vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf II => Konuyu başlatan: betazom - 02 Aralık 2010, 13:24:57

Başlık: golf 2 yedek depo ve yakıtın bitmesi
Gönderen: betazom - 02 Aralık 2010, 13:24:57
arkadaşlar bu konu hakkında birçok yazı yazılmış. ben hepsini okudum ama bi sonuca varamadım. bu konuda deneyimli olanlar depoyu daha önce söküp görenler. vw ustası olanlar. yada serviste çalışmış olanlar yokmu kocaaa forumda.kimi yedek var demiş kimi yok genleşme müsadesi demiş. yedek diyenlerden bazıları fulleyince motor önce yedeği alır demişler. bu mantığa ters değilmi. sitede yayınlanan servis kitapçığını altüst ettim ama yedekle ilgili birşey göremedim.ama gerçektende ben depomu fullediğimde pompacı abi yedeğide doldurayımmı diyerek uyandırmıştı beni. bende nasıl oluyor dedikten sonra ful depoyu depo ağzının solundaki düğmeyi içeri doğru iterek 5-10 litre arası ekstradan doldurduk. bu arabalarda sanırsam yakıt uyarı lambası yok. bunun yakıtı nerede bitiyor. ben boş depoya 20 lira mazot atıp ne kilometre yapacağımı bilmek istiyorum. aracı alığım kişi yakıtı bitince gazı pompalayarak birdaha çalıştırdığını söylemişti.en az 5 km. daha gittiğini de söylemişti.acaba bu yedek devreyemi giriyordu. yada bu yedek varsa ve mazot bitince mi devreye giriyor. çünki yedek demek mazot bitince devreye girmek demek olmalı.

şimdi esas meseleye geliyorum. ben bi bidon mazot aldım tam 10 liralık. mazotun bittiğini nasıl anlıyacam.yedek geçecekmi.

eğer yedek varsa ve mazot bitince tekrardan çalışmaya ve gitmeye yarayacak mazotu barındırıyorsa süper birşey.

ben bizim dizellerde yakıt bitince hava yapar diye bilirdim. ama aracı aldığım adam tamirciydi ve bunlar asla hava yapmaz.bende hep biter hep depoya yakıtı koyarım tek marşla devam ederim dedi.  :(doğrumudur acaba

ama aksi varsa nasıl olacak.gıcık bir durum bence.bilenlerden yorum bekliyorum.hepimiz bu konuda bilgili olalım diyerekten bu konuyu  açtım.
Başlık: Ynt: golf 2 yedek depo ve yakıtın bitmesi
Gönderen: betazom - 02 Aralık 2010, 13:40:58
benim göstergem bunun aynısı.acaba nerede mazot biter yada nerede yedek devreye girer

(http://img98.imageshack.us/img98/8818/07112010037.jpg)
Gönderen: nizam - 02 Aralık 2010, 14:29:34
depo bitince yedek devreye girecek diye bir olay yok o arabada benim arabada kırmızı çizginin ortası tehlikeli bölge orada yakıt al depo içinde pislik vs çıkarsa içine çekmesin araç birde onunla ugrasma

dizel arabanın hava yapmayacagını nereden çıkardı ustan helal olsun ben öyle birşey duymadım
Gönderen: R-Line - 02 Aralık 2010, 14:48:52
yedek depoyu geç
diğer olay doğru fakat yanlış bir hareket.
bırak mazotun bitmesini, kırmızıya yaklaştırma, araç eski model bunca yıl illaki pislik vardır depo dibinde.

mazot bitip araç stop ettikten sonra tek marşla çalıştığını
hatta mazot filtresi değiştikten sonra bile tek marşla aldığını biliyorum. zamanın diğer diesellerine göre çok iyi.  ;)

