vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 9N => Konuyu başlatan: pdr - 30 Aralık 2010, 19:52:56

Başlık: çukur ve kasislerdeki sesler
Gönderen: pdr - 30 Aralık 2010, 19:52:56
arkadaşlar merhaba. aracım 2005 tdı polo. araç kasislerde-çukurlarda ön ve özellikle de arka dan" tak" diye ses yapıyor. en küçük kasislerde bile iyice yavaşlamak durumunda kalıyorum. internetten baktım ilgili parçaların fiyatları şu şekilde ama sizce problem nerdedir? tanıdığım bi usta, yok en azından ön bi fikrim olsun diye tecrübelerinize başvurmak istedim.

ön amartisör: 97x2
 arka amartisör: 98x2
 ön helezyon yayı: 55x2
 arka helezyon yayı: 55x2
 ön amartisör takozu : 24x2
 arka amartisör takozu: 10x2

tabi bunlara bir de işçilik olacaktır
Başlık: Ynt: çukur ve kasislerdeki sesler
Gönderen: maverick - 31 Aralık 2010, 03:33:22
araç  kasislerde ses yapıyorsa yüksek ihtimal amortisörlerden ve yaylardan değildir
takozlardan yapabilir fişeklerden yapabilir

kolay gelsin
Gönderen: valeryzone - 16 Şubat 2012, 09:49:22
aynı sorun bendede vardı Arka Tabla Burçlarını Viraj uç lastiklerini Ve Z Rotlarını deiştirdim Şu an Ses kesildi ama Tekrar Başladı O ses Muhtemelen Amortisor..
Gönderen: TEYOLOGY - 16 Şubat 2012, 10:27:18
aracı hendeğe alıp altına girmeden bilmek mümkün değil. amortisörleri kendin kontrol edebilirsin. bastığında araç yaylanarak kendini yukarı atıyorsa o taraftaki amortisörlerde sorun olma ihtimali yüksek. yine amortisörlerde (eğer yağlı ise) yağ sızıntısı olup olmadığı gözle muayene edilebilir. helezon yaylarında hasar olması binde bir ihtimal ki hasarlı olsa zaten aracı süremezsin. takoz ve burçlar kuvvetli ihtimal. daha büyük problem olarak direksiyon kutusu olabilir. ama o da küçük bir ihtimal. bilen birisinin araca binerek dinlemesi ve muayene etmesi şart. yetkili veya özel servislerine gitmeye gerek yok. sanayilerde tamir atölyelerinde yapılabilir değişiklik ve muayeneler bunlar.