısa yolu var.. Bilen varsa yardımcı olacaktır :))
Gönderen: ackermann07 - 24 Ağustos 2011, 01:46:40
bugün sigortalarını falan çıkarıp temizledim taktım ama bi işe yaramadı, düğmeleri çıkarmaya cesaret edemedim, bozulmasın plastiği diye, baktırıcam ama...
başka çoğu arabada senkron halde 2 cam birden inip kalkmıyor sınıfında ve model yılında. güzel oluyor(du), havası farklı  ::)
Gönderen: salihsefa - 13 Ekim 2011, 20:02:24
benim sol taraftaki butonlar tam indirme veya kaldırma yapmıyordu söktüm şimdi hiç çalışmıyor :D butonun altındaki metal zımbırtılar kapı döşemesi içine düştü galiba :(  halledeyim fotoğrafları paylaşıcam arkadaşlar, benimkinin içi resmen çürümüş, ufak bi baskı devre kısmı var oksitten devre yolları parçalanmış. bu soldaki çiftli butonun orjinal fiyatını bileniniz varmı? ucuz bişeyse tekrar uğraşmıycam perhidrol felan ...
Gönderen: ceceduman - 14 Ekim 2011, 14:15:00
bende arabayı aldıgımda aynı sorun vardı sol cam kaldırmıyodu gıttım elektırıkcıye sadece 30 tl vererk ıcındekı kıraln plastıgın yenısını taktı okadar ve bunlarda kronık sorun gıbı bıseymıs :)