Gönderen: betazom - 02 Aralık 2010, 14:57:04
ben bir kereliğine mahsus bitmesini bekleyip elimdeki bidonu doldurmayı düşünüyorum.acaba yedek devreye girermi benim eski sahibin dediği gibi bir iki pompalayıp çalışırmı. çok merak ediyorum.olanları burda paylaşacam.
Gönderen: davut - 02 Aralık 2010, 17:08:33
bende diesel kullaniyorum a rkdasim tam kirmizidaki  notanin üzerindew  yakitim bitiyo yani son noktada  milimi milimine  dogru gidiyo  sende ona göre ayarla
Gönderen: betazom - 02 Aralık 2010, 22:41:31
arkadaşlar bi risk göze alarak devam ediyorum depoyu tam bitirmeye.8 km önce bi tekleme oldu. stop eder gibi oldu ama etmedi. bu 8 km olana kadar 3 kere daha seyir halinde boğulur gibi oldu. hızlı hızlı pompalayınca gazı düzeldi.bakalım ilk teklemeden sonra kaç km hakkımız var. deneyip öğrenecez. :D :D
Gönderen: betazom - 06 Aralık 2010, 13:51:48
arkadaşlar ben fazla riske girmeden 8 km sora aldım yakıtı. 10 liralık kırsal koyup devirli kullanarak 50 km gittim. :-\ tekrar 10 lira koyup devirsiz kullanmayı denedim 57 km gitti.  ;Ddemekki bu dizellerin devirli kullanılması ezberini bozdum.devirsiz kullanınca daha çok km yaptı. şimdi 20 lira koydum ve devirsiz kullanıyorum.tekrar verileri paylaşacağım buradan. sizde paylaşabilirsiniz bence. ;) ;) ama arabam çok yakıyor. km de 20 kuruş civarı.
Gönderen: nizam - 06 Aralık 2010, 14:23:11
enjektörler ne alemde ?
Gönderen: betazom - 06 Aralık 2010, 14:28:53
antalyanın en iyi pompacısına gittim. o da dedi ki 200 lirayı gözden çıkar enjektörlerin işeme yapması durumu dahilinde. eğer enjektörler sağlamsa adam sadece ayar ve avans ayarı yapıp 60 liraya çıkarırım dedi. ama pompa iyi dedi.duman sıfır.galiba enjektör gibi. senin araba ne yakıyo.nasıl kullanıyorsun.
Gönderen: nizam - 06 Aralık 2010, 17:07:18
benim enjektörler işeme yapıyor ondan yana  sıkıntı var onları değişecem tanesi 40 lira

aracın üstünde bulunan sanzıman mk3 1.8 bir araca ait o sebeble araç devirsiz kalıyor iç dişliler yüzünden sanzımanda buldum onunla takas edip bu sorunu ortadan kaldıracam

suan aracı aldım alalı 580 km yaptım ve iki kere 50 tl lik mazot aldım biri eurodizel biri kırsal dizel ama tam net rakamları tespit etmedim

Gönderen: ThE_Unforgiven - 06 Aralık 2010, 17:58:29
nizam hep aklımda vectra ile yer etmişsin D:
Gönderen: nizam - 06 Aralık 2010, 17:59:27
nizam hep aklımda vectra ile yer etmişsin D:

niye :D 6 ay kullandık vectra özümüzden çıkmadık
Gönderen: ThE_Unforgiven - 06 Aralık 2010, 18:01:53
ne bileyim işte ilk intiba çok önemli derler ya :D Seni vectra ile tanıyınca böle oldu...
Gönderen: betazom - 06 Aralık 2010, 19:10:57
seninde 20 kuruş civarı yakıyor galiba. demekki benimde enjektörlerde soun var yada avans.baktıracam inşallah.
Gönderen: Mk1GTI - 06 Aralık 2010, 19:24:48
 Arabalarda yedek depo diye bir bölme yok.. İbreniz kırmızının üzerine geldi ise 40 ila 50km gibi firmaların yedek depo diye tabir ettiği ama deponun dibinde kalan yakıtı kullanırsınız.. Benim aracımda normal kullanımda ibre kırmızının üstüne geldiğinde en az 35km yol gidiyorum.. Enjektörlerimden 2 sinde sorun var soğukken beyaz duman attırıyor ama ısınınca kara dumana bile hasretim :D
Gönderen: betazom - 07 Aralık 2010, 12:52:13
şimdi o kırmızının iki ucu arasında tam 20 liralık mazot var. senin araba 20 liraya 50km mi yapıyor.çok fazla yakıyor o zaman. enjektör arızalarında motor soğukken mi duman araştırılmalı.bende soğukken çoook az bi beyaz oluyor.onun dışında ısınınca hiç duman yok.
Gönderen: nizam - 07 Aralık 2010, 13:12:09
bende hiç beyaz duman yok ama enjektörlere güvenim  yok :D
Gönderen: betazom - 07 Aralık 2010, 13:34:43
nizam birdebu bizim araçlarda cikle var.benim koldan kırık. sabah ilk çalıştırmada çekmek çabuk çalışmasını mı sağlıyor. yani tamir etirsem mi acaba. benim ısıtma bujilerimde de sıkıntı olmalı.bu yakıtı etkilermi acaba.soğukken geç çalışıyor.tahmini 6-7 cevirme sora çalışıyor.
Gönderen: nizam - 07 Aralık 2010, 13:47:37
jikle hemen çalısmasını saglamıyor motor çalıstıktan sonra belli bir devirde aracı tutarak ısınmasını saglıyor sonra kapanıyor otomatiklerde bendede yok eski passattada yoktu jikle o yüzden sorun olmuyor

motor sogukken 6 seferde çalısıyorsa kızdırma bujileri marş ve aküyü kontrol ettir
Gönderen: betazom - 07 Aralık 2010, 14:03:56
anlatamadım ben.tek marş ta alıyor ama 5 saniye sürüyor alması.yani motor 6-7 tur döndüken sonraalıyor. ve çok titreşimli oluyor.normalmi
Gönderen: Mk1GTI - 07 Aralık 2010, 14:26:51
 Ben 20 TL mazot koyduğum zaman çeyrek depo oluyor..
Gönderen: nizam - 07 Aralık 2010, 14:31:50
anlatamadım ben.tek marş ta alıyor ama 5 saniye sürüyor alması.yani motor 6-7 tur döndüken sonraalıyor. ve çok titreşimli oluyor.normalmi

o zaman kızdırmalara bir baktır
Gönderen: betazom - 07 Aralık 2010, 14:39:58
Ben 20 TL mazot koyduğum zaman çeyrek depo oluyor..

mk2 lerin deposu büyük o zaman. :-\
Gönderen: kesik44 - 18 Aralık 2010, 19:26:44
Öncelikle herkese selamlar uzun süredir foruma giremiyodum bu başlığı kaçırmışım. Bu olay şöyle başıma geldi araç mazot bitince kendilğinden stop etti. Kontağı tekrar açıp az miktar gaz vererek marşa tekrar bastığımda araç yeniden çalıştı. Ancak o mazotla ne kadar gideceğini hesaplamadım. Ayrıca kendi aracımın deposunu temizlik maksatlı sökmüştüm deponun boğazı denilen yerde kapak benzeri bir olay var bu mazotun çekilmesini zorlaştırıyor. Depodan mazotun emildiği yerde de plastik bir filtre var. Aracım 85 model tahminimce ilk defa ben söktüm depoyu dolayısıyla bu filtre bayağı bir pisti. Bu filtrenin ve deponun temizlğini yapıp , geri dönüş ve diğer hortumlara hava tutup depoyu topladık. Aracın çekşinde olumlu yönde fark yaratmıştı.. Ayrıca deponuzu doldurmaya başladığınız andan itibaren yedeğin o plastik düğmesine basılı tutup doldurursanız deponuz dolmaya yaklaşırken sanki suyun içine pipetle üflüyormuşsunuz gibi ses çıkarıyor. Buda yedek depo düzeneğinden kaynaklanıyor sanırım..
Gönderen: betazom - 19 Aralık 2010, 12:57:00
bi çözemedik şu deponun içini :) :)
Gönderen: redmonster - 14 Mayıs 2011, 20:54:05
konu epey önce yazılmış ama bugün benim başıma gelen bişeyi yazmak istiyorum bilgim olmadığı için şaşırdım aracıma bir tırcı arkadaşın getirdiği mazotu doldurduk tam bogaza kadar doluydu depom ama sonra o soldaki mandalı fark ettik bu ne diye çektiğimizde mazotu resmen hüpletti inanın bu şekilde 3-5 kez tekrarladık ve ilk dolumdan sonra mandal ile doldurmamız arasındaki fark 10 lt kadar mazot :S şaşırdık.. bu mazot nere gidiyor diye bu konu hakkında tam bilgisi olan arkadaş varmıdır ?
Gönderen: erten852 - 14 Mayıs 2011, 23:40:31
Daha 10 gün önce depomu söktüm .Dediginiz gibi bi mandal var. Bu mandal dolum borusunun içinda bi hava alma valfi olarak görev yapıyo.Depoya koyduğumuz mazot direk depoya inmiyo yada sökulü ve depo dolu iken ters çevirdigimizde dolum yarinden geriye cıkmıyo.O mandal haznenin havasını alıp daha mazot koyma yeri sağlıyo .Yani yedek depo yok.
Gönderen: redmonster - 15 Mayıs 2011, 00:36:33
hmm anladımda dostum bu nasıl bi hava imiş 10 lt mi fark attırır :)
Gönderen: taha_jetta80 - 15 Mayıs 2011, 12:21:45
(http://pepperpics.biz/i/adszxox.bmp)
(http://pepperpics.biz/i/tankvwgolf2.jpg)

mk2 deposu..
Gönderen: redmonster - 15 Mayıs 2011, 20:06:09
sonuç olarak yedek depo var mı yokmu içini bilemediğim için yasin senin fikrin nedir ?
Gönderen: taha_jetta80 - 16 Mayıs 2011, 00:44:33
bence yok abi. sizin delik dediğiniz yer bi önceki sayfada arkadaşın bahsettiği hava boşaltma valfidir. bugn bende jetta da baktım. bizde de sağ tarafında delik gibi bi yer var ben depoya bidonla mazot koyarken  baktım depo dolmaya başladığı anca o delikten deponun dibinde kalan havayı  salıyo mazot da deponun dibine iniyo gidiyo yani ayrı bi yedek depo diye biişey yok.
Gönderen: redmonster - 16 Mayıs 2011, 03:40:06
hmm.. bizim ki delik değil bildiğin mandal dügme gibi bişey.. doğrudur belki bu mandal hava alma görevi yapıyordur ama inan depoyu tam fulledikten sonra bu mandalı çekerek yaklaşık 8-10 lt mazot daha doldurduk böyle havamı olur ona şaşırdım
Gönderen: djtiko - 14 Haziran 2011, 17:26:58
hmm.. bizim ki delik değil bildiğin mandal dügme gibi bişey.. doğrudur belki bu mandal hava alma görevi yapıyordur ama inan depoyu tam fulledikten sonra bu mandalı çekerek yaklaşık 8-10 lt mazot daha doldurduk böyle havamı olur ona şaşırdım

benimkide öyle oluyor hatta pompacılar da yedegini doldurayım mı diyor full deddigin zamöan
Gönderen: redmonster - 14 Haziran 2011, 21:31:02
tamam varsayalım ki yedek depo o zaman neden depoyu fulledikten 100 km sonra tekrar üstünü tamamladığmda yedek depoya yine mazot doldurmak zorunda kalıyorum onuda anlamış değilim madem yedek en son kullanılabilmesi gerekmiyormu anlamadım valla..
Gönderen: djtiko - 15 Haziran 2011, 09:33:12
şimdi aracı fulledigin zaman belli bir müddet aracın göstergesi full den düşmüyor.bu sırada da yedekden yiyor olabilir.yani ilk önce yedek depodan.

bundan da cıkarıyoruz ki yedek depo diye bir şey yok extra depo diye bir şey var  :)
Gönderen: TEYOLOGY - 16 Haziran 2011, 03:59:29
var ya sırf bu başlığın merakına çıkma bir mk2 deposu alıp kesecem karpuz gibi ortadan.  :D
Gönderen: redmonster - 16 Haziran 2011, 08:57:55
var ya sırf bu başlığın merakına çıkma bir mk2 deposu alıp kesecem karpuz gibi ortadan.  :D

valla forum milletine büyük bi iylik yapmış  olursun :))
Gönderen: betazom - 16 Haziran 2011, 15:25:59
katılıyorum
Gönderen: djtiko - 26 Temmuz 2011, 17:55:50
Gecen gün yakıt alırken farkettim arkadaslar yedek depo diye bir şey yok. o gördügünüz dügme deponun havasını alıyor.depoyu agzına kadar doldurdum ve o dugmeye bastıgımda hava sesi geldi ve yakıt asagıya indi,bu da demek oluyor ki yedek depo diye bir şey yok.
Gönderen: Mk1GTI - 26 Temmuz 2011, 18:42:50
Kedidir o kedi :D
Gönderen: redmonster - 27 Temmuz 2011, 16:05:57
güncel mi :))
Gönderen: ilker_rr - 28 Temmuz 2011, 00:12:22
Gecen gün yakıt alırken farkettim arkadaslar yedek depo diye bir şey yok. o gördügünüz dügme deponun havasını alıyor.depoyu agzına kadar doldurdum ve o dugmeye bastıgımda hava sesi geldi ve yakıt asagıya indi,bu da demek oluyor ki yedek depo diye bir şey yok.

Ne düğmesi nerede hangi araçta , benim araçta varmı ?  :)
Gönderen: ilker_rr - 28 Temmuz 2011, 00:17:47
konu epey önce yazılmış ama bugün benim başıma gelen bişeyi yazmak istiyorum bilgim olmadığı için şaşırdım aracıma bir tırcı arkadaşın getirdiği mazotu doldurduk tam bogaza kadar doluydu depom ama sonra o soldaki mandalı fark ettik bu ne diye çektiğimizde mazotu resmen hüpletti inanın bu şekilde 3-5 kez tekrarladık ve ilk dolumdan sonra mandal ile doldurmamız arasındaki fark 10 lt kadar mazot :S şaşırdık.. bu mazot nere gidiyor diye bu konu hakkında tam bilgisi olan arkadaş varmıdır ?

O soldaki mandal nerede , benim araçta yokmu ben mi görmedim ? Merak ettim ???
Gönderen: redmonster - 28 Temmuz 2011, 07:49:28
delikten 5 cm kadar içerde solda küçük siyah.. mutlaka olmalı..
Gönderen: djtiko - 28 Temmuz 2011, 13:37:33
delikten 5 cm kadar içerde solda küçük siyah.. mutlaka olmalı..

evet dediginiz yerde mazotunuzu doldurun agzına kadar ve sonra o dugemeye bastıgınızda hava sesi gelicek ve mazot asagıya inecektir.
Gönderen: golfgerisiyalan - 03 Nisan 2012, 15:45:44
Baya bir vakit geçmiş:) depoyu nasıl sökebiliriz arkadaşlar yapılabilecek bir şey mi yoksa zahmetli ve ustalık maharet vesaire istiyor mu??
Gönderen: erten852 - 04 Nisan 2012, 11:48:25
Bagaj bölmesinde tabandaki siyah kapağı sök , boruları ve kabloları  yerinden çıkar,yakıt dolum kapağının altında dolum borusunun kaportaya sabitleme lastiği var etrafında telden sekman olacak onuda çıkar,arka sağ tekerleği sök, yakıt deposuna eğilip bak üç tene atkı olacak atkıların cıvatalarını sök biraz salla düşecektir. Tabi bunlar lift olmadan yerde yapılan işlemler . Geriye takmak lift olmadan biraz zor olur.
Gönderen: golfgerisiyalan - 04 Nisan 2012, 12:12:08
Anladım,teşekkür ederim ama bu benim yapabileceğim bir şey değil daha yıldız tornavidam bile yok :)
Gönderen: davut - 10 Aralık 2012, 22:46:54
hortlayacak konu ama merak ettim simdi yedek depo diye bisey yokmu  tmm deponn havasini aliyo diyelim bi iki litre alir ama 10 litrede almazki hava icin :D
Gönderen: servet_volt - 10 Aralık 2012, 23:22:57
yedek depo var ama nerde nasıl onu bılmıyorum doldururken depo agzında bı dugme gıbı bısı var pompanın agzıyla bastıgınızda bı su sesı gıbı ses gelıyo borunun agzındakı mazot gozden kayboluyo dırek... ondan sonra dolduruyosun ha ondan sonra kac lt alıyo bılmıyorum...

ben mazotu bıtırıp cok kaldım yolda.. 10 tl lık mazot kattım sonra benzınlıge gıdıp pompaya yanastıgımda tam tamına 55 lt aldı..

bıde bızım araclarda hava yapma olayı yoktur mazot bıtsın motoru ac boruda mazot gozukmesın kat 10 tl lık mazot bas marsa ıkı uc tur cevırerır mars motorunu dırek calısır...
Gönderen: davut - 11 Aralık 2012, 08:51:00
ya baktimda  bogaz borsunn yaninda   bi genişlik var  10 lit almaz ama  bogaz kisimdaki cikan telde onn oraya gidiyo   adi yedek depo iste :D ben araci fulluyorum depoyu 100 200 herneyse  yol gidiyorum depoyu tekrar fullemeye kalktigimda ilk   yedek depo bitmiş oluyo :)
Gönderen: safakaksu90 - 11 Aralık 2012, 10:49:24
mk2 nin deposu  :D
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/rGQV0.jpg)
Gönderen: TEYOLOGY - 11 Aralık 2012, 11:15:56
mk2 nin deposu  :D
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/rGQV0.jpg)

bas canavarı göbeğine. yar ortadan ikiye de kurtulalım şu dertten.  :D :D :D
Gönderen: davut - 11 Aralık 2012, 11:22:12
 :D basıp yarmaniza gerek yok bakin bogaz kismindaki siskin kisim  yedek depo diye adlandiraln kisi  iste dikkat ederseniz   tam  agiz kismindan cikan tel o asadaki geniş yere geliyo kanimca orasi  cünki baska bi yerde olma imkani yok neden diye sorarsaniz  yedek depo asada bi yerde degil  depodaki yakit  azaltikca bogazdaki geniş kisimda  var olan yakit   üzerini tammliyo   cünki dedim gibi  tam fulluyorum yola cikiyorum az bisey yol yapip tekrar fullemeye kalktigimda  o yedek diye tabir ettimiz kisim bos oluyo   :D ne cis depo yapmişlar yaa  sekilsizde biseymiş deposu :)
Gönderen: safakaksu90 - 11 Aralık 2012, 11:28:52
aynen değişk birşey  :D
Gönderen: davut - 11 Aralık 2012, 11:31:49
bu resmi saklayalim valla hiç bi yerde resmide yok :)
Gönderen: alimeydan067 - 11 Aralık 2012, 13:18:47
http://www.ebay.de/itm/VW-GOLF-2-JETTA-II-TANK-Kraftstofftank-Benzintank-TOP-/261140351076?pt=DE_Autoteile&hash=item3ccd2d8864#ht_500wt_1203 bu sitede daha anlasılır foto var
Gönderen: S H A R K - 11 Aralık 2012, 16:58:24
valla  ne konuymuş bende 5 sayfayı okudum acaba sonucunda ne çıkacak diye... :)
bende sizinle bir tecrübemi paylaşayım...
Antalyadan, İzmire 1.9 sdı polo aracımla boğazına kadar yakıt doldurup çıktım.Tam 199.8 km sonra bir benzinliğe girdim ve ne yaktığını öğrenmek için fullettim tekrar boğazına kadar ama pompacı dalgamı geçiyon abi araba zaten full dedi. o nasıl oluyor arkadaş ben aracı ne yakıyor merak ettim tam 200 km sonra yakıt alıcam işte dedim ;
-Eleman bana abi 15 liralık dedi  :o dalga geçiyor zannettim :D ama ekrana baktım hakkaten 3.85 lt ve 15 lira ... bu olay geçtiğimiz eylülde oluyor.nası oluyor arkadaş bu 200 km ve 3.85 lt ... bu aracın fabrika verisi bile 100 km / 4.2 lt. sonra çocuk abi yedekten yemişssindir onuda dolduralım dedi. o nasıl oluyo arkadaş deyince tık o klepeyi açtı ve yaklaşık 10 lt daha doldurdu ve İzmire gelene kadar benzin ibresi çok yiyip yiyip şişip yerinden kalkamazsın ya hah işte aynen öyle en sağa yattı kaldı arkadaş  :D yaklaşık 588 km sonunda ibre hala fullde duruyordu ... inanamadık... sonra konuyu vosmer gaziemir servise gidip oraya danıştım . aynen şunu söylediler yedek depo diye birşey yok.deponuzu fulllediğinizde oluşan hava ve sıcakta oluşan genleşmeye ve yakıt buharına karşı bir önlem olarak o sistem var. yani yakıt orayı kullanarak buharı tekrar depoya geri dönüşüm yaptığı ve yüksek depo basıncına karşı bir by-pass sitemi gibi bir sistem mevcut.
ama aklım almadı hala o kadar az yaksın araç ... sanırım boğazına kadar o yan by-pass borusuyla birlikte doldurunca şamandıraya inene kadar yakıt hep ibre sonda çünkü yakıtı hep full görüyor şamandıra inemediği için.Depo ile depo ağzına gidene kadarki borulardaki yakıtı kullanmış oluyorsunuz... konunun özü; yedek depo yok ama VW size yakıt genleşmesini ve buharını basıncını alacak bir sistem sunuyor ve tahliye klepesinden yakıtı tekrar depoya aktarıyor...
Gönderen: davut - 12 Aralık 2012, 13:41:49
:) ne güzel olurmus ya 200 km  4 lt :D 100 km2 lt :) klepeye basinca hayaller suya düstü  :p
Gönderen: deepdrastic - 14 Aralık 2012, 20:08:24
sizinkiler dizel ama depolara baktigimda bendeki ile ayni bende girtlagina kadar doldurdum defalarca fakat mandal vs bisi yok bende kullandiktan sora 100km sehirler arasi 6.2 litre sehir ici 7.4litre aldi

birtane önde ufak bir hazne var ve hortumlari depoya dogru gidiyor bu hazneye emme nin ordan hortumlar gidiyor arada birtane valf gibi birsey var ögrendigim kadari ile bu hazne depoda olusan benzin buhari vs gibi seyleri yedekleyip inceden motora yakit gibi gönderiyormus buhari dahi ziyan etmeyen bir sistem mazotluda mandal benzinde bu tip bir hazne yapmislar sanirim

ve simdi cok önemli bir soru sormaliyim golf 2 nz kodlu motora sahip kasada aracin sag alt tekerin orda bir benzin pompasi var 4 köse kutu seklinde icine de pompa giriyor hemen yaninda kalin benzin filtresi var benzin pompasi ve filtre sistemi burayakadar bilmedigim birsey yok
ama arka koltugun altinda bir olay daha var samandra ve o samandara depo ici pompalilar gibi duruyor aracimda hala gaz yememe gibi bir durum var burdan jetta 2 si olan arkadasa sordum depo icindede samandranin oldugu yerdede pompa oldugunu söyledi ama onunkisi k-jet motorluydu acaba benimkinde 2. bir pompa mevcutmu bunlar senkronize calisip farkli bir olay mi yaratiyor anlamis degilim

bu konuda beni bilgilendirecek olan varsa hic cekinmesin :) gaz yememe olayi kabus oldu git gel git gel dünyanin benzinini yaktim alttaki pompayi degistirdim basinc saati taktim ölctüm sürerek te ölctüm üst devirlerdede ölctüm alet hala hasta basinc degerleri normal
atesleme vs diyenler oldu fakat benimki birden gaz yemeyip birden bire toplamiyor o gaz yavasca gelmeye basliyor yemedigi devire inip birdaha bastigimda ise yiyior akismetre süphesinide gectim fakat nolur nolmaz diye aldim birtane yedek yedektir dursun kenarda

hava kacagi var denildi onada baktim hortumlar borular hertaraf saglam
Gönderen: magneflow - 14 Aralık 2012, 21:45:36
100 km de 11 litre yakıt gitti :D keske böyle hesaplar yapabilsem.. imrendşm doğrusu  :-\
Gönderen: davut - 15 Aralık 2012, 16:29:04
naptin hocam sen  11 litre  cok  degilmi yaa
Gönderen: safakaksu90 - 15 Aralık 2012, 16:44:41
abi gtı olunca öle oluyo  :D
Gönderen: TEYOLOGY - 15 Aralık 2012, 19:17:03
abi gtı olunca öle oluyo  :D

şeytan işte. 2 gündür filan mk3 4 kapı GTI lara bakar olmuştum. bunu okuduğum iyi oldu.
Gönderen: servet_volt - 15 Aralık 2012, 19:33:02
gtı bıle benım arabadan az yakıyo ya..
Gönderen: salihsefa - 15 Aralık 2012, 19:58:44
:o yok artık
Gönderen: davut - 15 Aralık 2012, 23:39:54
naptiniz hocam ya siz valla ben 100 km 5lt belki biraz gecerr
Gönderen: davut - 15 Aralık 2012, 23:40:30

td golf3 alacaktim  böyle dedin  dondum kaldim
Gönderen: magneflow - 17 Aralık 2012, 01:07:36
basarsan yakıyor meret basmaz isen sorun yok 8,6 gördüm ben :) gti da bas ha bas diyor :D lanet şey..
Gönderen: servet_volt - 17 Aralık 2012, 01:10:01
375 bın yakıyorum basarsam 50 krs a kadar cıkıyo ... benım enjektor felaket durumda daha dogrusu benım aracın enjektorlerı degıl...

benım aracın fabrıka verısı sehır ıcı 6.7 lt ordan hesap yapın ıste..

Gönderen: magneflow - 17 Aralık 2012, 01:12:11
375 bın yakıyorum basarsam 50 krs a kadar cıkıyo ... benım enjektor felaket durumda daha dogrusu benım aracın enjektorlerı degıl...

benım aracın fabrıka verısı sehır ıcı 6.7 lt ordan hesap yapın ıste..

:-\ orginal olanı bulunmadı encöktörlerin  ...klavyede j tuşu bozuk kopyala yapıştırla bu kadar oluyor :D
Gönderen: servet_volt - 17 Aralık 2012, 02:08:40
:-\ orginal olanı bulunmadı encöktörlerin  ...klavyede j tuşu bozuk kopyala yapıştırla bu kadar oluyor :D

bosch memelerını uretmıyormus komple kutuk halınde uretıyomus .. alternatıf dıger markalar varmıs o memeyı ureten.. cıkma falan buldumda ne kadar saglıklı olur guvenemıyorum... otekı ay degıstırcem bakalım bu ay kacırdım o fırsatı...